Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה כלב מומלץ לילדים?

bar72
שימו לב! השרשור הזה בן 5468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קודם כל, תודה על כל התגובות והדיעות. לפי מספר התשובות, אפשר לחשוב שמדובר על דיון מי יותר טוב: מגזין אוטו או קליאו ספורט ;-) אני אשתדל לענות על השאלות וההצעות שעלו כאן, כדי שתוכלו לכוון אותנו קצת יותר:

אנחנו גרים בדירת 3 חדרים (מרווחת יחסית) בשדרה תל-אביבית שמאפשרת טיולים קצרים עם הכלב, ובמרחק כמה דקות מהפארק - שמאפשר כמובן טיולים ארוכים (אבל אני לא חושב שמידי יום).

בכוונתנו לטייל עימו בשדרה בבוקר, אחה"צ, ובלילה כמובן.לאנחנו לא מחפשים ספורטאי או כלב שמירה, אבל כן שינבח עם זרים.

לגבי גודל: לא הייתי רוצה משהו שיאיים על הילד, אבל עם זאת אני מבין את הייתרון של גזעים (מעורבים או לא) כגון גולדן, לברדור ופוינטר.

מטרה: הפוינטרית שהיתה לנו, הצילה אותי כילד מנשיכת מרבה רגליים, ואת אחותי התינוקת כאשר התנור נפל לידה, על ידי זה שאיתרה את הבעיה ונבחה עד שהגיע מבוגר. וזה בעצם מה שאני מחפש: כלב ידידותי לחבריו, אינטליגנטי, וחביב לילדים. שיהיה סבלני למשיכות אזניים למשל, ול"חפירות" בתוך העין כמו שאמרו כאן. מצד שני, אני לא רוצה כלב שהקיץ הישראלי יהיה עינוי בשבילו ואני מודאג לשלומו של הסן-ברנרד, למשל.

מחיר: אין לי בעיה לשלם הוצאות + לתרום לעמותה. אני רק לא כ"כ בעד הרבעה בתשלום, זה הכל.

אז לאור תוספת המידע, על מה הייתם עכשיו ממליצים ?

---

עכשיו קראתי שוב את הכותרת.

משום מה, הכלב שנראה לי הכי מומלץ עבור (עשיית) ילדים, זה דוגי סטייל... :roll:

כן, כך (בין היתר) אנו מנסים להביא את השני (or is it too much information).

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה טעויות שכתבת:

א. בולדוג צרפתי - בהחלט משאיר שיערות , אני לא יודע לפי מה אתה אומר שלא. לא הרבה אולי , אבל עדיין.

ב. (לפחות אצלי) בעיקר היו עסוקים לא להעלות את אישתי לאוטובוסים או להכניס אותה למקומות כי הבולדוגית היא - "אמסטף גמדי" או "גור פיטבול" או כל מיני חירטוטים כאלו (כמו שאמרתי - היא קצת בצד המגודל והשרירי מאוד של הגזע) - ככה שתצפו גם לתגובות האלו (למרות שהרוב באמת חולים עליהם)

ג. פאג אכן יותר קשה לטיפול , אבל מבחינת "טיפוח" ובעיות - הם לא שונים כ"כ מהותית מהבולדוגים , מה שכן - הם כלבים יותר רגישים ויכולים יותר "להינזק" מהתעסקות עם ילדים קטנים.

ד. שארפיי - כלב עם כפלים - גדול מאוד , פרווה קצרה , צ'או צ'או - כלב סיני עם לשון כחולה שנראה כמו אריה , הבעיה שהוא גם מגיע בכל הגדלים (קטן בינוני ועד לגודל עצום) והם ממש לא כלב שיחיה מחוץ לבית - אז לקחת בחשבון.

ליביו

כל כלב משאיר שערות, אבל הבולדוג ידוע כאחד הגזעים עם פרווה עשירה שמנשיר הכי פחות, ועונת החלפת הפרווה שנעשת בחורף בדרך כלל אצלם מאוד קצרה פחות משבועיים, מניסיון.

