Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסטיגמה השלילית שיצאה לרכבים הצרפתים זו מגמה עולמית או רק פה בארץ?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 40 דקות, יוסי פרנקוס כתב:

לבדוק כמותית רק נותן סטטיסטיקה.

זה לא נותן סיבתיות ולא מראה את כל התמונה.

מסכים אבל הסיבות מעבר לסטטיסטיקה הם מינוריות לדעתי וההשפעה שלהם תהיה קטנה, יחסית לנושא האמינות שיהיה יותר משמעותי.

הסתכלתי במאגר הממשלתי ויש שם נתונים שאפשר לעבוד איתם - אני ינסה להעלות קצת עיבוד לנתונים יותר מאוחר - איזשהן בקשות ליצרן מסוים ? נראה לי שאני יבדוק את רנו בשלב ראשון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, vadim6385 כתב:

יש את הרכבים האלה שפתאום מתחילים לראות כמויות מהם, ואחרי 3-5 שנים רובם נעלמים כמעט במכה.

זה שאתה לא רואה - לא אומר שזה לא קיים...

ניתן לראות במאגר של משרד התחבורה:

https://data.gov.il/dataset/degem-rechev-wltp/resource/5e87a7a1-2f6f-41c1-8aec-7216d52a6cf6

לדוגמא, הפוקוס שהזכרת - בהערכה גסה (כי אין לי כח לסכם את כל השורות) יש יותר מעשרת אלפים רכבים על הכביש ששנת הייצור שלהם קטנה מ-2010.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, מיץ פטל כתב:

אבל יכול להיות נתון ל 101 הטיות.

מסכים! לא התיימרתי להיות "מומחה" לכלום. כך אני חושב ומבין.

לפני 57 דקות, מיץ פטל כתב:

לא אמור להיות פער בנושא של מכוניות בנות 5. בעית השרידות מופיעה בשלב הרבה יותר מאוחר. אולי עשור ומעלה.

אמור זה סוג של דג.

מכונית גרועה נקראת גם לימון (בארה"ב). 

הולך טוב ביחד.

מסכים שלא 🐟 להיות פער- אבל יש. לכן זה לדעתי מבחן אמיתי ומשקף היטב את המציאות. במיוחד לאור העובדה שלא מעט ציי ליסינג עבדו עם צרפתיות, לאיפה כולם נעלמו?

אני לא מאמין שכל מי שנוהג על צרפתית גם עושה תאונת טוטאל לוס, כך שלא ניתן להטיל פה את האשמה על דברים שכאלו. אז איפה ההטיה?

מכוניות בנות 6 ומעלה עוד 🐟ות להסתובב על הכביש, רואים כמות של מכוניות בנות יותר מ-10. את הלאנסר שלי החלפתי כשהגיעה לגיל בת מצווה, 12 שנה על הכביש. צרפתיות בנות 6+, נדיר. מוזר גם מבחינת השוק- הן אמורות להיות זולות מאד כך שהרבה יקנו אותם, כמו אותה לנסר שהייתה לי (גרושים במחירון לוי יצחק). והרי היו הרבה על הכביש. למה לא קונים אותם בכמויות? לאן הן נעלמו?

כמו שציין ואדים. יש עוד סוגים ודגמים של רכבים שהיו גרועים מכנית ונעלמו מהשטח, למרות שהיו מהן הרבה פעם על הכביש. 

איפה פה ההטיה?

אפשר גם לומר שלפני אי אילו שנים, כמות המאזדה 3 (שנחשבת משום מה לרכב אמין) הייתה עצומה. לא יכלת לנסוע 2 מטר בלי לראות 3. 

היום אני רואה הרבה יותר לנסרים ישנים ממאזדות ישנות (אותה סביבת גיל). ותסכימו איתי שהמאזדה נמכרה פה בכמויות! אפילו לי הייתה אחת (שורה של קללות ציוריות במיוחד, עם ניחוח של בוטות ומבטאים זרים בחלקים הרלוונטיים). ונהיו יחסית מעטות.

גם זה מוטה?

עריכה אחרונה על ידי ברווז

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, גור אדם כתב:

לדוגמא, הפוקוס שהזכרת - בהערכה גסה (כי אין לי כח לסכם את כל השורות) יש יותר מעשרת אלפים רכבים על הכביש ששנת הייצור שלהם קטנה מ-2010.

