Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נשבר בורג בבלוק מנוע

Shlomi062
שימו לב! השרשור הזה בן 3221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוא לא "בא עכשיו", הוא כל הזמן פה ולא הציע כלום.

ברגע שראה שכבר סגרת עניין במקום אחר, הנפיץ מחיר מגוחך.

סליחה דני-דין, אבל אלא העובדות מהצד שאני רואה וקורא אותן.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חשוב שיהיו דיונים כאלו כדי שגם אנשים לא מנוסים ידעו מה לעשות וגם כדי שלא ישחטו אותם במחיר.

וחבל שזרקו פה סכומים היסטריים שרק גרמו לבחור הזה לשלם 800 ש"ח על חילוץ בורג (למרות שהוא אמר שזה כולל תיקון נזילה שאין לי מושג מה עלות התיקון שלה לבד).

אני עובר על הסעיפים שלך בגירה:

מהות החשבון כמה לגבות היא פשוטה ביותר ומגלמת בתוכה :

1. כמה זמן עבודה אתה צריך להשקיע בעניין. שעה. זה לא כזה חילוץ מסובך. כל עוד אתה עושה את זה ידנית ולא רותם את זה לכרסום או כלי, אז זה צריך לקחת לך שעה. ואתה מוסכניק או כרסם. שעה שלך לא עולה יותר מ50$

2. מה העלות הישירה של החליצה ומה פוטנציאל ועלות הנזק לציוד שלך (בא נגיד שבירת מקדח או שניים ומה עלותם). אולי פעם בכמה חילוצים תשבור כלי. אם כל חילוץ אתה שובר שני מקדחים אז תחליף מקצע. אני לא משלם את שכר הלימוד שלך. זה עוד 10-20 דולר לפוטניצאל הנזק לכלי/ שחיקה.

3. מה פוטנציאל ועלות הנזק שאתה עלול לגרום בעבודתך לבלוק מנוע. אני לא רואה נזק רציני שעלול להיגרם שם בהנחה שאתה יודע מה אתה עושה. כנראה שהרס ההברזה ואז אומרים ללקוח שהוא ישלם בנפרד אם יש צורך ביותר מלהעביר של מברז ידני שוב.

עכשיו כל בעל מקצוע יעשה את השיקלול שלו אבל לדעתי פחות מ 500 ש"ח זה לא חכם.

100-200 ש"ח זה בכלל מגוחך וטיפשי.

אפילו לעבודה עבור מישהוא שאתה עובד איתו קבוע.

לסיכום: אם פותחים מנוע ועושים אוברול ב5000 ש"ח, אין סיכוי שחילוץ כזה עולה 1000 ש"ח ותפסיקו להיות פריירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי איפה מישהוא אמר 1000 ש"ח חוץ מאשר הצעת המחיר הראשונית שפות"ש קיבל והומלץ לו שהיא יקרה.

כן אמרתי שכל מי שמציע לבצע את העבודה בפחות מ 500, שיבצע.

משיקוליו הוא (מרחק, גרירה, מבחר בעלי מקצוע וכו') הוא החליט ללכת על 800 ש"ח.

עניינית, אתה שיקללת עבודה 50$ פלוס שיקלול לכלי עבודה 20$ לחליצה כזו.

עפי החשבון שלי זה 70$, כ 280 ש"ח. עכשיו תוסיף מעמ ותיקח בחשבון שאולי יקח לך שעה וחצי? אולי שעתיים?

בקיצור, גם ממך הוא היה יוצא עם 400-500 ש"ח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי כל הבילבולי מוח שרצו כאן בשרשור על מקדחים מיוחדים, HRC,HSS מברזים מטיטניום שהביאו מהירח וכו' שטויות - אפשר להבין למה בעלי מקצוע מחייבים 1000 ש"ח על שטות כזאת.

כאילו שקודחים פה אסטרואיד בשביל למצוא נפט.

