Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבצעי רכב חדש וההשפעה על שוק המשומשות

Jack457

פוסטים מומלצים

מדי פעם אני מתבטא על חוסר הקוהרנטיות של שוק הרכב.

אז תומר הדר מוסר מה שנחשפנו אליו, שהיבואנים תקועים עם מלאים, אנשים לא קונים והמחירים אפקטיבית ירדו חזרה למחירי 2023. יפה. (לא מדובר עדיין על קפיצת המחיר של החשמליות בשל עליית המיסוי ל-35%).

ואז הוא אומר, שהיות שאנשים צריכים מכוניות, ולא קונים חדשות, מחירי המשומשות יעלו. ("ביקוש קשיח"). הגיוני.

אבל אותי תמיד לימדו שכשחדשות יורדות/עולות זה משפיע באותו כיוון על המשומשות. הרי אם מחיר החדשה יורד, מחיר הבת-שנה ירד, כי אם לא -- האדם יעדיף לקנות חדשה. ואם מחיר הבת-שנה ירד, כך מחיר הבת-שנתיים, כי אם לא -- האדם יקנה בת-שנה. וכך הלאה.

אז מה באמת יקרה/קורה??

אגב בסגמנטים של המשומשות שאני עוקב אחריהם יש תופעה מוזרה שקשורה ולא קשורה: אנשים מפרסמים ביוקר, אבל הרכבים ממשיכים לעמוד ולא נמכרים עד שהמחיר לא יורד, או שלא נמכרות בכלל, מלבד אלו שבאמת יד ראשונה מרופא. 

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומר בזהירות, תומר הדר וניתוחי עומק לא תמיד עובדים יחד. 

ככל הנראה גם לא בכתבה האמורה. 

גם לא הכלי הכלכלי בו הוא כותב שחוטא לא פעם בקליק-בייט המתאים לצהובון בריטי. 

למעשה ביטלתי מנוי פרטי שהיה לי ל'לכלכליסט' אחרי שהם הציגו ניתוח רווחיות של יבואן רכב שהיה מורכב מ'רווח של הקבוצה לחלק בכמות המכוניות שמכרו', ללא התייחסות לזרועות פעילות שונות כמו נדל"ן, ליסינג והשכרה, השקעות ריאליות, צמ"ה ועוד. 

• לא הבנתי... 1
  • רעיון טוב! 3

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי השאלה שהצגת לא טריוויאלית ואין לה תשובה פשוטה.

אפשר לשכלל פה עוד הרבה משתנים כמו שער הדולר, כמות הרכבים שנפגעו במלחמה, כושר הקנייה של האוכלוסיה בגלל איבוד הכנסות/נכסים, חוסר חידוש מלאים בגלל החות'ים וכו'.

השוק הכללי צפוי להיות באינפלציה גבוהה (מחירים של הכל עולים, באיחוד אנרגיה), הריבית צפויה לרדת או לא להשתנות.

מכאן אפשר לנבא עליית מחירים ויבואנים שיקטינו הזמנות, יפתרו עובדים וימכרו את מה שיש ב2024.

אני לא כלכלן אז כל הכתוב למעלה בגדר ניחוש פראי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנמלים עמוסים לעיפה ברכבים , הטלוזיה מלאה בפירסומות רק תבוא ותשחרר לנו את הרכב מהבונד.

מחירי המחירון הם נקודת פתיחה למיקוח, מבצעים בכל אירגוני העובדים הקיימים עם תנאי אשראי משופרים.

הסיפור ההזוי הוא שוק יד 2 , רוכשים אשר מבקשים מחירים הזוים על הרכבים שלהם ובעיקר דילרים ..

דוגמא מסוף השבוע- ראב 4 מודל 2020 , יוצאת ליסינג עם 137K על השעון , מחירון לוי יצחק משוקלל 118K , מחיר מבוקש על ידי הדילר 157..., ועל פי שיחת הטלפון הוא עושה לי טובה כי הרכב שווה הרבה יותר.

וזה רק דוגמא אחת מיני רבות בהם אני נתקל במהלך השבועות האחרונים שבו אני מחפש רכב לחזקה שתחיה.

העיסקאות לא רבות , המחירים מתכנסים למחירון משוקלל , אבל זה הופך את המו"מ לעיתים מיותר שיוון שאנשים חיים במציאות מקבילה.

אני פוסל אוטומטית מודעות אשר מתחילות - בעיקבות רילוקשין ואו בעקבות קבלת רכב מהעבודה...

שם קוד לדילרים ואו כאילו שמנסים לקבל על הרכב מחירון מונפץ.

• אהבתי 2

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הנחות יפות על מלאים ״עומדים״ בחלק מהדגמים שלא זזים מספיק מהר. 
סגרתי היום רכב עבור גיסי בהנחה משמעותית. רק כי זה רמת איבזור ״ביניים״ (בין הבסיסי למאובזר ביותר) 

ראו דוגמא על מי שהשיג נירו חשמלי ב 0 קילומטר בהנחה גדולה מאד. 

