Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה ברכב מזדמן על ידי נהג חדש [כותרת נערכה]

ExtraD
שימו לב! השרשור הזה בן 5953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רק אם יש לרכב ביטוח נהג שלישי וביטוח של נהג צעיר/חדש.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב לא צריך להיות רשום על שמך וגם לא פוליסת הביטוח. אני נוהג ברכב שלא רשום על שמי וכך גם פוליסת הביטוח.

אם הרכב מבוטח על "סוג" הנהג שאתה, מתאים לרשיון שברשותך וקיבלת את הסכמת בעל הרכב, סע לשלום חביבי.

אין קשר לנהיגה קבועה או נהיגה מזדמנת- זה רק לשם קביעת מחיר פוליסת הביטוח.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה פתאום!

גם אם שמו לא מופיע בביטוח הרכב(חובה) והוא נחשב כנהג מזדמן הוא יכול לנהוג ברכב גם אם לדוגמא הביטוח לא חל על נהג חדש.

כן אבל אם הוא נהג חדש והפוליסה של בעל הרכב לא תופסת על נהגים חדשים אז הוא לא יכול לסוע ברכב, כי הוא בעצם לא מבוטח , וסביר להניח שזה המקרה כי מדובר בנהג חדש כי הבנאדם רוצה לנהוג ברכב של אנשים שהמושג נהג חדש לא ממש מדברת אליהם (ככה אני משער) ולכן הם גם לא יעשו סתם ככה ביטוח לנהג חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתעלק,

אני נהג חדש-האם אני יכול לנהוג ברכבו של חברי(גם נהג חדש)-לו יש ביטוח לנהג חדש.

השאלה, אם זה תופס כאשר אני נוהג?

חבר מועדון החמש.

Mazda MX5 nc2 2010 RHT

BMW ///M235i M Performence 2014 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל אם הוא נהג חדש והפוליסה של בעל הרכב לא תופסת על נהגים חדשים אז הוא לא יכול לסוע ברכב, כי הוא בעצם לא מבוטח , וסביר להניח שזה המקרה כי מדובר בנהג חדש כי הבנאדם רוצה לנהוג ברכב של אנשים שהמושג נהג חדש לא ממש מדברת אליהם (ככה אני משער) ולכן הם גם לא יעשו סתם ככה ביטוח לנהג חדש.

אתה טועה ומטעה.

ביטוח חובה, גם לנהג בן 79 ללא תאונות, תקף לכל נהג מזדמן כולל הבן של השכנה שרק לפני שעה הוציא רישיון. למה? ככה. תקרא את ההגדרה של המפקח על הביטוח.

מבחינה חוקית - אין שום מניעה לנהוג ברכב שיש לו רק ביטוח חובה בתוקף ואין שום חובה לעשות ביטוח צד ג' או מקיף. אלו ביטוחים שאתה רוכש כנהג כי אתה פרנואיד ולא כי אתה חייב.

ככה שהוא יכול לנהוג באופן מזדמן על כל רכב שירצה ומבחינה חוקית הוא בסדר גמור. יכול להיות שלא ממש כדאי לו אבל זה כבר נושא אחר שהוא צריך להיות בוגר מספיק כדי להבין ולעכל.

אני אתעלק,

אני נהג חדש-האם אני יכול לנהוג ברכבו של חברי(גם נהג חדש)-לו יש ביטוח לנהג חדש.

השאלה, אם זה תופס כאשר אני נוהג?

שוב, בנושא ביטוח החובה והצד ג' - כן, תופס בוודאות כי הביטוחים האלו לא מציינים שם אלא טווח גילאים.

לגבי ביטוח מקיף - רק אם לא מצויין בפוליסה שם של נהג ספציפי או תאריך לידה מסוים.

ככה שגם במקרה הכי גרוע, מבחינה חוקית אתה מכוסה ואין שום בעיה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תסביר לי בדיוק איך אני בתור נהג חדש שילמתי על ביטוח חובה מחיר של בערך 2500 שקל (שזה עוד זול) אם כל ביטוח חובה בעצם מכסה את כולם??

בביטוח חובה חייב להיות סעיף שמכסה נהגים צעירים , מן ההגיון שיהיה סעיף כזה כי סעיף שכזה מעלה את מחיר הפוליסה בגלל שהביטוח כביכול אמור לבטח נהג חדש שאין לו נסיון על הכביש והסיכויים שלו להיות מעורב בתואנה עם נפגעים הם יותר גדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תסביר לי בדיוק איך אני בתור נהג חדש שילמתי על ביטוח חובה מחיר של בערך 2500 שקל (שזה עוד זול) אם כל ביטוח חובה בעצם מכסה את כולם??

