Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוק הספורט המוטורי

דרור לסט
שימו לב! השרשור הזה בן 4877 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז מה אתה אומר פה ?

15 רכבי ראלי ?

10 אלף צופים ?

60 כלי רכב שעונים הדרישות ?

ידידי אתה טועה ובגדול !

בראש ובראשונה, ספורט מוטורי הוא לא רק לרכבים תחרותיים ויעודיים , נהפוך הוא

בארצנו הקטנטונת , מירב המשתתפים יהיו לרוב בספורט העממי , אופנועים, מכוניות, קארטינג

רוצה מספרים ?

מעל אלפיים כלי רכב פרטיים ספורטיבים/משופרים שיתתפו בדראג/דריפט/ג'ימיקנה/אוטוX וכו'

בסביבות 100 נהגי קארטינג שכל אחד מהם נכון להשקיע בצורה כזאת או אחרת

אלפים של אופנועים שטח וכביש שישתתפו בימי מסלול/תחרויות שטח/מוטוקרוס וכו' (בעמותת האופונעים אם אני לא טועה יש מעל 5 אלף איש )

אלוהים יודע כמה בעלי ג'יפים שהיו שמחים להשתתף בתחרויות כאלה ואחרות

כל אלה, למעט הקארטינג ישתתפו בספורט העממי ועל זה תוסיף פעילויות קבועות שיהיו למועדוני הרכב השונים

ומה בייעודי ?

כמו שאמרת בערך 15 רכבי ראלי (ויהיו עוד שיהיה סיבה לבנות אחד כזה)

בערך 10-15 רכבי דראג יעודיים (לא הגזמתי, אלא אנשים שאני מכיר שרק מחכים להוריד את הרכב מהכביש )

אני מעריך כ- 30 בעלי קארטינג תחרותי

ורוצה עוד ?

מה בדבר צופים שיבואו לראות ?

היית פעם במרוץ דראג "פיארטי " ? ראית כמה אנשים באים לראות ? אני יגיד לך כמה , מאות

וזה עוד בלי אף פירסום ו/או מכירת כרטיסים

אני מבטיח לך שבמצצטבר יהיו אלפים על אלפים שיבואו לראות תחרויות ואליפות ישראל

בענפים שונים של ספורט מוטורי (עיקרם הגדול יהיה בדראג , TRACK וראלי )

ועוד לא נכנסתי פה לעניין אירועים שהם חברתיים / מוטוריים בדמות המפגש הענק שהיה לפני כמה שבועות

(שגם לשם , כמות המגיעים תוכפל אם תשולב שם פעילות מוטורית כזאת או אחרת )

לכן , אתה תהיה שלילי , בספורט הזה טמון המון הכל מהכל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נגיד וקץ מעביר חוק ואכן יש אישור לספורט מוטורי בארץ , כמה עולה לבנות מסלול איכותי ברמה של חו"ל ?

וכמה יעלה לנו להכניס את הרכב ל10 LAPS ? ומה בדבר ביטוח ? גמרתה את הרכב בתוך הקיר , מי משלם ?

יש בכלל תשובות או חציי תשובות לשאלות הללו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הכנסת רכב לתוך קיר ביום מסלול אתה משלם (גם על הנזק לרכב שלך וגם על הנזק לקיר). ככה זה בכל העולם. בדר"כ יש ביטוח שמכסה פגיעה בגוף צד ג'.

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה וגם כמה מועדונים איזוטריים של כל מני מכוניות מונמכות ומחוזקות מנועים לדראג ולדרפטינג? דראג ודרפטינג זה ספורט? נו באמת. זה הנאה, זה שעשוע, זה תחביב. ספורט זה לא לדעתי. (לדעתי!)

אני רק לא מבין למה לזלזל בספורט של אחרים?

דראג ודריפט זה ספורט מוכר במדינות רבות בעולם. ולזלזל ניתן גם בכל סוג ספורט. בסופו של דבר אני מניח שיש יותר רכבים שמיועדים לדראג\דריפט\ג'ימקנה מאשר רכבי ראלי.

בלי להכנס לדברים אחרים, זו בדיוק גישה שתמנע ספורט מוטורי, גישה של עליונות ושל זלזול באחרים.הלגיטימיות שלך לחשוב שלנסוע בשבילי עפר זה ספורט לא שונה מהלגיטימיות שלי לנסוע על הצד תחת אותה ההגדרה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגיד וקץ מעביר חוק ואכן יש אישור לספורט מוטורי בארץ , כמה עולה לבנות מסלול איכותי ברמה של חו"ל ?

וכמה יעלה לנו להכניס את הרכב ל10 LAPS ? ומה בדבר ביטוח ? גמרתה את הרכב בתוך הקיר , מי משלם ?

