Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1547 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהחלט חיובי שאנשים טובים פונים להוראה - מקצוע חשוב ומענין. הבעיה היא שהמורים אינם מתוגמלים כראוי אלא אם הם מנהלים. וכמה מנהלים צריך?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היא מופיעה בכותרת על ישראלים בעמק הסיליקון. הביטוי "לאן נעלמו האשכנזים" מופיע רק בטוקבק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה טועה בחשבון ויהיו רק 120 מיליון.

ועד אז יגורו על הירח בתוך הים יאכלו כדור אחד ליום ויספיק לתזונת הגוף כולו תאונות הדרכים ידאגו לחיסול אוכלוסיות שלמות , גם המלחמות תהיינה יותר מכאיבות.

בקיצור נבואות גם אני יכול לתת לך ברגע.

אתה לוקח את הדיון לגוזמאות והומור, אבל אני אענה ברצינות:

1. לגבי אוכלוסיית המדינה בעוד 10 דורות:

אני בסך הכל לקחתי 7 מליון אזרחי ישראל כיום והכפלתי ב1.35 לכל דור (לפי 2.7 ילדים לאישה).

מספיק מחשבון פשוט בשביל להגיע לתוצאה שהצגתי.

2. תבדוק מה כמות האנרגיה שנדרשת לשיגור של אדם אחד למסלול סביב כדוה"א (אני לא מדבר בכלל על הירח ועל המשאבים שיידרשו בשביל אשכרה לגור שם) ותבין שבעוד 10 דורות (כולה 250 שנה. לא מליון.) אולי יהיה הילטון על הירח לעשירית האלפיון העליון אבל לא הרבה יותר מזה.

3. אי לא אתייחס בכלל ל"כדור אחד ליום" (אתה היית מסכים לחיות כך ולוותר על ההנאה שבאוכל טעים?)

4. מספר ההרוגים בתאונות הדרכים במגמת ירידה. 2009 היתה הכי פחות קטלנית מאז שהתחילו למדוד בארץ.

יכול מאוד להיות שתוך כמה עשרות שנים כל התנועה בכבישים ציבוריים תהיה בשליטת מחשב בלבד ולכן כמעט לא יהיו תאונות.

5. המלחמות - צודק לחלוטין. איינשטיין כבר אמר שאין לו מושג איך תיראה מלחמת העולם השלישית אבל הוא משער שברביעית יילחמו במקלות ואבנים.

ויכול מאוד להיות שהמלחמות במאה השנה הקרובה יהיו בגלל התפוצצות האוכלוסין...

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שהמשפט על מלחמת העולם הרביעית הוא דבילי.

בהגדרה שלה, מלחמת "עולם" היא מלחמה שמתפרשת על פני כל העולם, או לפחות קבוצות גדולות של אנשים.

במלחמת העולם השלישית סביר להניח שכל התשתיות ייעלמו, וזה כולל תקשורת ונשקים.

אבל בשביל שתהיה מלחמת עולם רביעית אחרי הרס התשתיות, צריכים להיות תנאים מסוימים שמאפשרים הרג והרס עצומים, ואלו לא התנאים שיהיו בחברה עם טכנולוגיה של אבנים ומקלות.

לפיכך, צריכה להיות תקופה ארוכה של התקדמות טכנולוגית לפני שתהיה מלחמת עולם רביעית.

יש סיבה שבגללה לקח לאנושות מאות אלפי שנים להגיע למלחמות עולם.

עד שלא יתקיימו התנאים הנכונים מבחינת תקשורת, מיסוד קבוצות מובדלות ומבוססות של אוכלוסיה עם מערכת פוליטית וגם פיתוח נשקים, לא תהיה מלחמת עולם רביעית. אם כבר, יהיו קונפליקטים בין קבוצות אבל לא מלחמה כוללת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא, שלא אומרים דבילי על משפט של איינשטיין :lol:

זה דבר ראשון...

דבר שני,

בהגדרה שלה, מלחמת "עולם" היא מלחמה שמתפרשת על פני כל העולם, או לפחות קבוצות גדולות של אנשים.

גם בעת העתיקה, אנשים כמו אטילה ההוני ואלכסנדר מוקדון הובילו מלחמות שתואמות את ההגדרה הזו.

