Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיוון אקולייזר BMW

פוסטים מומלצים

שלום, 

אצלי ברכב מותקנת מערכת DSP מקורית של BMW עם 6 זוגות של טויטר ומיד ב4 דלתות ובבגאז (כאילו יש שורת מושבים שלישית בבגאז, שאין). סבוופר קטן מתחת למושב הנהג ורמקול אחד במרכז הדשבורד.

סה"כ נשמע די טוב. אבל אני חושב שאפשר להשתמש באקולייזר המובנה ולדייק עוד קצת.

שומע בעיקר רוק כבד עד קל, מעט אופרה. חשוב לי לשמוע דיוק בצלילים. אם אני משחק בסליידרים אני שומע הבדלים אבל אני מרגיש שזה נעשה באופן לא שיטתי.

אני מניח שהתשובה המקצועית היא לשים מיקרופון בכיסא הנהג וקליברציה על ידי מחשב, אבל זה נראה לי אוברקיל.

יש איזה כיוון כללי להתחיל ממנו?

PXL_20240129_083714838.jpg

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא! 

קודם כל אני חושב שיש לך מתחת לכל אחד מהמושבים הקידמיים וופר 8 אינטש מובנה לתיבה מושקעת לרצפה. 

בדלתות - יש לך מיד 4 אינטש כנראה ובמשלושים של הסייל-פאנל טוויטר.

הבנתי ממך שיש גם רמקול סנטר וכנראה שני זוגות של רמקולים אחוריים. 

האקולייזר מחולק לאזורים בתחום התדר הכולל כאשר מה שאתה צריך להבין הוא איזה תדרים מגדירים איזה תחום - 

תדרים מאזור ה20 הרץ עד אזור ה60 הרץ (למען האמת עד אזור ה100 הרץ) הם תדרי באס נמוכים. 

תדרים מאזור ה100 עד אזור ה200 הם תדרי באס ביניים.  

בשני אזורים אלו אתה תשמע בעיקר תופים, סינטיסייזרים, גיטרות באס וכך הלאה. 

כאשר מאזור ה400 הרץ עד אזור ה5K זה תחום התדרים הקריטי - התדרים שאנחנו הכי רגישים אליהם - אזור תדרי המיד - בעיקר יהיו לך שם כל הווקאל וכלי נגינה קלאסיים.

כאשר 5K ומעלה הם כבר תדרים גבוהים - החלק העליון של ווקאל, כלים שמנגנים גבוה והתדרים הכי גבוהים - מאזור 12K צפונה זה כבר דברים כמו מצילתיים, האוויר שיוצא מהכלים וכך הלאה. 

השאלה העיקרית תהיה מה חסר לך באיזון? 

הבאס מרוח? יתכן והגברת אותו יותר מידי או שאין מספיק שליטה בין ההגברה לרמקולים - יתכן גם הקלטה גרועה. 

הווקאל עמום? - אתה צריך להתרכז בתדרים בין 400 ל8 קילו 

כל התופים, מחיאות כף, הדיסטורשן של הגיטרות - יותר מידי חזק וצורם לך? (או להפך אין מספיק ממנו) תבדוק מה קורה כשאתה מגביר תדרים באזור ה10-12-16 ואף 18 קילו הרץ. 

כמובן זה "סוג של" לנסות לשלוף ישר מהשרוול לעזור לך. יש בפורום לא מעט תמונות איזה צלילים וסוגי כלים - שייכים לאיזה תחום תדר וכך הלאה אם זה יעזור בנוסף. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אני עדיין משחק עם זה לפי האוזן..

אני מבין מקריאה ברשת שעדיף להנמיך מעט את התדרים הפחות חשובים, מלהגביר את הרצויים?

צירפתי צילומים של כל הרמקולים:

בדלת קדמית ודלת אחורית הרמקולים זהים לחלוטין. טוויטר ומיד.

גם מאחורי המשולש שנמצא בקורה C בבגאז, יש את אותו טוויטר ומיד.

המגבר גם נמצא בבגאז.

וצדקת, גם מתחת למושב הנוסע יש עוד סבוופר.

PXL_20240130_150005225.jpg

PXL_20240130_145841240-EDIT.jpg

PXL_20240130_145953657.jpg

PXL_20240130_150018521.jpg

PXL_20240130_152859614.jpg

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה8 אינטשים מתחת למושבים הם לא סאב וופרים אלא וופרים אבל הם נותנים מענה מספיק טוב למשתמש השפוי. 

יש מלא קיטי שדרוג של מלא יצרנים לרמקולים האלו כולל המידים והטוויטרים. ויש גם הרבה חבילות סאונד שלמות כולל כיוון מוכן שאפשר לרכוש להם. 

בגדול אתה צריך לטפל איפה שאתה מרגיש בעיות בסאונד. אם יש תדרים צורמים למשל או אם יש עיוות או מריחה של תדרים - בהם צריך לטפל ע"י הנחתה. 

אם לעומת זאת יש מחסור של תדרים מסויימים - עמימות, חוסר אוויר - שם אפשר להוסיף קצת אבל גם - בזהירות. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצורפות שתי תמונות של "כיוון עקומת האקולייזר"
תמונה מס' 1 - בצע כיוון נוסף ב  10.0KHZ - הוסף שתי שנתות למעלה ב + תואם בגובה למסומן ב   100HZ 

image.thumb.jpeg.fa2d7f502cd7dc0d6484451138cdd842.jpeg

אפשרות נוספת - תמונה 2 .
ב 5.0KHZ - הורד שנתה אחת או שתיים, כמו שמסומן בתמונה.

image.thumb.jpeg.978c6e21bc43389834cdb61ec6b9cfa3.jpeg

אייל.

• אהבתי 1

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...