Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זהירות, קרטל לפנייך! או: האם חברות הביטוח מתאמות מחירים ומשתפות מידע בנוגע להצעות המחיר שהן נותנות ללקוחות?

itamarg

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

רציתי סך הכל לחדש את הביטוח של מיצי האריה (פיג'ו 208 ידנית 2014).

בשנה שעברה שילמתי לביטוח חובה+מקיף משהו כמו 3200 ש"ח.

תודה לאל עבר ביטוחי נקי.

פתאום, וללא שום התראה המחיר קפץ ל- 4300-4800 ואפילו יותר!!!! מדודבר על רכב ששווה במחירון המשוקלל (אם אני מוסיף את היד הנמוכה והק"מ המנוך) כ- 16500 ש"ח. 

באחד האתרים שמתי לב לסעיף הבא, ואני תוהה האם חברות הביטוח מתאמות מחירים:

מידע שמתקבל מצדדים שלישיים אודותיך ואודות גורמים הקשורים אליך. .....:

• הבנק שלך
    •  בתי עסק שבהם ביצעת עסקאות באמצעות כרטיס החיוב
    • מועדוני לקוחות
    • חברות הביטוח
    •  שותפים עסקיים
עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיים לא הייתי עושה ביטוח מקיף לרכב שזה הערך שלו. 

אבל בלי קשר, אני משלם פחות ממה שהציעו לך(4200 על חובה+ מקיף) על רכב שהמחירון שלו יותר מכפול משלך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין חובה+צד ג' לחובה+מקיף לא תמיד משמעותי. 

יש לי רכב נוסף בבית חדיש יותר שבאמת הביטוח שלו היה זול יותר.

אולי זה קשור לכך שאין לרכב מובילאיי או בלימה אוטונומית, אבל בקשר לגניבות רכבים (התירוץ הקבוע של חברות הביטוח ושל הסוכנים)- עם כל זה שאני אוהב את מיצי האריה ומשקיע בו (ממיר חדש+ברקסים חדשים של HELLA +טיפול+רביעיית הנקוק חדשה) - לא ניראה לי שמישהו יגנוב פיג'ו 😜.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא - לא. חברות הביטוח לא משתפות פעולה בצורה "קרטלית". שוק הביטוח מפוקח בצורה קפדנית ולי לא יצא לראות מחקר שמצביע על חשש של תיאום מחירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוק הביטוח מעוות לחלוטין, את המחיר לא העלו רק לרכבים גניבים יותר אלא לכולם כדי שאלו עם רכבים גניבים ימשיכו לבטח אחרת הביטוח לאיזו קורולה היה עומד על 20,000 שקל. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שכתבתי. עם כל זה שאני אוהב את הפיג'ו שלי ומשקיע בה, בתאכלס מי יגנוב אותה? הם העלו לכולם כי זה קל, כי אין תחרות, כי הם מתנהגים כמו קרטל ואני דיי בטוח שהם משתפים מידע בניהם בדיוק כמו שהבנקים משתפים פעולה בניהם ואין תחרות אמיתית. 

אפילו אם ירדפו אחרי איסמעיל הנייה והפיג'ו תהיה הברירה היחידה שלו, הוא יעדיף לרוץ ברגל.
פעם אחת מוסכניק ניסה לשכנע אותי לטפל אצלו ושאמרתי לו איזה אוטו יש לי, אמר לי "אה זה פיג'ו? תשאיר אותה לעצמך" (אמיתי לחלוטין!).  

אז בחייאת, מי יגנוב פיג'ו ועוד ידנית?. 

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב, כפי שאני חוזר על עצמי בשרשורים האחרים הנוגעים לביטוח רכב.

מחיר הביטוח עלה בעיקר עקב עליית מחירי הרכבים והחלפים ולא עקב גניבות. ולכן, עלות צד ג' עלתה - כיוון שחברת הביטוח תשלם יותר כסף בממוצע עבור תאונה וכנ"ל גם המקיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לרכוש ביטוח מקיף ללא כיסוי גניבה.

לפני שעתיים, itamarg כתב:

באחד האתרים שמתי לב לסעיף הבא, ואני תוהה האם חברות הביטוח מתאמות מחירים:

מידע שמתקבל מצדדים שלישיים אודותיך ואודות גורמים הקשורים אליך. .....:

• הבנק שלך
    •  בתי עסק שבהם ביצעת עסקאות באמצעות כרטיס החיוב
    • מועדוני לקוחות
    • חברות הביטוח
    •  שותפים עסקיים

טוב שיש את חוק הגנת הפרטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Supertigre כתב:

שוק הביטוח מעוות לחלוטין, את המחיר לא העלו רק לרכבים גניבים יותר אלא לכולם כדי שאלו עם רכבים גניבים ימשיכו לבטח אחרת הביטוח לאיזו קורולה היה עומד על 20,000 שקל. 

אין לי בעיה עם זה, אבל כבעלים של סיטרואן הייתי מציע שיעשו גם ביטוח (או יותר נכון סוג של מנוי) לטיפולים שוטפים + תיקוני תקלות, כולל כל תקלה אפשרית, ושם בעלי הקורולות ישלמו עלינו את מה שאנחנו משלמים עליהם בביטוח מקיף.

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מה שנראה "שיתוף פעןלה", שהוא, למעשה, שימוש בכמה מותגים לחסרה אחת. למשל 9000000 וביטוח ישיר.

כמוכן כולן מקבלות מידע, למשל ממשרד הרישוי, המסלקה הביטוחי ואני מניח שעוד גופים.

ועדיין, ההבדלים בהצעות של החברות השונות גדולים מאוד.ך

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Supertigre כתב:

אתה בעצם אומר שאני משלם במסווה גם על ביטוח של ראב4 אלמונית? 

מעניין.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול להצביע מה באמת קורה כאן.

יכול להגיד שכל שנה מעלים לי את מחיר הביטוח במאות שקלים ואני עם עבר ביטוחי נקי עד רגע זה ממש.

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק לך. אם תעקוב אחר שרשורי הביטוח מהשנה - שתיים האחרות תראה עליות חדות אצל כל הכותבים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי שנה שעברה עלה ב400 השנה בעוד 600 (טרם חידשתי). מה שמעניין זה שאני ת יד משאיר פרטים בכל החברות או רובן ותמיד אותה חברה נותנת את ההצעה הזולה ביותר (והאמת שגם המוצלחת ביותר). אצל אשתי אותו דבר בדיוק אבל עם חברה אחרת. 

• מעניין 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...