Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסטיגמה השלילית שיצאה לרכבים הצרפתים זו מגמה עולמית או רק פה בארץ?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא ממש משנה מה מצבו הנוכחי של הרכב, במגרשים הגדולים מציעים לרכוש אותם ב 20 א₪ מתחת למחירון, אנשים פרטיים לא ״מתביישים״ להציע 12-15 א₪ מתחת למחירון, למרות שכרגע שוק היד 2 די גבוה ולא מעט רכבים שם נמכרים אפילו בכמה אלפים מעל המחירון, אז מה קורה פה לרכבים הצרפתים? באמת אין להם שוק בעולם ולכן כל כך קשה למכור אותם כמשומשים?

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה אנשים נכוו אישית או מכירים מישהו ממעגל קרוב שאכל אותה עם צרפתיות.

לחבר שלי הייתה 308 שהוא קנה אותה בת 3 ב2016 אזי שנתון 2013. החזיק אותה 4 שנים ורק בעיות, הילוכים/מזגן/מנוע. כיום הוא עם יונדאי i20 שנתיים בלי שום בעיה לשים דלק ולנסוע.

אחד כזה בחיים לא יחזור שוב לצרפתית, אותי מאוד מסקרנות האיירקרוס, 3008, 2008 והסיבה שעוד לא רכשתי אחת היא רק בגלל הפחד של בעיות וכמובן סחירות עתידית.

דרך אגב גרתי בקליפורניה שש שנים ולא ראיתי שם צרפתית אחת, אני לא חושב שהן מיובאות לארה״ב 

עריכה אחרונה על ידי תחבצ
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם אם אשתכנע מהחברים שהרכב הצרפתי טוב (למשל "תחליף רצועת טיימינג מוקדם") ,

אם המוסכניק שאני הולך אליו לא אוהב אותו , לי זה מספיק כדי לוותר.

לא מתאים לי להזדקק למומחים הידועים בפורום אלא רכב שכל מוסכניק סביר +- ידע לטפל בו

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים כנראה בסדר, זו התחזוקה הקלוקלת של הישראלי המצוי (תחזוקת שבר, לרוב) ועיגולי הפינות של בעלי ה"מקצוע" בישראל שהופכים את הרכבים אירופאיים ללא כדאיים לרכישה/אחזקה כאן בישראל.

מנסיון העבר, גם כשניגשתי למוסכים עם מוניטין מאוד חיובי כאן הפורום, יצאתי עם תחושה לא טובה.. לא כי חיפשתי להתאכזב, כי פשוט אותם אנשים במוסך אליהם הופנתי (או יותר נכון לקרוא להם - נציגים) אינם הידיים שעובדות דה פקטו על הרכב, אלא חאפרים ואת התוצאה רואים לרוב אחרי שמרימים את מכסה המנוע כשיוצאים מהמוסך, או מרגישים במהלך הנסיעה, שזה אפילו עוד יותר גרוע.

לכן, במידה וניתן, ה"אני מאמין" שלי הוא לרכוש רכב שעדיין נמצא בתקופת האחריות (אם לא מהניילונים) ולגלגל אותו הלאה ברגע שהיא נגמרת.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
  • אהבתי 2
  • רעיון גרוע 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, תחבצ כתב:

דרך אגב גרתי בקליפורניה שש שנים ולא ראיתי שם צרפתית אחת, אני לא חושב שהן מיובאות לארה״ב 

גרתי בקליפורניה שנה וראיתי פז'ו 405 אדומה

אם אינני טועה ייבאו סיטרואן לאהר"ב בשנות השבעים ופז'ו בסוף שנות השמונים

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטרואן הפסיקו לשווק בארה"ב ב 1974. הסיבה שכן אפשר לראות רכבים כאלה משנות ה-80-90 היא שברוב המדינות מותר לייבא רכב שלא יובא ביבוא סדיר אם גילו מעל 25 שנה כך שעכשיו אפשר להביא משנת 97.

עריכה אחרונה על ידי baer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד שזה לא סתם, הרצועה המתפוררת בפיורטק, מיכל אוריאה במנועי דיזל,גיר רובוטי ומנוע 1.2 ברנו/ניסן, מנוע tHP בתחילת דרכו, גיר aL4...

