Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(קניית רכב חדש) יונדאי i20 ידני

chayahd99
שימו לב! השרשור הזה בן 4149 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שוקלת לקנות יונדאי i20 ידנית מהיבואן ויש לי כמה שאלות על הרכב הזה ובכלל על קניית רכב חדש:

- בסוף נסיעת מבחן פתחתי את המכסה מנוע והיה שם רותח. בקושי יכולתי לגעת במוט שמחזיק את המכסה על מנת להעמיד אותו כראוי. זה מצב נורמלי?

- עשיתי גם נסיעת מבחן על i10 ידנית והיה שם קטע מוזר עם הקלאץ' שהוא לא מגיב כראוי וממש לא חלק. איש המכירות אמר שזה נורמלי ומתרגלים. זו תופעה מוכרת?

- איזה צבע מומלץ מבחינת זה שיהיה קל למכור את הרכב אח"כ ושהצבע שומר על איכותו במשך השנים?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוקלת לקנות יונדאי i20 ידנית מהיבואן ויש לי כמה שאלות על הרכב הזה ובכלל על קניית רכב חדש:

- בסוף נסיעת מבחן פתחתי את המכסה מנוע והיה שם רותח. בקושי יכולתי לגעת במוט שמחזיק את המכסה על מנת להעמיד אותו כראוי. זה מצב נורמלי?

- עשיתי גם נסיעת מבחן על i10 ידנית והיה שם קטע מוזר עם הקלאץ' שהוא לא מגיב כראוי וממש לא חלק. איש המכירות אמר שזה נורמלי ומתרגלים. זו תופעה מוכרת?

- איזה צבע מומלץ מבחינת זה שיהיה קל למכור את הרכב אח"כ ושהצבע שומר על איכותו במשך השנים?

תודה!

המנוע לא אמור לרתוח לאחר נסיעה רגילה.

לגבי הI10 לא שמעתי מאנשים שנסעו ברכב הזה שיש בעייה עם הקלאץ'.

צבע לבן הכי קל למכור.

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מבחינת החום - לא הרגשתי משהו מיוחד בi20 ידנית שהייתה לי.

2. מבחינת צבע? אני לא מאמין בלקנות צבע כדי לרצות מישהו אחר, תקני את הצבע שאת רוצה ואוהבת.

3. מבחינת קלאץ' בi10 ידנית, יש פה משתמש Nad - שלחי לו הודעה פרטית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

בדיוק מצאתי בתפוז דיון בנושא הזה אך אין לי אפשרות להעלות פה קישור. נראה לי שזה מתאר את מה שאני הרגשתי.

ב- i20 מד החום לא הראה התחממות של המנוע.

יכול להיות שעשינו נסיעה מאומצת? נראה לי מוזר כי סה"כ נסענו מירושלים מגבעת שאול דרך יער ירושלים, עלינו ממוצא לכביש 1, משם דרך מנהרת הארזים לרמות, סיבוב קצר ברמות ומשם עלינו את בגין חזרה לגבעת שאולונסענו עוד כמה דקות בעיר.היינו 3 מבוגרים ותינוקת סה"כ חצי שעה.

האם זה משהו שצריך להדאיג אותי בקניית רכב חדש?

האם ברכב חדש בכלל פותחים מכסה מנוע? האם בודקים שמן ומים או שזה רק בטיפולים?

פשוט תמיד היו לי רכבים משומשים וישנים אז הקפדתי לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיוני שתא המנוע יהיה חם מהרגיל ברכבים שנחשבים זולים יחסית. לרכבים חדשים ישנו כיסוי פלסטיק הניצב מעל המנוע וכך מקטין את כמות החום הנפלטת בעת פתיחת מכסה המנוע. ברכבים קומפקטיים או זולים יתכן שמוותרים על ה"מותרות" הללו משיקול של עלויות ייצור ומשקל. לכן החום מתפזר בתא המנוע ויתכן שהאוויר החם מגיע גם לאזור הידית לפתיחת מכסה המנוע.

מבחינת בדיקות:

מומלץ לבצע בדיקת שמן ומים בתדירות מסויימת התלויה בנסועה שלך. בקילמוטרים הראשונים (הייתי מקפיד עד 10K) מומלץ לבדוק צריכת שמן באופן תכוף יותר מכיוון שמנוע בהרצה נוטה לצרוך יותר שמן.

