Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קפסולות של נספרסו.

קאררה
שימו לב! השרשור הזה בן 2897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עם מינון הקפאין שלי, כעבור מספר שנים בודדות.

בקפסולות אין מספיק קפה, אני צריך לשתות שניים ברצף כדי להרגיש משהו.

שתי קפסולות כפול 1.50-2 ש"ח = 3-4 ש"ח למנה. יקר בצורה היסטרית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מהו סרקזם: ביטוי בסגנון "על טעם לא מתפשרים"

בשרשור על קפסולות...

עם מינון הקפאין שלי, כעבור מספר שנים בודדות.

בקפסולות אין מספיק קפה, אני צריך לשתות שניים ברצף כדי להרגיש משהו.

שתי קפסולות כפול 1.50-2 ש"ח = 3-4 ש"ח למנה. יקר בצורה היסטרית.

:mm_yeah:

אחרי 5 שנים עם נספרסו, עברתי בחודש שעבר למכונה אמיתית. נכון, ההשקעה הכספית דיי גדולה, אבל גם הקפה אמיתי.

אין מקום להשוואה בכלל בין המיץ שיוצא מהנספרסו לקפה שיוצא כמו שמן מקפה שנקלה לפני שבוע ונטחן רגע לפני החליטה במכונה מקצועית. אז יש קצת התעסקות סביב ההכנה אבל בשורה התחתונה בשבילי זה שווה כל שקל ואת כל ההתעסקות מסביב(שגם ממנה אני נהנה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה יש פתרון ביניים:

מכונת קפה אוטומטית- כזו שגם טוחנת וגם חולטת. ואח"כ מבצעת ניקוי עצמי כך שאין את כל ההתעסקות והלכלוך מסביב.

כמובן שיש מס' רמות מהבסיסיות ועד למקצועיות. יש עם מקצף חלב ויש אף שמכינה קפוצ'ינו מא' ועד ת' (בעצם חוץ מס'וכר).

ההשקעה מתחילה בהחל מ3000 ש"ח לאחת טובה, אבל מחירי הפולי קפה מחזירים את ההשקעה לאחר זמן בהתאם לצריכה.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה יש פתרון ביניים:

מכונת קפה אוטומטית- כזו שגם טוחנת וגם חולטת. ואח"כ מבצעת ניקוי עצמי כך שאין את כל ההתעסקות והלכלוך מסביב.

כמובן שיש מס' רמות מהבסיסיות ועד למקצועיות. יש עם מקצף חלב ויש אף שמכינה קפוצ'ינו מא' ועד ת' (בעצם חוץ מס'וכר).

ההשקעה מתחילה בהחל מ3000 ש"ח לאחת טובה, אבל מחירי הפולי קפה מחזירים את ההשקעה לאחר זמן בהתאם לצריכה.

הבעיה היא שהקפה בה יותר גרוע מנספרסו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק לגבי חלקן, אבל לא כל המכונות האוטומטיות גרועות. למשל מליטה וגם יורה, לשתיהן יש תוצאה לא רעה בכלל(כמובן תלוי באיכות וטריות פולי הקפה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק לגבי חלקן, אבל לא כל המכונות האוטומטיות גרועות. למשל מליטה וגם יורה, לשתיהן יש תוצאה לא רעה בכלל(כמובן תלוי באיכות וטריות פולי הקפה).

לא אמרתי רע, אמרתי פחות טוב מנספרסו, וניסיתי את כל המכונות הרלוונטיות בתחום, כולל יורה ומליטה (שדווקא לא נמצאות בשורה הראשונה של מכונות אוטומטיות מבחינת איכות האספרסו). הכי קרובות זה מכונה של גאג'ה ומכונה של לה צ'ימבלי שטעמתי, אבל אפילו הן, לאחר כיול מדוקדק לא מגיעות לתוצאה של הנספרסו הפשוטה ביותר.

וכמובן שכל נספרסו לא מתקרבות אפילו לתוצאה של מכונה ומטחנה ידניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין חולק עלייך לגבי מכונות אוטומטיות ונספרסו. אבל זה כנראה עניין של טעם, כיול ושוב, טריות ואיכות הפולים.

