Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הודעה לבעלים של פורשה פנמרה 4s 34-000-70

bar72
שימו לב! השרשור הזה בן 4300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מישהו (ערבי ישראלי), הזהיר אותי לא לתת להם כלום, כי אלה שב"חים פלסטיניים, והכסף שהם אוספים הולך לאירגוני טרור

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 129
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רגע, רגע

אם כך, השרשור החל בצורך לעזור קבצן המסכן.

כעת ספריאל טוען שעדיף לתת לעמותה מאשר לקבצן.

אך מציין שיש בעיתיות בעמותות, וחלק מתפקידן נובע מזה שהמדינה מתכחשת לתפקידיה ומותירה את השטח לאחרים.

אני מסכים.

אבל, אם אני מבין נכון את דעותיו של פותח השרשור, הוא בעד מעורבות נמוכה של המדינה.(סליחה אם אני טועה)

מעורבות נמוכה שמגדילה מצוקה, מרבה עמותות, מרבה קבצנים.

ואז הוא עוזר לקבצנים כמיטב יכולתו ומרגיש טוב יותר עם עצמו.

לא ממש הבנתי את הלוגיקה.

אה, כן ומחאה היא לא לגיטימית, קוראים לה מחאה במרכאות, כשמאות אלפים שעובדים, לא אצל פושעים, מתלוננים.

מתנצל אם טעיתי במשהו. נראה לי שיש כאן הסקה לוגית לקויה.

בוודאי שזו אחריות המדינה, ובוודאי שמדינתנו כושלת בזה כבר כמה וכמה ממשלות. המדינה מסואבת, המנגנונים שלה רקובים, ורוב הפוליטקאים מושחתים. רק שכאשר אני מגיע למדינות אחרות אני שומע את אותן תלונות. ההבדל? אכיפה ובושה - משתיהן חסר פה. כפי שהתבטא בכיר זר - הוא לא מבין איך ר"מ לשעבר שהורשע בכמה עבירות ועומד לדין על אחרות, מוזמן לנאום באוניברסיטאות פה. אולי זו תוצאה של המצב הבטחוני, אולי של עירוב הגלויות, אבל זו התוצאה ולצערי הרב גורמים פרטיים צריכים להירתם - אחרת אין מי שיירתם. נכון, יש פה גם עניין של סיבה ומסובב - ואם אנחנו עוזרים כפרטים אז הממשלה אולי מרגישה שהיא לא צריכה לעבוד. בעיה.

ולגבי המחאה - GIVE ME A BREAK. אני מכיר את מוביליה, לא ממש מעניין אותם מעמד הביניים משום שהם מהמעמד העליון (ושלא תחשוב שאני מתלונן על מצבי - עבדתי קשה ולא רע לי במיוחד היום). הם בסך הכל שונאים את ביבי ולא ממש תמיד יודעים להסביר מה הוא עשה להם רע (ושלא תחשוב שאני חושב שהוא טוב), קיבלו מימון שאף אחד (כנראה כולל אתה) לא שואל מהיכן המיליונים ומה האינטרס מאחוריהם, וזהו. גוועו להם. אתה רואה איזו מעורבות שלהם בשכונת התקווה? ברהט? בחצור הגלילית? יוק. יושבים בקפה מול הבימה ומתכננים אירועים שיצטלמו טוב (ונשבע לך, זו לא מטאפורה, זה אמיתי). לגבי מצבו האמיתי של מעמד הביניים - אני חושב שהוא בכי רע. אני חשוב שהבעיה קשורה לשני מקומות עיקריים - החרדים וההוצאות בשטחים (שפחתו עם השנים) מצד אחד, וחוסר התחרות והאכיפה בתחום התמחור של מוצרי הצריכה הבסיסיים מצד שני. אפשר גם לציין חוסר אכיפה בתחום ני"ע, וחוסר אכיפה/פיקוח בתחום שוק ההון, אבל שם דווקא יש סוג של תחרות. ומה עשו מנהיגי המחאה בתחומים אלה? כלום. זירו. ניסו להקים בנק. יה רייט. חשבתי לעזור ולהירתם למאמץ, מבחינה כספית ורגולטורית/משפטית, אבל כשביקשתי לראות תקציב לגיוס הראשוני שביקשו שאשתתף בו - הם נעלמו כאילו בלעה אותם האדמה... מזכיר לך משהו השקיפות הזו?

