Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוק הספורט המוטורי

דרור לסט
שימו לב! השרשור הזה בן 4876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב אחרי כמה טלפונים:

LTDA יהיו בטוח במפגש

עמותת האופועים הישראלי יעלה בדיון הקרוב של העמות וכנראה יגיעו

PSI מן הסתם

הרודסטרים יעודכנו מחר ואני ירשום תשובה מחר

ברוך ודני אני מבין שגם אתם חיובי חזק נכון?

[b]Control, vision, determination. These are the three fundamental components... of the new generation race car driver. Speed is a byproduct. Going fast. But remember: The car is you, you are the car. Okay? Let's riiide[/b]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טוב אחרי כמה טלפונים:

LTDA יהיו בטוח במפגש

עמותת האופועים הישראלי יעלה בדיון הקרוב של העמות וכנראה יגיעו

PSI מן הסתם

הרודסטרים יעודכנו מחר ואני ירשום תשובה מחר

ברוך ודני אני מבין שגם אתם חיובי חזק נכון?

חיים אני גם רוצה ליות מאורב באצמי כי אני חובב ספורת מוטור

וגם ליצג את המעודון שלנו....!

אני דיסלקטי גאה! *כשכתוב נכון, מתקנים לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עדכון קטן

הפגישה תדחה קצת

שבוע הבא אני יריץ עוד כמה טלפונים

ונקבע תאריך חדש

[b]Control, vision, determination. These are the three fundamental components... of the new generation race car driver. Speed is a byproduct. Going fast. But remember: The car is you, you are the car. Okay? Let's riiide[/b]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עדכון קטן

הפגישה תדחה קצת

ונקבע תאריך חדש

חיים גם אני בחשבון נכון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר שכנשב

זה רק ראשי העמותות

ולכל מי שקורא

יש לי כבר מקום וזאת היתה אחת הסיבות לעיקוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר שכנשב

זה רק ראשי העמותות

ולכל מי שקורא

יש לי כבר מקום וזאת היתה אחת הסיבות לעיקוב

טוב תודה חיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עדכון קטן

הפגישה תדחה קצת

ונקבע תאריך חדש

ישר כוח, הייתי ספקן אבל הוכחת את עצמך, תודיע על מקום ומועד אנחנו איתך.

ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי לפני חודש ומשהו וקראתי את השרשור הזה, נכנסתי עכשיו שוב (מודה, ירידות אחד על השני לא עושות לי כייף לחזור).

והמחשבות שהיו לי אז חוזרות עכשיו שוב. כולם ת'כלס רוצים את אותו הדבר, ספורט מוטורי, גם אם קצת מתנגחים.

אז לפעמים מתנגחים ולפעמים מנסים לאחד שורות, וביחד וקדימה ויאללה ונמצא אתהדרך והנה עוד רגע יש ראלי חוקי והספונסרים ישפכו פה טונות של כסף. הכלטוב ויפה אבל מה בעצם אתם רוצים או מה אתם חושבים שיקרה?

ספורט מוטורי? איך בדיוק?

יש בארץ משהו כמו 10-15 מכוניות ראלי שעונות לדרישות הבטיחות ולדרישות הטכניות. עוד איזה 15-20 מכוניות ראלי רייד.

עוד כל מני באגים שגם מקצתם שעונים לדרישות, אפשר לחלק כל באגי לכמה תתי קטגוריות מתחרות.

מה נשאר? עוד קצת אופנועים וטרקטורונים?

אה וגם כמה מועדונים איזוטריים של כל מני מכוניות מונמכות ומחוזקות מנועים לדראג ולדרפטינג? דראג ודרפטינג זה ספורט? נו באמת. זה הנאה, זה שעשוע, זה תחביב. ספורט זה לא לדעתי. (לדעתי!)

אז במספרים, אין יותר מ - 40-60 כלי רכב מכל המינים שעונים על הדרישות (ואני גם כאן לארג' וסופר גם גרוטאות שלא מצליחות לסיים יותר מסטייג אחד בלי להתקע)

במספרים, אין יותר מ 3000-10,000 איש שהספורט הזה מעניין אותם. תראו אותכם פה, הפורום המרכזי לעניין,

משתתפים בו 10-15 איש, קוראים עוד 40

אז למה לדעתכם, פתאום יגיעו ספונסרים וישימו כסף גדול על ספורט שמעניין בערך 10,000 איש גג (ואני גם כאן לארג')

בשביל קהל כ"כ קטן הקימו רשות ספורט מוטורי ועוד השד יודע כמה עמותות והתאחדויות. רשות שלימה עם תקציבים למשכורות וכיבוד ואירועים ומכוניות ונסיעות לחו"ל, רשות שלמה לספורט שלא קיים.

