Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידון שאלות טכניות

Buki

פוסטים מומלצים

רמז:

כשאתה נוסע עם האוטוביאנקי לאיקאה, קונה שם כמה דברים ולוקח מהם גגון בהשאלה, איזה גגון אתה מבקש ועל מה אתה מלביש אותו בביאנקי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

צריך גגון שנתפס על המרזבים. למכוניות חדשות יש חורים מיוחדים לגגון, למרות שיש גגונים אוניברסליים שנתפסים בין הגג לחריץ של הדלת ועל הדרך מועכים קצת את הפח ומורידים צבע.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גגון שנתפס על המרזבים. למכוניות חדשות יש חורים מיוחדים לגגון, למרות שיש גגונים אוניברסליים שנתפסים בין הגג לחריץ של הדלת ועל הדרך מועכים קצת את הפח ומורידים צבע.

זה נכון כמובן אבל איך זה מתקשר לשאלה ששאלתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה שואל מה זה הפסים השחורים בקצוות של הגג במכוניות חדשות? אני משער שזה כדי לכסות את המרזבים. אולי זה תורם לאווירודינמיות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמז:

כשאתה נוסע עם האוטוביאנקי לאיקאה, קונה שם כמה דברים ולוקח מהם גגון בהשאלה, איזה גגון אתה מבקש ועל מה אתה מלביש אותו בביאנקי?

אם אומר לך שמעולם לא התקנתי גגון? :oops:

אני מניח שהפס נועד למנוע מרגלי הגגון לשרוט את הגג.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שנות ה 70-80 חיבור הגג לדפנות היה בדיוק איפה שנמצא המרזב.

כלומר המרזב הופיע גם בדפנות וגם בגג. היו מניחים את הגג ומרתחים במרזב, ואז נוצר שם פח כפול.

בהמשך עקב שיקולי עיצוב ואווירודינמיקמה הפסיקו לצייד מכוניות במרזבים.

אבל עדיין צריך לחבר את הגג לדפנות.

את החיבור הזה אנו רואים מתחת לפס קישוט שבצידי הגג.

המקום הזה נבחר בגלל שמבחינה טכנולוגית זה הכי פשוט, המקום גלוי וקל לגישה. (יצרנים מסויימים מסתירים את התפר במשקוף של הדלת, זה יותר אסטטי אבל כנראה מסובך יותר בתהליך הייצור ולכן יחסית נדיר, אצל רוב היצרנים יש תפר גלוי מוסתר עם פס קישוט).

על התפר הזה קובעים גם נקודות לעיגון גגון, בגלל שמדובר במקום חזק שיכול לשאת בעומס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי התעלות בהם מכניסים את הפסי גומי/פלסטיק גם מחזקים את הגג (ביחס לחוזק שהיה אילו אותו עובי פח וגג ישר)

בעבר היו רכבים עם כיפופים/תעלות לצורך חיזוק.

FIAT 124 SW

https://c2.staticflickr.com/4/3031/2907332097_5aee21a7aa.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבליטים על הגג שמשמשים למטרות חיזוק וגם למטרות עיצוביות קיימים גם היום בחלק מהדגמים -בעיקר במסחריים ובג'יפים וסטיישנים, איפה ששטח הגג הוא גדול. אבל גם בניסאן מיקרה לדוגמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה הבאה:

יש לי רכב צרפתי משנות ה 2000 עם מערכת גפ"מ.

רוב הזמן אני נוסע על גז, אבל אני שם לב שמד דלק יורד כל הזמן עד שנורת הדלק נדלקת.

למה זה קורה?

מצוף הדלק במיכל תקין בוודאות, אחרי שאני מתלדק בנזין, מד הדלק מראה את הכמות הנכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה הבאה:

יש לי רכב צרפתי משנות ה 2000 עם מערכת גפ"מ.

רוב הזמן אני נוסע על גז, אבל אני שם לב שמד דלק יורד כל הזמן עד שנורת הדלק נדלקת.

למה זה קורה?

מצוף הדלק במיכל תקין בוודאות, אחרי שאני מתלדק בנזין, מד הדלק מראה את הכמות הנכונה.

כי המפגרים האלה קוראים את מצוף הדלק רק כשיש שינוי חד בגובה שלו,

בשאר הזמן מחשבים את הדלק שנותר מזמני פתיחת המזרקים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד. שינוי חד + כיבוי/התנעת מנוע, זה נותן את מצב הראשוני. בשאר הזמן משתמשים בנתון מחושב.

והם לא מפגרים, ברכב סטנדרטי זה עובד יפה מאוד. מד דלק נותן קריאה סופר מדוייקת ולא מושפע משיפוע הכביש, פניות וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד. שינוי חד + כיבוי/התנעת מנוע, זה נותן את מצב הראשוני. בשאר הזמן משתמשים בנתון מחושב.

והם לא מפגרים, ברכב סטנדרטי זה עובד יפה מאוד. מד דלק נותן קריאה סופר מדוייקת ולא מושפע משיפוע הכביש, פניות וכו'.

אלא אם אתה מניע כאשר הרכב בשיפוע ואז כל הנסיעה מתחרפן למה השארת אתמול את הרכב עם X דלק

והיום יש X מינוס 1/8 מיכל.

קרה לי כבר כמה פעמים עד שקראתי פה בפורום איך העסק עובד..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...