Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת מכונית בעבודה (מחליפה לפוקוס)

borsood
שימו לב! השרשור הזה בן 5000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגיע זמנה של הפוקוס 5 דלתות להתחלף. המכונית שרתה את משפחתנו (3 ילדים אחד בבוסטר ואחד גדול) והחליפה עוד פוקוס לפניה.

לפני כן הייתה קסארה שפינקה אותי ואת המוסך.

הפוקוס בסך הכל די התאימה לי למעט העובדה שהוספת המשקל בדור האחרון הפך אותה לאוטו כבד. היא נוחה מאד לגב מה שחשוב לי.

כמובן שחשבתי להתגבר על הפחד מסיטרואן ולבחור בC4 אבל הסתבר שהשנה אין C4.

גם פוקוס 5 דלתות אין יותר כך שמבחינתי הבחירה נפתחה לכל הדגמים.

הנה האפשרויות וההתלבטויות:

ניסן טידה: האוטו עושה רושם של קטן מדי.

מאזדה 3: האוטו עצבני מדי לטעמי ולגמרי לא נוח, גם הילדים לא אהבו את המזדה התחליפית שהייתה.

I30CW: לכאורה שילוב מנצח 5 דלתות מרוווחת ומאובזרת (סאנרופ ושטויות) לאחר המלצות לקחתי לנסיעת מבחן והופתעתי לטובה במיוחד מההגה המתקשר והביצועים שלא דומים למה שיונדאי הציעה בעבר. אבל לא רק ההגה מתקשר, גם הכסא מתקשר לגב את מצב הכבישים הרעוע בעיר הבירה. הגב פסל אותה.

קיה פורטה: מה היא תתן שהI30 לא נתנה?

שברולט קרוז: גם אותה לקחתי למבחן והפעם לא הופתעתי: עוד דייהולט מצועצעת. למרות שלכאורה יש לה מרחב פנים היא הרגישה מאד צפופה (חוץ ממרחב הרגליים בכסא האחורי), התנהגות כביש שלה גרועה, וכמובן שלמרות ששיחקתי הכיוונים לא הצלחתי למצוא תנוחת ישיבה נוחה. גם אלו מפה שלקחו אותה מצטערים על הבחירה שלהם.

הונדה אינסייט: בהחלט רכב מפתיע בקבוצה שמגיע בגלל המיסוי, אבל לא נראה לי שתא הכפפות האחורי יצליח לדחוס את הקניות מהסופר.

לנסר 1.5: אם כבר הולכים על 4 דלתות היא נראית לי יפה וגם הכי בטוחה (?), אני מנסה לארגן נסיעת מבחן, בעיקר לבדוק את הנוחות ולראות שהיא לא כבדה כמו הפוקוס.

אז מה אתם מייעצים? האם פספסתי משהו?

נא לא להציע רכבים טובים אחרים שאין (פוקוס 2ל, פוקוס סטיישן, 308 וכו')

מקווה לא התעייפתם לקרוא את הסיפור הארוך.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד הלאנסר וה-I30.

אני אישית נהנה מאוד מהיונדאי שלי, אמנם לא מדובר בסטיישן אבל בסך הכל אין הבדלים גדולים. הביצועים זריזים ולא פוגעים בצריכת הדלק הטובה ביחס למתחרות למרות גיר עם 4 הילוכים בלבד. האיבזור בדגם הליסינג חביב עם כניסת USB וגג שמש חשמלי. המושב האחורי בסטיישן רב ומרווח ומאוד מתאים להובלת ילדים בכיסאות בטיחות. על תא המטען אין צורך להרחיב, מדובר בסטיישן.

אני דווקא מוצא את הרכב דיי נוח, אמנם מכויל לכיוון נוקשה ומרוסן יותר אבל בסך הכל הנסיעה נעימה. האם הגב שלך פסל אותה סופית?

הלאנסר מרווחת אף היא, למרות המנוע הקטן לכאורה ביחס למתחרות הביצועים טובים וגיר אוטומטי "טיפש" ופשוט סוחט ממנו ביצועים טובים והשילוב בין המנוע לגיר חלק ונעים למדי. המרווח דיי טוב למרות שאני הרגשתי שהמושב האחורי מעט צפוף לעומת היונדאי. תא המטען גדול ונוח והבטיחות טובה עם הציוד הסטנדרטי וכרית נוספת לברכי הנהג.

החיסרון של המיצובישי מבחינתי הם חומרים מעט זולים בתא הנוסעים, במעבר מהפוקוס אתה בוודאי תרגיש בזה, גם איכות ההרכבה לא תמיד מצטיינת אבל בסך הכל מדובר בחבילה טובה למדי ועל פלסטיקים אפשר להתגבר.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אבל כפי שציתי אין בראבה והגב פסל את הI30CW שהייתי לוקח אחרת.

עוד עצות או נקודות?

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לזרז את נסיעת המבחן בלאנסר. היא בפירוש לא כבדה בתאוצה מהמקום כמו הפוקוס. להיפך, תיבת 4 הילוכים פשוטה וזריזה בהחלט מספקת את הסחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...