Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת אסם ואיתה עוד חברות תעלה מחירים של מאות מוצרים

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה עושים? איך מניעים מרד צרכני שיילמד את החזירים לקח אחת ולתמיד?

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 276
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ללמד לקח אחת ולתמיד? לא לקנות את המוצרים שלהם? 

אתה חי בעולם קפיטליסטי, משק עם מעט מאוד כללים. תפעל בתוך הכללים שיש לך. אתה לא חייב לקנות את מוצרי החברה שאתה רוצה ללמד לקח. 

אם אתה רוצה משק עם הגבלות ומחירים קבועים אפשר להציע מבחר מועט של מדינות שעוד תקועות בשנות ה-50 ואף פחות. 

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
  • אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז גם אם מחר במבה תעלה 15 שח במקום 4 שח עדיין נקנה? איפה עובר הקו בין הרצון להרוויח לבין לעשוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Michazzz כתב:

מה עושים? איך מניעים מרד צרכני שיילמד את החזירים לקח אחת ולתמיד?

פנה לסתיו שפיר ולאיציק שמולי. הם עשו את זה לא רע לפני 10 שנים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מצחיק 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Michazzz כתב:

אז גם אם מחר במבה תעלה 15 שח במקום 4 שח עדיין נקנה? איפה עובר הקו בין הרצון להרוויח לבין לעשוק?

אתה קובע

מתי לקנות את הבמבה ומתי לא לקנות אחת. לא תקנה המחירים ירדו. תקנה המחירים יעלו.

יענו כלכלה בסיסית.

קח את צנזור של הכלכלה

שים לב כי ההודעה הזו לא באה מתוך הכוונה להעליב אלא באמת להתקדם בשרשור ולחסוך את הזמן המיותר הזה של להסביר מה זה כלכלה, היצע וביקוש, עקומת התמורה וכל המאקרו ומיקרו כלכלה. 

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרד צרכנים לא יקרה, מכיוון שהציבור בישראל ברובו מפונק ולא יתאמץ לחפש אלטרנטיבות. אפשר לראות הרבה אנשים עושים באופן קבוע קניות של מוצרי בסיס ברשתות יקרות (לדוגמא טיב טעם) רק כי זה נוח. מוכנים לשלם 10 ש'ח לקרטון חלב בחנות 'נוחות', כי זה 'על הדרך'.

עריכה אחרונה על ידי FARM
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה למדתי מנהל עסקים ואתה לא צריך להסביר לי,  אתן לך דוגמא: ישרוטל בכו בקורונה שהלכה העבודה, קיבלו מענקים יפים ואז כשהישראלים חזרו לנפוש - תקעו שוב מחירים "רגילים". אותי לא יראו שם בתקופה הקרובה. מבחינתי שאוסם תפסיד והלקוחות ינטשו את המוצרים הקשיחים שלהם, וכן שילמדו לקח. לא הגיוני גם לשלם 80 שח על תותים. בקיצור אם לא תתעורר פה מחאת צרכנים יהיה פה יותר גרוע.

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם הקודמת (2018) אוסם ירדו מעליות המחירים כי הם ״הגיעו להסכם עם האוצר״. מה זה אומר? שבפועל הם קיבלו הטבה מסוימת באותה נקודת זמן או הבטחה להמשך שעדיפה להם מהעלאת המחירים שהם תיכננו. 

מי שמשלם את ההטבות האלה זה האנחנו של העתיד ולכן עדיף כמה שפחות לצמצם התערבות ממשלתית וחרמות. בשוק חופשי אפשר לקנות מוצרים אחרים בלי הסכמים ובלי הטבות. 

עריכה אחרונה על ידי dotSYS
  • אהבתי 1

מיצובישי כריזמה 98 -> מאזדה 3 2008 -> סוזוקי SX4 2013 -> מיצובישי אטראז׳ 2015 -> קיה ספורטאז׳ 2012

מתנדב בחלפים - סיוע בהזמנת חלקי חילוף לרכב מחו״ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Michazzz כתב:

ישרוטל בכו בקורונה שהלכה העבודה, קיבלו מענקים יפים ואז כשהישראלים חזרו לנפוש - תקעו שוב מחירים "רגילים".

מענקים לעסקים אני פחות מכיר אבל כשהישראלים חזרו זה פשוט מאוד היצע וביקוש.

