Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלים לנקיון/שמירה על רכב חדש

שימו לב! השרשור הזה בן 1348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נראה מדהים!

האם לאחר ציפוי ננו אוכל פשוט פעם בכמה שבועות לשטוף את הרכב ידנית בזהירות בשיטת 2 דליים עם כפפה, ללא צורך בווקס או בחומרים נוספים? פשוט מים וסבון ייעודי?

ושאלה נוספת, כמו זמן אמור להחזיק הננו שלך? קראתי שחלק מהציפויים מחזיקים שנה ועל אחרים היצרן נותן אחריות שמגיעה אפילו ל-3 שנים.

לגביי כמה זמן מחזיק, תלוי מאוד איך ואיפה אתה שוטף, לי נמאס פשוט אז שוטף איך ורק במקום שעשיתי את הנאנו. אם שוטפים כמו שצריך, נראה לי שנתיים שלוש בכיף, אבל פעם הבא שאני נוסע לשם, אשאל אותם.

לגבי השאלה שניה, כן, זה הרבה יותר פשוט לשטוף, לי אין מקום נוח לעשות, אבל בעבודה פעם 1 רק שטפתי עם מים ואז עברתי על הרכב עם "סמרטות?" שקניתי מהם, בלי סבון ובלי כלום כי לא היה לי זמן, וזה נראה ממש כמו חדש.

זה כל הקטע של הנאנו הזה, עושה את העבודה קלה יותר וכל החרא של ציפורים וזה, לא נדבק על הצבע של הרכב עצמו.

אם אתה יכול לרשות לעצמך ו בא לך לשמור על הצבע, שווה.

עדיף שתשאל את החברה שם אבל כדי להיות בטוח ב100%, יעדו לענות לך הרבה יותר טוב ממני :-)

Enviado desde mi ONEPLUS A3003 mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 615
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היי, קניתי i10 מהיבואן לפני 3 חודשים בצבע אפור מטאלי.

אני מתכנן לשטוף אותה במכונות שטיפה אוטומטיות.

עד היום שטפתי אותה ידני כי במקרה הייתי בוילה של סבא שלי ויש לו צינור משלו, אבל עכשיו אני בבית קומות רגיל ואי אפשר.

איך אני יכול לשמור על הצבע הכי טוב בהתחשב בעובדה שאני אשטוף במכונות שטיפה?

קראתי שווקס יורד במכונות שטיפה אוטומטיות.

ציפוי ננו גם יורד? אין לי בעיה להשקיע 500 שקל ולשמור על המראה של האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום לכולם,

רכשתי רכב חדש מסוג סקודה ספייסבק בצבע לבן ואני אמור לקבל אותו עד יום לחמישי.

הייתי שמח לקבל המלצות על מה כדאי לעשות לרכב, (ציפוי/ווקס/המלצה אחרת) אני מעוניין לשמור על הצבע, וגם שיראה טוב ככל הניתן. מעדיף לא לשייף שום שכבה (כפי שראית בחלק מהטרדים בפורום).

אני מתגורר בנתניה, אך לטיפול חד פעמי (או אחת למס' חודשים) אסע גם למקום אחר אם אין כאן מקום מומלץ. בנוסף, אשמח להמלצה על מכון שטיפה ידנית (ללא מטאטא) בנתניה.

תודה רבה לכולם וערב טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את השרשור הנוכחי, אך אני עדיין לא סגור על ציפוי ננו מול ווקס. אני לא מתכוון לעשות בעצמי בכל אופן, אלך לאיש מקצוע. אני לא מעוניין בשיוף כלשהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מעוניין בעצמך לעשות כלום אפילו לא למרוח ווקס, גש לאיש מקצוע שיעשה לך ציפוי כמו שצריך ותשמור על הרכב עם שטיפה טובה, אם תרצה תיישם על רטוב bsd אחרי כל שטיפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

