Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיבור נכון סט 3 חלקים.

Shai12
שימו לב! השרשור הזה בן 3120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לחבר סט 3 חלקים, ההתלבטות שלי היא בשיטת החיבור.

הרכיבים שברשותי

eclips 7200

Audison 4.1

Jl audio 500

St60

קרוסים של סט קלארוס נקודת חיתוך 5k

L6,l4,l1

אך לדעתכם הכי נכון לחבר את הסט?

עם ה st60 או בלי.

ואם יש שינוי משמעותי, בין שני החיבורים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לוותר על הג'נסיס או להרים את הוופרים בגישורים על האודיסון.

או להוסיף פרוססור תומך 4way

או להחליף ליחידת ראש תומכת 4way כמו קלריון hxd3 למשל.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי ב4.1 יש בעייה לגשר אותו שיהפוך ל2 ערוצים .

אם כבר את הערוצים החזקים (b) לחבר לוופרים ואת הערוצים היותר חלשים לחבר לטויטרים ולמידים .

::FEEL THE {XS} power::

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או אם הוא כל כך רוצה את הג'נסיס אז פשוט לוותר על זוג ערוצים באודיסון.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מומחה ואין לי כל כך ניסיון עם 3WAY או 4WAY, אבל תתקן אותי אם אני טועה, באודיסון יש קרוס שמגיע עד 5K.

מה שנותן לו אפשרות להשתמש בכל ערוצי ההגברה.

מידים + טוויטרים על האודיסון

ומידבאסים על הST60

מונו + סאב ( למרות שלא מצוין אני מניח שלשם הולך הכיוון. )

לכוון את הרדיו דיסק ל2WAY + סאב, ולכוון את החיתוך בין המידבאסים למידים. ( החיתוך בין הטוויטרים למידים יתבצע על ידי האודיסון)

מה שנשאר זאת רק השאלה אם הST60 יתמודד עם מידבאסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר לחבר ST60, אז לטויטר. עם כל הכבוד לגנסיס הזה, הוא טוב מקסימום למיד. בטח לא למידבאס.

לדעתי אופטימאלי במצב כזה זא פרוצסור תומך 4 וואי.

HU:alpine w520e +701

Amp(tw+mid) Mcintosh mc420 Amp(midbass) Diamond audio D5 600.2

set: Eton rsr160 + mid: Eton_PFC80

Mono JL 500/1 sub: ID8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי פנה אלי בפרטי אתמול עם אותה שאלה.

חוץ מלשלוח אותו להתייעץ כאן, העלתי שתי אפשרויות במסגרת "מחשבה בקול רם":

1)

זוג יציאות מה-HU למגבר JL עבור סאב - חיתוך LPF דרך ה-HU, אפשר גם פילטר אינפרא-סוניק מהמגבר.

זוג יציאות מה-HU לאודיסון עבור מידבאס - חיתוך BPF דרך ה-HU.

זוג יציאות מ-HU לאודיסון עבור מיד וטוויטר - חיתוך HPF דרך ה-HU ושימוש בקרוסאובר שברשותו כדי לפצל בין האלמנטים.

מייתר את השימוש בג'נסיס ST60.

2)

זוג יציאות מה-HU ל-ST60 - חיתוך HPF דרך HU.

זוג יציאות מה-HU לערוצים קדמיים באודיסון - חיתוך BPF דרך ה-HU.

זוג יציאות מה-HU בחיתוך LPF שיפוצלו -

פיצול אחד לערוצים אחוריים באודיסון וחיתוך HPF דרכו.

פיצול שני למגבר JL וחיתוכים מתאימים דרכו.

מייתר שימוש בקרוסאובר החיצוני.

הבעיה שעשויה להיווצר עם אפשרות 2, שחשבתי עליה כעת, היא תיקוני הזמן עבור הסאב.

כמו כן, לא ישבתי לבדוק אם כל נקודות החיתוך אפשריות ומתאימות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, אי אפשר לעבוד בקווזי וגם לקבל TC.

האופציה היא או P99 ודומיו או פרוססור, ואז תקבל 4 WAY מלא עם כל האפשרויות, או שפשוט לעבוד קוואזי ולספוג את החסרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי אופציה שניה עדיפה.

