Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע ברכישת רכב לאשתי עד 100K נסועה נמוכה

G. P. Magnus

פוסטים מומלצים

שבת שלום - חושב שפרסמתי פוסט דומה לפני מספר חודשים אבל לא מאתר אותו אז מעלה פוסט חדש ...

מחפש לרכוש לאשתי שלא נהגה באופן סדיר זמן רב ולכן חוששת ״לדפוק את האוטו) רכב יד שניה. הנסיעה תהיה גג 5,000 ק״מ בשנה, בעיקר בתוך אזור ת״א רבתי. 80% מהזמן לבד ו-20% עם ילד או שניים במושב אחורי/בוסטר.

תקציב גמיש יחסית - נניח עד 100 אלף, כמובן ש-70-80 אלף היה נחמד יותר.

דרישות:

1. אוטומטי.
2. קטן (עד גודל של משפחתית) ויחסית גבוה (אין בעיה עקרונית עם ג׳יפון), עם גישה נוחה למושבים האחוריים ובגאז׳ שימושי.
3. בטיחותי - גם אקטיבי וגם פאסיבי.

4. אמין - ללא מחלות ידועות שאין להן פתרון מונע אפקטיבי.

nice to have:

1. ישיבה ונסיעה נוחה

2. תחזוקה שוטפת לא יקרה (יחסית לממוצע)

3. עדיין באחריות כלשהי של היצרן / מוסכים פרטיים טובים 
4. אפשרות סבירה למכור כעבור 3-4 שנים.
5. מצלמות רוורס / 360 לחניה ועדיף רכב שיודע להחנות את עצמו :)

פחות רלוונטי (אם יש, אחלה, אם אין לא פוסל בכלל):

1. צריכת דלק (לאור הנסועה הצפויה)

2. ירידת ערך סבירה
3. התנהגות ספורטיבית

היברידי בסדר, פלאג-אין או חשמלי לא אפסול על הסף אבל דורש התקנת עמדה בחניון ואז יש עלויות והתעסקות נוספת ...

מראש אין לי התנגדות לשום יצרן - צרפתיות ואיטלקיות בסדר כמו סיניות - זה כבר ברמת הדגם ותת הדגם. מניח שלא ארצה לרכוש רכב שהוא לפני שנתון 2018/9.

@הלוחש למכוניות - אודה אם תתן קריאת כיוון גם כן! 

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי G. P. Magnus
תיקונים

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי ויטרה 2020 יכולה להתאים.

בחלק עליון של התקציב תוכל למצוא מאזדה СX30 מודל 2020.

אם אין צורך בבגאז' רציני, גם CX3 יספיק ( יהיה יותר חדש/ זול).

• אהבתי 2

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להכנס לפרופיל שלך ולראות את הנושאים שפרסמת

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאריס קרוס בתקציב הזה הוא לא יצליח למצוא אבל אולי יאריס, אם אין חשיבות גבוהה לצריכת דלק אז אפשר יאריס בנזין לא היברידית מהצורה החדשה.

אני הייתי מסתכל גם על מאזדה 2 ו-CX3, יונדאי וניו וקיה סטוניק 1.4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה רק אני, אך עם כמות נסועה קטנה ומציאת חניה בת״א (אלא אם יש חניה פרטית), יש רק תשובה אחת טובה - מונית.

אם כי ההתניידות עם מושב מגביה קצת מסרבלת, אך עדיין אפשרית.

• אהבתי 2

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תשקיע בכל זאת ביאריס קרוס, היברידית, יכול להבטיח לך שבמכירה לא תפסיד הרבה. בטח אם הנסועה היא 5000 ק"מ בשנה. היא תמכר מעל המחירון בוודאות.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, kompy כתב:

אולי זה רק אני, אך עם כמות נסועה קטנה ומציאת חניה בת״א (אלא אם יש חניה פרטית), יש רק תשובה אחת טובה - מונית.

אם כי ההתניידות עם מושב מגביה קצת מסרבלת, אך עדיין אפשרית.

אבהיר שאין בעיית חניה. הנסיעה תהיה ברחבי ת״א רבתי (כולל ר״ג/גבעתיים).

לפני כשעה, Mike808 כתב:

יאריס קרוס בתקציב הזה הוא לא יצליח למצוא אבל אולי יאריס, אם אין חשיבות גבוהה לצריכת דלק אז אפשר יאריס בנזין לא היברידית מהצורה החדשה.

אני הייתי מסתכל גם על מאזדה 2 ו-CX3, יונדאי וניו וקיה סטוניק 1.4.

תודה רבה לממליצים על היאריס. מאזדה 2 מעט נמוכה. מאיזה מחיר רציונלי למצוא יאריס קרוס היברידית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני 6 שעות, G. P. Magnus כתב:

דרישות:

1. אוטומטי.
2. קטן (עד גודל של משפחתית) ויחסית גבוה (אין בעיה עקרונית עם ג׳יפון), עם גישה נוחה למושבים האחוריים ובגאז׳ שימושי.
3. בטיחותי - גם אקטיבי וגם פאסיבי.

4. אמין - ללא מחלות ידועות שאין להן פתרון מונע אפקטיבי.

בנסועה כה נמוכה, אני מתפתה להמליץ על סיאט ארונה עם מנוע 1.0 בתור "בונבון" שיש בו את הכל. רכב שמרגיש הרבה יותר גדול מכפי גודלו האמיתי.