עניין של טעם בהחלט. על כיול, טריות ואיכות של הפולים שהשתמשתי בהם אין עוררין. קלייה עצמית, תערובת מדהימה שאני מכיר היטב שהפיקה קפה מדהים בסט הביתי ז"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה סט? ולמה ז"ל?

היה קולה ג'ין קפה, מכונת לה-צ'יבלי M21 ומטחנת Compak K3. ז"ל, כי זה הגיע למצב שאני כמה חודשים בשנה לא בארץ בכלל, וגם שכן לא בבית בדר"כ לזמן שמספיק ליותר מכוס אחת (שותה אספרסו בלבד), ועם הזמן ההתעסקות מנעה לפעמים גם את הכוס הזו.

שקלתי אוטומטית ולכן הלכתי לבדוק אישית כמעט כל מכונה שיכולתי. בסוף, דווקא נספרסו היוותה את הפשרה הכי פחות גרועה. אספרסו מן הסתם הרבה פחות טוב מאשר הסט הקודם, אבל הנוחות גורמת לי לנצל אותה יותר, ולטעם עם הזמן, מתרגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נספרסו לא יורידו מחירים. אלה מחירים קבועים בכל העולם.

תחליפים כבר יש מזמן, גם בארץ וגם בעולם, אבל טרם טעמתי תחליף שמתקרב למקורי של נספרסו. אני בהחלט מתכוון לנסות גם את אלו של עלית לראות על מה מדובר.

לא תמיד מדוייק, חיפוש באיביי מראה שקפסולה אחת עולה מעל דולר. למרבה הפלא, בישראל זה יותר זול.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנה האחרונה קניתי קפסולות בוינה ובניס - עלו בערך 15% פחות מאשר בארץ, בהתחשב בערך האירו\שקל באותו זמן. לא זוכר את המחירים המדוייקים אבל חלק מהקפסולות היו סטנדרטיות (ריסטרטו) וחלק יותר יקרות (נאורה).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון קל.

נכנסתי לסניף של רמי לוי היום ורכשתי 2 חבילות קפסולות של עלית שמתאימות לקפה הפוך.

הגעתי הביתה ומיד החלה מלאכת הכנת הקפה.

מכניס קפסולה למכונה (Citiz and Milk) ולוחץ על כפתור הקצר.

המכונה מתחילה לשפוך מים ולאחר מכן אני מיד עוצר אותה, מוריד את הקפסולה, מוציא אותה מהמכונה ומגלה שהיא מפוצצת.

הולך על עוד קפסולה חדשה, מכניס למכונה, מפעיל את המכונה ושוב מים...ומיד אח"כ מתחיל הקפה.

בגדול זה אומר שהקפסולות לא בנויות כמו שצריך לאטימה מלאה. מהקפה לא נהנתי כמו שנהנתי מהקפה של נספרסו.

בקיצור ציון נכשל.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד נושא שלדעתי חשוב לחשוב עליו לפני שמזמינים קפסולות חלופיות זה שהקפסולות החלופיות עשויות מפלסטיק לעומת אלומיניום במקוריות.

פלסטיק, כאשר מחממים אותו והמרקם/גמישות שלו משתנים אפילו במעט המשמעות היא שהוא מפריש חומרים שלא הכי סימפטיים לגוף. כמובן שיש שיגידו שהפלסטיק הזה מיועד לזה, אבל אני אישית לא סומך על זה, סביר להניח שזה פלסטיק פשוט ודק ולכן אעדיף להשאר עם נספרסו והאלומיניום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהו סרקזם: ביטוי בסגנון "על טעם לא מתפשרים"

בשרשור על קפסולות...

+1

מנסיון מרגע שמוסיפים קצת סוכר באמת שאין כזה הבדל בין כל הטעמים האלה של נספרסו, מי ששותה אספרסו זה מתאים לו כי יש גיוון, מי שלא עדיף שיקנה מכונה שטוחנת פולים ייצא יותר טרי איכותי והכי חשוב זול לטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...