Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 15 דקות, gadik6 כתב:

ואז הבנתי שני דברים:

יאיר נתניהו הלך לנוח מהליכים המשפטיים שלו נגד כל העולם ולהתארח בהונגריה כי יש שם יחסי הערצה דו כיוניים.

הדתיים - נזכיר שוב: חצי מהקואליציה שמנסה ללמד אותנו מה היא דמוקרטיה היום - מדברים בגלוי על מדינת הלכה. וזה שחלקם מנסים לשחק אותה ליברטריאנטים לא ככ משנה לזה.

להשוות את הכל להיטלר או גרמניה בכלל כל הזמן זה מופרך. אין שתי מדינות זהות. אין תהליכים זהים. ידה ידה.

להתכחש לזה שאחוז עצום מהבוחרים פה לא מעוניינים בדמוקרטיה, או לפחות מתעדפים את הדת שלהם על פניה בכל פעם שיש התנגשות בין השתיים, זה גם מוזר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4889

• SlowRide

4752

• פינדר

3774

• m3x7r3m3

2926

ברור שלהגיב על זה ברצינות, למה לא להגיב על זה ברצינות?

במבנה הרשויות של היום, בג"צ הוא הגוף היחיד שיכול לפסול חוק כזה.

ברגע שמסרסים את בג"צ והופכים אותו לבובה של הזרוע המחוקקת והמבצעת, שאין ביניהן כל הפרדה, מי זה שאמור להגן עליך במקרה שחוק שאומר שלשוטר מותר לעצור אותך ולבצע עליך, במטלטליך וברכושך חיפוש כאוות נפשו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, SlowRide כתב:

שויון הזדמנויות זה לאפשר לכל אחד לממש את הפוטנציאל שלו ולהגיע הכי רחוק שהוא יכול, בלי קשר למוצא או לצבע העור וזה קורה בישראל. 

וואו, אני אצטט לך מהחתימה של מישהו פה (לא זוכר בדיוק מי): אם אתה באמת מאמין בזה יש לי גשר למכור לך במחיר מציאה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

אם זה יחסי אז כולם פריבילגים, כי לכולם יש יתרון יחסי על מישהו אחר.

אבל אני לא משתמש בזה בתור כינוי גנאי או צועק על זה או משהו.

אבל כן אומר - לי הייתה הפריבילגיה ל א' ב' וג' אם הדיון על זה יעלה. זה פשוט להבין משהו, ולהבין גם שלא כול ההצלחה שלך מבוססת נטו על הפעולות שלך אלא גם על דברים שנולדת אליהם 

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Nemesis כתב:

ברגע שמסרסים את בג"צ והופכים אותו לבובה של הזרוע המחוקקת והמבצעת, שאין ביניהן כל הפרדה, מי זה שאמור להגן עליך במקרה שחוק שאומר שלשוטר מותר לעצור אותך ולבצע עליך, במטלטליך וברכושך חיפוש כאוות נפשו?

ההגנה שלך זה בחירות כל 4 שנים, שאני מסכים שזה לא הרמטי אבל נגד גוף כמו בגצ יש אפס הגנה כי אתה לא יכול לפטר אותם.

זה מפתיע שאתה מניח אוטומטית שבגצ בצד שלך כי הוא ממש לא מחוייב לזה.

עריכה אחרונה על ידי edward

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, edward כתב:

ההגנה שלך זה בחירות כל 4 שנים

לא. ההגנה שלך זה האנשים שהולכים לבחור ובמעגל מעניין האנשים שעומדים לבחירה.

זה כל הסיפור.

יש איזה חוסר אמון אינהרנטי בין קבוצות הולכות וגדלות באוכולוסיה, יש חוסר הסכמה הולך וגדל לגבי מהן "נורמות" למשל:

לפני 13 דקות, edward כתב:

יש לנו מסורת ארוכה של העדפת הדת שלנו על פני החוק אז זה בסדר :)

אתה כותב עם סמיילי בסוף, סוג של קריצה חצי צינית חצי רצינית. אני לא יודע כמה אתה בקיא, אבל יש קבוצות משמעותיות באוכלוסיה שעבורן זה נכון ואפילו אנדרסטייטמנט. ואם תחליף את המילה דת בקהילה/שבט תקבל אפילו קבוצות נוספות.

איך אומרים?

שיהיה בהצלחה (?)

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, edward כתב:

ההגנה שלך זה בחירות כל 4 שנים, שאני מסכים שזה לא הרמטי אבל נגד גוף כמו בגצ יש אפס הגנה כי אתה לא יכול לפטר אותם.

זה מפתיע שאתה מניח אוטומטית שבגצ בצד שלך כי הוא ממש לא מחוייב לזה.

למה שהבחירות יהיו כל 4 שנים? לא שלא יהיו כל 30 שנה?