אז כן, בהינתן המצב בארץ, הייתי רוצה לראות יותר מעורבות של גורמים פרטיים שמסוגלים לזה. חבר טוב שלי מלמד פיסיקה בתיכון בהתנדבות, לקוח שלנו מלמד מחשבים בדרום, אחרים תורמים מכפסם או מזמנם בדרך אחרת וכו'. אני מבין עכשיו, שאולי חלקם של הקבצנים "עובדים" עלי בצמתים, אבל כפי שאמרתי, אם הוא עומד שם ביום ובליל, בשמש ובגשם, אולי לא באמת יש לו ברירות אחרות. (בין אם כי הוא עושה זאת תחת כפייה ובין אם כי פשוט אין לו דרך אחרת מלבד לשרוף את עצמו). האם החינוך שלו אשם בזה? המדינה? המשפחה? לא יודע. אבל אני מודה למי שפקח את עיני לגבי מעורבותם האפשרית של ארגוני פשע בנושא.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלו שיעורי בית:

1. בדקו מה השכר החודשי של יו״ר עמותות צדקה למינהן. וסגניהם, וסגני סגניהם.

2. בדקו מה נטו מאחוזי התרומה מגיע לצרכן הקצה. תרמתם 100 ש״ח לעמותה למען החייל, כמה לדעתכם יגיע באמת כדי לשרת את החייל ?

3. בדקו מה החלק היחסי ממחזור התרומות שנועד לשלם את המשכורות של בעלי התפקידים בעמותה.

מה החלק היחסי מתקציב הבטחון המגיע למשכורות ופנסיות, לעומת אמל״ח למשל. או במשרד החינוך, מה מהתקציב למשכורות/פנסיות ומה לשימוש ייעודי ?

http://www.guidestar.org.il/

http://www.midot.org.il/%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%93%D7%A7%D7%A1-%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%AA%D7%95%D7%AA

בגלל כל הסיפורים האלו של העמותות, ובפרט כל השחיתות של אל"ח כל הסיפור הזה התחיל להיות קצת יותר מפוקח והבדיקה שאתה מבקש נהייתה קלה יותר, בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בר, מסכים עם חלק נכבד מדבריך. ציינת בעיות חשובות, יש עוד.

משום מה מדבריך בעבר היה לי הרושם שאתה ימין כלכלי ליברלי מובהק, משהו בין מילטון פרידמן לנתניהו חובב תיאוריית הטיפטוף

( יש לחזק את החזקים, אלו ייצרו פעילות כלכלית, ומשהו יטפטף מטה לכולם) סלח לי אם שגיתי .

אשר למחאה, יתכן שחלק מראשיה אינטרסנטים, יתכן קיצוניים, חלקם פשוט מבולבלים.כעת בוא נחשוב כך, לעיתים שרשור מתחיל בנושא אחד ומגיע למקום אחר, נכון?

ובכן, יש סיבות למחאה, רוב המוחים רוצים לחיות ומאסו במה שאתה מאסת אלא שמצבם קשה משלך, דברים כאן צריכים להשתנות.המחאה חשובה אם כי לא השיגה מטרתה ואני בספק אם תשיג.

ברגע שמניעים תהליך אין זה אומר ששולטים בו. התהליך שהונע כאן, חשוב. דווקא אדם כמוך אמור להבחין בכך על רקע עמדתך לגבי קבוצוות אינטרס וטייקונים נצלנים.