שוב זה גם תלוי בסוג הפרווה ובאוכל ובטיפוח שלו, יש לי חבר עם בולדוגית בת 3 שכבר כמעט קרחת בגלל האוכל הזול לכלבים שהוא קונה בתחנות דלק ויש בהם 99% אחוז קמח.

לגבי סעיף ב, אתה טועה, אנשים יכולים להתבלבל, אבל אין קשר בין גזעיי אמסטף לבולדוג, היתה לי פטיבולית ואני מכיר את הגזע מניסיון.

שארפיי בכלל לא גדול ופרוותו מגיעה ל3 סניטמטר, ישנם כמה סוגי של שארפיי, הוא אכן מזכיר אריה, פתח googel תיזכר ואכן יש לו לשון כחולה, גם לצאו צאו אבל אין ביניהם קשר.

והם מצויינים לבית, אני מכיר מספר מגדלים שמגדלים אותם בבית ביחד עם השואב אבק.

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפיר - יש לי בולדוגית בבית כבר 3 ומשהו שנים.

הם מחליפים פרווה פעמיים בשנה בידיוק כמו כל כלב אחר ובהחלט משירים שערות (לקראת הקיץ ולקראת החורף).

יש סוגי פודלים למשל שממש לא משירים שיער ועליהם מדברים כשאומרים לא מנשירים.

לגבי ב' , מן הסתם שאין קשר , אני מספר לך תגובות שהם סיפורים אמיתיים.

לגבי שארפי , אני מכיר את 2 הגזעים , מה דומה יותר לאריה - לי ברור , אבל מילא , סובייקטיבי.

בר הסיפורים שאתה מספר - כל כלב נאמן למשפחה ומחונך - היה נוהג אותו הדבר , ללא קשר בגזע, זה חינוך כבר.

בולדוג צרפתי זה כלב קשוח שבהחלט "יסבול" את המשחקים של הילדים כל עוד זה להזיז אותו , למשוך באוזניים וכו - אצבעות לעיניים זה כבר בעייתי - כי העיניים שלהם די רגישות (ותוריד את הפאג מהרשימה אם הוא היה).

אני עדיין נשאר עם ההמלצה על הבוקסר.

כלב בינוני , לרוב נחמד מאוד ודי מתאים מבחינת הצרכים , כל עוד עושים 3 טיולים ביום - לא אמורה ליהיות שום בעיה (ובכלליות - כל כלב , קטן או גדול - חייב 3 טיולים ביום).

המלצה - תעקר / תסרס. לא בגלל ה"להרגיע" או שטות אחרת - פשוט זה מה זה באסה כשהכלבה במחזור ומדממת על כל הבית , או שהכלב עסוק כולו בעונת היחום ועל הרגליים כל היום.

והכי חשוב - אילוף.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר לניסיון האישי שלי ? זה נראה לך הזן הכי טבעי כאשר מדובר בילדים קטנים?

בגלל חוסר הניסיון שלך אתה לא יודע שאלו הסוגים שלא יפגעו בבעלים בשום אופן.

כן, זה נראה לי אחלה של זן שילך טוב עם ילדים אבל, וזה אבל גדול, לא הייתי ממליץ את הכלב הזה לפותח השירשור (כמו שרשמתי קודם) בגלל העובדה שכלבים אלו דורשים ידע באילוף מצד הבעלים.

כאשר ההורים שלי עוד חיו בברית המועצות לשעבר היו להם (ולמעשה חלקם עד היום) חברים שעבדו באילוף כלבים לצורך עבודת משטרה (לכל הסוגים). אחד לקח אמסטף וניסה לאלף אותו לתקוף בנאדם. הוא לקח מוט והתחיל להרביץ לכלב עד מצב שבו הכלב דימם בצורה קשה. הכלב לא הצליח לעבור מעבר לגבול שלו ולא תקף את הבנאדם, אבל כלבים אחרים... הוא היה מקרקס אותם ללא בעיה.

