Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האד הומינום הזה מתחיל לצאת לי מהתחת, ברור שלסוג האדם שמשמיע את הטענות יש רלוונטיות.

ברור שמהפכן בן 20 לא רואה מה שגבר עם אשה ושלושה ילדים רואה.

זה כמו שנאצי ישמיע הערות על יהודים אז מי שיגיד לו ברור אתה נאצי אז הנאצי יתגונן, אל תתקוף אד הומינום.

איזה קשקושים!

על אותו משקל של "כשתגדל תבין" אפשר לומר שטות אחרת כמו "אתם זקנים מדי ולכן מקובעים מחשבתית, ולכן אתם לא מסוגלים ללמוד דברים חדשים או להודות שהנחות המוצא שלכם שגויות - old dogs new tricks וכו'"

לתקוף טוען במקום טיעון (אד הומינם) זה סוג השיח הכי נלוז ועלוב שיש, אם אתה אומר את דעתך ובמקום להסביר איפה אני לא מסכים איתך אני מתחיל לזיין במוח שדעתך היא כזו כי אתה צעיר/זקן/שמאלני/ימני/חילוני/דתי ולכן פסולה מלכתחילה, אי אפשר באמת לנהל דיון. אפשר להתקוטט ברשת כמו שני ילדים קטנים ומשועממים.

אבל כמו בפוליטיקה: סוג השיח "מונחל" מלמעלה, ואם למודרטורים כאן יותר אכפת מ3 ח' ברצף או '...' מאשר תקיפות אישיות אז השיח כאן יהיה מנוקד היטב אבל מפוצץ בטענות לא ענייניות =/

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא אד הומינם ולא נעליים.

הוא פשוט הזכיר לי שלב בחיים שגם אני עברתי.

מרטינס, אפשר לפתוח על זה דיון נפרד, אבל באמת לא ברור לי איזה איכות ספרותית יש לספרים שלה.

דמויות שטוחות, עלילה בנאלית, ונאומים של עשרות עמודים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי פינדר - אך נדמה לי שאתה טועה: "כשתגדל תבין" זה אד הומינם, בהגדרה.

ראה:

טיעון אַד הוֹמִינֶםלטינית, argumentum ad hominem - "טיעון לגופו של אדם"), הוא כשל לוגי שבו משיבים לטיעון או לקביעה באמצעות התייחסות לאדם המציג את הטיעון או את הקביעה, במקום להציג טיעון אחר

הכוונה שלך היא כנראה "זה בסדר לטעון אד הומינם כי מנסיוני זה נכון הפעם", אבל אז אפשר לדון בטענה שלי לעיל וכמות הפעמים שפגשתי אנשים מבוגרים ללא יכולת להכיל טענות חדשות והאם זה נותן לי גושפנקא לבטל טיעונים של משתתפים כאן (לא - זה לא!).

עריכה אחרונה על ידי oryo

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את הספרים של איין ראנד, והסכמתי עם הדרך אז... כאשר הייתי צעיר סביב שנות ה 20.

ואז הגיעה ההכרה שאני שייך לחברה, הגעתי לצבא.

וכאשר אני אומר אחרי, אני מצפה מהחברה לרוץ ביחד איתי ולא אני לבד.

ויותר מאוחר, מתברר כי כך גם בכלכלה, חברה אשר לא תגיע לממוצע סביר של נתינת אמצעים לכולם.

חלק מהחברה פשוט ינסה להשיג זאת בדרכים הלא חברותיות.

ועוד תגלית - יש המסוגלים להמר ולהשקיע ולעשות כסף כיזמים, לא כולם בנויים לכך.

יש המתמחים בציור ויש בריקוד, גם תרומתם לחברה חשובה.

כאשר אני הולך להצגה אני מצפה לראות הופעה ורגש ומסרים חברתיים.

אפשר כי בעתיד (אם נקבל את הדרך שלך) ההצגה תהיה - פישמן יעלה לבמה עם מזוודה.

ויתחיל לספור את השטרות שהוא חייב - הרי זו ההצגה הטובה בעיר.

חלילה וחס בני המשפחה ירגישו לא טוב, ויצטרכו עזרה.

הרי לתורתך, בסוף למדינה לא יהיה מספיק כסף ממיסים לתמיכה.