בג"ץ אינו גוף מחוקק. בג"ץ לא יכול לחוקק חוק שאומר שהבחירות יהיו מעכשיו כל 30 שנה, ולא כל 4 שנים. הוא גם לא יכול לחוקק חוק שיגרשו מכאן את כל מי שעלה לפי סעיף הנכד בחוק השבות וילאימו את כל רכושו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 דקות, פינדר כתב:

וואו, אני אצטט לך מהחתימה של מישהו פה (לא זוכר בדיוק מי): אם אתה באמת מאמין בזה יש לי גשר למכור לך במחיר מציאה.

מעדיף להאמין בזה מאשר לחיות כל החיים בתחושה שדופקים אותי כי אני x.

לפני 6 דקות, David32 כתב:

אבל כן אומר - לי הייתה הפריבילגיה ל א' ב' וג' אם הדיון על זה יעלה. זה פשוט להבין משהו, ולהבין גם שלא כול ההצלחה שלך מבוססת נטו על הפעולות שלך אלא גם על דברים שנולדת אליהם 

אז זה עניין של סמנטיקה. מי שלא "פריבילג", מה הוא? 

נסיבות חיים ונתוני פתיחה זה נטו מזל. 

פריבילגיה זה זכויות יתר, אין לך זכויות יתר, יש לך מזל והיית מספיק חכם לעשות עם זה משהו ולא לזרוק לפח.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:
לפני 24 דקות, פינדר כתב:

מעדיף להאמין בזה מאשר לחיות כל החיים בתחושה שדופקים אותי כי אני x.

אבל זו לא הכוונה כשמדברים על פריוולגיות. זה לא נועד לתת לאנשים צידוק להרים ידיים ולהאשים את העולם בכשלונות שלהם.

כמו שכבר כתבתי, זה כלי לפיתוח מערכת חברתית.

וגם, לתת קצת ענווה לצד הפריוולגי.

זה כמו שאני אכנס לשרשור הנדלן ואגיד שם לאנשים מה אתם בוכים, זה שאין לכם דירה זו אשמתכם, הנה תראו אותי שהשגתי דירה בעשר אצבעות. בזמן שאני מבוגר יותר, אז קניתי במחירים אחרים לגמרי. להורים שלי היה חשוב שאלמד והיתה לי אפשרות לרכוש השכלה שהביאה לי יכולת השתכרות טובה. בתי הספר בעיר שלי היו ברמה טובה וכו'.

אז כן, יש משמעות ליכולות שלי ולבחירות שעשיתי בחיים ולמאמץ שהשקעתי, אבל גם ליתרונות יחסיים שהיו לי.

לפני 13 דקות, SlowRide כתב:

פריבילגיה זה זכויות יתר, אין לך זכויות יתר

זה שאתה לא מרגיש בהן לא אומר שהן לא קיימות.

אני כגבר לבן עם שם משפחה x אקבל יותר זימונים לראיונות מגבר עם שם משפחה y.

גם זה מגובה במחקרים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

אתה תראה דיון בטלויזיה על מדע או רפואה וכו׳ ויושבים בפאנל גבר לבן ואישה שחורה.

חלק גדול מהצופים גם בלי להרגיש ייחסו יותר אמינות ומקצועיות לגבר הלבן, עוד לפני שמישהו יגיד מילה.

את יודע מה הכי מעניין כאן? קראתי פעם מחקר שבדק את זה, ואפילו נשים שחורות אוטומטית האמינו יותר לגבר הלבן מאשר לאשה השחורה…

עריכה אחרונה על ידי garicho
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

ובכל זאת יש לך אנשים מוצלחים מכל העדות ומכל המוצאים היום. נכון שחלק נדפקו יותר וחלק נדפקו פחות אבל ככה זה בכל דבר. אתה נולד לזה. הבחירה אם לחיות חיים של מסכן שנדפק או לנסות לעשות הכי טוב שאתה יכול לא נשללת מאף אחד.

שוטר בחר להיות שוטר בידיעה שאלו המשכורות והתנאים, לפיכך היה צריך להבין שרמת החיים שיגיע אליה היא לא של הייטקיסט ממוצע. או של שחקן כדורגל ממוצע או של גל גדות בהוליווד.

ברור שזה מטומטם לומר לו "מה הבעיה, לך תהיה בהייטק". אבל מה הבעיה לומר לו שזה התוצאות של הבחירות שלו, ושצריך לחיות בהתאם לרמת השכר? זה ששכר של שוטר הוא מגוחך זו בעיה אחרת אבל זה לא קשור לנושא.

ברור שיש אנשים מוצלחים מכל מקום ומכל העדות והמוצאים והרקעים. אבל בבסיס, אי אפשר לטעון שקיבלו נתוני פתיחה שווים. והדרך אל אותו מקום מנקודת פתיחה שונה היא ארוכה יותר.