אם איני ברור, אשמח עוד להבהיר.בר,

אשר לקבצנים, כנראה הרוב צודק. אך תמיד ייתכנו יוצאי דופן. חלק מן הספורים כאן שהוצגו כסיפורים אישיים, כבר שמעתי בעבר כסיפור אישי מפי אנשים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רז, מסכים עם דבריך.

חבל שהציטוט שלך קוטע מישפט שלי, כך שניתן לחשוב שאני טוען טענה שבפועל איני טוען.

ניסיתי להדגים פיתוח לוגי של חשיבה ומידת ההגיון שבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[תובדה. אגב, גם ספריאל מסתייג מהעמותות.

אגב, מישהו כאו כתב שבלי קשר ללנסיבות לא ינדב לבני דודו כדבריו. לא ראוי זה אנדרסטייטמנט לתגובה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הודעתו נמחקה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בר, מסכים עם חלק נכבד מדבריך. ציינת בעיות חשובות, יש עוד.

משום מה מדבריך בעבר היה לי הרושם שאתה ימין כלכלי ליברלי מובהק, משהו בין מילטון פרידמן לנתניהו חובב תיאוריית הטיפטוף

( יש לחזק את החזקים, אלו ייצרו פעילות כלכלית, ומשהו יטפטף מטה לכולם) סלח לי אם שגיתי .

אשר למחאה, יתכן שחלק מראשיה אינטרסנטים, יתכן קיצוניים, חלקם פשוט מבולבלים.כעת בוא נחשוב כך, לעיתים שרשור מתחיל בנושא אחד ומגיע למקום אחר, נכון?

ובכן, יש סיבות למחאה, רוב המוחים רוצים לחיות ומאסו במה שאתה מאסת אלא שמצבם קשה משלך, דברים כאן צריכים להשתנות.המחאה חשובה אם כי לא השיגה מטרתה ואני בספק אם תשיג.

ברגע שמניעים תהליך אין זה אומר ששולטים בו. התהליך שהונע כאן, חשוב. דווקא אדם כמוך אמור להבחין בכך על רקע עמדתך לגבי קבוצוות אינטרס וטייקונים נצלנים.

אם איני ברור, אשמח עוד להבהיר.בר,

המחאה היתה מאוד מוצדקת. אלא שאת מארגניה - ואת רוב מחרבני רוטשילד, סליחה על הצרפתית - היא לא ממש עניינה, ולכן גוועה. עצם ההתרחקות שלהם מהבעיות האמיתיות של הכלכלה, והצמדות לטקסטים מפגרים כגון "נתניהו אני מזהירה אותך" או קטילת המלצוח לפני קריאתן, מעידה על הכוונה האמיתית והמצערת של אותה "מחאה". הם טענו שצריך עוד, (לקבל) בעוד שאני טוען שצריך פחות (לתת). מי שיכול לעבוד כשהוא גר בניו-יורק, יכול גם לעבוד כשהוא גר בירושלים או בבני ברק, למשל. נטל המס קורע את מעמד הביניים ואת עשירון העליון. אנשים חושבים שהיום להיות עשירות עליון זה משהו מיוחד. זה לא. כל אותם "טייקונים" ואחרים שחיים ע"ח הציבור הם בכלל מאיון אם לא אלפיון עליון, בהכנסות שלהם. בסופו של יום, אני תוהה אם מישהו (יותר נכון מישהי) בכלל מסוגלים להנהיג פה שלטון עם אלמנטים שיוויוניים יותר.

מבחינה סוציאלית, המדינה דווקא תומכת בחלק מהמקרים המוצדקים. תגיע לבית חולים - דבר ראשון יטפלו בך, אחרי זה ישאלו איך אתה משלם. אבל מבחינת חלוקת נטל המס ועוד יותר מבחינת חלוקת תקבולי המס - יש בעיה קשה מאוד. כמובן, לא ניתן למנות את כל הבעיות, או את כל הפתרונות, ואם כבר - אני קיינסיאני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בר, אענה בנקודות.