אתה מאמין כי אתה תצליח לממן לבד ולאורך שנים את כל העזרה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור,

אם צד בבית משפט מציג עד מומחה, אסור לצד השני לחקור אותו על הרקע, ההשכלה והנסיון שלו?

אם הייתי אומר שהדעה שלו לא נכונה, כי הוא נמוך, מכוער, דתי וטבעוני, זה היה אד הומינם, כי אין לתכונות האלו קשר לויכוח.

הדעות שלו הן לאו דווקא שגויות לדעתי, אלא בעיקר קיצוניות. ידוע שצעירים נוטים לדעות קיצוניות, אשר בד"כ מתמתנות עם השנים.

בכל מקרה, לא הייתה פה כוונה להתנשא, או להעליב.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור,

אם צד בבית משפט מציג עד מומחה, אסור לצד השני לחקור אותו על הרקע, ההשכלה והנסיון שלו?

אם הייתי אומר שהדעה שלו לא נכונה, כי הוא נמוך, מכוער, דתי וטבעוני, זה היה אד הומינם, כי אין לתכונות האלו קשר לויכוח.

הדעות שלו הן לאו דווקא שגויות לדעתי, אלא בעיקר קיצוניות. ידוע שצעירים נוטים לדעות קיצוניות, אשר בד"כ מתמתנות עם השנים.

בכל מקרה, לא הייתה פה כוונה להתנשא, או להעליב.

1. אף אחד כאן לא עומד למשפט. סה״כ מנהלים דיון חברי.

2. אף אחד כאן לא מתיימר להיות מומחה בתחום שבו אנחנו דנים ו/או לתת חוות דעת מוסמכת של מומחה.

3. אין שום הבדל בין פסילת דעתו של מישהו בשל גילו לבין פסילתה על סמך כל תכונה אחרת שלו, אלא אם התכונה קשורה ישירות לנושא הדיון (ו״חוסר ניסיון״ בשל גיל צעיר הוא ממש לא קשר ישיר לנושא הדיון). שתיהן לא לגיטימיות באותה המידה.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מדברים שטויות!!!

אם מישהוא טוען שנישואין זה הדבר הטוב ביותר בעולם, מותר לי לשאול אותו אם התחתן אי פעם?

איזה רלוונטיות יש לדעה שלו אם הוא בן 45 ועדיין רווק וגר עם ההורים?

הטיעון השגוי הזה של אד הומינום מגוחך ואתם משתמשים בו לחלוטין לא נכון!

אד הומינום זה בדיוק מה שזה, טיעונים לגופו של אדם, גופו!!

השכלתו ונסיון החיים שלו לא רק שזה לא אד הומינום אלא זה סופר רלוונטי בכל דיון!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אד הומינם אחד

שיעור לטינית ולוגיקה ביחד. מוכנים, ילדים?

Ad פירושו ״עד, ל...״

Hominem - יחסת מושא ישיר (accusativus) של homo מהשורש homin - אדם.

זה כשל לוגי שתקף לכל פניה לגופו של אדם, גם אם היא לכאורה רלוונטית לטיעון כמו התייחסות לנסיונו בעניין הנידון, התייחסות לחוסר עקביות בטיעון שלו (tu quoque - "גם אתה") וכך הלאה.

זה למישהו אין הנסיון לטעון את הטענה שלו, לא אומר שהוא בהכרח טועה.

מצד שני, החיים אינם לוגיקה צרופה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3. אין שום הבדל בין פסילת דעתו של מישהו בשל גילו לבין פסילתה על סמך כל תכונה אחרת שלו, אלא אם התכונה קשורה ישירות לנושא הדיון (ו״חוסר ניסיון״ בשל גיל צעיר הוא ממש לא קשר ישיר לנושא הדיון). שתיהן לא לגיטימיות באותה המידה.

לא לגמרי מסכים (שגיל זה לא קריטריון).

