Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייחסות המחוקק כלפי חניה על שתי חניות

שימו לב! השרשור הזה בן 796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התופעה המרגיזה והסוציומטית, במסגרתה נהג רפה שכל/אגואיסט/עיוור תופס בחניון שני מקומות חניה מוכרת לכולנו.

אתמול הזדמן לי להגיע לחניון של מרכז קניות כלשהו, ובמקרה היתה בו ניידת משטרת תנועה שבדקה האם הרכב שחנה בחניית נכים אכן רשאי לעשות זאת. במרחק לא גדול ממנה חנה דביל, באופן המתואר לעיל. ניגשתי לשוטר ושאלתי אותו האם הוא אוכף רק עבירת חניה בחניית נכים, או שמא הוא נותן דו"ח גם למי שתופס שני מקומות חניה.

השוטר ענה לי שלמרות שהוא היה שמח לתת דו"ח לדביל, לצערו אין לו אפשרות לעשות את זה מכיון שהמשטרה אינה מתעסקת עם עבירות כאלה.

התשובה די הפתיעה אותי, לכן בדקתי בחוברת נהלי האישום האם קיימת עבירה כזאת. למרבה ההפתעה, לא מצאתי שום איסור כזה.

האומנם לא ניתן לעשות דבר נגד אותם נהגים, שמגלים חוסר התחשבות משווע כלפי הזולת? איך זה יכול להיות שבקושי לתקוע נאד מותר פה, אבל אין שום סנקציה שניתן להפעיל נגד טיפוסים כאלה?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הייתי מפעיל עליו את הדבר הבא

קיפוח זכות השימוש בדרך

בהיותך עובר דרך התנהגת באופן אשר קיפח את זכות אדם להשתמש שימוש מלא

בדרך בכך ש

... (פרט את מעשה הנהג) בניגוד לתקנה 21 (ב)( 1) לתקנות התעבורה.

3511 500 ש"ח 0 נקודות

אי

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בעייתי לאכוף את זה, כי ברגע שהראשון מחנה ב'דאבל' זה גורם לכולם לחנות בצורה כזו, כי רק ככה אפשר.

ממש לא

אתה תחנה בין הקוים שליד , כמו שצריך , וכאשר רפה השכל / הסוציומט ישחרר את החניה ,יוכלו שני כלי רכב אחרים להיכנס ולחנות

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא

אתה תחנה בין הקוים שליד , כמו שצריך , וכאשר רפה השכל / הסוציומט ישחרר את החניה ,יוכלו שני כלי רכב אחרים להיכנס ולחנות

אז מה, ישה, להחנות או לא?

להחנות או לא.jpg

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי

אם זאת החניה האחרונה באתר החניה כולו אולי כן. אם זה בתל אביב מרכז , בוודאי שכן.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מפעיל עליו את הדבר הבא

קיפוח זכות השימוש בדרך

בהיותך עובר דרך התנהגת באופן אשר קיפח את זכות אדם להשתמש שימוש מלא

בדרך בכך ש

... (פרט את מעשה הנהג) בניגוד לתקנה 21 (ב)( 1) לתקנות התעבורה.

3511 500 ש"ח 0 נקודות

אי

זאת לא התשובה שחיפשתי.

יתכן שבאמת אפשר להשתמש בטיעון הזה ויתכן שבמידה וביהמ"ש יידרש לסוגיה הוא יתמוך בטיעון הזה, אבל השאלה שלי היא ברמה פשוטה יותר: האם קיים סעיף בחוק שאוסר חניית רכב באופן שבו הוא תופס שני מקומות חניה?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמרור 819 קובע שיש לחנות בתוך השטח התחום בין שני הקווים, ויש לחנות בהתאם לסימון בניצב באלכסון או במקביל

"החניה במקום תהיה רק בתחומי השטח המסומן על פני הדרך"

ב

." החניה בפועל תהיה ע"פ צורת הסימון -במקביל , בזוית או בניצב"

.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר כיוון מעניין. מהי הסנקציה שניתן להפעיל כנגד מי שמפר הוראה של תמרור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד השימוש בסעיף שציטטתי בהודעה 3

לחילופין מאסר עולם עם עבודת פרך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא

אחרי שכולם חנו בדבאל ואחד יוצא ואתה בא במקומו, מה תעשה? תוותר על החניה? ממש אוטופיה. :)

בקיצור, מחמת הספק אין מה לעשות.

יצא לי כמה פעמים כבר לחנות בתל אביב במקביל למדרכה בחניה צמודה, לחזור בבוקר ולגלות שמלפני יצאו אנשים, הגיעו אחרים, ועכשיו נראה כאילו תפסתי 2 מקומות חניה כי זה שחנה מלפני חנה ממש רחוק ממני.

בגלל זה ,כשאני רואה רכב שחנה כך, אני לא מתעצבן למרות שנראה כאילו הוא תפס 2 מקומות, כי לא בטוח שהוא בן הבליעל.

• אהבתי 3

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה, ישה, להחנות או לא?

אהבתי

אם זאת החניה האחרונה באתר החניה כולו אולי כן. אם זה בתל אביב מרכז , בוודאי שכן.

אחרי שכולם חנו בדבאל ואחד יוצא ואתה בא במקומו, מה תעשה? תוותר על החניה? ממש אוטופיה. :)

בקיצור, מחמת הספק אין מה לעשות.

יצא לי כמה פעמים כבר לחנות בתל אביב במקביל למדרכה בחניה צמודה, לחזור בבוקר ולגלות שמלפני יצאו אנשים, הגיעו אחרים, ועכשיו נראה כאילו תפסתי 2 מקומות חניה כי זה שחנה מלפני חנה ממש רחוק ממני.

בגלל זה ,כשאני רואה רכב שחנה כך, אני לא מתעצבן למרות שנראה כאילו הוא תפס 2 מקומות, כי לא בטוח שהוא בן הבליעל.

משום מה הנימוק שכולם נסעו מהר , אז למה תפסת דווקא אותי לא מתקבל.

וכיוון שברוב הזמן אפשר למצוא חניה אז לא לחטוא אחרי הראשון .

כי אם כולם יהיו כמוהו החניה תצומצם בחצי.

ואז בואו נוותר בכלל על הסימון ואיש הישר בעיניו יעשה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת, יש הבדל. במהירות אתה תופס בשעת מעשה. גם אף אחד לא מכריח אותך לנסוע מעל למהירות המותרת.

בוא תנסה לתת דוחות לטור שלם של מכוניות שחונות בדאבל פארקינג בגלל מישהו אחד ונראה מה יקרה. אני רואה שארז59 צייר בדיוק מה שהתכוונתי.

לא שאני בעד, ממש לא, אבל אני חיי בעולם מציאותי.

נראה לי שאתה כבר לא גר בתל אביב, לא תמיד אפשר למצוא חניה ואם חיפשת חניה 20 דקות, לא תצא לעוד סיבוב בגלל עקרונות. ואם כן, אז הלוואי וכולם היו כמוך. ואז גם אסור יהיה להוריד את המים בשירותים בלילה, כמו בשוויץ. :)

וכל מה שאמרת לא פותר את הבעיה השניה שדיברתי עליה.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשאר רק להכניס סעיף בחנ"א (פרק ח' חנייה) על - "אי ציות לתמרור 819" (מקומות חנייה לכלי רכב מסומנים בצבע לבן).

לדוגמא: לא צייתת לתמרור 819 בכך שהחנית את הרכב הנ"ל שלא בתחום השטח המסומן על פני הדרך,

בניגוד לתקנה 22 (א) לתקנות התעבורה.

ואז ניתן יהיה לאכוף.

819.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...