Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקה עצמית לתיקנות של מייסבי גלגל קידמיים, איך?

gabi911
שימו לב! השרשור הזה בן 3355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

מדובר בפיגו 206.

משום מה יש לי הרגשה שמייסבי גלגלים קידמיים אצלי לא במצב 100%.

זה מתבטא בהרגשה של שמיניות לפעמים, ובתחושה של רטט בכל המרכב, הדוושות, וההגה, תחושה של חוסר רכות כאילו הצמיגים מנופחים כפול ממה שצריך (מטפורה).

בבדיקה חפיף שעשה בעל מקצוע הוא פשוט שיחק קצת עם הגלגל באוויר ואמר זה בסדר.

האם יש דרך לבדוק זאת לעומק? משום מה אני מאמין שיש הבדל כאשר הגלגל באוויר לבין העומס שמופעל עליו כאשר האוטו לא באוויר וקל וחומר בנסיעה.

לגביי רעש לא ניראה לי שיש מהם אבל קשה לדעת בגלל שהצמיגים בעצמם לא כאלה שקטים.

רק כדי לשלול אופציות: צמיגים חדשים ומאוזנים, משולשים הוחלפו, מייצבים ותושבות מוט פיתול הוחלפו, וגם תפוחי הגה.

תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיסבי גלגלים קידמיים גמורים מרעישים בעומס, כלומר בעיקול שמאלה יש רעש מצד ימין קידמי ולהיפך, ימינה. מרגישים את זה במשחק בהגה, בעדינות או בפנייה ממושכת.

הרעש הוא המהום כזה כמו הד. אצלך לאומת זאת הייתי נוטה לכיוון של צירייה קצת עקומה, או גאינט שקיבל מכה בעברו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך בודקים אם צירייה עקומה?

אגב כשאני אומר רטט הכוונה לא לויברציות אלא תחושה שנוסעים על צמיגים מפלסטיק ולא מגומי, וכל התחושה מהכביש מועברת לרכב ולהגה

עריכה אחרונה על ידי gabi911
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להערה של Tom_22. חובה לבצע כיוון פרונט וכיוון גלגלים אחרי החלפות אלו.

בנוסף, תבדוק גם תושבות מנוע. תושבת בלויה עלולה לגרום למנוע ״ליפול״ כמה מ״מ ובכך לגרום לרעידות במרכב ובהגה.

CoupéF7R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך בודקים אם צירייה עקומה?

אגב כשאני אומר רטט הכוונה לא לויברציות אלא תחושה שנוסעים על צמיגים מפלסטיק ולא מגומי, וכל התחושה מהכביש מועברת לרכב ולהגה

תבדוק יתר לחץ אוויר בגלגלים, ודרך אגב איזה צמיגים הרכבת מקדימה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיסבי גלגל לא בודקים רק על ידי ניענוע של הגלגל כדי לראות אם קיים בהם חופש. אם קיים חופש זה כבר השלב החמור יותר של המייסב באותו גלגל. הרם כל גלגל באויר וסובב אותו עם היד כמה שיותר מהר. אם המיסב מרעיש אתה תשמע את זה שהגלגל לא מסתובב חלק רק שים לב שאתה לא שומע את נקודת המגע של רפידות הבלם עם הצלחות שזה לא יבלבל אותך. בזמן שהגלגל מיסתובב תגע בקפיץ של הבולם ותראה אם אתה מרגיש רעידות קלות ביחס לגלגלים אחרים שאתה בודק.

אם תרצה עזרה באיבחון מדוייק פנה לאחד מחברי ה"כנופייה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן

מדובר בפיגו 206.

משום מה יש לי הרגשה שמייסבי גלגלים קידמיים אצלי לא במצב 100%.

זה מתבטא בהרגשה של שמיניות לפעמים, ובתחושה של רטט בכל המרכב, הדוושות, וההגה, תחושה של חוסר רכות כאילו הצמיגים מנופחים כפול ממה שצריך (מטפורה).

בבדיקה חפיף שעשה בעל מקצוע הוא פשוט שיחק קצת עם הגלגל באוויר ואמר זה בסדר.

האם יש דרך לבדוק זאת לעומק? משום מה אני מאמין שיש הבדל כאשר הגלגל באוויר לבין העומס שמופעל עליו כאשר האוטו לא באוויר וקל וחומר בנסיעה.

לגביי רעש לא ניראה לי שיש מהם אבל קשה לדעת בגלל שהצמיגים בעצמם לא כאלה שקטים.

רק כדי לשלול אופציות: צמיגים חדשים ומאוזנים, משולשים הוחלפו, מייצבים ותושבות מוט פיתול הוחלפו, וגם תפוחי הגה.

תודה לעוזרים

מתי אתה מרגיש את הרטט הזה? באיזה מהירות ומצבי נסיעה ? איפה אתה מרגיש את זה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר נתקלתי באיזון גלגלים שלא צלח בפעם הראשונה. שווה לבדוק שוב.

לגבי התלונה על תחושת לחץ אוויר גבוה בצמיגים - האם בדקת בעצמך מה הלחץ או שאתה סומך על מה שניפח הפנצ'רמאעכר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...