כאשר אדם מעלה רעיון לאויר, כמו מחאה, הרעיון אינו מוגן בפטנט. מחאה היא רוח שיכולה לנשוב לכאן או לשם.[אפילו מופז הכריז שיעמיד עצמו בראש המחאה, לפני שחבר לנתניהו . זמנית. אם מופז יכול, כל אחד יכול]

כך שגם אם מחוללי המחאה אינם מוצאים חן בעיניך[ אני מתחיל לחשוב שזה אישי, תיאורך אותם ריגשי] אין זה פוסל את המחאה ככלל ומאות האלפים שהפגינו. יש כאן שלל תופעות פסולות מיסודן במדינתנו ואכן הצבעת על חלקן. המחאה מתבקשת.

מחאה אינה רק אי סדר. היא לגיטימית.

הרבה מבולבלים היו בשנות השישים, גם פסיכים. אך היו גם שנויים לטובה שבלטו בצרפת, גרמניה. ארצות הברית ועוד.

אגב, יש דה לגיטימציה מאורגנת של המחאה מצד השלטון. במקום להצטרף לכך, אתה אמור לרצות לשנות בכיוון המחאה. לא להשתיקה[אגב, היא תשתתק ממילא להערכתי ולצערי]

יש הבדל עצום בין טיקון לאדם המרויח נניח, שלושים אלף שקלים בחודש, אך תתפלא כמה מרויחים חמשת אלפים, לערך.

על טיקונים כתבתי בשרשור של באגירה ובשרשור של אמיר 74.

אגב, אם אתה מרגיש בנטל, חשוב על מישמרויח רבע מימך.

הזכרת את מערכת הבריאות. ישנן מערכות שפועלות על כוח האינרציה. לא לעולם חוסן.

מדינת הרווחה המודרנית יסודה דווקא באיש שחשש מסוציאליזם- ביסמרק. המשכה בתוכנית בוריד'ג לאחר המלחמה. כולם הקריבו והיתה תחושת סולידריות, וצורך. למעט מובלעות סקנדינביות , היא החלה בחורבנה בשנות השמונים.

אצלנו תתפלא כמה אנשים מגדירים סוציאליזם כקללה אך בפועל עמדותיהם- סוציאל דמוקרטיות בבירור.

קיינסיאני- לו קיינס היה חי כיום הוא עצמו לא היה קיינסיאני. יותר ויותר מימד של הבנת האי רציונאליות נכנס לכלכלה. חלק מהתורמים ישראלים. לשעבר. בכל אופן, מעריך מאוד את קיינס ביחס לבני תקופתן, אך אני מבטיחך שקיינס לא היה מצביע נתניהו. למעשה, ולא רק כדי לא לגלוש לפוליטיקה, איני רואה כיצד הוא היה מצביע גם עבור האלטרנטיבות. מן הסתם, איש כמוהו היה נתפס אצלנו כאליטה ישנה, עוזב לחו"ל ומתריע משם על עתידנו.

אלו היו עשרים שניות על קיינס בארץ הכאילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית עם המחאה של קיץ שעבר היא היעדר מנהיגות ומטרות ברורות.

אי אפשר לקיים מחאה רק על בסיס "צדק חברתי" ודרישות ל"חלוקה הוגנת של ההון"

בנוסף, כשאתה מקיים מחאה שאחת ממטרותיה העיקריות היא להפיל את השלטון הנוכחי, היא כבר מאבדת מהלגיטמציה שלה מבחינתי, משום שבמדינה דמוקרטית שלטון מחליפים בבחירות, ולא באנרכיה ואלימות.

עכשיו אנחנו יכולים להתווכח מפה ועד הודעה חדשה על העול שתשלומי ההעברה על מעמד הביניים, אולם בפועל, בדמוקרטיה, הרוב קובע - וכרגע, דמוגרפית, הרוב (לפחות לא זה שמתייצב בקלפיות) - הוא לא מעמד הביניים.

