Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחיזה בקורולה 99

שימו לב! השרשור הזה בן 3614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האחיזה ממש גרועה ויש צמיגים ירוקים אבל איכותיים מאוד של קונטיננטל. ההגה מגיב יפה וכיף לקחת פנייה ב100 קמ"ש (לא מה שאתם חושבים, אלא סתם לעבור נתיב בצורה חדה) יש פידבק והצמיגים מגיבים יפה. אבל כשנכנסים לפנייה, כמו בכיכר או סתם פנייה מרמזור האוטו בורח לתת ועל היגוי יותר מדי במהירויות נמוכות. בנוסף, לפעמים יש רעשים מהצמיגים כשמסובבים את ההגה. כל זה, אני יודע, עלול להעיד על בעיה בפרונט, אבל השאלה היא שגם ככה האוטו יושב על בולמים וקפיצים מקוריים (אין לי משוג איך החזיקו 15 שנה, יש מחלה בקורולות האלו), מה ש95 אחוז הם לא מתפקדים כמו פעם, האם יש איזשהי תקווה שצמיגים חדשים ופרונט ישפרו את האחיזה? הרי פרונט לקוי בטוח יגרום לאחיזה לקוייה (למדתי על זה), אבל מצד שני אין שחיקה אופיינית לפרונט לא מכוון. דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחצי שנה +- האחרונה התלוננת פה מספר פעמים על הנושא ועל חשד לקפיצים/בולמים/שלדה/פרונט/צמיגים לא תקינים.

ברוב הפעמים קיבלת עצות ללכת ולבדוק את הדברים בצורה מסודרת במקום מסודר - האם זה קרה? אם כן, איפה ומה היו התוצאות?

אם הכל תקין לכאורה ואתה משוכנע שהמצב לא כמו שהוא אמור להיות, אתה יכול להחליף בהדרגה דברים ע"פ עומק הכיס - צמיגים אוחזים יותר, בולמים, כריות, קפיצים, שאר חלקי מתלה ברי שחיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף סט מלא של בולמים. יהיה שיפור באחיזה ובנוחות הנסיעה.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סט בולמים חדשים חצי גז חצי שמן תחליפיים של MONROE, צמיגים במידה המקסימילת החוקית לרכב

195\55\15 ורוחב ג'אנט 6-7 אינץ' צמיגים כגון TOYO R1R\T1R

ולא תזהה את הרכב שלך מבחינת אחיזה.

אפשר כמובן להשתפר אבל זה הבסיס.

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מתכון לצרות להתעסק עם בולמים וקפיצים?כמה זה עולה, אגב?

וואי, חברים, אני חייב לומר לכם שאתמול נסעתי בכיכר כלשהו במהירות נמוכה מאוד והאוטו עף לי מצד לצד כמו ספינה, תת היגוי מטורף, יצאתי לבחוץ וראיתי שזה היה נוזלי כמו מים או שמן, אני מאוד מקווה שזה שמן ולא מים אחרת איך האוטו מגיע למצב כזה בכביש רטוב???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתכון לצרות? להחליף חלק מתבלה בן 15 שנים שעבר למעלה מ-250K ק"מ?!

אם העבודה מתבצעת במקצועיות עם חלפים טובים, אין שום בעיה.

לגבי המחיר, ראה הודעה #3. חוץ מזה, אתה לא עובד במוסך או משהו בסגנון? אין לך דרך לקבל הצעת מחיר?

גם מים על הכביש בתנאים מסויימים יכולים ליצור שכבה חלקה. וזה בלי קשר למצב הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם בדקת לחץ אוויר כשהצמיגים קרים?

נפח אותם קרים כאשר אתה מוסיף 3 PSI מעבר להמלצת היצרן.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סט בולמים חדשים חצי גז חצי שמן תחליפיים של MONROE,

צמיגים במידה המקסימילת החוקית לרכב 195\55\15 ורוחב ג'אנט 6-7 אינץ' צמיגים כגון TOYO R1R\T1R

ולא תזהה את הרכב שלך מבחינת אחיזה.

זה הפתרון הנכון אבל!

כמה קורולה ישנה כזו שווה בתאכלס? 12,000-13,000 ש"ח? ועוד הוא אמר שאין קומפרסיה והיא מקבלת מאלטו ברמזור...

כמה יעלו בולמים-קפיצים עם עבודה? בקלות 5,000 + 3,000 ג'נאטים וצמיגים טובים = 8,000 ש"ח במינימום!

ב-10,000 ש"ח הוא יכול לעלות 4 שנים בשנתון ולמצוא קורולה SUN 2003 עם חצי מהקילומטרז' אחרי החלפת צמיגים.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הפתרון הנכון אבל!

כמה קורולה ישנה כזו שווה בתאכלס? 12,000-13,000 ש"ח? ועוד הוא אמר שאין קומפרסיה והיא מקבלת מאלטו ברמזור...

כמה יעלו בולמים-קפיצים עם עבודה? בקלות 5,000 + 3,000 ג'נאטים וצמיגים טובים = 8,000 ש"ח במינימום!

ב-10,000 ש"ח הוא יכול לעלות 4 שנים בשנתון ולמצוא קורולה SUN 2003 עם חצי מהקילומטרז' אחרי החלפת צמיגים.

יכול להיות שאין קומפרסיה כמו פעם אבל אלטו ? הגזמת. במנוע ריק מנוסעים אני נוסע כאילו אני מאיץ ב9 שניות ל100, אין שום הבדל. הבעיה מתחילה בעומס, ומה תעשה ברכב ישן?משלימים עם הגזרה, מה נעשה. אני מעולם לא מג יע איתה יותר מ3000 סל"ד, אז בטוח הוא יסתדר גם בעומס, אני לא רוצה לקרוע את הרכב.

לי כרגע מפריעה האחיזה המוזרה והגרועה.

טום, אני עובד במוסך, אבל אני מעדיף לוותר על חצי מיליון שקל מאשר להכניס את הרכב לשם.

שמלוב, קורולה 03 ב10,000 שקל זה נראה לי קורולה בלי מנוע, גיר, וגלגלים. הן נסחרות יקר מאוד. ואני גם לא מעוניין בדגם תוצרת טורקיה, תודה.

עריכה אחרונה על ידי אושריקו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התכוונתי לביצוע העבודה שם בהכרח (למרות שהחלפת בולמים לא אמורה להיות מסובכת טכנית לדעתי) אלא לקבלת הצעת מחיר.

ואת זה ניתן לעשות גם בלי הרכב.

מעבר לכך, אם הקפיצים עייפים גם, השחיקה של הבולמים גדלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אתה מאיץ ב-9 שניות למאה....באמצע הלילה במהלך חלום.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בכל מקרה אתה מאיץ ב-9 שניות למאה....באמצע הלילה במהלך חלום.

וזה בלי לעבור 3000 סל"ד. תאר לך מה היה קורה אם היה לוחץ באמת.

ברכב בגיל כזה עם נסועה סטנדרטית ושלא העמיסו עליו שקי מלט וחצץ כל יום, הקפיצים לא אמורים להתעייף.

בולמים בקמ"ז כזה בוודאי שכן. ממליץ לך דחוף להחליף למקורי או תחליפי איכותי כמו שהוצע, כיוון פרונט ואתה לא תכיר את הרכב שלך

(שבבסיסו הוא מפתיע מבחינת הנאה מנהיגה. זריז, היגוי טוב, אחיזה טובה).

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...