לא חייבים תקשורת לווינית כדי ליצור התאגדות המונית של אנשים,

וגם הרבה לפני התפתחות הטכנולוגיה המודרנית העולם היה כפר גלובלי.

אמנם היום הוא הרבה יותר "קטן" תודות לאינטרנט ולעוד פטנטים רבים,

אך זה לא אומר שלפני אותם פטנטים לא הייתה תקשורת בין מדינות ואף תקשורת בין-יבשתית.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודה, אתה טועה, כיון שאינך מבחין בין שני סוגי השקעה שונים לחלטין:

מי שמשקיע בחברה דוגמת "מודו" הוא מי שבמכוון לוקח על עצמו סיכון גדול תמורת סיכוי להרויח בגדול. יתרה מזאת - הוא מביא בחשבון שאחוס מסויים ואפילו גדול מהשקעותיו ירד לטמיון, ...

לעומת זאת מי שרוכש אג"ח מתכוון לבצע השקעה בסיכון נמוך, במיוחד כאשר מדובר בגוף רגיש כמו קרן פנסיה. האג"ח היא, בסופו של דבר, הלואה ללא בטוחות מספקות, למעט שמו הטוב של הלווה. .

לא מסכים איתך. אגרות חוב הם הלואה, וטיב ההלואה תלוי אם יש בטוחות להלואה (יש אגרות חוב עם בטוחות) ובטיב הלווה. משקיע מוסדי טוב צריך לאזן בין השקעה באגרות חוב סולידיות עם ריבית נמוכה, ובאגרות חוב מסוכנות עם ריבית גבוהה יחסית. כל זה ידוע מראש, ומי שקונה אגרות מסוכנות , שלא יתלונן כשיש בעיה.

הנה דוגמא מהזמן האחרון שלהמלצה של גלובס לקנית 3 אגרות חוב מסוכנות, עם הסבר מדוע זה בכל זאת כדאי.

יהודה, אני עדיין לא מסכים איתך לגבי איך מוציאים את האנשים גם לפריפריה,

לפי "הארץ":

"אנו מתכוונים לעבור לאזור התעשייה שדרות ולהקים שם מפעל, כדי להגדיל את כושר הייצור בהתאם לכמות ההזמנות, אבל להשיג עובדים זה פשוט קריעת ים סוף", אומר בר-זיו, המעסיק כיום 55 עובדים. לדבריו, בדרום הבעיה קשה במיוחד. "אני זקוק לעובדים עם ניסיון בתחום העיבוד השבבי, מסגרים, מפעילי מחרטות ועובדי מתכת כלליים. מה לא עשיתי? פירסמתי בלי סוף "

אולי תסכים שקשה יותר להשיג עובדים טובים בפריפריה.

חוצמזה שאם אחד ההורים לא עובד במילא יש מי שיישאר עם הילדים בבית.

נכון מאוד. אין צורך לשפוך סכומי כסף עצומים על גנים לגילאי 3 עבור הורים שלא עובדים.

אתה חושב שצריך להמשיך לעודד (מעבר לרמה ממוצעת של ~2 ילדים לאישה)?

למה, אתה חושב שיש לנו יותר מדי שטחים פתוחים במדינה/בעולם?

עודף של מים מתוקים?

כן, פה בארץ אנו צריכים לעודד יותר ילדים, כדי שנוכל להתקיים. כמה תושבים יש במדינות ערב מסביבנו? קודם כל חשוב שעדיין נהיה פה בדור הנוכחי והבא, לפני שמדברים על עוד 10 דורות.

הלואי שלכל משפחה יהיו 3-4 ילדים וגם יותר. זכור כי הצעתך ל 2 ילדים לאישה פירושה צמצום איטי של האוכלוסיה. טוב גם שלחרדים יש 6 - 8 ילדים במשפחה, אלא שאי אפשר להמשיך לשפוך כסף למימונם.

אישית אני גם רואה במשפחות גדולות יותר, נצחון על הנאצים.

