Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסטיגמה השלילית שיצאה לרכבים הצרפתים זו מגמה עולמית או רק פה בארץ?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מהניסיון המועט שלי ולמרות שאני מדבר על רכבים ישניםסקסו 2001 ו-306 2005 אם אני זוכר נכון, הייתי נמנע מצרפתייה שוב

(למעט הפיג'ו 205 שנת '93  שהיא מבחינתי בקטגוריה משלה. רכב ראשון, מעל 220K ק"מ, עם חוסר מודעות גמורה לענייני טיפולים בזמנו,

תן לה רק לאכול כוס שמן פעם בשבועיים, חצי ל' מי ברז פעם בחודש והיא תיקח אותך עד אפגניסטן וחזרה),

לא שהיו לי בעיות מיוחדות ורציניות איתן מלבד כל מיני דברים קטנים שהיו נדפקים שאני לא זוכר בפירוט אבל מה שכן אני זוכר, שזה היה מוציא אותי מדעתי בכל פעם מחדש ולפחות אחת מהן התחממה לי לא פעם. בכלל, את חלונות החשמל הארורים בסקסו וב-306 כנראה שגם לא אשכח.

מה שכן, כשהן היו נוסעות, נהניתי מאוד לנהוג בהן, בעיקר בסקסו וגם מאוד אהבתי את התנהגות הכביש של ה-306.

שזו עוד סטיגמה בפני עצמה - הנוחות. לדעתי מאוד נכונה. 

אז אמנם מדובר ברכבים היסטוריים, אבל החוויה שלי מהן נשארה מעורבת והטעם החמוץ-מתוק שנשאר בפה עם נטייה רצינית לחמוץ בגלל התקלות ההזויות והמעצבנות.

מניסיון של חברים ומכרים עם דורות מודרניים יותר של צרפתיות, על כל אדם אחד שהיה 'מבסוט' על הצרפתייה שלו, היו שלושה שהן מיררו להם את החיים והעמידו אותם לא פעם באמצע הכביש לתהות על קנקנם (גיר, התחממויות, בעיות חשמל ועוד)

וזה מבחינתי החשש הגדול מהן.

להעמיד אותך בצד הדרך זה חמור, זה קו אדום, זה כמו בגידה!

"Dust in the wind, All we are is dust in the wind"

The first love - Peugeot 205> Citroen Saxo> Fiat uno> Hyundai Lantra> Suzuki Belano> Peugeot 306> Volkswagen Polo> Seat Cordoba> Honda Accord> Subaru Impreza>Mazda 3 Spirit>VOLVO V40 KINETIC PLUS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכוניות הצרפתיות שנהגתי בהן 104, ברלינגו דור 2, קנגו דור 1 לא היו 100% אמינות אבל אין להן מקבילות יפניות כך שקשה להשוות והן היו מצויינות.

ה-308 פיורטק האכילה אותי בהרבה קש אבל הייתה VFM טוב בהרבה על המקבילות מהמזרח או מאירופה.

נוהג עכשיו באוריס (רכב חברה)  פחות נוחה והרבה פחות כיף להכנס ולנהוג בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לנו במשפחה המורחבת לפחות 8 צרפתיות שנרכשו חדשות. טופלו בזמן ובדרך כלל היו אמינות למדי והיינו מרוצים.

לפני כעשור עברנו לרכבים יפניים/גרמניים/קוריאניים ואז הבנו שהרבה מהתקלות שחווינו בצרפתיות פשוט לא קורות ברכבים אחרים. 

כך שאני יכול להעיד ממקור ראשון שכן - אלה רכבים פחות אמינים, לפחות בחוויה שלי.

• אהבתי 1

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שבקטגוריות מסוימות, רכבים צרפתים זה - רוצה להנות? תהיה מוכן לשלם.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לאבא שלי בעבר קסארה שהאכילה אותו מרורים עם הגיר, מערכות חשמל, קירור מנוע ומזגן.

לי הייתה קליאו RSI שהייתה כל רבעון במוסך על תקלה גדולה וב3 שנים שהייתה ברשותי החלפתי 3 משאבות מים מקוריות. הייתה לי גם מגאן 2008 מהעבודה וכמות החיישנים התקולים וימים שהכרטיס מפתח לא עבד כבר הפסקתי לספור.

כנראה שלצרפתיות הישנות באמת היו בעיות והסטיגמה לא סתם בעיקר מערכות חשמל, מיזוג וקירור מנוע.

מצד שני אני כן רואה שיפור גדול בשנים האחרונות וזאת הסיבה שלקחתי אריה (למעט הרצועה המתפוררת ומיכל האוריאה) תקלות חשמל, מיזוג וקירור מנוע נהיו נדירות מאוד. בעיות גיר כבר אין מאז שעברו לאיסין ומנועי דיזל וה1.6 טורבו העדכניים מציגים אמינות סופר גבוהה אחרי שהם כבר שנים בשימוש.