טויטר על ערות בנפרד עם HPF על גנסיס

מיד בנפרד עם ערוץ A באודיסון וסאב עם מידבאס על אותו ערוץ,שרשור בין מגבר, עם יציא ממונו לערוץ B

ממש לא אופטימאלי עד הסוף,אבל זה ללא קניה נוספת של פרוצסור, כאשר עם פרוצסור אין פה בעייה של TA,TC וחיבור של הכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאב ומידבאס על ערוץ מפוצל רחוק מלהיות אופטימלי, הtc בין השניים האלו הוא קריטי.

מיד וטייוטר על קרוס פסיבי הרבה יותר עדיף. לtc אין ממש משמעות, רק למשחקי עוצמות וההגברה שלו חזקה מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה אין משהו מושלם. אבל אני מסכים איתך. רק לדאוג להתקנה של רכיבים כמה שיותר קרוב. עבור מצב כזה גם הייתי משתדל להרחיק טויטר לאומת מיד ב 5 ס"מ בארך. כך תזמון יהיה טוב יותר.

כאופציה זה יכול להיות. כמו כן אפשר להשתמש בקרוס לחיתוך בין טוטר ומיד, לחתוך מיד HP ע"י HU, אם HU הזה מאפשר חיתוך כזה נמוך. (סביב 500 ל 4 אינץ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לחבר הכל רגיל או אפילו אקטיבי עם המגברים הקיימים (4.1 מידבאס ומידים) ST על טוויטרים ולחתוך עם המכשיר ?

לגבי המנו לקחת מהאודיסון לדוגמה יציאת OUTPUT ולחבר למונובלוק ודרך המונובלוק גם לחתוך את הסאב,יותר קל לכוון מגבר עם חיתוך לסאב מאשר כל רמקול אחר,כנ"ל גם לגבי האיכות,היא תיפגע כאן הכי פחות,מה שאתה כביכול תאבד זה TC עד סאב.

זה כבר סרט שעדיף לך לחפש HU אחר ותפתור את זה,עד אז אני חושב שזו האופציה העדיפה.

בהצלחה.

Scan Speak

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטוויטר לא חייב להיות קרוב למידבאס, בייחוד עם נקודת החיתוך גבוהה מאוד. משחקי הנחתה עושים כאן את עבודת התזמון.

לעומת זאת בין הסאב למידבאסים ובין המידבאסים לבין עצמם יש חשיבות גדולה מאוד ליכולת לעשות tc. הטוויטר גם לא חייב להיות קרוב למיד.

הtc בין המידריינג`ים הוא גם חשוב ובגלל זה טוב שהם יושבים על ערוץ

נפרד מהמידבאסים. ובגלל זה גם המידריינגים לא חייבים להיות קרובים למידבאסים.

כן רצוי שהטוויטרים יהיו קרובים למידים בכדי לצמצם למינימום הפרשי תזמון אבל זה לא קריטי.

שוב, בתחום הגבוה משחקי הנחתות מייצרים הפרשי תזמון.

ככה בני אדם שומעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה אין משהו מושלם. אבל אני מסכים איתך. רק לדאוג להתקנה של רכיבים כמה שיותר קרוב. עבור מצב כזה גם הייתי משתדל להרחיק טויטר לאומת מיד ב 5 ס"מ בארך. כך תזמון יהיה טוב יותר.

אני לא אמרתי שמידבאס צריך להיות קרוב, אמרתי מיד. וכיוון שחיתוך ביניהם פאסיבי ולא יהיה אפשרות לשחק ביניהם בTC, אז התקנה צרכה להיות כמה שיותר טובה ולהשלים את זה בהתקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, אי אפשר לעבוד בקווזי וגם לקבל TC.

האופציה היא או P99 ודומיו או פרוססור, ואז תקבל 4 WAY מלא עם כל האפשרויות, או שפשוט לעבוד קוואזי ולספוג את החסרונות.

:mm_yeah:

לכוון לסט 3 חלקים קידמי כשיש ציוד טוב מבלי להבין את המשמעויות ללא פרוססור או הד יוניט תומכי 4 וואי זה פשוט בזבוז זמן מוחלט,כאבי ראש ולב וכמובן שגם כסף.

לפות'ש-חסוך לעצמך את כל זה ורכוש פרוססור בעלות זניחה יחסית (סביב ה 1400 שח לפרוססור יד שניה או קרוסים ) או הד יוניט יקר הרבה יותר ותמנע מעצמך עוגמת נפש.

בהצלחה

ליאור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...