אגב, מים מתוקים הם כבר לא בעיה עצמאית מכיון שמחיר ההתפלה כבר אינו יקר. כלומר אספקת מים היא חלק מהתלות במחירי האנרגיה. יש לנו הרבה גז ומהרגע שיזרום אלינו בעוד שנה - שנתיים, כבר לא תהיה בעית מחסור מיים אלא אולי בעית מחיר המיים.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול לתמצת מה הולך כאן? הלכתי לעיבוד. והתבלבלתי בעיבוד ואז הלכתי לאיבוד.

ויכוחים ברוח טובה על כל מה שזז. כלכלה,פוליטיקה, ימין, שמאל, מרכז, חרדים, חילונים, עלה ירוק. קשרי הון-שילטון, וכמה לגיטימיות יש לפשיטת רגל (או בשם המכובס = תספורת) מעצלנות וחוסר רצון להשקיע יותר מידי.

[ליהודה, תספורת זה לא כמו פשיטת רגל רגילה. פשיטת רגל זה אחרי שהבנאדם השקיע את כל תמצית דמו להצלחת העסק, שם קרן אישית גדולה + הלוואות חיצוניות, ואז קרס או מחוסר ריווחיות או מניהול לא מוצלח. תספורת זה יותר סוג של הימורים בעיני, יאלה, בא נהמר על כך וכך מיליוני שקלים, ניקח הלוואות מהציבור, מקסימום לא ילך, נבקש תספורת.. העובדה היא שבפשיטת רגל יש כתם אישי על הבעלים והיזם, ובתספורת הלווה מודיע למשקיעים ביבושת: צר לי ההימורים לא הצליחו, בואו תשקיעו מחדש אצלי יש לי הימור חדש, הולך? אני מסכים שלא ייתכן אחריות מושלמת על הבעלים כי אחרת אף אחד לא ישקיע ולא ייזום, אבל יש הבדל בין התנהלות רצינית ואמינה, ביושר ובתום לבב, בעבודה יומם ולילה במאמץ להביא את העסק להצלחה ורווחיות, שאז נותנים למשקיע הגנה מכח החוק, לבין ספוקלציות והימורים שסופן תספורות לא מוצדקות והסתתרות מאחורי הגלימה המגוננת של עסק בע"מ.

במילה אחת: אל תהפכו את האגחי"ם לקזינו במערב הפרוע]

אם תטפל קבוע אצל אותו מוסכניק, יגיע השלב שהוא יפסיק לעבוד עליך וסתם יהיה יקרן...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, פה בארץ אנו צריכים לעודד יותר ילדים, כדי שנוכל להתקיים. כמה תושבים יש במדינות ערב מסביבנו? קודם כל חשוב שעדיין נהיה פה בדור הנוכחי והבא, לפני שמדברים על עוד 10 דורות.

הלואי שלכל משפחה יהיו 3-4 ילדים וגם יותר. זכור כי הצעתך ל 2 ילדים לאישה פירושה צמצום איטי של האוכלוסיה. טוב גם שלחרדים יש 6 - 8 ילדים במשפחה, אלא שאי אפשר להמשיך לשפוך כסף למימונם.

אישית אני גם רואה במשפחות גדולות יותר, נצחון על הנאצים.

אגב, מים מתוקים הם כבר לא בעיה עצמאית מכיון שמחיר ההתפלה כבר אינו יקר. כלומר אספקת מים היא חלק מהתלות במחירי האנרגיה. יש לנו הרבה גז ומהרגע שיזרום אלינו בעוד שנה - שנתיים, כבר לא תהיה בעית מחסור מיים אלא אולי בעית מחיר המיים.

יהודה

מה אכפת לך כמה תושבים יש אצל השכנים?

אנחנו נתקיים יפה מאוד גם עם המספר הנוכחי. יותר טוב מאשר עם 100 מליון, זה בטוח.

וגם אם אתה חושב שעדיף 100 מליון, אז כשנגיע לשם (בעוד לא כזה הרבה זמן בקצב הנוכחי) עדיין נצטרך לעצור ולהגיע לשיווי משקל.