האריה שלי כבר עם 109 אלף ק"מ ו3 שנים על הכביש מציג אמינות מופתית שלא תבייש שום טויוטה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי נהג 20 שנה על רנו, שהחליפה רנו שהחליפה רנו...
באופן מפתיע, אף פעם לא היו לו בעיות

מצד שני יש לי חבר CFO של חברה גדולה שנהג על 3008 ליסינג, רכב ארור ברמות, נתקע איתו בטיול לצפון, אישתו נתקעה איתו פעם על איילון ופעם על כביש 4 (סכנת נפשות)
כל יומיים אורגן אורות, או שהרכב לימון או שהרכב פח, לא יודע!

פעם שהייתי צעיר ויפה היו לי סיטרואנים ליסינג מהעבודה, גם שם... פעם ב איזה תקלה קטנה, משאבת הגה כוח שהתפוצצה תוך כדי נסיעה, איזה נורית STOP שנדלקה לי במהלך טיול (חיישן טמפ מנוע לא תקין)

מצד שלישי, 20 שנים אח"כ אני נוהג רק על רכבים יפנים/קוראנים והדברים האלו פשוט לא קרו לי! אפס תקלות משביתות, אפס תקלות חיישנים (מלבד חיישן מפלס נוזל מגבים ב ASX)
טיפולים, דלק וסע לשלום.

• אהבתי 2
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, zvigolden כתב:

וגם אם אשתכנע מהחברים שהרכב הצרפתי טוב (למשל "תחליף רצועת טיימינג מוקדם") ,

אם המוסכניק שאני הולך אליו לא אוהב אותו , לי זה מספיק כדי לוותר.

לא מתאים לי להזדקק למומחים הידועים בפורום אלא רכב שכל מוסכניק סביר +- ידע לטפל בו

וואלה , אתה קונה רכב על פי החיבה ואו חוסר החיבה של המוסכניק שלך...

אתה גם משקיע בשוק ההון לפי הגחמות של הבנקאי שלך ?

רוכש דירה על פי ההעדפות של הקבלן ?

• מעניין 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yulianx כתב:

אני חושב שבקטגוריות מסוימות, רכבים צרפתים זה - רוצה להנות? תהיה מוכן לשלם.

אני מוכן לקבל את הגישה הזאת אם מדובר ברכב ספורט או יוקרה. רוצה להנות - תהיה מוכן לשלם.

במקרה של סופרמיני או משפחתית שהן ברמה של סוויפט או קורולה - לא.

וזה מטריף אותי, כי אני יודע שמהנדס צרפתי לא יותר טיפש ממהנדס יפני או קוריאני. זאת הגישה של ההנהלה שהחליטה שאין סיבה לייצר אוטו ל200-300 אק"מ.

• אהבתי 3

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דודה של אשתי עובדת במוסך של סיטרואן וכמעט כל המשפחה הזו נוסעת על סיטרואנים (כולל חמי וחמתי).

כשהתייעצתי איתם לגבי רכישה של סיטרואן, התגובה שלהם הייתה שאתרחק כמו מאש גם אם מדובר ברכב חדש... הייתי בהלם

• אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, shilo_v כתב:

להעמיד אותך בצד הדרך זה חמור, זה קו אדום, זה כמו בגידה!

וואוו...

המשפט הכי נכון ששמעתי בחיים!!

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא סטיגמה. 

הצרפתיות היו טובות ועמידות עד סוף שנות ה70, אבל אחר כך קרה משהו. 

בחירה בחומרים זולים שהביאה לנשירת כפתורים וגימור פנימי שנושר הביאה לייאוש גם אצל החסידים( אני למשל ). 

סרנים אחוריים שמתבלים מהר, דלתות שלא נפתחות, חלונות שלא נסגרים, וחיבורי חשמל שמתבלים או נשרפים. 

דווקא המנועים והגירים היו דווקא עמידים יחסית. 

מניח שהיו גם לקוחות מרוצים, כמו אנשים מבוגרים שהחליפו רכב כל 3 שנים והרכב עמד רוב הזמן בחנייה.להם הוא היה אמין. 

כשעברתי ליפנית הנחותה הפחות נוחה בשנות התשעים, פתאום ההתעסקות התמידית וכאב הראש עברו מן העולם. 

היום לפני קניית רכב, אירופאי או אסייתי, רצוי לעשות עבודת תחקיר לפני הרכישה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, CX25GTI כתב:

וואלה , אתה קונה רכב על פי החיבה ואו חוסר החיבה של המוסכניק שלך...

אתה גם משקיע בשוק ההון לפי הגחמות של הבנקאי שלך ?

רוכש דירה על פי ההעדפות של הקבלן ?

דייק בדברי.

אני לא נצמד למוסכניק אחד אלא לרכב שכל מוסכניק סביר ידע לטפל .

אני לא אוהב להצמד להוד רוממותו המומחה.

אם ימאס לי ממנו / קשה להגיע אליו - מה אז ?

זה בסך הכל אוטו שאני רוצה לתחזק בלי יותר מדי סיפורים.

מה הקשר לקבלן ולבנקאי ?

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...