לא חושב שמישהו פסל את דעתו של netco. אבל כן, כשאתה בן 25, לומד מדמ"ח ומדמיין את חייך היפים לכשתסיים ותרוויח 15-20 בחודש, אתה עלול לנטות לדעות ליברליות יותר. זה כמובן בסדר, אבל זה לא אומר שאתה מייצג או מבין חלקים אחרים באוכלוסיה. אני לא אומר שזה המקרה של netco, אבל מאוד קשה להבין בגיל 25, כשאתה מרגיש שתפסת את המפלצת בכדורי הבשר שלה, למה משבר גיל 40 הוא לא סתם המצאה, למה אפליה בקבלה לעבודה על רקע גיל (בלי אפילו להתחייב שהיא קיימת) יכולה להיות בעיה, למה גירושין ופירוק משפחה יכולים להביא אותך לחורבן כלכלי כמו גם בעיות בריאות מפתיעות, ובכלל כמה עולה לגדל ילדים. יש פה איזה ניסיון חיים שמעט חסר, ואני אומר את זה מניסיון אישי לגבי עצמי.

Having said that,

עדיין יהיה מנומס לענות באופן ענייני.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכלתו ונסיון החיים שלו לא רק שזה לא אד הומינום אלא זה סופר רלוונטי בכל דיון!

ציטוט מעולה. אזכור אותו פעם הבאה בדיוני מכוניות :wink:

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לגמרי מסכים (שגיל זה לא קריטריון).

לא חושב שמישהו פסל את דעתו של netco. אבל כן, כשאתה בן 25, לומד מדמ"ח ומדמיין את חייך היפים לכשתסיים ותרוויח 15-20 בחודש, אתה עלול לנטות לדעות ליברליות יותר. זה כמובן בסדר, אבל זה לא אומר שאתה מייצג או מבין חלקים אחרים באוכלוסיה. אני לא אומר שזה המקרה של netco, אבל מאוד קשה להבין בגיל 25, כשאתה מרגיש שתפסת את המפלצת בכדורי הבשר שלה, למה משבר גיל 40 הוא לא סתם המצאה, למה אפליה בקבלה לעבודה על רקע גיל (בלי אפילו להתחייב שהיא קיימת) יכולה להיות בעיה, למה גירושין ופירוק משפחה יכולים להביא אותך לחורבן כלכלי כמו גם בעיות בריאות מפתיעות, ובכלל כמה עולה לגדל ילדים. יש פה איזה ניסיון חיים שמעט חסר, ואני אומר את זה מניסיון אישי לגבי עצמי.

Having said that,

עדיין יהיה מנומס לענות באופן ענייני.

קודם כל, שים לב שסייגתי במקרה שהנושא קשור ישירות לתכונה המדוברת.

אנחנומ מנהלים בשרשור הזה סוג של דיון פוליטי (או חברתי). אף אחד לא מחלק עצות בשום נושא (לא לימודי מדמ״ח ולא חתונות). הדיון הנוכחי מתנהל בצורה של העלאת טיעון (לוגי ככל האפשר, אבל זה כבר נושא לדיון אחר), והשבה בטיעון לוגי אחר. במסגרת הזו, אין שום חשיבות לגילו של הטוען (בתור טיעון או נימוק הקשור לדיון), אלא אך ורק לטיעון שהוא העלה.

ד״א, לכתוב ״אתה מזכיר לי דעות שהיו לי בגיל צעיר יותר״ זו הערה לגיטימית (אבל כמובן לא טיעון או נימוק לגיטימי בדיון). מה שהיה כאן היה יותר בסגנון של ״נשמע שאתה צעיר ולא מבין מספיק כדי לנהל את הדיון הזה. תחזור כשתהיה מבוגר יותר - ובשאיפה תתיישר לדעה שלי״. שזו גישה, מעבר לכך שהיא לא לגיטימית לדיון, גם די גסת רוח.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אדם טוען טענה ומביא קישור למאמר על מורכבות חיי הנישואין ואחוז הגירושין, אין מקום לשאול אותו בן כמה הוא.

אם ילד בן 17 לא מביא שום קישור ורק טוען ש"לדעתי נישואין זו טיפשות מוחלטת", נסיון חייו וגילו בהחלט רלוונטים.

