Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1537 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא יודע לגבי הסטטיסטיקה, אבל המון מכרים שלי עזבו או עוזבים את הארץ, 'לכמה שנים' בתור התחלה.

זו ממש תופעה מדאיגה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה שיותר מדאיג הוא, שאני בן 23 (אני מניח שאתה מבוגר ממני , לפחות לקראת סוף העשור הזה,תקן אותי אם טעיתי) ויש לי המון חברים ששואפים לעשות זאת.

מה גם, שהרבה מאלו שאני מכיר בשכבות הגיל מתחתי, מחזיקים בשאיפה דומה.

כשגם בקרב הממש צעירים זה ככה (גיל טרום\אחרי גיוס) ורבים מתכננים "לעשות את המכה" בחו"ל ,

להסתדר כמהגר שהתאזרח במדינה כלשהי, זה כבר ממש מפחיד :roll:

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשור גם לבטחון, אבל פיגועי התופת לא היוו סכנה קיומית על המדינה כמו איום הגרעין האיראני למשל או מלחמת יום הכיפורים. בנוסף יש לך היום למעלה ממיליון אזרחים שנמצאים תחת איום תמידי של ירי טילים וזה לא היה לפני 10 שנים.

שורה תחתונה - אם באמת המצב הכלכלי (והבטחוני) פה היה כ"כ רע, היית רואה אנשים בתור בנתב"ג ולא כדי לצאת לחופשה בחו"ל.

מספר האזרחים שתחת איום תמידי הוא 7.5 מיליון, אם מניחים שהחיזבאללה והחמאס לא יירו לגדה. עם כן - זה 8 מיליון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מתנות לחרדים על חשבוננו

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000740011

"האוצר דורש: סוגיית "מחיר למשתכן" לדיון בכנסת

משרד האוצר מעכב את האפשרות לממש פרויקטים חדשים של משרד השיכון במסגרת "מחיר למשתכן" במתחמים חדשים עד שתתברר שאלת תקצוב ההנחות לזוכים בדירות המוזלות...

לאחרונה הוציא משרד השיכון מכרזים ל-1,400 יח"ד במחיר למשתכן שעוכבו עד כה בשל המחלוקת על סעיף מיצוי כושר השתכרות (בעיקר בנשר, טירת הכרמל וקרית מלאכי), והודיע על מכרזים חדשים לכ-1,000 דירות נוספות (מודיעין, ירושלים וראש העין).

בתגובה נמסר ממשרד הבינוי והשיכון כי "הבשורה הגדולה היא יציאתם של מכרזים לדיור בהישג יד עם הנחות של 50% בקרקע במכרזי מחיר למשתכן והנחות של 70% במכרזי דיור להשכרה לטווח ארוך. למכרזים אלה לא נדרש מקור תקציבי, מאחר שמדובר בהנחה במחיר הקרקע באמצעות תקנה תקציבית ולא בכסף שצריך להכניס לפרויקט"

ככה החרדים עובדים עלינו. שווי הנחה של 50% ממחירי הקרקע , שוויה מאות אלפי ש"ח . וההנחה הזו תיתן כמעט רק לחרדים, על חשבון תשלום המיסים שלנו.

בתור חלום ורוד, הלואי שאנו, האנשים העובדים, נוכל לקנות דירות בשיטת מחיר למשתכן, אפילו אם לא תהיה כלל הנחה על מחיר הקרקע.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל נכון, אבל לא עובד.

נניח שתקים בשדרות מפעל היי טק נהדר. המשכילים בשדירות עוברים למרכז ואין שם מספיק מקומיים עבור מקום עבודה זה. גם עובדים מהמרכז לא ישמחו לעבוד שם. אז מי יעבוד שם?

לעומת זאת אם אנשים טובים יוצאים מת"א לרחובות בעקבות מחירי הדיור, גם אנשים מקרית גת יעבדו ברחובות. לאחר זמן יהיו מספיק עובדים פוטנציאלים בקרית גת, ואז ניתו יהיה להקים מפעל טוב גם שם.

יהודה

אנשים נודדים בעקבות מקורות תעסוקה. כל היה לאורך כל ההסטוריה (בולט במיוחד בתקופת המהפכה התעשייתית בה התחיל העיור, ובולט כיום במדינות כגון הודו או סין בהן אנשים עוברים מהכפר לערים הגדולות), ואם מפעלים גדולים יחליטו לפתוח מרכז בפריפריה העובדים כבר יימצאו. למשל לאמדוקס יש מפעל בשדרות שעובד נהדר וכל מיני בוגרים שבמקור גרו בסביבה עובדים שם עכשיו.

יהודה, אני רק רוצה להזכיר את תשדיר הבחירות האל-מותי מבחינתי:

"אם.וה.דה פַּד ש"ס קוֹנטרוֹל? נְייֶט. אֶם.ווֶה.דֶה. פַּד נאש קונטרול" ("משרד הפנים בשליטת ש"ס? לא. משרד הפנים בשליטה שלנו").

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, רק אני תוהה איך הממשלה עברה מעודף תקציבי של קצת יותר מ-10 מליארד ש"ח לגרעון של כ-30 מליארד ש"ח בשנה?

מישהו תוהה איך יממנו את זה?

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את הנתונים. הגרעון והעודף יכולים להיות אבסולוטיים או ביחס להכנסה\הוצאה המתוכננת, תלוי במטרת הספין. כלומר, יכול להיות שהממשלה רצתה לגבות 50 מיליארד שקל במיסים אבל גבתה רק 45 מיליארד שקל ויתפרסם גרעון של 5 מיליארד, למרות שיש בכלל עודף תקציבי.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי הסטטיסטיקה, אבל המון מכרים שלי עזבו או עוזבים את הארץ, 'לכמה שנים' בתור התחלה.