בביטוח חובה חייב להיות סעיף שמכסה נהגים צעירים , מן ההגיון שיהיה סעיף כזה כי סעיף שכזה מעלה את מחיר הפוליסה בגלל שהביטוח כביכול אמור לבטח נהג חדש שאין לו נסיון על הכביש והסיכויים שלו להיות מעורב בתואנה עם נפגעים הם יותר גדולים.

המחיר ששילמתה מתייחס לנהג הקבוע ברכב!

אם אתה נוהג ברכב דרך קבע אז חייב שהביטוח יהיה מותאם אליך ולכן המחיר הגבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאווסאקי, או שאתה לא קורא את מה שאני כותב או שיש לך בעיה בהבנת פוליסת ביטוח החובה שלך.

פוליסת ביטוח חובה מכסה את כל הנהגים על פי חוק. אין דבר כזה נהג שלא מכוסה בביטוח חובה, כל עוד הנהג מחזיק ברישיון נהיגה בר תוקף וכל עוד הוא נוהג בהסכמת בעל הרכב. לא מאמין לי? קרא את התנאים שמאחורי פוליסת הביטוח שלך. אני בטוח שכתוב שם שהתנאים התקפים הם 1,3,7 או משהו כזה ואחד מהם אומר שהביטוח תקף לכל נהג עם רישיון בתוקף.

אם אתה לא נוהג ברכב של אחותך כבדרך קבע ולרכב יש ביטוח חובה בתוקף - אתה מבוטח ויכול לנהוג עליו מבחינה חוקית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאווסאקי, או שאתה לא קורא את מה שאני כותב או שיש לך בעיה בהבנת פוליסת ביטוח החובה שלך.

פוליסת ביטוח חובה מכסה את כל הנהגים על פי חוק. אין דבר כזה נהג שלא מכוסה בביטוח חובה, כל עוד הנהג מחזיק ברישיון נהיגה בר תוקף וכל עוד הוא נוהג בהסכמת בעל הרכב. לא מאמין לי? קרא את התנאים שמאחורי פוליסת הביטוח שלך. אני בטוח שכתוב שם שהתנאים התקפים הם 1,3,7 או משהו כזה ואחד מהם אומר שהביטוח תקף לכל נהג עם רישיון בתוקף.

אם אתה לא נוהג ברכב של אחותך כבדרך קבע ולרכב יש ביטוח חובה בתוקף - אתה מבוטח ויכול לנהוג עליו מבחינה חוקית.

לא מדוייק. הפוליסה לא תקיפה במקרה שבו חברת הביטוח יכולה להוכיח שלו היה הנהג פונה אליה ישירות לשם עריכת פוליסהף היא לא היתה מוכנה לקבל אותו. דוגמה קיצונית: אם במכונית שלך נוהג נהג חדש, עם 127 הרשאות קודמות, מבוקש על ידי השב"כ ולאחר שלילה קודמת כתוצאה מנהיגה ללא רישיון, חברת הביטוח יכולה לטעון שלא היתה מוכנה לבטח אותו. גם אם יש לו רישיון בר תוקף. לכן, אם הוא מעורב בתאונה, היא לא תכבד את ביטוח החובה.

בחיים כמובן אין מצבים קיצוניים שכאלה, והנושא פתוח לפרשנות משפטית. העצה הכי טובה - אל תתחכם. אם אתה רוצה לנהוג באוטו של ההורים\חברה\אח מבוגר, שלם את ההפרש בביטוח וכך תהיה מכוסה בלי פשרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון.

אבל לדוגמא אם אני רוצה לסוע באוטו של אחותי שהיא מעל גיל 24 ולא נהגת חדשה , אני לא יכול כי אני לא מבוטח בביטוח חובה .

אם אתה נהג מזדמן, אתה יכול!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק. הפוליסה לא תקיפה במקרה שבו חברת הביטוח יכולה להוכיח שלו היה הנהג פונה אליה ישירות לשם עריכת פוליסהף היא לא היתה מוכנה לקבל אותו. דוגמה קיצונית:

...