בשבוע הבא אני אמור לקבל רכב חדש מדכם לקסוס is300 שהזמנתי בצבע לבן מטאלי ורציתי לדעת מה ניתן לעשות בנוגע לשמירה על הצבע והרכב. הכוונה שלי איזה ציפוי, שכבה כדאי לעשות לרכב ביום הראשון שאני מקבל אותו. שמעתי כל מספר דברים כגון דורשיין, ננו. אשמח להמלצות במיוחד באיזור חיפה.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

בשבוע הבא אני אמור לקבל רכב חדש מדכם לקסוס is300 שהזמנתי בצבע לבן מטאלי ורציתי לדעת מה ניתן לעשות בנוגע לשמירה על הצבע והרכב. הכוונה שלי איזה ציפוי, שכבה כדאי לעשות לרכב ביום הראשון שאני מקבל אותו. שמעתי כל מספר דברים כגון דורשיין, ננו. אשמח להמלצות במיוחד באיזור חיפה.

תודה רבה

בכללי תלוי מה התקציב שלך ומה התוצאה אותה תרצה להשיג.

בכללי יש את ציפוי הננו שהינו ציפוי חזק ומומלץ, שיחזיק מספר שנים אך גם יעלה מספר אלפים כמדומני.

אפשרות אחרת היא ליישם ווקס על הרכב. זאת בעצם שכבת הגנה שמיישמים על הרכב ונהוג לבצע את התהליך פעמיים-שלוש בשנה. המחיר הרבה יותר זול ונגיש, ואף ניתן ליישם זאת באופן עצמאי (לעומת ציפוי ננו שדורש ידע מקצועי).

חוץ מזה ישנם מספר סוגים נוספים של ציפויי הגנה שמחירם נע בדומה לווקס, כ-300 שקלים בקירוב.

באיזור חיפה נמצאת הסדנה של אורן ( nano car detailing), ממוקמת בנשר. בחור מקצוען עם מחירים הגונים.

https://www.facebook.com/nanocardetailingisreal/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

שלום חברים

לפני כמה ימים רכשתי הונדה האצבק חדשה מבחור מקסים בצפון (כרמיאל).

המוכר ביצע לכל הרכב כולל שמשות וג'אנטים ציפוי ננו קרמי במכון מקומי (דיטיילינג גרופ) מיד כשרכש והאוטו מושלם מבריק ונוצץ!.

אני חייב להודות שאת כל הנושא הזה של הציפוי אני לא מכיר ושמעתי עליו פעם ראשונה לפני כמה ימים, ביצעו לרכב 8 שכבות?!.

אני כמובן מעוניין שהצבע ישאר כפי שהוא ולא ידהה.

ועכשיו לשאלות:

אני גר באזור ירושלים (מבשרת ציון) ולא ממש מכיר מכוני שטיפה טובים, האם יש כאלו?, האם יש שיטות שטיפה שצריך להמנע מהם?, בהקשר של שטיפה ידינית יש את אלה ששוטפים עם מטאטא כמה זה גרוע?.

(הבחור שקניתי ממנו את הרכב שטף תמיד אצל זה שעשה לו את הציפוי).

במידה ושוטף לבד (יש לי גרניק) האם יש חומרים שממליצים עליהם ושיטה יעילה לביצוע.

לגבי הפנים יש לי חומר חלבי כזה לניקוי ושמירה של sun of a gun שמגיע בבקבוק צהוב, מאשרים?.

מה לגבי הג'נטים והצמיגים?.

צרפתי תמונה של הגדול שלי עומד מאושר ליד האוטו החדש של אבא.

תודה חברים!

20180726_191802_resized.jpg

עריכה אחרונה על ידי Shmulik76
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש! האוטו ללא ספק נראה מרשים.

ראשית כל אתייחס לשיטות השטיפה. מכוני שטיפה הם האויב הכי גדול ויש להתחמק מהם מהסיבה הפשוטה שהכלים שהם משתמשים בהם שורטים את הצבע בצורה נורא ברוטלית. גם במכוני שטיפה ידיניים שמתיימרים להיות ״בטוחים״ יותר עושים את הדבר הכי גרוע וזה לעבד את הסבון עם מטאטא. סיבי המטאטא הם קשים ופוגעים בצבע. השיטה המומלצת ביותר היא כמובן לשטוף ידנית בעצמך בבית. ציינת שיש לך גרניק כך שיותר טוב מזה לא תקבל.