יש בכלל תשובות או חציי תשובות לשאלות הללו ?

ביטוח בספורט מוטורי מאז ומתמיד היה אך ורק על פגיעות בנפש,

נזקים לכלים ו/או לכלים של אחרים ו/או למסלול תמיד תמיד יוצאים מהכיס של הפוגע

לא יודע להגיד לך כמה עולה לבנות מסלול , ולא נראה לי שיש תשובה כי זו שאלה כללית מדי

מה שאני כן יודע לומר לך , זה שיש הרבה יותר מיזם אחד שמוכנים להשקיע בעניין הזה מיליונים רבים ומחכים רק לאפשרות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח בספורט מוטורי מאז ומתמיד היה אך ורק על פגיעות בנפש,

נזקים לכלים ו/או לכלים של אחרים ו/או למסלול תמיד תמיד יוצאים מהכיס של הפוגע

לא יודע להגיד לך כמה עולה לבנות מסלול , ולא נראה לי שיש תשובה כי זו שאלה כללית מדי

מה שאני כן יודע לומר לך , זה שיש הרבה יותר מיזם אחד שמוכנים להשקיע בעניין הזה מיליונים רבים ומחכים רק לאפשרות

אפשר לבטח כל דבר גם נזקים לרכוש. וגם בספורט מוטורי.

אם אינך יודע אל תכתוב

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לבטח כל דבר גם נזקים לרכוש. וגם בספורט מוטורי.

אם אינך יודע אל תכתוב

אין לי ספק שאפשר לבטח הכל , שכן בדברים האלה כסף מדבר

אתה מוזמן להראות לי קבוצת מרוצים ו/או רכב מירוץ ו/או רכב שעוסק בספורט עממי

שמבוטח על הרכב ועל הרכבים מסביב , זה בהחלט יגרום לי להשכיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שבעינייני הביטוח באמת יש לשים לב לניואנס ש ספורט עממי הוא לא כמו ספורט מקצועי.

ג'ימיקנה במגרש חניה או מתחם סטרילי אחר במהירות 50 קמ"ש זה לא כמו דהירה בשדות/שטח.

האם אין מצב שנזק שנגרם תוך כדי השתתפות בג'ימיקנה הינו מסוכה תחת ביטוח מקיף או צד ג' רגילים?

זה הרי מבתצע על דרך ציבורית ואין ממש מירוץ או תחרות ראש בראש....

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ספק שאפשר לבטח הכל , שכן בדברים האלה כסף מדבר

אתה מוזמן להראות לי קבוצת מרוצים ו/או רכב מירוץ ו/או רכב שעוסק בספורט עממי

שמבוטח על הרכב ועל הרכבים מסביב , זה בהחלט יגרום לי להשכיל

מי שאחראי עושה ביטוח.

כנראה שאלה שאתה מכיר לא אחראים.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאתה משלם לדוגמה 400 שקל לעשר סיבובים , והרווח של בעל המסלול הוא נקי 400 , זה לא שהוא משלם לך דלק .

אני מאמין שצריך להיות איזשהו הסדר מסויים שיש השתתפות של המסלול עד סכום מסויים של פגיעה, זה כמו להחליק בבית של חבר אתה יכול לתבוע את הביטוח של החבר אם קרה לך משהו, ובכל זאת זו אשמתך או אשמת החבר שרצתה במדרגות שאמא שלו עשתה ספונג'ה (לא קרה לי סתם נתתי דוגמא)

אתה במסלול , רץ מולך פתאום חתול שהחליט לעשות צחוקים, אתה מאבד שליטה מתוך אי רצון לדרוס את החתול הסטאנדפיסט

ונכנסתה עם האוטו בקיר אז במקרה הזה מה ? זו אשמתך או אשמת המסלול שאין גדר כמו שצריך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה אתה אומר פה ?

15 רכבי ראלי ?

10 אלף צופים ?

60 כלי רכב שעונים הדרישות ?

ידידי אתה טועה ובגדול !

בראש ובראשונה, ספורט מוטורי הוא לא רק לרכבים תחרותיים ויעודיים , נהפוך הוא

בארצנו הקטנטונת , מירב המשתתפים יהיו לרוב בספורט העממי , אופנועים, מכוניות, קארטינג

רוצה מספרים ?

מעל אלפיים כלי רכב פרטיים ספורטיבים/משופרים שיתתפו בדראג/דריפט/ג'ימיקנה/אוטוX וכו'

בסביבות 100 נהגי קארטינג שכל אחד מהם נכון להשקיע בצורה כזאת או אחרת

אלפים של אופנועים שטח וכביש שישתתפו בימי מסלול/תחרויות שטח/מוטוקרוס וכו' (בעמותת האופונעים אם אני לא טועה יש מעל 5 אלף איש )

אלוהים יודע כמה בעלי ג'יפים שהיו שמחים להשתתף בתחרויות כאלה ואחרות

כל אלה, למעט הקארטינג ישתתפו בספורט העממי ועל זה תוסיף פעילויות קבועות שיהיו למועדוני הרכב השונים

ומה בייעודי ?

