Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לבדוק את רמת נוזל צינון המנוע בפיאט פנדה שלי?

einpoklum
שימו לב! השרשור הזה בן 755 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יצרן: פיאט.

דגם: פנדה

שנת דגם: 2007

סוג: דואלוג'יק 1.2L

לאחרונה הוחלף לי צינור הולכה כלשהוא של נוזל צינון המנוע, לאחר נזילה קשה. אני לא רואה יותר נזילה, אך במוסך ביקשו שאבוא בעוד מס' ימים כדי לבדוק את רמת המים, לוודא שאין נזילה שיורית.

לא בא לי לנסוע עד למוסך... הייתי רוצה לבדוק את רמת המים בעצמי. הבעיה היא שברכבי, מיכל נוזל הצינון הוא אנכי, ולא ממש שקוף, וצמוד לגרילה הקדמית של חלל המנוע. יש פתח פקוק מעליו (ראו בתחתית הצילום שבקישור, מעט מימין לפנס השמאלי בתמונה), דרכו הייתי יכול להכניס, נגיד, מקל כלשהוא - אבל אני לא יודע עד איפה המקל מגיע בכלל, וכך לא הייתי יודע לפרש צורה כזו של מדידה.

האם יש דרך נוחה למדוד את מפלס הנוזל בלי להגיע למוסך?

נ.ב. - אם צרי

עריכה אחרונה על ידי einpoklum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיאט שהייתה לי, הייתי מנענע את המיכל עם אור ישיר מעל הפתח, ורואה את התנועה של הנוזל קירור.

זה בדיקה לא הכי מדוייקת, אבל בהחלט נותנת אינדיקציה.

אף פעם לא הבנתי למה יש עליו פס MIN ופס MAX, אבל אתה לא יכול לראות כלום. למה זה מועיל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח פנס, תצמיד למיכל, אתה תראה דרכו.
מקווה שמילאו פראפלו אדום ולא איזה נוזל קירור שקר כלשהו.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, einpoklum כתב:

מיכל נוזל הצינון הוא אנכי, ולא ממש שקוף

קרה גם לי, ולדעתי, זה קורה בגלל עבודה חאפרית של מכונאים שבהחלפת נוזל קירור לא מחליפים גם את הנוזל במיכל ו/או ממלאים נוזל לא מתאים. הדרך הנכונה להתמודד עם זה היא חד-פעמית, לרוקן את המערכת, לשטוף עם מים את הרדיאטור, לנקות בלחץ מים את המיכל כך שיחזור להיות שקוף, ולהקפיד תמיד על החלפה מלאה של הנוזל (רדיאטור+מיכל). אז לא צריכה להיות לך בעיה לראות את מפלס הנוזל כפי שלי אין מאז שלקחתי את הנושא ברצינות. בלי מקלות, פנסים ודברים אחרים. לבעל רכב לא צריכה להיות בעיה לראות את מפלס הנוזל.

עריכה אחרונה על ידי mcaspi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, mcaspi כתב:

קרה גם לי, ולדעתי, זה קורה בגלל עבודה חאפרית של מכונאים שבהחלפת נוזל קירור לא מחליפים גם את הנוזל במיכל ו/או ממלאים נוזל לא מתאים. הדרך הנכונה להתמודד עם זה היא חד-פעמית, לרוקן את המערכת, לשטוף עם מים את הרדיאטור, לנקות בלחץ מים את המיכל כך שיחזור להיות שקוף, ולהקפיד תמיד על החלפה מלאה של הנוזל (רדיאטור+מיכל). אז לא צריכה להיות לך בעיה לראות את מפלס הנוזל כפי שלי אין מאז שלקחתי את הנושא ברצינות. בלי מקלות, פנסים ודברים אחרים. לבעל רכב לא צריכה להיות בעיה לראות את מפלס הנוזל.