כך שלא ניתן להגיד שזה סתם.

באירופה אבל המצב אולי שונה, שם הצרפתיות מככבות במכירות.. 

• רעיון טוב! 2

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, baer כתב:

הסיבה שכן אפשר לראות רכבים כאלה משנות ה-80-90 היא שברוב במדינות מותר לייבא רכב שלא יובא ביבוא סדיר אם גילו מעל 25 שנה כך שעכשיו אפשר להביא משנת 97.

Brief history of Peugeot in America
Peugeot officially started importing cars to the United States in 1958 with the introduction of the 403 sedan. Sales peaked at just over 20,000 units in 1984 but saw a steady decline through 1991 when Peugeot announced plans to cease imports to North America. Only a small number of 1992 models were imported and sold in the United States

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארצות הברית הדגמים האחרונים של פיגו בתחילת שנות ה90 היו 405 ו505.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מתרחק מצרפתיות, החזקתי בעברי 206 ו206 פלוס, הראשונה עשתה לא מעט בעיות, השניה הייתה אמינה מאוד.

אני מטפל במוסך מדרכה כבר 15 שנה ברכבים שלי.

מכונאי שעבד לא מעט שנים בצמפיון והיום עובד בבית, מכונאי מעולה באמת, מקצועי תמיד משאיר את החלפים מסביר מה עושה, כל פעם שקניתי צרפתיה היה אומר לי יא עמי אל תטפל אצלי בזה קח אותה מפה.

שואל אם אני שוב מחפש הרפתקאות.

לי זה מספיק אגב בשביל לקנות אוטו אחר

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוק היד 2 חם ברכבים פופולארים וגם אז רק רכבים עם נתונים טובים מאוד נמכרים מעל המחירון אם בכלל.
צרפתיות מעולם לא נמכרו מעל המחירון אלא אם מדובר על דגמים סופר מיוחדים ומבוקשים(106GTI וכו').

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, much כתב:

הסטיגמה השלילית שיצאה לרכבים הצרפתים זו מגמה עולמית או רק פה בארץ?

בכל העולם. רכבים צרפתיים ידועים בתור כאלה שסיוט לתקן אותם, לא משנה אם זה בארץ או בגרמניה.

נהדרים כשהם חדשים, לצבוע בכחול ולזרוק לים אחרי 3-4-5 שנים על הכביש כשזה מתחיל לעשות בעיות.

לפני 5 שעות, תחבצ כתב:

הן לא.

הדגם האחרון שיובא זה פז׳ו 405 ב1991.

הייבוא הופסק בגלל שכמות המכירות לא הייתה שווה את ההתאמה של רכבים לתקינה אמריקאית.

לפני כמה שנים היו דיבורים על חידוש ייבוא, אבל זה ירק מהפרק, ממה שהבנתי בגלל הקמת סטלנטיס. אם לקבוצה גם ככה יש כבר ייצוג בארה"ב (קרייזלר), אז אין להם סיבה להביא לשם את פז'ו.

זה לא רק פז׳ו ככה. גם סוזוקי יצאו מהשוק האמריקאי ב2013, בגלל שלא היה שווה להתאים את הרכבים לתקינה אמריקאית.

אגב, מעבר לגבול, במקסיקו, רכבים צרפתיים, ולא רק צרפתיים (יש שם גם סיאט הבנתי) נמכרים חופשי.

https://www.peugeot.com.mx/gama/suv-peugeot-3008.html

https://www.renault.com.mx/autos-particulares/oroch.html

https://www.seat.mx/

לא להיבהל מהמחירים, הסמל של פסו זה גם $.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי כרכב הצרפתיות טובות יותר מהמקבילות מקוריאה ושות'.

מי שמחפש מעבר ל"הכי כלכלי" ימצא רכבים טובים מאוד - שצריכים יותר יחס, קצת יותר מוסך וקצת יותר מזומנים.

אני מחזיק צרפתיה מודרנית ונהנה (למען האמת אשתי נהנית) מכל רגע.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...