Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש נגרים בקהל? אבקש המלצה לקליבות.

ברווז

פוסטים מומלצים

שלומות. 

עד היום לא השקעתי בקליבות איכותיות.

נמאס לי. 

מתפרקות\לא קולבות\קולבות אבל מתרופפות\מקבלות עיוות\ועוד.

חלאס. 

לא מחפש זבל, אבל המחירים של הטובות גבוה- והן גם לא נמכרות פה בארץ (מי אמר בסי ויורגנסון?), ועלות המשלוח שלהן לארץ גבוהה יחד עם זמינות לא הכי טובה בעולם.

אירווין זמין בארץ, אבל יקר למדי.

מצד שני, אני לא הולך לרכוש את אלו שקונים במשקל. האנטר\רוהר וכדומה מבחינתי פסולים מראש. 

עם מה זה משאיר אותי?... 

אודה להמלצה, אולי יש פירמה שלא הכרתי ותפתיע אותי לטובה. 

תודה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה למצוא במחירים זולים. אירווין זמין בארץ ומנסיוני הכי מוצלח, למרות שקניתי גם ממותג  ״סטנלי״ אבל לא בטוח, למרות שבסדר, שזה מוצר מקורי ולא העתק סיני. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי הסטנלי של היום זה זיבלון סיני ולא יותר מכך, ברוב המוצרים שלהם שנתקלתי בהם לאחרונה. 

אירווין אכן זמין אך יקר למדי. 

הזוי בעיניי שאין משהו "באמצע".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Piher מעולות, תמורה טובה לכסף.

לינק מקרי לדוגמה

https://www.qtools.co.il/items/3549034-קליבת-נגרים-מסגרים-קלה-ומקצועית-אורך-15-ס-מ-דגם-MM-מתוצרת-Piher

קח את אלה עם ידית העץ. בנויות כמו טנק.

גרסאות השחרור המהיר שלהן דומות באיכות לאירווין, שום דבר מיוחד לספר כאן.

ובחיאת בינינו, תקנה פעם אחת איזו ערימה של אירווין וזהו, לכל החיים בערך.

עריכה: כן, מדובר על 50-70₪ לקליבה. שוב, לכל החיים.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מאוד בגודל. הזולות זה 15-20₪ והן יתפרקו לך בין שימוש ראשון לעשירי. סחורה נורמלית לקליבה 25 ס"מ זה יותר לכיוון ה-70₪

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Night Driver כתב:

כמה עולות הטובות וכמה הזולות?

איכות עולה כסף והכל תלוי בצרכים. 

תגדיר עולות- אנחנו מדברים על כסף או על עצבים?...

הזולות באמת עולות יחסית מעט (גם זה עלה דרמטית בשנים האחרונות). בעבר הייתי יוצא עם זוג (15 שח לאחת) כמעט בכל ביקור בחנות כלים החביבה עליי. 

היום הן הצטמקו בגודל, ברוחב, במפתח, בגודל הראש והמחיר עלה לקרוב לפי 2. האיכות לא צמחה כמו המחיר. נותרה אותו דבר (לא יכולה להצטמק בעצמה, אחרת...). 

וכרגע העלות הכספית בעיני פחות קריטית לעומת עלות העצבים והמלחמות עם הכלי בזמן השימוש, בנגרות השימוש בקליבות לרוב הוא קשור להדבקה, דבר שמוגבל בזמן והדבק גורם לחלקים להחליק זה על זה ולצאת מהמיקום הרצוי גם בלי הוספת כח הקליבה, אז תוסיף לתמהיל הזה קליבה "זוויתית" כי התעוותה ואתה צריך להתחיל לרוץ אחרי היישור, הקליבות, הכח שאתה מפעיל, למצוא פטיש ומשהו מתאים להלום עליו כדי ליישר הכל, לא כיף בקיצור. אבל עדיין אני מוגבל בתקציב, ולא יכול להרשות לעצמי לקנות כאלו שהן ממש יקרות (100+ לאחת זה לא ריאלי). 