לבן אדם מיומן עם ציוד בסיסי לוקח בדיוק 25 דקות לחלוץ את הבורג הזה, ולשתול שם אינסרט וזה עם הפסקת קפה באמצע.

אלוהים ישמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, ההבנה הטכנית שלי לקויה.

חבל שלא אמרו לי את זה לפני 10 שנים לפני שהתחלתי לתכנן ולייצר מוצרים .

יש מצב שאם תגיד עוד שלוש פעמים HRC זה ישמע חכם.

טוב עזוב, הבחור כבר הלך מכאן.

חבר יקר,

במקרה נפלת על מי שתכנן כלים לעיבוד שבבי לא 10 שנים אלא הרבה יותר ובין הייתר תכננתי מקדחים סטנדרטיים וגם מיוחדים לכן השימוש במונחים טכניים כמו קשיות לפי רוקוול אולי בשבילך זה סינית אבל בשבילי זה דבר בסיסי שיש להזכיר כאשר מדברים על קידוח.

שמעת על חברת ETM ? אם כן אז דע לך שעבדתי שם בתור מתכנן מכני ראשי ככה שאני יודע דבר או שניים בנושא עיבוד

שבבי.

אחרי כל הבילבולי מוח שרצו כאן בשרשור על מקדחים מיוחדים, HRC,HSS מברזים מטיטניום שהביאו מהירח וכו' שטויות - אפשר להבין למה בעלי מקצוע מחייבים 1000 ש"ח על שטות כזאת.

אלוהים ישמור.

שום בילבולי מוח אלא דברים טכניים שאפשר להרחיב עליהם את הדיון גם לעוד 10 עמודים. אם לך זה נראה שטויות אתה יכול להמשיך לאשכול אחר.

מקדחי אי.טי.אם-1.jpg

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבן אדם מיומן עם ציוד בסיסי לוקח בדיוק 25 דקות לחלוץ את הבורג הזה, ולשתול שם אינסרט וזה עם הפסקת קפה באמצע.

אלוהים ישמור.

מעניין למה הרכב של פותח האשכול נמצא כמה ימים במוסך ולא 25 דקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופס - דרכתי על יבלת.

הדיון הוא לא בלבלולי מוח.

וכל זמן שהוא תרבותי אז הטולרנס אצלי גבוה לשמוע גם דברים מרחיקי לכת שלא קשורים ורלוונטים לעניין כזה או אחר, ונמצאים ברמה "אקדמאית/תיאורתית" .

אבל ברגע שתגובה מתיחסת למה שמישהו אחר אמר באופן מזלזל ובוטה - הטולרנס אצלי נעלם. (ראה תגובתך לדברי איפשהו באמצע השרשור)

אני מכבד את מה שעשית ואת הידע שלך, גם מבלי שתתחיל למנות את התארים בהם אתה מחזיק, ולנפנף בדיפלומות כאלו ואחרות.

אנחנו לא בתחרות למי יש יותר ג#$%

ספציפית לעניין חילוץ הבורג אני חולק על התיאוריות שלך. ככה חד ופשוט.

בברכה והמשך שרשור פורה.

אורן

נ.ב - אתה באמת מאמין שהיחס הוא ישר בין זמן המתנה במוסך למול הבעיה שבגללה הוא נמצא שם?

חה..

ולגבי מוצרי ETM - אני מאוד מרוצה מהם, ואת רוקוול אני מכיר עוד מהתיכון כשהיינו שותים טרופית ביחד על הברזלים בשכונה.

במונחים טכניים כמו קשיות לפי רוקוול אולי בשבילך זה סינית אבל בשבילי זה דבר בסיסי שיש להזכיר כאשר מדברים על קידוח.

אתה רואה- לזה אני מתכוון זלזול.

עריכה אחרונה על ידי orenuchx
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאילו שקודחים פה אסטרואיד בשביל למצוא נפט.

אלוהים ישמור.