נקודות תורפה:

1. מנוע טורבו, בעיקרון, אינו אוהב נסיעות קצרות שבהן השמן בקושי מגיע לטמפ' עבודה לפני הכיבוי. בלאי יותר גבוה בפוטנציה. החלפת שמן באדיקות פעם בשנה אמורה לטפל בזה.

2. DSG - כנ"ל. לא אוהב פקקים או הרבה עצירות. הפתרון - לימוד נכון של התנהלות בפקקים (רגל ימין אף פעם לא באויר; או על הברקס - או על הגז) כדי להפחית למינימום את הבלאי במצמדים והתחממות המכטרוניק.

ליותר פשטות ושקט נפשי - מסכים לחלוטין שרכב כגון מאזדה CX3-30 יותר מתאים מכנית, עם מערכות מסורתיות ואמינות מוכחת.

המבנה שלו יותר מקשה על ילדים קטנים לראות החוצה, אתה תחליט האם זה משמעותי.

במאזדה גם לא נדיר למצא דוגמאות עם ק"מ נמוך במיוחד ונתונים מצויינים באופן כללי, עקב היותו רכב שני בהרבה מקרים (הוא פשוט לא מרווח מספיק בכדי להיות רכב ראשי ליותר מזוג).

בהצלחה!

• אהבתי 1

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, הלוחש למכוניות כתב:

נסועה כה נמוכה, אני מתפתה להמליץ על סיאט ארונה עם מנוע 1.0 בתור "בונבון" שיש בו את הכל. רכב שמרגיש הרבה יותר גדול מכפי גודלו האמיתי.

נקודות תורפה:

1. מנוע טורבו, בעיקרון, אינו אוהב נסיעות קצרות שבהן השמן בקושי מגיע לטמפ' עבודה לפני הכיבוי. בלאי יותר גבוה בפוטנציה. החלפת שמן באדיקות פעם בשנה אמורה לטפל בזה.

2. DSG - כנ"ל. לא אוהב פקקים או הרבה עצירות. הפתרון - לימוד נכון של התנהלות בפקקים (רגל ימין אף פעם לא באויר; או על הברקס - או על הגז) כדי להפחית למינימום את הבלאי במצמדים והתחממות המכטרוניק.

תודה על ההמלצות! 

לגבי השמן - ברור וקל לביצוע.

לגבי הגיר - כאן אכן השם הרע שיצא לגירים היבשים של vag אכן גורם לחשש אמיתי כי אין לי דרך לדעת מה היה בידיים לפני, ואין לי דרך לבצע יישור קו אם אני קונה יד שניה למעט החלפת גיר שזה הרבה כסף וכידוע לשנינו יגרום לכך שהיכולת למכור את הרכב במחיר סביר תרד משמעותית.

אם יש דרך לבדוק מה המצב של הגיר לאשורו אשמח לדעת אחרת אכן בעייתי ולמיטב הבנתי בארונה יש רק 1.0 או 1.5 ושניהם סובלים מאותו גיר בעייתי. אם היה 2.0 עם גיר רטוב כמובן שהיה עדיף מבחינתי.

מעניין מה שכתבת לגבי המאזדה - האם קל לאתר מכוניות שמורות יחסית? מבין לחלוטין שהן רכב שני בבית אבל עם אמינות וגם ציוני בטיחות טובים ולכן רכב אטרקטיבי.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בהחלפת תיבה אלא בהחלפת מצמדים. זה חלק שנשחק - בדומה לרפידות וצלחות לימה, השאלה באיזה קצב. ולך אין דרך לדעת כיצד הרכב ננהג על ידי בעליו הקודם. וכמובן שצריךֶלהתרגל לתפעול התיבה, לא משהו קשה.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

לא מדובר בהחלפת תיבה אלא בהחלפת מצמדים. זה חלק שנשחק - בדומה לרפידות וצלחות לימה, השאלה באיזה קצב. ולך אין דרך לדעת כיצד הרכב ננהג על ידי בעליו הקודם. וכמובן שצריךֶלהתרגל לתפעול התיבה, לא משהו קשה.

ממה שאתה כותב אני מבין ש: (א) זה ניתן לבדיקה במוסך לפני הרכישה ולאחריה; ו-(ב) עלות התיקון ממה שראיתי בפורום סביבות 4-5,000 ש״ח.

זה אכן משנה את התמונה ... אבל כשאני חושב על זה שלקחת סי3 ולהחליף לה רצועת טיימינג יעלה הרבה פחות (להבנתי סדר גודל של מחצית) זה שם באור אחר גם את הסיטרואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שנוסע בתנאי 'תל אביב רבתי' ממש לא הייתי ממליץ את השילוב DSGTSI.

זו אחלה דרך להוסיף עלויות תחזוקה גבוהות לצרכים מאוד מינימליים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, EliC25 כתב:

זו אחלה דרך להוסיף עלויות תחזוקה גבוהות לצרכים מאוד מינימליים.

זה אכן מעלה גם את שאלת הגניבות של הרכב כי אין לי כל כוונה לשלם 8000 ש״ח לשנה לביטוח מקיף+חובה של רכב שעולה 80-100 אלף - זה לא הגיוני בעליל מבחינתי.

הסיטרואן סי 3 / סי 3 איירקרוס נראית טוב יותר כעת 😂

לפני שעתיים, kompy כתב:

יש רק תשובה אחת טובה - מונית.

במשך שנים רבות זה אכן היה הפתרון היעיל והזול יחסית, אבל כעת התגבש הרצון לרכב שני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...