ונכון פעם בכמה זמן עולה כותרת, "יש ספורט מוטורי בישראל". מצטער 2 סטייג'ים של 13 מכוניות על 3 ק"מ, עם חשש כבד שכל רגע מישהו יפסיק את החגיגה, זה לא נקרא סופרט מוטורי.

במקום בו אני גר, התחילו לפני 5 שנים בספורט חדש, קוראים לזה מאמאנט, שזה משהו שדומה לכדורעף לאמהות מאותגרות. לא הודפים, רק מוסרים את הכדור מצד לצד של הרשת. אחרי 5 שנים, יש 2 ליגות ארציות (הם רבו והתפצלו מתישהו), בכל ליגה 12 קבוצות, בכל קבוצה, 12 שחקניות. הם משחקים בעונה איזה 14 משחקים, בכל משחק יש כמה מאות צופים.

אתם מבינים? רבאקק כולה זורקים כדור מצד לצד חמש שנים ויש שם יותר ספורטאים מאשר בכל הספורט המוטורי.

ליבי ליבי, אל דני לוי וברוך שליט ועוד אנשי טובים אחרים, שמאמינים וחולמים וכ"כ רוצים, כ"כ רוצים שהתמימות משתלטת עליהם, כ"כ רוצים שהם מכלים את זמנם וכספם על משהו שלא יכול לקרות. כ"כ רוצים שכשגם שפוגעים בהם, הם מוחלים על כבודם למען המטרה הנשגבת.

תתעוררו, זה פשוט לא יקרה.

ודני וברוך והאחרים אל תכעסו עלי, מעריך ומוקיר את כולכם, אבל זו דעתי גם אם בכוונה קצת הקצנתי כדי להעביר נקודה, גם אם לא דייקתי במספרים בדיוק, אלא רק בערך.

ומשהו בנימה אישית...

בשנת 2006 הפסקתי להפיק ראלים (לא הספקתי הרבה, אלא רק לייסד את ראלי חרמון אילת ולהפיק אותו 4 שנים, 4 פעמים), הפסקתי כשחוק הספורט המוטורי נכנס לתוקף, אם קודם איך שהוא הראלי היה בתחום האפור, מהרגע שנכנס החוק לתוקפו, במידה והייתי ממשיך להפיק את הראלי, גם אני כמפיק וגם המשתתפים היו עוברים עבירה פלילית שדינה עד 3 שנות מאסר.

הבנתי שאין שום סיבה בעולם לקחת סיכונים כאלה, ושאין שום דרך בעולם להפיק ראלי כזה באופן חוקי ובטח ובטח שלא לגייס את הכספים שדרושים להפקת ראלי כזה. ההכרה בכך לא היתה קלה, הייתי בשיא בתחום. תוך 4 שנים מ 17 משתתפים בשנה הראשונה למעל 100 צוותים בשנה הרביעית. לא היה קל, אבל וותרתי. הבנתי שזה פשוט לא יכול להיות. ואם אמשיך להפיק, אני והמשתתפים חשופים לכאורה לאישום פלילי שדינו עד 3 שנות מאסר (וזה בתנאי שלא קרה אסון שיכול היה לקרות ואז האשמה תהיה - הריגה).

מכאן הלאה, אני רק צופה מהצד ולא מצליח להבין איך יש עוד אנשים שלוקחים כזה סיכון אדיר כזה וממשיכים לעסוק בראלים בפועל.

זה לא צחוק, יש חוק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במספרים, אין יותר מ 3000-10,000 איש שהספורט הזה מעניין אותם. תראו אותכם פה, הפורום המרכזי לעניין,

משתתפים בו 10-15 איש, קוראים עוד 40.

נכון לרגע זה יש 12,473 צפיות בשרשור הדז'ה-וואי הזה. (מספר הצפיות גבוה למרות החזרה על הנושא בשרשורים שונים שוב ושוב)

ישנם אולי הרבה כניסות לא ייחודיות (מאותו משתמש) אך עדיין אנחנו הרבה מעבר ל40 קוראים או 50-55 משתתפים סה"כ על פי קביעתך.

כיצד קבעת שישנם 3000-10K איש שהספורט מעניין אותם?

אגב, משום מה נראה לי שיהיה קהל הרבה יותר גדול לצפייה בספורט מוטורי מאשר ב"כדורעף לאמהות מאותגרות". :)

גם אם אתה צודק, זה בדיוק מה שמנסים לשנות - להעלות את המודעות לספורט מוטורי כדי שיהיה קהל רחב יותר.

