Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

A4 מול BMW 3

Ghost
שימו לב! השרשור הזה בן 6197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

יש לי תקציב של עד 170000שח בערך ואני מחפש רכב יוקרתי וסקסי....

שני הרכבים שעלו לי בראש הם הA4 וסידרה 3 של BMW שנתון 2004-2005 (שני הרכבים בצורה החדשה שלהם).

היתי רוצה לדעת מה דעתכם על שני הרכבים הנ"ל ואם יש עדיפות לאחד מהם?

גם מבחינת דלק רציתי לדעת למי מהם יש מנוע חסכוני יותר (אני הולך על מנוע סתנדרטי ולא מהגרסאות המפלצתיות שלהם)?

חוץ מזה מי יותר מאובזרת ומפוארת מבפנים?

אם יש עוד הצעות לרכבים בסגנון אני ישמח לשמוע.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא ראיתי מבחן בו הב.מ.וו לא ניצחה את האודי.

מבחינת אבזור, קשה לדעת; בעיקרון, המכוניות האלו לא מגיעות ברמת אבזור מסויימת אלא לפי אופציות, אבל בגרסאות הבסיס לרוב יש אחידות מסויימת. בכל מקרה, אתה צריך להשוות בין מכוניות ספציפיות.

אגב, יש סיבה מדוע לא A3? הייתי מעדיף כזו חדשה יותר ועם מנוע חזק יותר על פני 320 או A4 בסיסית. היא בהחלט עונה על סעיף ה"יוקרתי", בשביל רוב האנשים לפחות.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מחפש רכב משפחתי, ה-A3 תהיה עדיפה עבורך מה-A4 ממגוון סיבות - זולה יותר ולכן אפשר למצוא ממודל חדש יותר ועם אבזור עדיף. מבחינת מראה - היא דומה ביותר ל-A4 מלבד (העדר) הבגאז'. יהיה יותר קל למצוא אותה בדגם שלאחר מתיחת הפנים, עם הפרונט החדש והמרשים בהחלט. יהיה גם יותר קל למצוא אחת עם מנוע קטן לחסכון בדלק (נמכרו לא מעט עם 1.6, למשל).

סדרה 3 ד"א לא תמצא במחיר הזה מהצורה החדשה, אלא רק הקודמת.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ונדרשות 4(5) דלתות, אז הA3 הגיעה במרכב הזה (SPORTBACK) רק עם מנוע 2.0 ומעלה (2.0T ו3.2).

במקרה הזה, היא דומה לA4 סטיישן, דבר נדיר בפני עצמו בארה"ק :)

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא ראיתי מבחן בו הב.מ.וו לא ניצחה את האודי.

צודק. אבל החיים הם לא שחור לבן. מול העדיפות הדינאמית של הבאוורית תגלה שהאודי זולה יותר בעלויות אחזקה שוטפות ובמחיר הביטוח.

עוד נקודה - האודי בדרך כלל תהיה מאובזרת בנדיבות ביחס לב.מ.וו שבגרסאות הבסיס שלה היא מזכירה רכב ליסינג.

עכשיו תעשה אתה את החשבון, מה עדיף - מגבלות גבוהות יותר שמי יודע מתי תוכל להינות מהן, או חבילה כלכלית בהרבה (מחיר רכישה, עלויות ביטוח, אבזור ועלויות שוטפות).

נ.ב. מהמשפט האחרון שכתבתי אתה יכול להסיק במה אני הייתי בוחר.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו תעשה אתה את החשבון, מה עדיף - מגבלות גבוהות יותר שמי יודע מתי תוכל להינות מהן, או חבילה כלכלית בהרבה (מחיר רכישה, עלויות ביטוח, אבזור ועלויות שוטפות).

נ.ב. מהמשפט האחרון שכתבתי אתה יכול להסיק במה אני הייתי בוחר.

אני יכול להסיק שהיית בוחר במיצובישי לאנסר, יש ג'אנטים, יש מושבי עור, אפילו יש הגה של מומו - אה וגם הביטוח נורא זול ועלויות האחזקה נמוכות יחסית, מי צריך במוו. :D

בנימה יותר רציני, אם אתה מחפש רכב לנסוע בו ביוקרה ולחסוך כמה גרושים על הדרך - לך על האאודי.

אם אתה מחפש רכב לנהוג בו ומוכן לוותר על איזה פינוק או שניים בשביל זה (ובנוסף לשלם עוד כמה אלפים טובים לביטוח ולמוסך), קנה את הבימר.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא מסכים עם dorki בקטע הזה. אמנם דינאמית הבימר תהיה טובה יותר, אבל האודי נותנת חבילה מאוד מרשימה - תא נוסעים סופר איכותי, תדמית נכונה, ואיכות בניה מצויינת. בואו לא נשלה את עצמנו - שים את רוב הנהגים בA4 והם ישבחו את מעלותיה הדינמיות, בגלל ש:

1. הם לא רגילים למשהו טוב יותר

2. הם לא יודעים להעריך לכאן או לשם

3. הם בטוחים שהאוטו הוא מה שהיצרן טוען שהוא (במקרה הזה, ספורט-סאלון)

בשבילי, הבימר כמובן, וכפי שאני אומר, היא ניצחה בכל מבחן, אבל זה לא הופך אותה למכונית הנכונה יותר לרוב האנשים.

ובל נשכח שלב.מ.וו יש תדמית מאוד בעייתית בארץ.

אם הבחור מחפש משהו דינאמי, שיקח את הבימר.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכל זאת הייתי שוקל את ה-A3 החדשה (1.6) כפי שרועי ציין. הרכב די חסכוני (ביחס לשאר הגרסאות) עם איבזור בהחלט מספק, איכות הרכבה טובה מאוד, והתדמית - בדיוק מה שאתה מחפש.