אני התכוונתי לפוקוס דור 3 הרובוטית, מ2011-2013.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, vadim6385 כתב:

אני התכוונתי לפוקוס דור 3 הרובוטית, מ2011-2013.

ליתר דיוק, לאחר הורדת הקובץ:

image.thumb.png.b2b1fdcabf3516f4352ef623e4fdd49a.png

ניתן לראות שבין 2011-2013 יש כ-24000 פוקוסים על הכביש.

וסתם בשביל ההשוואה, מזדה 3:

image.thumb.png.e660679581e7d842f966fd263e803b51.png

כמובן, שצריך להשוות את זה לכמות המכירות באותם שנים (ויש את זה בקובץ) - אבל נשאיר את זה למומחי אקסל עם זמן פנוי...

עריכה אחרונה על ידי גור אדם
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, גור אדם כתב:

https://data.gov.il/dataset/degem-rechev-wltp/resource/5e87a7a1-2f6f-41c1-8aec-7216d52a6cf6

טבלה מאד מעניינת! ניתן לראות ששרדו יותר מ40 יחידות של פג'ו 205 forever משנתון 97-98 (לעומת כמעט 0 פיאט פונטו)

ככה שכנראה היו לפג'ו גם רכבים ממש אמינים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, tamir3000 כתב:

אפשר גם לדון בצורה אחרת במקום סטטיסטיקה ושמועות. 

האם למישהו יש /היתה צרפתייה שהחזיקה מעל 15 שנה ומעל 300 אלף קילומטר בלי שחלקים בתא הנוסעים יתפרקו או יתקלקלו, או בקיצור רכב שעבר רק טיפולים שוטפים..? 

הדגש על רכב שעובד ביום יום ולא רכב בחנייה. 

לצורך העניין, לא מכיר גם יפנית שכזו.

וגם אם תהיה לא הרבה יתקרבו אליה.

אולי סובארו dl של הדוד 🤪

עריכה אחרונה על ידי Lior_Django
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, ברווז כתב:

מסכים! לא התיימרתי להיות "מומחה" לכלום. כך אני חושב ומבין.

אמור זה סוג של דג.

מכונית גרועה נקראת גם לימון (בארה"ב). 

הולך טוב ביחד.

מסכים שלא 🐟 להיות פער- אבל יש. לכן זה לדעתי מבחן אמיתי ומשקף היטב את המציאות. במיוחד לאור העובדה שלא מעט ציי ליסינג עבדו עם צרפתיות, לאיפה כולם נעלמו?

אני לא מאמין שכל מי שנוהג על צרפתית גם עושה תאונת טוטאל לוס, כך שלא ניתן להטיל פה את האשמה על דברים שכאלו. אז איפה ההטיה?

מכוניות בנות 6 ומעלה עוד 🐟ות להסתובב על הכביש, רואים כמות של מכוניות בנות יותר מ-10. את הלאנסר שלי החלפתי כשהגיעה לגיל בת מצווה, 12 שנה על הכביש. צרפתיות בנות 6+, נדיר. מוזר גם מבחינת השוק- הן אמורות להיות זולות מאד כך שהרבה יקנו אותם, כמו אותה לנסר שהייתה לי (גרושים במחירון לוי יצחק). והרי היו הרבה על הכביש. למה לא קונים אותם בכמויות? לאן הן נעלמו?

כמו שציין ואדים. יש עוד סוגים ודגמים של רכבים שהיו גרועים מכנית ונעלמו מהשטח, למרות שהיו מהן הרבה פעם על הכביש. 

איפה פה ההטיה?

אפשר גם לומר שלפני אי אילו שנים, כמות המאזדה 3 (שנחשבת משום מה לרכב אמין) הייתה עצומה. לא יכלת לנסוע 2 מטר בלי לראות 3. 

היום אני רואה הרבה יותר לנסרים ישנים ממאזדות ישנות (אותה סביבת גיל). ותסכימו איתי שהמאזדה נמכרה פה בכמויות! אפילו לי הייתה אחת (שורה של קללות ציוריות במיוחד, עם ניחוח של בוטות ומבטאים זרים בחלקים הרלוונטיים). ונהיו יחסית מעטות.

גם זה מוטה?

אני באמת לא יודע איפה אתה מסתובב שאתה רואה רק צרפתיות צעירות (בנות 5 ומטה).