אני מכבד את פועלך בעבר בתחום אך לא מבין את הפואנטה,

להבנתי מקריאת השרשור החבר'ה כאן מנסים להרים את הכפפה ולעשות זאת לפי הספר ובצורה הכי חוקית - לא אפור ולא שחור.

בתור אחד שיש לו ניסיון רציני בתחום דווקא נראה שיכול להיות לך הרבה מה לתרום בנושא מבחינת ידע לאלה שעוד יש להם מוטיבציה לעשות.

כולי בעד היוזמה, יישר כוח ובהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי לפני חודש ומשהו וקראתי את השרשור הזה, נכנסתי עכשיו שוב (מודה, ירידות אחד על השני לא עושות לי כייף לחזור).

והמחשבות שהיו לי אז חוזרות עכשיו שוב. כולם ת'כלס רוצים את אותו הדבר, ספורט מוטורי, גם אם קצת מתנגחים.

אז לפעמים מתנגחים ולפעמים מנסים לאחד שורות, וביחד וקדימה ויאללה ונמצא אתהדרך והנה עוד רגע יש ראלי חוקי והספונסרים ישפכו פה טונות של כסף. הכלטוב ויפה אבל מה בעצם אתם רוצים או מה אתם חושבים שיקרה?

ספורט מוטורי? איך בדיוק?

יש בארץ משהו כמו 10-15 מכוניות ראלי שעונות לדרישות הבטיחות ולדרישות הטכניות. עוד איזה 15-20 מכוניות ראלי רייד.

עוד כל מני באגים שגם מקצתם שעונים לדרישות, אפשר לחלק כל באגי לכמה תתי קטגוריות מתחרות.

מה נשאר? עוד קצת אופנועים וטרקטורונים?

אה וגם כמה מועדונים איזוטריים של כל מני מכוניות מונמכות ומחוזקות מנועים לדראג ולדרפטינג? דראג ודרפטינג זה ספורט? נו באמת. זה הנאה, זה שעשוע, זה תחביב. ספורט זה לא לדעתי. (לדעתי!)

אז במספרים, אין יותר מ - 40-60 כלי רכב מכל המינים שעונים על הדרישות (ואני גם כאן לארג' וסופר גם גרוטאות שלא מצליחות לסיים יותר מסטייג אחד בלי להתקע)

משתתפים בו 10-15 איש, קוראים עוד 40

אז למה לדעתכם, פתאום יגיעו ספונסרים וישימו כסף גדול על ספורט שמעניין בערך 10,000 איש גג (ואני גם כאן לארג')

בשביל קהל כ"כ קטן הקימו רשות ספורט מוטורי ועוד השד יודע כמה עמותות והתאחדויות. רשות שלימה עם תקציבים למשכורות וכיבוד ואירועים ומכוניות ונסיעות לחו"ל, רשות שלמה לספורט שלא קיים.

ונכון פעם בכמה זמן עולה כותרת, "יש ספורט מוטורי בישראל". מצטער 2 סטייג'ים של 13 מכוניות על 3 ק"מ, עם חשש כבד שכל רגע מישהו יפסיק את החגיגה, זה לא נקרא סופרט מוטורי.

במקום בו אני גר, התחילו לפני 5 שנים בספורט חדש, קוראים לזה מאמאנט, שזה משהו שדומה לכדורעף לאמהות מאותגרות. לא הודפים, רק מוסרים את הכדור מצד לצד של הרשת. אחרי 5 שנים, יש 2 ליגות ארציות (הם רבו והתפצלו מתישהו), בכל ליגה 12 קבוצות, בכל קבוצה, 12 שחקניות. הם משחקים בעונה איזה 14 משחקים, בכל משחק יש כמה מאות צופים.

אתם מבינים? רבאקק כולה זורקים כדור מצד לצד חמש שנים ויש שם יותר ספורטאים מאשר בכל הספורט המוטורי.

ליבי ליבי, אל דני לוי וברוך שליט ועוד אנשי טובים אחרים, שמאמינים וחולמים וכ"כ רוצים, כ"כ רוצים שהתמימות משתלטת עליהם, כ"כ רוצים שהם מכלים את זמנם וכספם על משהו שלא יכול לקרות. כ"כ רוצים שכשגם שפוגעים בהם, הם מוחלים על כבודם למען המטרה הנשגבת.

תתעוררו, זה פשוט לא יקרה.

ודני וברוך והאחרים אל תכעסו עלי, מעריך ומוקיר את כולכם, אבל זו דעתי גם אם בכוונה קצת הקצנתי כדי להעביר נקודה, גם אם לא דייקתי במספרים בדיוק, אלא רק בערך.

ומשהו בנימה אישית...