אני לא יודע לעשות את כל הדברים הללו בעצמי.... על כל פנים, מדובר במוסך מורשה של פיאט ואאל"ט הם רשמו PARAFLU בחשבונית, אבל אבדוק שוב.

לפני 9 שעות, shellcase כתב:

קח פנס, תצמיד למיכל, אתה תראה דרכו.

תודה, רעיון טוב!

אבל... האם אתה חושב שיהיו פסי סימון בתוך המיכל של רמת המינימום והמקסימום?

אם לא, אז אני שאני צריך להיות לא ממש בתחתית המיכל, ועוד אפשר לעקוב אחרי זה קצת בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, einpoklum כתב:

אני לא יודע לעשות את כל הדברים הללו בעצמי.... על כל פנים, מדובר במוסך מורשה של פיאט ואאל"ט הם רשמו PARAFLU בחשבונית, אבל אבדוק שוב.

אין בעיה שאתה לא יודע לעשות את זה. ו"יפה" גם שמוסך מורשה יבואן משחרר כך רכב. אז במה הם שונים ממוסך כללי, ולמה בכלל להיכנס אליהם? לדעתי, במוסך היו צריכים לעשות את זה אם הייתה החלפה מלאה של הנוזל, או שאתה יכול להבא או היום לשבת להם על הראש חד-פעמית ולוודא שעושים את זה. מוסך מורשה יבואן עשה לי את זה בעבר ללא עלות לאחר שהתלוננתי איך הם מחליפים את נוזל הקירור, גם כי לדעתי, זה אמור להיות כלול בזמן העבודה שקבע יצרן הרכב (שטיפת מיכל העיבוי והרדיאטור ומילויים מחדש). בעבודה נכונה, צבע הנוזל צריך להיות תמיד צלול ולא נוטה לאפור, והמיכל שקוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mcaspi כתב:

אין בעיה שאתה לא יודע לעשות את זה. ו"יפה" גם שמוסך מורשה יבואן משחרר כך רכב. אז במה הם שונים ממוסך כללי, ולמה בכלל להיכנס אליהם? לדעתי, במוסך היו צריכים לעשות את זה אם הייתה החלפה מלאה של הנוזל

הברירה הייתה האם לעכב אותי עוד יום או יומיים בשחרור הרכב, או לשחרר אותי ולהגיד לי לחזור לבדיקת נוזל. הם אמרו לי - עם שחרור הרכב - לחזור לבדיקת נוזל (ללא תשלום). אין לי תלונות אליהם, נשמע לי הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן בפנדה (יש לי פנדה) קשה מאוד לראות את גובה נוזל הקירור גם עם תאורת פנס חיצונית

או פנימית לתוך מוואר הרדיאטור.

הפתרון שלי הוא שיש לי מקל דק שפעם אחת הצמדתי אותו חיוצונית אל צוואר הרדיאטור, עד שתחתית 

המקל תקביל לסימן MIN ואז עם טוש שחור סימנתי על המקל את הקצה העליון של צוואר הרדיאטור

ומאז (כשהמנוע קר) אני מכניס את המקל לתוך צוואר הרדיאטור ומורידו עד שהסימן עליו יהיה בגובה קצה הצוואר,

מוציא את המקל ורואה עליו את סימן רטיבות נוזל הקירור (אתנ יכול לסמן על המקל גם את קו ה MAX.

למעשה המקל משמש בדיוק כמו מדיד שמן מנוע.

בברכה  -  רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לדעתי מערכת הקירור בפנדה זהה לזו ב500 (1.2 כמובן).

מה שאני עושה ב-500 שלי זה בדיוק מה שהציע shellcase - מצמיד את הפנס של הטלפון למיכל והמיכל הופך לשקוף חלקית וכך אני מצליח לראות את מפלס הנוזל.

היית מציע לנקות היטב את המיכל עם סמרטוט לח ע״מ להסיר את האבק והלכלוך ולאפשר ראות טובה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 755 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...