שיווי משקל = 2 (וקצת. פחות או יותר 2.1, כי חלק קטן מתים לפני שהעמידו צאצאים) ילדים לאישה. וזה המצב שאני חושב שצריך לשאוף אליו. לא יותר (כי אז נגיע מהר מאוד להתפוצצות אוכלוסין) ולא פחות (כי אז נגיע למצב של איטליה עם פחות מ1.4, ועוד מעט יהיו להם יותר פנסיונרים מאנשים עובדים)

ה"הרבה גז" שיש לנו מוערך בכמה עשרות שנים. אולי 40-80 לאוכלוסיה הנוכחית. לאוכלוסיה כפולה - חצי. מה אחר כך?

וגם אם נתעלם לרגע מההשלכות הסביבתיות הלא נעימות של התפלת כמויות אדירות של מים, השטח הזמין לגידול מזון הוא סופי ולא יספיק לאינסוף אנשים.

אני חושב שעדיף לכולם לחיות ברווחה עם קצת שטחים פתוחים מאשר 100 מליארד אנשים בעולם שחיים על "כדור אחד ביום" א-לה-ישה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ליהודה, תספורת זה לא כמו פשיטת רגל רגילה. פשיטת רגל זה אחרי שהבנאדם השקיע את כל תמצית דמו להצלחת העסק, שם קרן אישית גדולה + הלוואות חיצוניות, ואז קרס או מחוסר ריווחיות או מניהול לא מוצלח. תספורת זה יותר סוג של הימורים בעיני, יאלה, בא נהמר על כך וכך מיליוני שקלים, ניקח הלוואות מהציבור, מקסימום לא ילך, נבקש תספורת..

ניקח לדוגמא את התספורת המדוברת בימים אלה, של "דלק נדל"ן" .

לפי "מעריב" המשקיעים הגדולים באג"ח הם: "קבוצת מנורה ‏(מחזיקי האג”ח מסדרה ד’‏). ... קבוצת הראל המחזיקה באג”ח מסדרה ה’. ... אג”ח מסדרה כ”ה שהיקפן 580 מיליון שקל. המשקיע הגדול בסדרה זו הוא מגדל שוקי הון."

תסכים איתי שמדובר במשקיעים גדולים בעלי ידע ונסיון בשוק ההון, שקנו בזמנו אג"ח של חברה עם סיכונים עסקיים, וידעו בדיוק לקראת מה הם הולכים. מה לעשות שהעסקים נכשלו, ולפי מעריב "דלק נדל”ן חייבת לבעלי איגרות החוב שלה 2.15 מיליארד שקל בסך הכל. על-פי הערכות, מרבית הכסף כבר ירד לטמיון, וכעת מתנהל מרוץ פיננסי להצלת היתרה".

כעת כל הצדדים מפסידים, וכל אחד רוצה לקבל יותר ושהשני יקבל פחות. תשובה הביא כסף מהבית ויביא עוד בתמורה להשארת החברה בידיו. הויכוח העיקרי הוא כמה כסף תשובה יביא.

האם ניתן להבין לפי דבריך שעדיפה פשיטת רגל? לפי הקריטריונים שלך ,הנהלת דלק נדל"ן ניסתה להצליח, נכשלה, ועכשיו עדיף שתפשוט רגל במקום להציע תספורת?

במציאות כל הצדדים יפסידו פחות אם החברה לא תיסגר אלא תהיה תספורת + הזרמת כסף של תשובה. לכן גם השופטת אלשייך (לפי מעריב) "הזהירה מפני הפירוק".

המשקיעים הפסידו ועכשיו מיללים בתקשורת "אכלו לי, שתו לי", כחלק מהלחץ על תשובה לתת להם עוד קצת.

לא מדובר בתמימים ( משני הצדדים) ואין פה שיפוט ערכי אלא בעיה מסחרית בלבד.

במילה אחת: אל תהפכו את האגחי"ם לקזינו במערב הפרוע

לא מדובר במזל בלבד (קזינו ) אלא בפעולות מתוכננות. לא מדובר בארץ ללא חוק (המערב הפרוע) שהרי השופטת אלשייך דוחפת לביצוע הסכם (תספורת+ הזרמה) על פני פירוק ( פשיטת רגל).

מה אכפת לך כמה תושבים יש אצל השכנים?