אתה דיי צודק...חילוץ בורג תקוע לוקח חצי שעה עד שעה בממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל רק שאתם חזקים בתאוריה ופחות במעשה (כאן בשרשור) כי לא ראיתי את אף אחד משניכם כותב לו פה, "תקפיץ את האוטו אליי, 200 ש"ח והבורג בחוץ".

היה יכול לספק לשניכם הרבה כבוד ועבודה מהפורום.

אבל בחרתם, כמו הישראלי המצוי, לדבוק בצעקות מהיציע בסגנון של "פחחחחח, היית אומר לי, היית מוציא לך את האוטו בחצי מחיר מבן דודה של אחיינית שלי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל רק שאתם חזקים בתאוריה ופחות במעשה (כאן בשרשור) כי לא ראיתי את אף אחד משניכם כותב לו פה, "תקפיץ את האוטו אליי, 200 ש"ח והבורג בחוץ".

אבל בחרתם, כמו הישראלי המצוי, לדבוק בצעקות מהיציע בסגנון של "פחחחחח, היית אומר לי, היית מוציא לך את האוטו בחצי מחיר מבן דודה של אחיינית שלי".

כל מילה בסלע.

ממצה את כל ההתנגחויות המגוחכות פה ב5 שורות.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) לא היו פה שום צעקות, לפחות לא מצידי

2) אין פה תאוריה וחילוץ ברגים זה עניין שבשגרה בשביל כל עובד מוסך ואני לא פה בפורום כדי להביא למוסך עבודה או כבוד, יש לי מספיק מזה ומזה בחיים האמיתיים במוסך.

3) מחיר מגוחך? התעסקת בעבודת מוסך חילוץ ברגים או חיובים על עבודה? אתה יודע כמה זה ש"ע של מוסך בממוצע?

בקיצור אל תחפיש ואל תציק ואל תעוות עבודות ואז יענו תתנצל ותן לאנשים המקצועיים לתרום מהידע שלהם גם אם הם מגבילים את עצמם למחיר של עבודה כזו או אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים כמה הודעות מגוחכות יש בשרשור כזה. מעל 90% מההודעות כאן נכתבו ביידי וכחנים שלא חילצו בורג כזה מימיהם ובוודאי לא אחד כזה שמברז חילוץ תקוע בו. אני ממליץ לך בחום לפנות אך ורק לחרט כיוון שזה בעל המקצוע היחיד שיכול לחלץ לך את העסק מבלי לגרום עוד נזק או נזק בלתי הפיך. לפחות הוא ידע מתי לעצור.

רק כדי לשים דברים על דיוקם- כאשר תקוע מברז במרכז החור אין שום סיכוי לקדוח אותו בשום צורה למעט edm, שבוודאי לא רלוונטי אלא אם יפורק הראש. אלמלא היה תקוע המברז זה היה קל יחסית.

אם יש לך גישה למישהו שיודע לרתך טוב ויש לו tig/mig אפשר לנסות להצמיד אום ולרתך מבפנים. בתקווה חום הריתוך והמזל יעבדו.

האפשרות הבאה היא לנסות בקידוח עדין מאד (דרמל) לקדוח מספר חורים סביב המברז, בתוספת כמה מכות עם קרנר ובתקווה שהוא לא עמוק מידיי להעיף את המברז החוצה. אם זה מצליח אתה קודח לקוטר המברז הרלוונטי ומבריז מחדש. לחלופין קודח oversize ומשתיל תותב.

האפשרות האחרונה היא לפרק הראש ולקדוח edm.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים כמה הודעות מגוחכות יש בשרשור כזה. מעל 90% מההודעות כאן נכתבו ביידי וכחנים שלא חילצו בורג כזה מימיהם ובוודאי לא אחד כזה שמברז חילוץ תקוע בו.

תוכל לשתף אותנו לאיזה הודעות אתה מתכוון על-מנת שמי שיקרא את האשכול יוכל לסנן את ההודעות הלא רלוונטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...