בשנת 2006 הפסקתי להפיק ראלים (לא הספקתי הרבה, אלא רק לייסד את ראלי חרמון אילת ולהפיק אותו 4 שנים, 4 פעמים), הפסקתי כשחוק הספורט המוטורי נכנס לתוקף, אם קודם איך שהוא הראלי היה בתחום האפור, מהרגע שנכנס החוק לתוקפו, במידה והייתי ממשיך להפיק את הראלי, גם אני כמפיק וגם המשתתפים היו עוברים עבירה פלילית שדינה עד 3 שנות מאסר.

הבנתי שאין שום סיבה בעולם לקחת סיכונים כאלה, ושאין שום דרך בעולם להפיק ראלי כזה באופן חוקי ובטח ובטח שלא לגייס את הכספים שדרושים להפקת ראלי כזה. ההכרה בכך לא היתה קלה, הייתי בשיא בתחום. תוך 4 שנים מ 17 משתתפים בשנה הראשונה למעל 100 צוותים בשנה הרביעית. לא היה קל, אבל וותרתי. הבנתי שזה פשוט לא יכול להיות. ואם אמשיך להפיק, אני והמשתתפים חשופים לכאורה לאישום פלילי שדינו עד 3 שנות מאסר (וזה בתנאי שלא קרה אסון שיכול היה לקרות ואז האשמה תהיה - הריגה).

מכאן הלאה, אני רק צופה מהצד ולא מצליח להבין איך יש עוד אנשים שלוקחים כזה סיכון אדיר כזה וממשיכים לעסוק בראלים בפועל.

זה לא צחוק, יש חוק!

קצת סתירה בין המספרים, כפי שהכחלתי לך בהודעתך, ורק מראה המשפט האחרון שיש פוטנציאל.

מבלי להיכנס לחששותיך המוצדקים , ואני מסכים איתך שכל אחד עושה את חשבונו האישי ומידת הסיכון שהוא מוכן לקחת על עצמו.

מאסר עד 3 שנים או עד שנתיים במדינת ישראל מופיע כמעט בכל חיקוק הקשור לתעבורה .

מי קיבל 3 שנים??

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, לא קבעתי שיש 3000-10000 איש, קטנתי מלקבוע לא בעניין הזה ולא בעניינים אחרים, אני מעביר תחושות לא קביעות. אלו המספרים שנראים לי נכונים.

כתבתי שיש 40-60 כלי רכב שעונים לדרישות ומצד שני היו 100 צוותים בראלי חרמון אילת?

אין כאן אי התאמה.

רוב כלי הרכב בראלי חרמון אילת, לא עומדים בדרישות הטכניות והבטיחותיות כפי שהם נדרשות היום מתוקף החוק.

שלא לאמר שבחרמון אילת לא משתתפים רכבי ראלי, אלא רק ראלי רייד, כך שמהמספר של 40-60 כלי רכב, תוריד איזה 15.

ואם אני אהיה יותר מדוייק, בראלי חרמון אילת שאני הפקתי, מתוך 100 צוותים, היו משהו כמו 20-24 כלי רכב בקטגוריות המקצועיות הבכירות שעברו את הבדיקה הטכנית הקפדנית של צוות השופטים/בוחנים, בראשות דני לוי שהיה השופט הראשי וברוך לביא שהיה הבוחן הראשי.

כל מי שהציג רכב מקצועי שלא עמד בתקנות הטכניות (לא הביטחותיות) של ה FIA עבר לקטגוריה פתוחה שהיא היתה כמעט ללא הגבלות.

כל יתר קטגוריות ה 4 גלגלים, היו קטגוריות של כלי רכב שטח רגילים שהשתתפו בקטגוריות חובבים.

מה אני בעצם אמרתי בהודעה הקודמת?

שאני יותר מסקפטי לגבי האפשרות שיהיו פה ראלים חוקיים עם תקציבים מתאימים ושנדמה לי שאם למשל דני לוי, היה משקיע את ההאנרגיות שלו והכסף בעשר השנים האחרונות בתחומים אחרים, נדמה לי שהוא היה היום מצליח די בקלות לממן קבוצת ראלי בעצמו בראלים בחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד משהו לישה, לגבי ההערה שלך על חוק תעבורה ומאסר עד 3 שנים.

ארגון או השתתפות בראלי לא חוקי, זו עבירה פלילית ולא עבירת תעבורה.

אני בטוח שאתה מבין את ההבדלים בין עבירת תעבורה לבין עבירה פלילית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין רק חבל שאתה לא מבין:lol:

העבירה היא פלילית בשני המקרים.

רק כל פעם האשמה היא לפי חיקוק אחר.

אפילו דו"ח קנס של 250 ש"ח !!! הוא עבירה פלילית.

ודרך אגב מאסר שנתיים ולא שלוש שנים . תירגע:lol:

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...