כמו שאמרת בערך 15 רכבי ראלי (ויהיו עוד שיהיה סיבה לבנות אחד כזה)

בערך 10-15 רכבי דראג יעודיים (לא הגזמתי, אלא אנשים שאני מכיר שרק מחכים להוריד את הרכב מהכביש )

אני מעריך כ- 30 בעלי קארטינג תחרותי

ורוצה עוד ?

מה בדבר צופים שיבואו לראות ?

היית פעם במרוץ דראג "פיארטי " ? ראית כמה אנשים באים לראות ? אני יגיד לך כמה , מאות

וזה עוד בלי אף פירסום ו/או מכירת כרטיסים

אני מבטיח לך שבמצצטבר יהיו אלפים על אלפים שיבואו לראות תחרויות ואליפות ישראל

בענפים שונים של ספורט מוטורי (עיקרם הגדול יהיה בדראג , TRACK וראלי )

ועוד לא נכנסתי פה לעניין אירועים שהם חברתיים / מוטוריים בדמות המפגש הענק שהיה לפני כמה שבועות

(שגם לשם , כמות המגיעים תוכפל אם תשולב שם פעילות מוטורית כזאת או אחרת )

לכן , אתה תהיה שלילי , בספורט הזה טמון המון הכל מהכל

תקנו אותי אם אני טועה אבל עד עכשיו נעשו מאמצים לדחוף דווקא את תחום הראלי שהוא נשמע לי מסובך בהרבה.

מה שאני מסיק מהדברים כאן והדברים של יקיר הם שכנראה כדאי בתחילה לתקוף את הנושא הפעם מהכיוון העממי ולא דווקא כיוון הראלי שדורש רכבים מותאמים וכו' שאולי קשים בהרבה לעיכול בגלל הסיבוך הגדול יותר?

ברגע שהציבור יעכל את הספורט המוטורי העממי אז נראה לי שיהיה הרבה יותר קל לתקוף את תחום הראלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שאחראי עושה ביטוח.

כנראה שאלה שאתה מכיר לא אחראים.

יכול להיות שאתה צודק וכל בעלי רכבי הראלי פה מוזמנים להגיב בעניין

במדיקה קצרה שעשיתי , לא נתקלתי במקומות/חברות/נהגי/קבוצות שעושות ביטוח לכלים

למעט חברות שמשכירות רכבים לספורט מוטורי במסלולי המרוץ השונים בעולם , וגם אז ההשתתפות העצמית

היא קרוב למחצית שווי הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה במסלול , רץ מולך פתאום חתול שהחליט לעשות צחוקים, אתה מאבד שליטה מתוך אי רצון לדרוס את החתול הסטאנדפיסט

ונכנסתה עם האוטו בקיר אז במקרה הזה מה ? זו אשמתך או אשמת המסלול שאין גדר כמו שצריך?

קודם כל לדרוס את החתול נראה לי יותר צחוקים :-)

נראה לי שהביטוח החשוב הינו ביטוח נזקי גוף ולא רכוש. רכוש הוא אחריות הנהג וביטוחו (ביטוח שיתאים או לא לאירועים כאלו כמובן ולא ביטוח מקיף רגיל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאתה משלם לדוגמה 400 שקל לעשר סיבובים , והרווח של בעל המסלול הוא נקי 400 , זה לא שהוא משלם לך דלק .

אני מאמין שצריך להיות איזשהו הסדר מסויים שיש השתתפות של המסלול עד סכום מסויים של פגיעה, זה כמו להחליק בבית של חבר אתה יכול לתבוע את הביטוח של החבר אם קרה לך משהו, ובכל זאת זו אשמתך או אשמת החבר שרצתה במדרגות שאמא שלו עשתה ספונג'ה (לא קרה לי סתם נתתי דוגמא)

למסלול יש/אמור להיות ביטוח לפגיעות נפש , כלומר אם אתה במסלול ואותו חתול גרם לך לאבד שליטה ונכנסת לתוך היציע

והרגת 100 איש זה מבוטח, כנ" לגבי אם אחד הצופים החליט בשירותים ופתח את הראש

עניין הגדר - למסלולים יש תקנים ויש חוקים איך הדברים אמורים להיות, החוקים הללו אמורים להיות מיושמים ואמורים להיבדק ולקבל אישור לפני כל מירוץ/אירוע

כלומר, אם אין גדר בהתאם לתקן אותו מרוץ/אירוע לא אמור להתקיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4877 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...