ברכבים ישנים בהחלט מומלץ לבדוק אחת לשבוע, כמו גם בדיקה חזותית בעת פעולת המנוע לוידוא נזילות מים או שמן למיניהן, כמו גם כתמי שמן באזור החניה וכו'.

עוד בדיקה שמומלץ לבצע היא לחץ אוויר בגלגלים בכל תדלוק או שניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאסטה מתחרה רצינית,יש לה יתרון של עוד כרית אוויר,מעבר לזה הפלסטיק די דומה באיכותו,הם אמורים להיות גם די זהים מבחינת כוח המשקל שלהם דומה,לא יצא לי לנסוע על פיאסטה על נסעתי כמה פעמים על I20,אוטומטית אמנם,די אהבתי אותה,רוב הפלסטיק קשיח אבל בחלק עליון קצת רך תא מטען די גדול והיא די נוחה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאסטה מתחרה רצינית,יש לה יתרון של עוד כרית אוויר,מעבר לזה הפלסטיק די דומה באיכותו,הם אמורים להיות גם די זהים מבחינת כוח המשקל שלהם דומה,לא יצא לי לנסוע על פיאסטה על נסעתי כמה פעמים על I20,אוטומטית אמנם,די אהבתי אותה,רוב הפלסטיק קשיח אבל בחלק עליון קצת רך תא מטען די גדול והיא די נוחה.

מה בנוגע לנתוני צריכת דלק? הפייסטה על הנייר הרחק מאחורי הI20. מה הסיבה ?

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי נתונים על זה כי זה לא הרכב שלי,אבל מבחינה הגיונית לא יכול להיות פער משמעותי,יונדאי לא יכולה לעשות 1/13 והפיאסטה 1/10,יש להם מנוע ומשקל זהים,מה שישםיע בעיקר זה יחסי העברה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי נתונים על זה כי זה לא הרכב שלי,אבל מבחינה הגיונית לא יכול להיות פער משמעותי,יונדאי לא יכולה לעשות 1/13 והפיאסטה 1/10,יש להם מנוע ומשקל זהים,מה שישםיע בעיקר זה יחסי העברה.

על הנייר הI20 עושה 3 ק"מ יותר לכל ליטר בנסיעה עירונית. הנתון הזה שיקרי ?

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיוני שתא המנוע יהיה חם מהרגיל ברכבים שנחשבים זולים יחסית. לרכבים חדשים ישנו כיסוי פלסטיק הניצב מעל המנוע וכך מקטין את כמות החום הנפלטת בעת פתיחת מכסה המנוע. ברכבים קומפקטיים או זולים יתכן שמוותרים על ה"מותרות" הללו משיקול של עלויות ייצור ומשקל. לכן החום מתפזר בתא המנוע ויתכן שהאוויר החם מגיע גם לאזור הידית לפתיחת מכסה המנוע.

תודה על ההסבר, זה נשמע הגיוני. נסעתי אתמול גם על פז'ו 206 פלוס וגם שם, אחרי נסיעה, היה מאוד חם מתחת למכסה המנוע, עד לרמה שבקושי הצלחתי לגעת במוט שמעמיד את המכסה.

מבחינת בדיקות:

מומלץ לבצע בדיקת שמן ומים בתדירות מסויימת התלויה בנסועה שלך. בקילמוטרים הראשונים (הייתי מקפיד עד 10K) מומלץ לבדוק צריכת שמן באופן תכוף יותר מכיוון שמנוע בהרצה נוטה לצרוך יותר שמן.

ברכבים ישנים בהחלט מומלץ לבדוק אחת לשבוע, כמו גם בדיקה חזותית בעת פעולת המנוע לוידוא נזילות מים או שמן למיניהן, כמו גם כתמי שמן באזור החניה וכו'.

עוד בדיקה שמומלץ לבצע היא לחץ אוויר בגלגלים בכל תדלוק או שניים.

ותודה על התזכורת לגבי הבדיקות השוטפות. בעבר תמיד היה לי רכב ישן אז הקפדתי לבדו שמן, מים וצמיגים. אח"כ היה לי ליסינג ואמרו שאין צורך לבדוק כלום לבד ושהכל נעשה בטיפולים ועכשיו באמת תהיתי מה צריך לבדוק ברכב חדש. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4149 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...