אני במקומך שוקל שנית את ה-A3 (כמובן חדשה מהסוכנות) היא גם נכנסת לך בתקציב.

ליאור

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשוןו תודה רבה לכל המגיבים

באמת עשיתם לי לחשוב קצת יותר על הA3 כי דוגרי מבחינת עלויות היא עדיפה ואני באמת לא בטוח שאני צריך יותר מזה

חשבתי בהתחלה יותר על הA4 בגלל שהיא פשוט נראת יותר מסיבית רצינית ויוקרתית

אני בחודש האחרון נסעתי על קאדילק CTS שקיבלתי מדוד שלי (הוא בחול לחודש) ונהנתי מהאוטו הזה מאוד

אני ממש אוהב את המראה האגרסיבי הזה שיש לה והיוקרה שהיא משדרת וגם את המנוע המטורף שלה

בהתחלה אפילו חשבתי להביא אחת כזו 2003-2004 אבל עלויות הדלק פשוט מפחידות

אני אוהב רכבים שנראים ומרגישים אגרסיבי ויוקרתיים בגלל זה חשבתי על משהו בסגנון רק עם מנוע שפוי

זה למה חשבתי על הA4 וסידרה 3 אבל כמו שכבר אמרתי אולי באמת הA3 תהיה לי שימושית יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם המנוע 2.0T של הA3 רחוק מלהיות שתיין דלק. אני לא יודע אם יש כזו משנת 2005 וכמה היא עולה. אם היא קיימת, כנראה שהמחיר לא מאוד רחוק מהתקציב שלך. לא הייתי לוקח את ה1.6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא 1.6?

1. כי למיטב ידיעתי, זה לא המנוע FSI ובהתאם יש לו 102 כ"ס בלבד

2. כי כגרסת בסיס, הוא מאובזר פחות

3. כי הגיר הוא טיפטרוניק רגיל

למה כן 2.0T?

1. כי זה מנוע מדהים, עם כוח מרשים בכל מצב (200 כ"ס, 28.5 קג"מ מומנט ב1800 סל"ד - תמיד יש כוח)

2. כי הוא מנוע חסכוני יחסית (די דומה ל2.0 רגיל אם אתה נוסע בצורה רגועה)

3. כי הוא מגיע עם תיבת DSG, מה שגם עוזר לצריכת הדלק

4. כי האבזור טוב בהרבה (אפילו המראה החיצוני, עם ג'נטים אגרסיביים יותר וכו')

שוב, אני לא בטוח שיש כזו בתקציב שלך, אבל זה לא צריך להיות מאוד רחוק. אוטו שעולה 250K כשנת 2008, צריך להיות באיזור ה170-180K לשנת 2005. אם לא, קח 2.0 רגילה - אבל לא את ה1.6.

אם באמת ביצועים לא מעניינים אותך, ה2.0 תהיה טובה מספיק, כזו לא תהיה שום בעיה למצוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא מסכים עם dorki בקטע הזה. אמנם דינאמית הבימר תהיה טובה יותר, אבל האודי נותנת חבילה מאוד מרשימה - תא נוסעים סופר איכותי, תדמית נכונה, ואיכות בניה מצויינת. בואו לא נשלה את עצמנו - שים את רוב הנהגים בA4 והם ישבחו את מעלותיה הדינמיות, בגלל ש:

1. הם לא רגילים למשהו טוב יותר

2. הם לא יודעים להעריך לכאן או לשם

3. הם בטוחים שהאוטו הוא מה שהיצרן טוען שהוא (במקרה הזה, ספורט-סאלון)

בשבילי, הבימר כמובן, וכפי שאני אומר, היא ניצחה בכל מבחן, אבל זה לא הופך אותה למכונית הנכונה יותר לרוב האנשים.

ובל נשכח שלב.מ.וו יש תדמית מאוד בעייתית בארץ.

אם הבחור מחפש משהו דינאמי, שיקח את הבימר.

ROEE - הוצאת לי את המילים מהפה.

תיראו, אים הייתי נוסע כל יום על כביש ים המלח (אני מת עליו) אז הייתי בוודאות רוכש את הבימר. למה? כי הכביש בד"כ ריק, אין משטרה, יש פיתולים (הרבה !) ואפשר לנסוע כמו בן אדם. :lol:

בחיים האמיתיים אני גר ליד י-ם ונוסע כל יום על כביש מספר 1. נכון שזה כביש שהסיבובים ביציאה מהעיר מסוגלים להריץ את האנדרנלין שבדם. אלא מה, הכביש תמיד עמוס וגם ב- 1.00 לפנות בוקר יהיה הליצן שייסע בנתיב השמאלי על 90 קמ"ש והוא יהיה בטוח שהוא שורף את האספלט. :shock:

בתנאים האלה היתרון הדינאמי של הבאוורית דוהה, מול היתרון שנימחק ניצבים חסרונות מעשיים שחשים אותם כל הזמן. הדבר הזה גורם גם לתוצאת המישוואה להשתנות.

כאחד שהחזיק A4 קרוב ל- 9 שנים, אני יכול להעיד שמדובר ברכב עים יכולת כוללת גבוהה למדי. נכון שאין לו את החדות של ההנעה האחורית אולם מדובר בהחלט ברכב שנמצא בליגה של הגדולים.

במצב דברים כזה כל אחד עושה את חשבון הרווח וההפסד שלו ותתפלא התוצאה לא בהכרח תהיה זהה.

שבת שלום !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...