Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אתם אומרים על ה-106XS הזאת?

assaf180
שימו לב! השרשור הזה בן 6458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שוקל לקנות פיג'ו 106XS של חבר,

המפרט של הרכב הוא:

שנתון: 98

נפח: 1400

ק"מ: 145K

צבע: לבן

יד ראשונה, 5 דלתות וגיר ידני.

עשינו בדיקה בדינמומטר ונמצאו מספר ליקוים.

הרכב אמור לעבור טסט השבוע.

המחיר שמדברים עליו הוא 21,800 (מחיר מחירון).

האם שווה לקנות במחיר הנ"ל? ואם כן, על מה להתעקש?

מה אתם חושבים?

נ.ב. הרכב ישמש בעיקר לנסיעות בין-עירוניות (נתניה->ראשון) בסביבות ה-100 ק"מ ליום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי מה הליקויים שנמצאו בבדיקה.

אם המנוע והגיר גמורים, והרכב אחרי טוטל לוסט ושיקום רציני אז לא כדאי.

אם הליקויים הם כסת"ח רגיל אז מחיר מחירון זה מחיר סביר. במיוחד שהרכבים האלה נמכרים בד"כ עד 3K מעל.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להיכנס עם תוצאות הבדיקה למוסך.

יש פה הרבה מהכסת"ח הרגיל, אבל יש גם דברים מעבר לכך כמו המזגן שלא עובד (ביחד עם האוורור). כדאי שמוסכניק יעיף מבט ויבדוק את המנוע והקלאץ' על מנת לוודא שמדובר בכסת"ח ולא במשהו קריטי. שים לב גם שהרכב עבר תאונה מסויימת ולמרות שרשום משמעות נמוכה לי יש תחושה על משהו מעבר לכך.

האם השתמשו בנוזל קירור ולא במי ברז? האם עשית לבד בדיקה לקלאץ'? האם הרכב מעשן?

על רכב בלי מזגן לא הייתי משלם מחירון.

אסף

נ.ב. האם אתה בחרת את מכון הבדיקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בחרתי את מכון הבדיקה.

ושכחתי לציין, לרכב יש ספר בדיקות מלא מהיום הראשון והכל טופל במוסך מורשה.

הסיכום ביני לבין המוכר הוא שאני קונה את הרכב אחרי שהוא תקין (מזגן פועל, מוסכניק מאשר שהכל טופל או שאין מה לטפל והרכב עבר טסט).

הרכב קיבל מכה מאחורה ששברה את המנעול של הבאגז' ולכן מכסה הבאגז' הוחלף, אותו הדבר במכסה מנוע - אבל אין פגיעה בשסי.

האם הדברים שמצוינים בבדיקה, נבדקים גם באת הטסט ובמידה והוא לא עובר אותם אז הרכב לא עובר טסט או שזה לא קשור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבדוק היטב את נושא התאונה,

ברגע שהוחלף מכסה מנוע - מדובר על קצה שלדה קדמי כמעט בוודאות אלא עם הוא נכנס במשהו גבוהה, נניח משאית או אוטובוס (כנ"ל יתכן גם מאחורה לגבי הבגאז')

יש להתכופף ולבדוק מצב הפח מאחורי הפגוש האחורי.

הרכב אומנם נשמע בסדר אבל אפשר להתווכח על המחיר.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטסט בודקים דברים בטיחותיים וזיהום אוויר. את הצמיגים יבדקו. את הקלאץ' לא. וגם את המזגן לא.

אל תוותר על בדיקה של מוסכניק שאתה סומך עליו. אם הרכב יהיה עם טסט, והליקויים יתוקנו אז מחיר מחירון הוא סביר.

הנה שירשור מהיום של מישהו שקנה 106 :http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=127884

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קונים רכב צרפתי מחבר.

קח זאת כעצה לחיים.

יש בבדיקה מספיק סעיפים שחורגים מהכסת"ח הקבוע. (מזגן, תאונות וכו'...)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם אייל ב 100%,במיוחד עם הסעיף של קניית רכב מחבר(במחשבה שנייה קניית רכב צרפתי).

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדר"כ כמו שאמר אייל לא כדאי לקנות רכב מחבר, זה יכול בקלות להרוס חברות - אפילו חברות טובה מאוד של שנים - וחבל.

אני בטוח שיש עוד 106 אי שם שמחכה לך שתקנה אותה, למרות שזו נשמעת יחסית "נדירה" - מבחינת היד לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב רגיל : יהרוס את החברות

רכב צרפתי : יהפוך אתכם לאוייבים בלב ובנפש

:-D

אהבתי,ובכל זאת לוקחים את הסיכון,בכ"ז -לא כל יום יוצא לנהוג על "קרטינג" מאושר על הכביש...

לפותח הדיון,בדוק שאין ירידות ערך לרכב כתוצאה מה"תאונות הקטנות" והפגושים שהוחלפו,כמו כן שדוק היטב שאין שאסי. וכמו שנאמר פה -עיצה ידידותית לא קונים רכב מחבר [אגב ליד ראשונה הוא נישמע לא במצב "מזהיר"]אמנם הרכב נדיר ,מבוקש,ונימכר מחירון ומעלה[ושתבין אנחנו לא מדברים פה על רכב ספורט מעודן או משהו..]אני בטוח שתצוץ לך אחת אחת שמורה יותר ואטרקטיבית יותר,החיפזון הוא מהשטן,הסבלנות בסוף משתלמתת[אני לפני האוטו שלי ראיתי לפחות 4 אחרות] לא ענו ב100 אחוז לסטנדרטים שלי[יד,ק"מ,טיפולים,מראה חיצוני,פנימי,מכאני,קניה מאדם מבוגר] עד שלבסוף מצאתי את האחת שענתה ועמדה בכל אותם קריטריונים[יתרה מכך,עוד לקחתי ב1K פחות מהמחירון שזה הישג מכובד בהתחשב לאקמפלר וביקושו בשוק].

לסיכום אני מציע לך:

1להימנע מקניית רכב,דירה ובכלל נכס משמעותי מחברים טובים[אשכרה מתכון לריבים].

2.אם כבר החלטת לקנות ממנו,דאג שהליקויים הקריטים [כמו מזגן]יתוקנו על ידו או ינוקו על ידו מהמחיר הנידרש בהתאם לגובה הנזק,כמו כן כל עינייני ההחלפות פגושים,בדוק שאין שאסי בוודאות וירידת ערך שהוא לא סיפר לך[בדוק במישרד רישוי]וזהו הוא חבר שלך אתה אמור לדעת יותר טוב מאיתנו איך הוא התייחס לרכב במהלך הזמן שהוא ברשותו,אופן הטיפולים,אופן הנהיגה ברכב וכדומה.

3.אל תתייאש מלחפש [בסוף תמצא מה שחיפשת]זכור-חיפזון משטן,הסבלנות משתלמת!

בהצלחה,

אסף

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קארטינג ? :shock:

106 XS 1.4 היא קארטינג.

טוב...כנראה שכל יום לומדים דברים חדשים.

נ.ב

איך יש ברכב חופש ונקישות בתיבת הגה, אם לרכב אין תיבת הגה ?

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...