אז קיבלנו דמוקרטיה שבאה לידי ביטוי בעריצות הרוב על המיעוט, וחוששני שאין יותר מידי מה לעשות כנגד זה (חוץ מלארוז מזוודות ולעזוב)

אולי שינוי שיטת הבחירות תשנה את המציאות, אבל שיטת הבחירות הזו משרתת את האינטרסים של בעלי השררה, אז אל תצפו לשינוי בקרוב.

אז לסיכום - אנחנו כרגע אוכלים את הדייסה שבמו ידינו בישלנו, אז למי אנחנו באים פה בטענות בעצם???

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, כשאתה מקיים מחאה שאחת ממטרותיה העיקריות היא להפיל את השלטון הנוכחי, היא כבר מאבדת מהלגיטמציה שלה מבחינתי, משום שבמדינה דמוקרטית שלטון מחליפים בבחירות, ולא באנרכיה ואלימות.

את השלטון מחליפים בבחירות, אבל לגיטימי לפעול להקדמתן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נהיה רגע במציאות. השכר הממוצע של האנשים המשתכרים את השכר הגבוה ביותר בעמותות הוא 12.5 אלף שח. אז נכון שיש מעט חריגים אבל בגדול עובדי המגזר השלישי מקבלים שכר נמוך בוודאי יחסית להיקף עבודתם.

צביקי- עובד עמותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאמרתי קיינסיאני, התכוונתי בעיקר לכלכלת המאקרו, כלומר לכך ש- G משמעותי מאוד. ציטוט מויקיויקי: "קיינס טען שהשיעור היחסי של החיסכון במשק עולה עם עליית רמת ההכנסה, ואילו הגידול בהשקעות קָטָן מהגידול בחיסכון. הכספים הנשמרים כחיסכון מקטינים את כוח הקניה הכללי במשק, ולפיכך נוצר פיגור יחסי בביקוש לסחורות ולשירותים, אם כי במספרים מוחלטים ביקוש זה נמצא בעלייה. עודפי ההיצע על הביקוש יוצרים עודפים, ועימם אבטלה גדלה והולכת. לטענתו, הדרך היחידה לצאת ממצבי משבר, בהם שיווי המשקל בין ההיצע לביקוש אינו מצב של תעסוקה מלאה, היא מעורבות ממשלתית". (היית מאמין? גם עו"ד, גם יחסית מצפוני, וגם כלכלן :-) )

כמובן, במידה.

לגבי מובילי המחאה (J14) - אני לא נוטר להם אישית, חו"ח. אני חושב שהם אנשים מוכשרים מאוד, חלקם חברים שלי, אחרים ידידים, ואת דפני אני לא מכיר אישית - אבל שמעתי אותה מספיק, כולל בשולחן לידי בבית הקפה... אבל המטרות שלהם הן (א) מוסוות; (ב) לא ישימות. כל מי שלמד מבוא לסוציולוגיה ו/או מדעי המדינה, יודע שכל שלטון עולה כדי לחלק ג'ובים ולדאוג לעצמו. אגב, באוקראינה זה קורה כל כך הרבה שהם פשוט לוקחים כמה שיותר שוחד עד שיוחלפו ;-) אני רוצה להאמין שכיום חלקים ממפלגת העבודה הם שונים, אבל לא בטוח. לצורך העניין, לו ג'ומס או שריד היו רצים לראשות הממשלה הייתי בוחר בהם, אף שלא בכל דבר אנו רואים עין בעין.

שנה טובה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את השלטון מחליפים בבחירות, אבל לגיטימי לפעול להקדמתן.

מחאה נגד השילטון היא לגיטימית, כל עוד היא לא אלימה ואנרכיסטית.

לא משנה כמה כועס אתה, אתה עדיין לא הרוב (אם היית הרוב, היו מתייחסים אלך ברצינות ומקדימים את הבחירות).

ואני אומר את זה בשיא הצער, אבל נניח שמחר בבוקר יש בחירות - אתה חושב שהמפה הפוליטית בישראל תעבור מהפכה כלשהי?

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...