שאדם א' יטען בפני אדם ב' "זה שלא הגעת לאותו מקום כמוני באותו פרק זמן" למרות שנתוני הפתיחה שלהם מאוד שונים- זה להיות פריווילג. 

האם זה אומר שבלתי אפשרי לעשות את זה? לא, לא בלתי אפשרי, פשוט הרבה יותר קשה ויש פחות סיכוי.

האם זה אומר שאדם ב' עדיין נמצא (או צריך להימצא) במקום בו היה מלכתחילה בלי להתקדם? ברור שלא.

הדברים אינם סותרים, ונתוני פתיחה הם לא תמיד עניין של "מזל". אותה מערכת עלולה לתת לאנשים בחירות שאחרים לא זוכים להן למרות שבשורה התחתונה לא צריך להיות הבדל.

להיוולד למוצא מסוים (בין נתוני פתיחה אחרים.... ) זה "מזל"? סליחה, אבל אלו שטויות במיץ. המצב התקין הוא זה שלא שופטים לפי מוצא. כאשר מגייסים לעבודה למשל השיקול צריך להיות מקצועי נטו. וכך בעוד הרבה דברים אחרים.

לגבי הדוגמה של השוטר- לפני 25 שנה שוטר יכל להתפרנס בכבוד, אפילו בלי בעיה, לחיות לא רע. זה היה במכלול השיקולים של מי שבחר בקריירה הזו בזמנו.

מה שהשתנה זו המציאות מסביב, בהרבה מאוד קריירות שיכלת להתפרנס מהן בכבוד אתה כיום לא יכול. ולכן אנשים התחילו להתלונן. הם עושים את אותה העבודה, אפילו עם יותר ותק. אבל רמת החיים היחסית שלהם דווקא בירידה.

לבוא אל אנשים כאלו ולהגיד להם "היית צריך לבחור בהייטק" או "וואלה פשוט תעבור להייטק" זה נונסנס והפגנת פריווילגיה, חד וחלק.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, edward כתב:

הצחקת, תלוי מאוד מי.

אתה צריך לראות את הנגדים שיצא לי לעבוד איתם בחיל האויר, כמה הם "עובדים" ותנאי הפרישה שלהם.

ומי מנע ממך להיות נגד?

אתה נותן את אוכלוסיית הנגדם ששייכים ברובם לישראל השניה ולעיירות הפיתוח כדוגמא לפריווילגים וטוען דשבגלל שאתה לא בעיירת פיתוח את הפריווילג?

לפני שעתיים, edward כתב:

יש הרבה אנשים במדינה שהקשר בין מה שהם נותנים למה שמקבלים הוא רופף ביותר ולא כל מי שיושב על 50 אלף פנסיה בחודש הוא עילוי כמו אהרון ברק. אישתו למשל.

רובם הגיעו למעמד שלהם בעבודה קשה.

לפני שעתיים, ליפיגו כתב:

לא ממש חסרות דוגמאות, הנה דוגמא מלפני כמה ימים, מנפלאות ההסתדרות.. איך תנא רבן אורוול זצוק"ל:  "כל החיות שוות אבל יש חיות שששות יותר".

Image

ומי עובדי דור א' שם?

מבטיח לך שלא מדובר באשכנזים מעונבים עם רולקס ומרצדס.

לפני שעתיים, edward כתב:

נגד בכיר יכול היה בקלות לפרוש על תקן סגן אלוף ולקבל סדר גודל מליון וחצי שקל ביד כמענק פרישה, ועוד 20 אלף בחודש עד סוף חייו בפנסיה תקציבית.

תבדוק מתי בוטלה הפנסיה התקציבית.

לפני שעתיים, פינדר כתב:

בדיוק אתמול בלילה חיפשתי משהו להירדם איתו וקפץ לי לעין בנטפליקס הסדרה נבסו.

נכון שזו רק סדרה, אבל הפרק הראשון של העונה הראשונה, בדיוק עוסק בזה.

מראים איך כל פעם שהגבור, בחור ממוצא אתיופי שגר בשכונה לבנה, יוצא להביא שישיית מים הרכב, עוצר אותו שוטר.

בוא, את הילד שמשחק שם אני מכיר טוב.

המשפחה שלו יכולה לקנות את שנינו ולהישאר עם עודף.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Pika007 כתב:

אף אחד לא הועמס ואף אחד לא נזרק

שמו את סבא וסבתא שלי במעלות ואמרו להם שהם בתל אביב, בתוך משאית באמצע הלילה

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

ומי עובדי דור א' שם?

מבטיח לך שלא מדובר באשכנזים מעונבים עם רולקס ומרצדס.

אני לא כל כך הבנתי את כוונתך. 

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...