אני רואה גם על הכביש גם צרפתיות בנות 15-20. לא ברמה של 1-2 בנסיעה אלא הרבה יותר.

• אהבתי 3

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פג'ו בפיניקס אריזונה.

צולם על ידי אחי שמתגורר שם ממש השבוע.

אז או שזה ייבוא אישי, או שהתחילו להביא לשם פג'ו (אני זוכר שהם דיברו שהם חוזרים לארצות הברית)

PHOTO-2022-08-07-23-50-23.jpg

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ברווז כתב:

אמור זה סוג של דג.

בנתיים הכל תחושות והערכות. מכבד גם את זה.

מספיק שרכב צרפתי בגלל דעות קדומות מאבד ערך ולכן גם סטטוס, יעלם מאיזורים עם מאפיינים סוציואקונומיים גבוהים - ולכן מהאקווריום שלך שהיה רגיל שלהרבה הייטקיסטים או נהגי ליסינג מסודרים אחרים הייתה כזו לפתע אין צרפתיות ישנות (למרות שכאמור כחדשות הן נכחו מאוד).

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, גור אדם כתב:

זה שאתה לא רואה - לא אומר שזה לא קיים...

אפשר לקבל תמונה משלימה בחיפוש אותו דגם/קוד מנוע/יצרן במאגר הזה:
https://data.gov.il/dataset/reshev_bitul_sofi
ואם רוצים לראות כמה נמכרו מכל דגם, יש את זה:
https://data.gov.il/dataset/amount_monthly_closures_vehicles/resource/602ac32d-19c0-4b41-88e0-e3ce8a7e80b7

עריכה אחרונה על ידי nadavd4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yuvalganim כתב:

פג'ו בפיניקס אריזונה.

צולם על ידי אחי שמתגורר שם ממש השבוע.

אז או שזה ייבוא אישי, או שהתחילו להביא לשם פג'ו (אני זוכר שהם דיברו שהם חוזרים לארצות הברית)

PHOTO-2022-08-07-23-50-23.jpg

זו לוחית של אריזונה או של מקסיקו? מהמר על האופציה השנייה.

למיטב ידיעתי ברגע שסטלנטיס נולדה התוכנית של פיג'ו לחזור לארהב הוכנסה להקפאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוד שלי הייתה 508 חדשה ב2012. כמות התקלות שהיו לה הייתה פשוט מגוחכת. הוא אהב את הרכב בתור רכב כשהוא תקין.

ואני לא מדבר רק על הטורבו ומכאניקה. הפלסטיקה והכפתורים היו מתפרקים, המנגנונים של הרמת החלונות היו מתקלקלים כל שני וחמישי (החלון היה נופל אל תוך הדלת).. הפסקתי לעקוב בשלב מסויים. היה סיוט. 

לעומת זאת לאבא שלי הייתה 405 אי שם בשנות ה90. לא עשתה בעיות והוא מאוד אהב את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Lior_Django כתב:

לצורך העניין, לא מכיר גם יפנית שכזו.

וגם אם תהיה לא הרבה יתקרבו אליה.

אולי סובארו dl של הדוד 🤪

הייתה לי הונדה סיויק בת 19 עם 245 אק"מ

החלק המשמעותי שמת שם זה מדחס מזגן.

בתא נוסעים - הכל שלם בלי קרקושים ובלי כלום. רק הרמקולים מתו והוחלפו. אחרי ההחלפה התחילו הקרקושים, באדיבות המתקין הישראלי.

לפני 3 שעות, גור אדם כתב:

ליתר דיוק, לאחר הורדת הקובץ:

image.thumb.png.b2b1fdcabf3516f4352ef623e4fdd49a.png

ניתן לראות שבין 2011-2013 יש כ-24000 פוקוסים על הכביש.

וסתם בשביל ההשוואה, מזדה 3:

image.thumb.png.e660679581e7d842f966fd263e803b51.png

כמובן, שצריך להשוות את זה לכמות המכירות באותם שנים (ויש את זה בקובץ) - אבל נשאיר את זה למומחי אקסל עם זמן פנוי...

שאלה אחרת - אחרי כמה זמן בלי טסט הרכב נחשב לא "על הכביש"?

אגב המאגר כולל גם רכבים שלא "על הכביש", אלא כאלה שנמכרו בכללי

Capture.PNG

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...