מאוד אכפת לנו. מה לעשות שהשכנים שונאים אותנו, וזה לא מפליא. גם אתה ואני היינו פועלים כך אם היינו נולדים שם ונשטפים בתעמולת הזוועות נגדינו. יחד עם המצב הכלכלי הדפוק של ההמונים, מתעוררת מחאה גדולה, וחסר רק איזה מנהיג כריזמטי שיוביל אותם למלחמה.

אנו חייבים להיות חזקים כדי לשרוד , חיבים להחזיק צבא גדול ולממן אותו. צבא גדול מתבסס על אוכלוסיה גדולה יותר. לא פחות חשוב הוא המימון. כמה עולה מטוס קרב F35 חמקן? כמה עולה צוללת דולפין? עד עתה קיבלנו מטוסים במתנה מהאמריקאים, וצוללות במתנה חלקית מהגרמנים. זה לא ימשיך לנצח. אנו צריכים כלכלה גדולה יותר, שמרויחה יותר ומסוגלת גם לממן צבא מודרני (וגם לממן את הבזבוזים הענקים . חרדים כבר אמרנו? )

ה"הרבה גז" שיש לנו מוערך בכמה עשרות שנים. אולי 40-80 לאוכלוסיה הנוכחית. לאוכלוסיה כפולה - חצי. מה אחר כך?

וגם אם נתעלם לרגע מההשלכות הסביבתיות הלא נעימות של התפלת כמויות אדירות של מים, השטח הזמין לגידול מזון הוא סופי ולא יספיק לאינסוף אנשים.

מה אחר כך? זו שאלה טובה. פעם שמעתי שבמאה השנים האחרונות, בכל רגע נתון עתודות הנפט הידועות היו אמורות להספיק לכ 20 שנה בלבד. אבל למרות שהצריכה עולה כל הזמן, מגלים עוד שדות נפט וגז, כך שהרזרבות גדלות ושוב מספיקות לכ 20 שנה

ואם בכל זאת יהיה פחות נפט? יש עתודות פחם של פי עשרות ( אם איני טועה) והנזלת פחם לנפט בוצעה מעשית . כמובן שדלק נוזלי סינתטי כזה יהיה יותר יקר.

ואחר כך? נקוה שיצליחו סוף סוף עם כורי ההיתוך הגרעיני שייוריד דרסטית את מחירי האנרגיה לטובת האנושות, עם בונוס שההכנסות של המדינות מפיקות הנפט יפגעו קשות (איראן והערבים) ויהיה להם קשה לממן את החיזבאללה, החמאס ועוד "ידידים" שלנו.

צריך לזכור שכשרמת החיים עולה, וכשרואים בטלויזיה איך חיים טוב במערב עם משפחות קטנות, יורדת כמות הילדים למשפחה גם באכלוסיה העניה שבאפריקה ואסיה.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודה

כמה תשובה משלם ? לך? :-D

לא יודע מה היו השיקולים של אותם גופים להשקיע בזמנו אצל תשובה ועל סמך איזה מצגים הושקעו הכספים.

האם חלקם היו "סמכו עלי , אני תשובה לא ייתן לכסף שלכם לרדת לטמיון"

וגם אם לא היו כאלה , הרי התנהלות עיסקית של קזינו עלולה להפוך אותך , בעל הבית אחראי אישית.

וזה חל דרך אגב גם כלפי אותם גופים מוסדיים שמחזיקים בכספים שלנו שאולי גם הם חטאו בכך שהשקיעו בקזינו וניתן לתבוע אותם.

אלשיך רמזה על כך בהחלטתה בצורה מפורשת תוך שהיא מסבה את תשומת הלב שזו דרך לא קלה וגם יקרה, ותוצאותיה לא ברורת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתם אומרים על המאמר הזה?

גם אם אין לי את הכלים הכלכליים להבין את המשמעות שלו על בוריה, עדיין ברור שהפערים פה גדלים ויותר ויותר אנשים עובדים מרוויחים משכורות רעב.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאמרנו מההתחלה. שהמצב בישראל לא שוויוני ולפחות חצי מהאוכלוסיה העובדת חיה משכר שלא מספיק למחיה בארץ הזאת.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, המצב הכלכלי כל כך טוב שנאלצתי לעזוב את הארץ...

(נכתב מסנטיאגו, צ'ילה, אחרי צ'יזבורגר עסיסי ביותר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...