בגלל שהרכב חדש, ועבר טיפול דיטיילינג מיד לאחר הקנייה לא הייתי ממליץ להשתמש ביותר ממים וסבון לא אגרסיבי מדי. רוב הלכלוך ירד לך בקלות בגלל הציפוי. חשוב מאוד להשתמש בכפפת מיקרופייבר ומגבת ייבוש מיקרופייבר איכותיות כדי לקבל תוצאה טובה ולא להזיק לצבע.

לגבי ניקוי הפנים - שוב, בגלל שמדובר ברכב חדש לא חושב שיש צורך להשתמש בחומר ייעודי אלא מטלית מיקרופייבר קצת לחה תאסוף את כל הלכלוך (שזה יהיה בעיקר אבק). Son of a Gun אני פחות ממליץ, יש היום חומרים טובים יותר.

ג׳אנטים וצמיגים לא יידרשו גם בהרבה עבודה בשטיפות. אם יש לך גרניק אז לעבור עליהם לפני השטיפה של הרכב עם הגנריק, יוריד כמות מכובדת של פיח. אם נשאר לכלוך אז אני מאמין שהתזה של חומר לפירוק הפיח ושטיפה עם הגרניק יוריד אותו. יש המון חומרים, רוב האנשים משתמשים ב-Sonax Full Wheel Cleaner - אני אישית פחות אוהב אותו כי הוא נורא ״מבזבז״ אבל יש עוד שלל חומרים לניקוי ג׳אנטים.

בהצלחה, יש גם המון מידע בפורום אז ממליץ לבצע חיפוש.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש! האוטו ללא ספק נראה מרשים.

ראשית כל אתייחס לשיטות השטיפה. מכוני שטיפה הם האויב הכי גדול ויש להתחמק מהם מהסיבה הפשוטה שהכלים שהם משתמשים בהם שורטים את הצבע בצורה נורא ברוטלית. גם במכוני שטיפה ידיניים שמתיימרים להיות ״בטוחים״ יותר עושים את הדבר הכי גרוע וזה לעבד את הסבון עם מטאטא. סיבי המטאטא הם קשים ופוגעים בצבע. השיטה המומלצת ביותר היא כמובן לשטוף ידנית בעצמך בבית. ציינת שיש לך גרניק כך שיותר טוב מזה לא תקבל.

בגלל שהרכב חדש, ועבר טיפול דיטיילינג מיד לאחר הקנייה לא הייתי ממליץ להשתמש ביותר ממים וסבון לא אגרסיבי מדי. רוב הלכלוך ירד לך בקלות בגלל הציפוי. חשוב מאוד להשתמש בכפפת מיקרופייבר ומגבת ייבוש מיקרופייבר איכותיות כדי לקבל תוצאה טובה ולא להזיק לצבע.

לגבי ניקוי הפנים - שוב, בגלל שמדובר ברכב חדש לא חושב שיש צורך להשתמש בחומר ייעודי אלא מטלית מיקרופייבר קצת לחה תאסוף את כל הלכלוך (שזה יהיה בעיקר אבק). Son of a Gun אני פחות ממליץ, יש היום חומרים טובים יותר.

ג׳אנטים וצמיגים לא יידרשו גם בהרבה עבודה בשטיפות. אם יש לך גרניק אז לעבור עליהם לפני השטיפה של הרכב עם הגנריק, יוריד כמות מכובדת של פיח. אם נשאר לכלוך אז אני מאמין שהתזה של חומר לפירוק הפיח ושטיפה עם הגרניק יוריד אותו. יש המון חומרים, רוב האנשים משתמשים ב-Sonax Full Wheel Cleaner - אני אישית פחות אוהב אותו כי הוא נורא ״מבזבז״ אבל יש עוד שלל חומרים לניקוי ג׳אנטים.