מוכרי יש שניה עדין בטוחים שיש בידיהם פנינים. חלקם בטוחים שהחות׳ים יגרמו למשבר סטייל קורונה. 

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, motior כתב:

איך מגיעים למציאות האלה? בחיפוש פשוט ברשת לא מצאתי

ניגשים לסוכנות מרכזית של יבואן ובודקים . 

מסתבר שלדגמי בסיס יש ביקוש רב וגם לדגמים בקצה העליון. כאשר יש בהיצע לפחות 3 רמות גימור האמצעית היא זו שניתן בדרך כלל להשיג עליה מחיר טוב יותר.

לגבי 0 קילומטר, גם אין פרסומים, פשוט ניגשים לסוכנות. קצת עבודת רגליים אבל משתלמת. כל פירסום של הנחות כאלה פוגע במכירות, לכן הכל נעשה פנים אל פנים בסוכנות. 

• מעניין 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מענין אם מישהו היה בוולבו לאחרונה , יש מבצעים כולל על ה EX30 מענין מה המחיר המבוקש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי השוק בקריסה טוטאלית.

העשירים תמיד יקנו זה ברור.

העניים לא יכולים להרשות לעצמם.

ומעמד הביניים פשוט מבין שעלות ההחזרים עלתה משמעותית. 

אני אישית גם לא רואה סיבה לרכוש רכב חדש במחירים האלה אם אתה קונה רכב בן 3 בהורדת מחיר סופר משמעותית

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, CX25GTI כתב:

מענין אם מישהו היה בוולבו לאחרונה , יש מבצעים כולל על ה EX30 מענין מה המחיר המבוקש.

אז בדקתי , ההנחה עומדת על סכום מדהים של 3000 ש"ח...

אספקות במרץ - אפריל, טוענים שיש להם הזמנות כבר ל...100 רכבים.

המחיר על בסיס מזומן ללא עיסקאות טרייד.

• מבאס 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, arik100 כתב:

אני אישית גם לא רואה סיבה לרכוש רכב חדש במחירים האלה אם אתה קונה רכב בן 3 בהורדת מחיר סופר משמעותית

עכשיו בכלל מרגישים את האפקט של הקורונה, רכבים עם נסועה נמוכה יחסית אחרי 3 שנים בליסינג. נראה לי שאפשר למצוא בין לבין פנינים והרכב גם ירגיש חדש יחסית ולא שחוק מדי.

• אהבתי 1
  • מעניין 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.2.2024 בשעה 01:57, Jack457 כתב:

מדי פעם אני מתבטא על חוסר הקוהרנטיות של שוק הרכב.

לא רק במדינת ישראל.

יש כאן בפורום אחד ממדינת טקסס, שרשם כאן לאחרונה משפט בסגנון:

"חבל שלא מכרתי את הטנדר הישן לפני חצי שנה, כי אז הייתי יכול לקבל עליו (כמשומש כן) יותר מאשר שילמתי עליו כחדש".

מודה שלא הבנתי אותו עד הסוף, אבל לא שאלתי כלום, כי זה נראה עניין פנים-טקסני וזה לא רלווטי עבורי ועבור רוביינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"הורדת המחירים" היא באמצעות הנחות והטבות ולא באמצעות מחירון, זו סיבה לדעתי למה המחיר של משומשת לא יורד באותה מידה.

נכון לעכשיו ממה שאני קורא השוק עדיין בריא וטוב. אני לא חושב שהיבואנים מאוד מוטרדים מהמכוניות בנמל. מרווחי הרווח שלהם מספיקים כדי שעדיין יוכלו להרוויח.

ואם מדובר על חשמליות בנמל, היבואנים יעשו עליהן רווח יפה כי את המחירון כבר העלו אבל אלו נרכשו לפני עליית המס, שאפילו עוד לא קרתה.

אם שוק הרכב באמת יקלע לבעיה בעתיד אולי נראה תזוזה, אבל לדעתי זה לא המצב עכשיו.

ואם כבר איך המחירון משפיע על משומשות, מה לגבי המקרה ההפוך? שבו המחירון עולה? האם לדעתך אמור להיות שינוי במחירי המשומשות כלפי מעלה? כי אני חושב שאולי כאן קבור הכלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן נראה שיש האטה משמעותית במכירות של רכבי חשמל , הגיילי מגיעה חזק לעיסקאות יד 2 0ק"מ, דגם הפיור מוצע ב 148.5 ודגם הפרו ב 157.5  , הנ"ל משקף הנחות של כ 12.5 א"ש ממחיר הרכב הרשמי אצל היבואן.

MG 4  בגימור קומפורט מוצעת במחיר של 139.5 מול 152 אצל היבואן הרשמי.

byd מוצעת המחיר של 159 במסלולי יד 2 , אצל היבואן מחר רשמי של 169 , נראה שמלכת המכירות גם היא מתקשה בימים אילו.

בהנחה שהיבואן הרשמי אינו מפסיד על הרכבים במסלולי המכירה הללו, ובידיעה שיש צד ג אשר גם הוא מתוגמל על המכירה תסיקו לבד כמה מנופחים מחירי הרכב בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...