כל עוד האדם מביע דעה אישית, יש משמעות גדולה ל"אישיות" ואם כבר רומן התעקש להרים להנחתה,אם אני טוען שמיטו זו בושה למותג כי זו דעתי, אז אפשר לשאול לנסיוני עם הרכב אבל אם אני מספק קישור שכך בדיוק אמר פונקציונר בכיר בחברה, לשאול בזלזול אם יש לי בכלל כסף לקנות מיטו זה סופר דופר אד הומינום.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מדברים שטויות!!!(1)

אם מישהוא טוען שנישואין זה הדבר הטוב ביותר בעולם, מותר לי לשאול אותו אם התחתן אי פעם?

איזה רלוונטיות יש לדעה שלו אם הוא בן 45 ועדיין רווק וגר עם ההורים?(2)

הטיעון השגוי הזה של אד הומינום מגוחך ואתם משתמשים בו לחלוטין לא נכון!

אד הומינום זה בדיוק מה שזה, טיעונים לגופו של אדם, גופו!!

השכלתו ונסיון החיים שלו לא רק שזה לא אד הומינום אלא זה סופר רלוונטי בכל דיון!(3)

1. נו בחייאת בגירה, כבוד מינימלי, גם אם לא מסכימים אפשר לא להתלהם

2. מלכישוע תיאר זאת היטב:

קודם כל, שים לב שסייגתי במקרה שהנושא קשור ישירות לתכונה המדוברת.

אנחנומ מנהלים בשרשור הזה סוג של דיון פוליטי (או חברתי). אף אחד לא מחלק עצות בשום נושא (לא לימודי מדמ״ח ולא חתונות). הדיון הנוכחי מתנהל בצורה של העלאת טיעון (לוגי ככל האפשר, אבל זה כבר נושא לדיון אחר), והשבה בטיעון לוגי אחר. במסגרת הזו, אין שום חשיבות לגילו של הטוען (בתור טיעון או נימוק הקשור לדיון), אלא אך ורק לטיעון שהוא העלה.

3. אסביר לך את הכשל במה שאתה אומר, "הפרצה לגנב" אם תרצה: זה נשמע לך הגיוני שבכל דיון, מתי שיתחשק לפלוני, הוא יתחיל לשאול לממוצע בגרויות / תואר ראשון של חבר לדיון, ע"מ להראות שאולי עקב ציונים נמוכים אפשר לבטל את דעתו של האדם איתו הוא מדבר?

הרי אם יש לך ציונים (/נסיון חיים) טובים (/ארוך) יותר, אז למה שלא נניח שלטיעונים שלך יש משקל גדול יותר משל האדם האחר?

עכשיו תגיד, וואלה ציונים זה פרמטר דפוק, מה הקשר בינו לבין שיחה על פוליטיקה?

ואני אענה - לא יודע, מה הקשר בין גיל לבין שיחה על השקפה כלכלית?

בדיון מתורבת וענייני, אין לדברים האלו משקל על הלוגיקה של הטענות. זה לא רלוונטי ולא צריך להיות רלוונטי. אם הנער הצעיר לא יודע על מה הוא מדבר כי הוא נער צעיר, אז תראה את הסתירה בדברים שלו - לגיל שלו אין בכלל משמעות...

ואם אתה לא מצליח לסתור את הטיעונים שלו בלי להעלות את הגיל, אז אתה צריך לשאול את עצמך האם הטיעונים שלך עד כדי כך חלשים שאתה צריך לערבב את זה פנימה.

ואם כל זה לא שכנע אותך, אז האם לומר איזו שטות כמו:

"עזוב, אתה מבוגר מדי בשביל שתוכל להבין רעיונות מסובכים שכאלו. הרי ידוע שאי אפשר ללמד כלב זקן טריקים חדשים."

זה לגיטימי בעיניך?

(you see what i did there?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את הספרים של איין ראנד, והסכמתי עם הדרך אז... כאשר הייתי צעיר סביב שנות ה 20.

לכל דבר יש פעם ראשונה.

אז זו הפעם הראשונה שאני מסכים עם כל מילה בפוסט של אייל.

אם הייתי כותב בפורום לפני 25 שנים, כנראה שהייתי בצד של נטכו.

יכול להיות שבעוד 20 שנים אחשוב אחרת.

מצער אותי שגרמתי לדיון לסטות לכיוון שולי.

בסה"כ רציתי לציין שיש קורלציה בין גיל ומצב משפחתי, לדעות כמו של נטכו.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...