הדוגמא שלך לא הגיונית לי. ניקח לדוגמא חברת ליסינג, שעושה ביטוח חובה "כל נהג" כמחויב עפ"י חוק. חברת הליסינג לא בודקת (וגם לא יכולה לבדוק) מי הנהגים שמקבלים את הרכבים שלה ומי הנהגים שנוהגים בהם בפועל.

האם חברת הליסינג עוברת על החוק ומאפשרת נהיגה ברכב ללא ביטוח חובה?

יכול מאוד להיות שהדבר אפשרי בביטוח מקיף "לכל נהג", אבל בביטוח חובה קשה לי להאמין שחברת הביטוח תוכל להתנער ממקרה ביטוחי בטוענה שכזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוגמא שלך לא הגיונית לי. ניקח לדוגמא חברת ליסינג, שעושה ביטוח חובה "כל נהג" כמחויב עפ"י חוק. חברת הליסינג לא בודקת (וגם לא יכולה לבדוק) מי הנהגים שמקבלים את הרכבים שלה ומי הנהגים שנוהגים בהם בפועל.

האם חברת הליסינג עוברת על החוק ומאפשרת נהיגה ברכב ללא ביטוח חובה?

יכול מאוד להיות שהדבר אפשרי בביטוח מקיף "לכל נהג", אבל בביטוח חובה קשה לי להאמין שחברת הביטוח תוכל להתנער ממקרה ביטוחי בטוענה שכזאת.

לפי מה שידוע לי - הביטוח בליסינג אינו "כל נהג", ובכל מקרה, השימוש מוגבל לפי ההסכם בין העובד לחברת הליסינג. יש גבול לעד כמה רכב הליסינג הוא רכב זונה. אני אתן לך עוד סימוכין לטענה שלי - כשאתה מוכר את הרכב אבל משאיר לכמה ימים את ביטוח החובה לטובת הקונה, אתה מחוייב להודיע לחברת הביטוח. למה? כי צריכה להיות לה זכות ערעור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנינו לבני הבכור פורד מונדיאו 95 כרכב ראשון שלו. המוכר היה מכר שלנו ולכן העברת הבעלות התעכבה לא מעט זמן. כל אותו הזמן הבן נסע כנהג צעיר (בן פחות מ- 24) על הביטוחים הקיימים (חובה וצד ג').

אז ככה - ביטוח צד ג' שקיבלנו היה תקף רק לנהג מגיל 24 ומעלה. לכן אם היה מתרחש ארוע ביטוח הינו בבעיה.

לגבי ביטוח חובה - התשובה שקיבלתי מסוכן הביטוח שלי היא כזו: כל עוד הבן שלך הוא נהג מזדמן על הרכב (המונדאו), אין בעיה והביטוח תקף. מתי הוא מפסיק להיות נהג מזדמן? כשהבעלות על הרכב תרשם על שמו ואז גם אין יותר לנסוע על ביטוח החובה של הבעלים הקודמים.

לעניין "נהג מזדמן" הפרשנות של הסוכן שלי היא כזו - אם הבן שלי ירצה לנהוג על הרכב שלי (ביטוח חובה לנהג מעל 40) כדאי מאוד שאני אודיע לסוכן על האירוע כדי שזה אכן יחשב כ"מזדמן". לטענתו בן משפחה הגרעינית לא יכול להחשב כמזדמן.

מי כן? - תיאורטית (מעשית אין סיכוי שזה יקרה אבל תיאורטית :wink: ) הבן של השכנים שלי מקבל ממני את הרכב לסיבוב, זה תקין כי הוא נהג מזדמן שאיש לא יחשוד שהוא נוהג ברכב שלי בדרך קבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שידוע לי - הביטוח בליסינג אינו "כל נהג", ובכל מקרה, השימוש מוגבל לפי ההסכם בין העובד לחברת הליסינג. יש גבול לעד כמה רכב הליסינג הוא רכב זונה. אני אתן לך עוד סימוכין לטענה שלי - כשאתה מוכר את הרכב אבל משאיר לכמה ימים את ביטוח החובה לטובת הקונה, אתה מחוייב להודיע לחברת הביטוח. למה? כי צריכה להיות לה זכות ערעור.

מה לגבי רכב השכרה? מה לגבי נהגים של חברות ליסינג שלעיתים מתחת לגיל 24?

אין לי יותר מדי זמן כרגע לגגל קצת יותר סימוכין, אבל שים לב לנימוק השלישי בפסק הדין שבקישור הבא: http://accidents.co.il/accidents/forum_articles.asp?Fnumber=1&ArticleID=31

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...