לפני 8 דקות, Michazzz כתב:

לא הגיוני גם לשלם 80 שח על תותים.

תותים בשנים הקרובים אני מקווה שנראה שירדו מהמחירים ברגע שירידו את המכסים על ירקות ופירות. אמורים בחודשים הקרובים לסגור את כל העניין. 

לפני 10 דקות, Michazzz כתב:

בקיצור אם לא תתעורר פה מחאת צרכנים יהיה פה יותר גרוע.

רק חבל שאם תהיה אחת כזו היא תהיה פוליטית מהרגע הראשון ולכן עדיף שלא תהיה אחת כזו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכזזזז, בשיא הרצינות. באמת. בלי סרקזם ובלי להעליב:

איזה מוצר יש לאוסם שאתה פשוט *לא יכול לחיות* בלעדיו?

קח שתי דקות מהחיים שלך ותסתכל על הרשימה:

https://www.osem-nestle.co.il/brands

לבמבה יש מתחרים סבירים לגמרי בחצי מחיר.

אתה יכול לחיות בלי במבה כמו 7 מיליארד אנשים אחרים בעולם.

שאר החטיפים הגנריים - אין להם שום דבר מיוחד.

גרבר? לא רלוונטי.

מטרנה? לא רלוונטי.

טבעול? זבל קפוא מצוי זהה לחלוטין למתחרים.

צבר? סלטים תעשייתיים זהים לחלוטין למתחרים.

פסטות של אוסם? קטסטרופה מאז ומעולם, עדיף כבר תוצרת טורקית 5 ב-10₪.

קטשופ? מה אתה ילד? היינץ גם זול יותר על הדרך...

פורינה? אוכל של חתולי רחוב ברמה הכי נמוכה שיש.

ערגליות? פוי. נו באמת.

פתי בר? יש מתחרים זהים לגמרי ואף זולים יותר.

עוגת הבית? פוי. נו באמת.

נסטלה פיטנס? חרטא מקושקש ולא בריא בעליל. יש מתחרים אם אתה מתעקש.

דגני בוקר של נסטלה? יש מתחרים זולים יותר, ו-white labels של רשתות שיווק ברמה זהה לגמרי.

עכשיו - שיהיה ברור - אני דווקא כן קונה מוצרים בודדים של אוסם, אשתי מתעקשת על פתי בר מקורי ובמבה. גם קודם היה יותר יקר מהמתחרים. אבל זאת *בחירה מודעת במותרות* . לגבי השאר - הילדים מסתדרים גם עם "בולי" ו"לולו" מייד אין רמאללה בלי לצייץ.

עריכה אחרונה על ידי hans
טעויות הקלדה

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירדתי מקונרפלקסים של נסטלה, יש קלוגס/תלמה/פוסט.

פסטות- קניתי פעם ב של אוסם, אבל בשביל החבילה ורבע פסטה בחודש שאני צורך, אני עובר לקנות פנסי שמנסי תוצרת איטליה תודה רבה (...הפרש של 5 שקלים בחודש. אולי 10.)

אני מאוד מחבב את החומוס של צבר (ירושלמי גרוס גס), אבל גם בלי זה אפשר לחיות.

רשתות השיווק ויבואניות המזון בארץ חגגו בשנתיים האחרונות ועוד מוצאות לנכון להעלות מחירים. ביזיון. אנסה להצביע ברגליים ככל הניתן, וייטב אם כל מי שמרגיש דומה יפעל דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Blaz00r כתב:

לא זוכר שקניתי מוצר של אסם בלפחות 3 שנים האחרונות, איזה מוצרים כבר יש להם (מלבד במבה) שאי אפשר לקנות ממותג/סוג אחר?

גם לבמבה יש אלטרנטיבות

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא באסם,  

הבעיה היא במדינה,  שמאפשרת ריכוזיות ברמה של מדינת עולם שלישי, 

4-5 יצרנים שולטים על כל המשק בישראל. 

במקום לפרק אותם או לפחות להחליש אותם. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, hans כתב:

ערגליות? פוי. נו באמת.

קח את זה חזרה.

בכיף הייתי אוכל עכשיו ערגליות (לא כי זה טעים, אבל פעם בחצי שנה אפשר). 

ואפרופו זה גם סבבה.

• רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...