זו ממש תופעה מדאיגה.

הדור הראשון בנה את הקיבוצים, הדור השני הרס את הקיבוצים, הדור השלישי עזב את הקיבוצים. זה לא שונה בהרבה עם מדינת ישראל.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד עכשיו הגאות המלאכותית בנדל״ן כתוצאה מריבית נמוכה ניפחה את הכנסות המדינה. שיווק קרקעות, מס שבח, רווחי חברות הבניה ומה לא. עם זה מימנו את הורדת מס החברות.

אלא מאי, פתאום יוצא האוויר מהבועה ונגמר הכסף, המשק מאט בחריקה, צפו להעלאות מיסים וקיצוץ בשירותים לאזרח.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו ממש תופעה מדאיגה.

מה שיותר מדאיג הוא, שאני בן 23 (אני מניח שאתה מבוגר ממני , לפחות לקראת סוף העשור הזה,תקן אותי אם טעיתי) ויש לי המון חברים ששואפים לעשות זאת.

מה גם, שהרבה מאלו שאני מכיר בשכבות הגיל מתחתי, מחזיקים בשאיפה דומה.

כשגם בקרב הממש צעירים זה ככה (גיל טרום\אחרי גיוס) ורבים מתכננים "לעשות את המכה" בחו"ל ,

להסתדר כמהגר שהתאזרח במדינה כלשהי, זה כבר ממש מפחיד :roll:

הארת לי נקודה מאד מעניינת וכן, גם מדאיגה - הם בערך פי 2 ממך בגיל, עם משפחות, דירות ופרנסה בשפע. הם לא מהגרי עבודה או מחפשי הזדמנויות עבודה, הם פשוט מסדרים לעצמם תפקידים בחברות בחו"ל או רילוקיישן כדי לבדוק את השטח במטרה רצינית להגר.

ואני מדבר איתך על עשירון עליון, לא תגיד צעירים משוחררים או אקדמאים שאין להם עבודה. זהו לא הפרופיל של המהגר הטיפוסי.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צפו להעלאות מיסים וקיצוץ בשירותים לאזרח.

הבחירות בפתח ולכן ככל הנראה, העלאת המיסים תהיה עקיפה ולא ישירה בצורת העלאת המע"מ ו/או מס הכנסה וכו' (רק למה זה לא ממש מנחם אותי?)

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הארת לי נקודה מאד מעניינת וכן, גם מדאיגה - הם בערך פי 2 ממך בגיל, עם משפחות, דירות ופרנסה בשפע. הם לא מהגרי עבודה או מחפשי הזדמנויות עבודה, הם פשוט מסדרים לעצמם תפקידים בחברות בחו"ל או רילוקיישן כדי לבדוק את השטח במטרה רצינית להגר.

ואני מדבר איתך על עשירון עליון, לא תגיד צעירים משוחררים או אקדמאים שאין להם עבודה. זהו לא הפרופיל של המהגר הטיפוסי.

ולאלו הכי קל כביכול להגר,

אז את אותם "איכותיים"

(מבחינת התרומה למשוואות החברתיות והכלכליות במדינה, כי השכבה הזו מחזיקה המון מהמשק),

אנחנו מפסידים בקלות הכי גדולה.

מבחינה בירוקרטית הם נתקלים בקשיים מועטים בהשוואה למישהו שבא בלי מקצוע, בלי המלצות וכדומה...

חייל משוחרר שמנסה את מזלו לדוגמה...

ובהקשר לתגובה של בגירה מעלי, ולאור כל הדיון הארוך שהיה כאן -

למי לעזאזזל אתם הולכים להצביע בבחירות שעליהן בגירה דיבר? 8):lol:

לי אין מושג.

החלטתי שהפעם לא להצביע זה לא פתרון.

מצד שני, קשה לי לראות את אחד מהמועמדים הפוטנציאליים שיש כיום כראוי לקול שלי \ של כל אחד אחר...

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטתי שהפעם לא להצביע זה לא פתרון.

זה הפתרון הטוב ביותר שאנחנו יכולים למצוא ולבצע, בקלות מפתיעה. פשוט ללכת להצביע, לא משנה למי.

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא משנה למי?

אני מבין מן הסתם שעדיף שהקול שלי יהיה בתוך הקלפיות ולא מחוצה להן, כשמסתכלים על המאקרו.

אבל אני, אישית, מתבעס להצביע מתוך דאגה למאקרו פוליטיקה במדינה

(כי ברגע שאחוז גדול לא מצביע מתוך יאוש, או לא משנה מה, מגיעים למצב שעשרות אלפים בודדים משפיעים על גורלה הפוליטי של מדינה שלמה).

אני רוצה שהקול שלי ילך למישהו שלפחות ינסה לעשות איתו משהו חיובי.

אין כאלו בנמצא?

בינתיים כולם מריחים כמו פוליטיקאים מהסוג הטוב והישן.

כשאני מקשיב לשלי יחימוביץ' הדיעות שלה גורמות לי לחשוב שהיא שונה לטובה מהבחינה הזו,

השאלה היחידה היא (מלבד האם תוכה כברה כמובן) היא מידת היכולת שלה להוציא את אותן השקפות עולם לפועל כראש ממשלה.

יש מרחק גדול בין לדבר ובין לעשות,

ומרחק גדול בין כיסא העיתונאי לכיסא ראש הממשלה.

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...