בהצלחה, יש גם המון מידע בפורום אז ממליץ לבצע חיפוש.

תודה רבה!.

יש סבון מומלץ?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי לכולם :)

אני חדש בפורום כאן ורציתי להתייעץ.

אני מקבל אוטוטו סופר סוויפט 18 מהחברה בצבע לבן פנינה.

עכשיו, חשבתי על ציפויים כאלו ואחרים מפני מפגעים חיצוניים/ או אפילו ללכת על מקרי קיצון כמו שפשופים וכו'.

השאלה האם יש כדאיות בדבר לרכב מהסוג הזה? אני בן אדם מאוד פדנט אבל מדובר בסכומי עתק של 2500-8000 (כשמדובר במדבקה לכל הרכב)

מה אני כן יכול לעשות כדי לשמר על נראות הרכב?

המלצות יתקבלו בברכה.

תודה לעונים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטיפה באמצעות חומרים יעודיים וכלים יעודיים בשביל לשמור על צבע הרכב (הרץ חיפוש בפורום לא חסר המלצות לחומרים ומדריכי שטיפה) בנוסף סוככי שמש למניעת נזקים לפנים הרכב מהחום,

והטיפ הכי חשוב לארץ ישראל שלפעמים קשה ליישום וזה תכנון מקום החנייה שלך.

מדבקה לדעתי מיותר, ברגע שיהיה נזק על המדבקה היא כבר לא שווה כלום כי רואים את הנזק, לדעתי יותר מתאים לרכבי יוקרה שרוצים את הרשת ביטחון.

ציפויי יקל עליך בשטיפה אבל לא ימנע את הצורך בה..

ולסיום, השפשוף/השריטה הראשונה תגיע מתישהו וכשהיא תגיע תזכור שהרכב הוא סה"כ רכוש ואל תיקח בצורה קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

רכשתי רכב חדש בדמים מרובים ואני רוצה לשמור עליו כחדש!!!

פונה למומחים דכאן בשאלתי 'מה כדאי לי לעשות/לשים עליו', כי אני כבר מתבלבל ומתעייף מכל מה שאני שומע....

אשמח לכמה שיותר פרטים

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול: לשטוף לבד באמצעות ציוד ייעודי על פי שיטות מוכרות.

השיטה המומלצת היא שיטת הדליים (מדוברת כאן בלי סוף). זו שיטה שמסבירה כיצד לשטוף את הרכב בצורה נכונה (מינימום שריטות) ויסודית.

אחרי שהרכב נקי אתה תרצה ליישם עליו חומר הגנה לצבע שיתן גם ברק. הפתרונות הנפוצים והזולים (כלומר, שניתן לבצע בעצמך ללא עזרה של מומחה) הם ווקס או אוטם צבע. בשביל לבצע את השלב הזה תצטרך לבצע הכנה מקדימה עם פלסטלינה.

אלה בגדול השלבים, מה זה דורש ממך כעת?

להבין מה היא שיטת 2 הדליים

להבין אין לעשות פלסטלינה לרכב (תהליך נורא נורא פשוט)

להבין איך ליישם ווקס/ אוטם צבע.

כל החומר זמין כאן בפורום וגם ביוטיוב (two buckets method, clay bar your car, wax your car). אם תסתבך (אין סיבה שזה יקרה. אלו תהליכים מאוד מאוד פשוטים ולא מורכבים, רק מעייפים בביצוע :) ) מוזמן לשאול.

הבנת הכל ואתה מוכן לעבודה? נשאר רק לקנות את הציוד הרלוונטי (שוב, חפש כאן בפורום - יש אינסוף המלצות על ציוד לקניה). שוב, אם עדיין תלך לאיבוד (כאן דוקא יש סיכוי שזה יקרה כי באמת שיש המון המלצות על המון חברות וציוד) אז כמובן שמוזמן לשאול שוב.

בהצלחה

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...