Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לפני קניית מחשב חדש

oveRev
שימו לב! השרשור הזה בן 3358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום.

החלטתי קצת לפנק את עצמי ולקנות מחשב חדש אחרי 7 שנים עם המחשב הנוכחי.

הקצבתי לעצמי סכום יחסית גבוה לנטו מחשב, בלי שום ציוד היקפי מהצד.

התקציב הוא בסביבות ה-6000 שקלים, עם חריגה מאוד קטנה.

הרכבתי מחשב תיאורטי במחיר 6.1.

האם לדעתכם צריך להחליף/לשנות, או שסה"כ נראה מפרט בסדר?

מדובר על מחשב שישמש בעיקר למטרות הנעה (משמע גיימינג, סרטים וגלישה.)

כמו כן, אציין שאני רוצה שהמחשב יהיה כמה שיותר "future proof", כי הוא צריך לשרת אותי בערך כמו המחשב הנוכחי.

תודה על העזרה.

3S4Hg.jpg

האם זה לא קשה לעזוב את ההרגשה של נסיעה ברכב מוגדש, ולחזור חזרה לשגרת המנוע האטמוספרי?

אצלי כואב לחזור למאזדה 3 גם אחרי שאני נוהג על סוס רתום לכרכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסך הכול לא רע, תנסה לדחוף את התקציב טיפה למעלה לטובת SSD גדול יותר (240/256GB). מארז לקחת מתצוגה, לא יודע אם זה מפריע לך, אבל אני הייתי מעדיף לקחת מארז חדש ולא מארז שכל העולם ואשתו נגעו בו ובטח יש עליו שריטות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה הזריזה.

לגבי המארז, גם אני לא ממש בעניין, פשוט המארז הספציפי הזה עולה 250. במידה ואני מחליף למשהו חדש ברמה של המארז הנ"ל, אני חורג מהתקציב, במיוחד אם אני גם מגדיל את ה-SSD. מצד שני, אני לא כ"כ בטוח שיהיה לי שימוש יותר מידי גדול ב-SSD. מע' הפעלה כמובן, ואולי עוד משחק או שניים.

יש לך אולי מארזים מומלצים (בעיקרון משהו שיהיה בו מספיק מקום בשביל להכניס הכל ומספר יחסית גדול של סלוטים למאווררים. פחות חשוב לי העיצוב)?

האם זה לא קשה לעזוב את ההרגשה של נסיעה ברכב מוגדש, ולחזור חזרה לשגרת המנוע האטמוספרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב לקנות ב-KSP?

אם אתה גמיש ל-TMS, הרכבתי מפרט מעולה לתקציב, גם אצלי יצא 6,100 ש"ח אבל עם הרבה יתרונות.

----------------

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel i7-4790K Quad core CPU - LGA1150 - 4.0 GHz - 8MB cache

כמות: 1 - מחיר: ₪1778

קירור למעבד:

Scythe MUGEN 3 REV B

כמות: 1 - מחיר: ₪216

לוח אם:

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3

כמות: 1 - מחיר: ₪745

מארז:

באנדל - Fractal Design Define R4 + FSP RAIDER 650W - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪798

זיכרון:

בקניית מחשב חדש בלבד - Hynix DDR3 8GB 1600

כמות: 1 - מחיר: ₪349

כרטיס מסך:

MSI R9 290 4G DDR5 Gaming PCI-E HDMI DP - בקניית מחשב חדש בלבד,מבצע חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪1561

קשיח למחשב שולחני:

Samsung SSD 840 EVO 120GB SATA3 2.5 inch

כמות: 1 - מחיר: ₪392

קשיח למחשב שולחני:

Seagate 1TB Sata II 32MB

כמות: 1 - מחיר: ₪265

סה"כ: ₪6104

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 5982 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/txkz1g8w

--------------

כמה נקודות:

1. לוח אם - שמתי לוח אם טוב יותר לטווח הרחוק ומיועד לגיימרים. לעומת הקודם ששמת, יש בו יציאה אופטית בנוסף ל-8 ערוצים וגם פלטפורמת קילר 2200 לתעדוף תעבורת נתונים למשחקים ופינג נמוך.
    לי יש את הלוח הזה רק בדגם GAMING 7 והוא מעולה.
    אני מוריד בטורנט סרט על 4-5 מגה לשניה ובו-זמנית משחק ב-BF4 במולטי עם פינג 87 בערך.
  2. באנדל מארז וספק - מדובר במארז מדהים, איכותי. יש לי אותו, הוא פגז. שקט מאוד (עם חומר מבודד רעשים), סינון אבק מקצועי, תחזוקה קלה מאוד (לשלוף, לשטוף, לייבש ולהחזיר). הבאנדל מגיע עם ספק כוח מצוין וחזק מאוד.
  3. זיכרון - שמתי זיכרון בתדר 1600 גם כן אבל בסטיק אחד. צריך לחשוב רחוק, יש לך רק 4 חריצי זיכרון, אתה לא רוצה להזין בכל אחד 4GB אלא 8GB. כרגע סטיק אחד עם אופציה לעתיד להוסיף עוד.
  4. כרטיס מסך - שמתי כרטיס מסך קצת פחות חזק ממה ששמת. לדעתי אין סיבה מוצדקת כרגע לשים כרטיס באלפיים שקלים.
    לא כתבת איזה מסך יש לך שעליו תשחק. אם מדובר ברזולוציית FHD, מה ששמתי לך יספיק בהחלט.
    אם אתה משחק ברזולוציית 1440P הוא יספיק לך גם כן, אולי לא בכל המשחקים על מקסימום אבל ברובם.
  5. דיסק קשיח- השארתי את אותו SSD (יש לי אותו בגרסת 250GB, מעולה), ושמתי דיסק קשיח 1TB שיחסית זול אך לא איטי (7200 ולא 5400).

אם אתה שם חומרה חזקה ואיכותית, אל תבחר מארז מתצוגה או זול ופשוט. הוא לא יחזיק לך, יתפרק עם הזמן (או חלקים ישברו בו), ואתה צריך לחשוב על איוורור נכון וטוב על מנת לשמור על טמפ' נמוכה ככל הניתן.

יש לי את אותו מארז ואותו מעבד, אני כרגע על המהירות הכי נמוכה של המאווררים במארז + קירור מעבד (יש לך שליטה עם 3 מהירויות).

המעבד שלי על טמפ' 28-30 מעלות. אומנם יש לי קירור אחר אבל עדיין...

כרטיס מסך המחובר ל-3 מסכים, שניים FHD ואחד "27 ב-1440P, כלומר לא מעט, והוא על טמפ' של 41 מעלות בלבד.

הטמפ' כרגע בחדר עם מזגן - 24 מעלות.

חשוב לבחור מארז נכון לא פחות מבחירת מעבד, דיסק קשיח או כרטיס מסך.

בהצלחה :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר והעזרה המפורטת (מאוד אפילו! :D).

ברשותך, מספר שאלות ודגשים:

KSP לא חובה, אני אפילו לא ממש אוהב אותם, פשוט המחירים שלהם לפי דעתי הכי נמוכים, והם הכי נגישים בשבילי.

1) ב-KSP למשל יש את ה-Z97MX Gaming 5 ב-740. http://ksp.co.il/?uin=23229

2) ה-290 לא נוטה להתחמם אצלך? שמעתי שהרבה מתלוננים על ה-290 Tri-X בגלל ההתחממות שלו.

- כמו כן, בחרתי ב-GTX G1 בגלל העניין של ה-Future Proof. הגיעו הרבה מאוד שבחים על התמורה ביחס למחיר.

- לגבי המסך - אני כרגע לא סגור על זה גם כן, אבל זה 99% לא יעבור את ה-1080P (בעתיד כן).

3) האמת שלקחתי 2 סטיקים של 4 בשביל לנצל את פונקציית ה-Dual-Channel.

- 4 סלוטים, 2 תפוסים כרגע, ובעתיד אולי עוד 2 = 4*4. 16 גיגס סה"כ. אני לא יודע אם באמת יש לי צורך ב-32.

- השאלה היא עד כמה ההבדל משמעותי בין ניצול הפונקצייה לבין אי ניצולה.

רצה לי מחשבה על אולי לוותר לזמן מה על ה-SSD והמארז מהתצוגה בשביל להביא מארז משובח יותר.

האם יש ההעדפה כלשהי לכיוון של מארז וספק נפרדים או vise versa?

עריכה אחרונה על ידי oveRev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים. אני מדבר על זמן מה. עד למשכורת הבאה.

ישנו המארז GX500, דעות כלשהן? http://ksp.co.il/?select=.1041..130..307.&list=1&sort=2&glist=1&uin=23668&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

עריכה אחרונה על ידי oveRev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש בדיוק כזה. לא תמצא מארז אחר שנותן כל כך הרבה תמורה למחיר.

שליטה על מאווררים, 3 מהם כלולים במחיר. חלון צד ופילטרים נשלפים.

איכות בניה בינונית, אבל זה זניח לעומת היתרונות.