כל הסוגים הללו מיועדים לתקוף כלבים אחרים ולא בני אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי להוסיף:

אם אתה לוקח נקבה ואתה לא רוצה גורים כדאי לעקר אותה בגלל שעיקור מוריד את הסיכוי לחלות בסרטן השד (מוריד ביותר מ-90%).

זו גם הסיבה שהבולדוגית שלנו נפטרה לאחר 9 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה נראה לי אחלה של זן שילך טוב עם ילדים אבל, וזה אבל גדול, לא הייתי ממליץ את הכלב הזה לפותח השירשור (כמו שרשמתי קודם) בגלל העובדה שכלבים אלו דורשים ידע באילוף מצד הבעלים.

אז אם אתה לא ממליץ על מה הויכוח זה בדיוק מה שכתבתי

אם בא לך לדבר על הניסיון שלך עם הכלבים אתה פשוט יכול לכתוב על זה ללא מניפולציות אידיוטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם אתה לא ממליץ על מה הויכוח זה בדיוק מה שכתבתי

אם בא לך לדבר על הניסיון שלך עם הכלבים אתה פשוט יכול לכתוב על זה ללא מניפולציות אידיוטיות.

אתה רשמת את זה בצורה כזו שיצא לי להבין (ואני מתנצל אם זה לא נכון) שלא היה לך ניסיון עם הסוג הנ"ל. לי יש ניסיון ורשמתי שזה אחלה כלב למשפחה אבל רק אם פותח השירשור יקדיש לו זמן בהתחלה ויאלף אותו.

לא מומלץ לקחת כזה כלב ולחשוב שזהו הכל בסדר. זה לא לכלב מהסוג הזה יש להקדיש זמן לאילוף ואז זה אחד הסוגים שהכי מתאימים למשפחה (גם עם ילדים קטנים).

שוב, אני מצטער אם טעיתי ולא לזה היתה כוונתך תחילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי ביגל והוא הוא תוקפני. הוא היה במקור של סבא וסבתא שלי. וכאשר נפתרו עבר אלינו.

היה לשכן בולדוג, הוא כלב כבד.

אני הולך עם הגולדן רטריבר. ואנשים לא מפסיקים להגיע וללטף. ולחבר אותה. והיא מאושרת.

אבל. אין פשוט אין על היחס של הבוקסרים. הם פשוט זן מתוק. והפרווה שלהם נעימה וקצרה.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלב שגדל בבית אחר מגיל צעיר - יש לו משקעים.

הביגל הנ"ל כנראה פשוט לא נחשף למספיק גירויים בהיותו צעיר ולא חונך כראוי (וזה ממש חובה שאנשים רבים מזלזלים בה) - אתה לפי זה לא ממש יכול לשפוט.

אני אתן לך דוגמא נגדית - יש לי 3 ביגלים ברחוב וכולם חברותיים מאוד , וכנ"ל לדודים שלי (ובמקרה הזה הכלב הנ"ל אפילו גודל בתור כלב ציד וננטש ועדיין הוא אחד הכלבים החברותיים ביותר שאני מכיר)

מה הכוונה בולדוג זה כלב כבד? הצרפתיים הם פלוס מינוס 13 קילו (ונתעלם מזו שלי שמגודלת) והאנגלים 25-30 , יחסית לגודל - הם כבדים , יחסית לכלבים בכלל - הם קלים עד בינוניים.

לגבי גולדנים - גם עניין של חינוך , יש בפארק כלבים בעיר שלנו חבורת גולדנים שהם טראבל מייקרים עקביים ולמרות כל הפליאה (גם של הבעלים - כשגולדן מציק לדוברמן - הרי ברור שהדוברמן הוא הבעיה ולא הגולדן שרק קופץ ונובח סביבו מהרגע שהוא באיזור) הם יוצרים את רוב הבעיות.

בקיצור חינוך , אילוף ולמידה מקדימה על איך באמת צריך לגדל כלב מביאים להנאה ממנו.

אין קיצורים , יש פוקסים...

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...