האנס, תודה, התחלתי בעצמי לחשוב על PIHER- נתקלתי באתר עם מחיר סביר אפילו יותר. ודי מיותר לציין שחיכיתי לתגובה שלך ידידי :lol:

לשניהם (מה שאתה קישרת ומה שאני קישרתי) יש את הבליטה ליישור של הקליבות על הראש בזמן השימוש, זה מבחינתי מייד מעיד על איכות. לזולות אין אפשרות להעמיד אותן כמו שצריך.

אוף, מאז שאני כבר לא עובד בתחום האספקה הטכנית, אין לי קשרים למחירים טובים :bigcry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה את המחירים של ה "יקרות" ונקרע מצחוק.

הזמן שבזבזת פה עולה פי 5 מההפרש לסט איכותי.

אני רגיל לקלאמרות של מסגרים שיכולות להגיע למאות שקלים ליחידה ולכן שאלתי.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחייאת ברווז

כמה עשרות שקלים לכלי איכותי שמשמש אותך בתחביב שלך, במקום קצת-פחות-עשרות-שקלים?

לא מדובר כאן ברכב למשל, שהפער בין סובארו לרולס רויס הוא הפער שבין מעמד הביניים לבין אלפיון עליון

מדובר כולה על 20 ש"ח מול 80 ש"ח

תוציא ה60 שקלים האלה כדי לדעת שלפחות בתחום הזה רכשת את הרולס-רויס של התחום

לפני 20 שנה נזקקתי למספרי פח. וואלה, היה לי כיף לרכוש של סיגנט והרגשתי עשיר ל5 דקות, אז שילמתי 100% יותר מאשר מספרים של האנטר ושות'. אבל ה100% הזה הסתכם באיזה 30 שקלים אם אני זוכר נכון.

בקיצור, מה שאני מתכוון לומר, במוצרים שמראש הם בקטגוריית מחיר של עשרות (או מאות) שקלים, הולכים מראש על היקר.

• אהבתי 3
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ברווז כתב:

יש את הבליטה ליישור של הקליבות על הראש בזמן השימוש, זה מבחינתי מייד מעיד על איכות. לזולות אין אפשרות להעמיד אותן כמו שצריך.

בול! בזולות זה איזה פח רקוע מטומטם. פה זה גוש ברזל. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

אני רואה את המחירים של ה "יקרות" ונקרע מצחוק.

לכל אחד יש את התקציב שלו...

שלי, כסטודנט במשרה חלקית, לא הכי גדול כרגע.

לפני 43 דקות, avargel כתב:

בקיצור, מה שאני מתכוון לומר, במוצרים שמראש הם בקטגוריית מחיר של עשרות (או מאות) שקלים, הולכים מראש על היקר.

צריך לדעת איפה "מותר" לקנות זול ואיפה לא. 

לזול יש עיגולי פינות שלא ציפית להן, וזה במקרה הטוב. 

יש דברים שאפשר לקנות בזול, יש כאלו שאפשר בזול מאד, ויש כאלו שצריך ללכת על יקר מראש כמו שאמרת. 

אני מתבאס שאין כמעט משהו של "באמצע"... אבל זה אני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, ברווז כתב:

לכל אחד יש את התקציב שלו...

שלי, כסטודנט במשרה חלקית, לא הכי גדול כרגע.

לא שאלה של סכום אבסולוטי אלא של ההפרש.

בשביל 60 שקלים לכלי שחי הרבה שנים אין מה לחפש יותר זול. החיפוש עולה יותר מההפרש.

אני לא מזלזל באף שקל בלי קשר אם יש או אין. פשוט כשמדובר על הפרשים כאלה דחה את הקנייה בחודש ותקנה את המתאים.

• רעיון טוב! 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ברווז כתב:

אני מתבאס שאין כמעט משהו של "באמצע"... אבל זה אני. 

נדמה לי שכבר כתבתי את זה בעבר, לדעתי אין אמצע. כמעט בכל כלי שהוא. כל "אמצע" שלכאורה קיים הוא בעצם זול עם תוספת פראייר.

זה רעיון פסיכולוגי שלא ממש מיושר עם המציאות הנוכחית של כלים, לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא מפריע לך לקנות יד שנייה, זאת אחלה אופציה.
לפני שלוש שנים חיפשתי קליבות 50-80 ס״מ לבניית גיטרה, מצאתי 6 כאלה ב30% מחיר ביחס לחדש. חדשות לגמרי, שומשו אולי פעמיים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...