ממליץ להוסיף לפחות עוד מאוורר אחד לחזית (עדיף 2).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נראה מארז מדהים למחיר.

יש לך מושג מה כיוון המאווררים הכלולים?

אני בעיקרון רוצה לקנות 2 Scythe Slip Stream 1900RPM. כרגע יש לי אחד על המחשב הנוכחי ואני מבסוט עד השמיים ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המאווררים מחוברים אצלי לבקר של המארז, ככה שאין לי איך למדוד את המהירות שלהם.

לבקר יש 3 מצבים - מהירויות LOW, HIGH ו-OFF.

אני מעריך (מהניסיון שלי) שבמצב LOW הם מסתובבים בערך על 600 סל"ד, ובקושי נשמעים.

במצב HIGH הם רועשים למדי, אז אני לא מרבה להשתמש בו (וגם אין צורך כל כך).

למארז יש 2 בקרים, אצלי אחד עובד על זוג קדמיים+אחורי, והשני על זוג מאווררים עליונים (שמכובים אצלי בIDLE).

בגדול אתה לא חייב להשתמש בבקר (הידני) של המארז. אפשר לחבר את המאווררים ללוח אם, לבנות להם פרופיל והם יעשו את העבודה שלהם אוטומטית ללא התערבות מצדך. אני גם מתכנן לעשת זאת, אבל אני עצלן מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר והעזרה המפורטת (מאוד אפילו! :D).

ברשותך, מספר שאלות ודגשים:

KSP לא חובה, אני אפילו לא ממש אוהב אותם, פשוט המחירים שלהם לפי דעתי הכי נמוכים, והם הכי נגישים בשבילי.

1) ב-KSP למשל יש את ה-Z97MX Gaming 5 ב-740. http://ksp.co.il/?uin=23229

2) ה-290 לא נוטה להתחמם אצלך? שמעתי שהרבה מתלוננים על ה-290 Tri-X בגלל ההתחממות שלו.

- כמו כן, בחרתי ב-GTX G1 בגלל העניין של ה-Future Proof. הגיעו הרבה מאוד שבחים על התמורה ביחס למחיר.

- לגבי המסך - אני כרגע לא סגור על זה גם כן, אבל זה 99% לא יעבור את ה-1080P (בעתיד כן).

3) האמת שלקחתי 2 סטיקים של 4 בשביל לנצל את פונקציית ה-Dual-Channel.

- 4 סלוטים, 2 תפוסים כרגע, ובעתיד אולי עוד 2 = 4*4. 16 גיגס סה"כ. אני לא יודע אם באמת יש לי צורך ב-32.

- השאלה היא עד כמה ההבדל משמעותי בין ניצול הפונקצייה לבין אי ניצולה.

רצה לי מחשבה על אולי לוותר לזמן מה על ה-SSD והמארז מהתצוגה בשביל להביא מארז משובח יותר.

האם יש ההעדפה כלשהי לכיוון של מארז וספק נפרדים או vise versa?

1. אתה צריך לחשוב גם על אחריות, האם הם יספקו לך את האחריות הנדרשת? שירות כולם יספקו, הבעיה היא תמיד באחריות.

רק שתדע שרוב החלקים אצל KSP הם יבוא אישי לכן תמיד יש אינטרס לא לספק אחריות ללקוח. זה לא יבואן רשמי. כנ"ל SSD והרבה אחרים.

2. אתה בחרת את הלוח אם מיקרו, לא הרגיל. לכן המחיר הזול יותר. זה הרגיל: http://ksp.co.il/?uin=23036

3. זה לא ה-TRI-X אלא אחר של MSI עם קירור מצוין ושקט מאוד (הרכבתי כזה במחשב חדש לידידה גרפיקאית וגיימרית)

4. לדעתי אתה לא תרגיש שום הבדל בקטע הזיכרון. זה לא יתן לך בוסט למחשב או טעינה מהירה יותר במשחקים.

יש לך SSD, איתו תרגיש את ההבדל, השאר באמת זניח עד ללא מורגש.

אני עם 16GB זיכרון (2 סטיקים) וכמובן שלעבודה שוטפת זה מספיק והכל, אבל אתה לא רוצה להגיע למצב שיש לך הרבה תוכנות פתוחות וכדי לשחק אתה צריך לסגור את כולן. אתה רוצה גם וגם. כאן 8GB לא תמיד יספיק לך בטווח הרחוק. תלוי מה העבודה השוטפת שלך.

עם הזמן משחקים דורשים יותר זיכרון, אם זה מהכרטיס מסך או זיכרון מהמחשב. אל תגביל את המחשב שלך לשדרוגים עתידיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...