Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת אסם ואיתה עוד חברות תעלה מחירים של מאות מוצרים

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 13 דקות, falou כתב:

הסתכלתי על הדוחות של שופרסל. 2020 לעומת שנים קודמות. הנתון הכי בולט הוא עלייה משמעותית במחזור. כשזה קורה על עלויות קבועות שלא השתנו, זה מוביל לעלייה יפה ברווח הנקי, אבל שופרסל לא אשמה בזה שקנו יותר ב-2020 (קורונה וזה).

אף אחד לא מאשים אותם. נשאלה שאלה מה הרווחים שלהם, והתשובה היא שהם נאים מאוד ועלו יפה מאוד בשנה האחרונה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 276
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הרווחים שלהם סבירים למחזור, בשביל עסק מסוגם.

הם נהנו מאוד מאופי הצרכנות בשנה האחרונה, אבל זה לא יישאר ככה תמיד.

נ.ב. לפחות אצל שופרסל ניכרת ירידה בחצי השנה האחרונה, לעומת הקודמת. לא יודע איך אצל האחרות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התפרסם היום בחדשות 13. אחשב זאת המחאה הסגולה.

האו מהאפודים. הגיע לכנסת.

‫חשש ברשתות השיווק: "אסם" סוללת את הדרך לגל התייקרויות נרחב | רשת 13 (13tv.co.il)

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, flytomars כתב:

קלללל, ברור שתות

spacer.png

תחליפים טובים לבמבה? פסטה? 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צרכן טיפש ומפונק שלא יודע לדחות סיפוקים + נמלים לא יעילים + שוק של עובדים להבדיל מה שחשבנו בעקבות קורונה אנשים יתחננו לכל עבודה,בפועל לא,ומתחיל לחץ להעלות שכר מינימום בגלל יוקר המחיה + ריכוזיות + בירוקרטיה ומיסוי כבד ממשלתי = ירידה בכוח קניה

אתמול זה היה דיפלומט...היום אסם....מחר מי יודע,דבר אחד בטוח כל דבר יגולגל לצרכן !

מי שקצת רוצה שחור על גבי לבן עד כמה המצב בנמלים גרוע

2021-12-29_23-00-51.thumb.png.37a10a0ab2dec0255a90cbe1e630ccef.png

https://www.davar1.co.il/wp-content/uploads/2021/09/סקירה-כלכלית-13-בספטמבר-2021.pdf

ועוד דבר....כרגע כל הרשתות המזון מפחדים לדבר,בגלל כל החקירה של תיאום מחירים וריכוזיות !

ולא קונה את מלחמה של "רמי לוי" מול אסם,הוא לא יפגע ברווחיות של עצמו,פשוט כל הרשתות הגדולות נלחמים "על גב של הצרכן" שיקבלו את ההנחות/מבצעים ועדיין להיחשב זול ! 

זה משחק בין גופים חזקים וריכוזיים ביניהם,בסופו של דבר אין מנוס מלהיות צרכן נבון ולהצביע עם "ארנק" שלו למי לתת את כספו.

כמו הממשלה,הדבר האחרון שמעניין אותם זה להוריד מחירי הדיור,במחירי דלק הרי אין מצב שיוותרו על מע"מ על בלו,מה שכן קבעו חוק להוריד מרווחי שיווק.
בקיצור כל אחד צועק אני אני אני דואג....בפועל  תתכוננו לשחיקה בכוח קניה,בלי אינפלציה :D

עריכה אחרונה על ידי קיורטוש אוטומוטיב
  • מבאס 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.12.2021 בשעה 21:30, DareDevil כתב:

אתה קובע

מתי לקנות את הבמבה ומתי לא לקנות אחת. לא תקנה המחירים ירדו. תקנה המחירים יעלו.

יענו כלכלה בסיסית.

קח את צנזור של הכלכלה

שים לב כי ההודעה הזו לא באה מתוך הכוונה להעליב אלא באמת להתקדם בשרשור ולחסוך את הזמן המיותר הזה של להסביר מה זה כלכלה, היצע וביקוש, עקומת התמורה וכל המאקרו ומיקרו כלכלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחריג את הציבור החרדי . הרגולטור לא אשם פה . אנחנו מטומטמים. לא מסוגלים לדחות סיפוקים. הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם. 

תחרים אסם לבד, שכנע את השכנים גם ועשית הרבה. אבל אתה המיעוט. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אושר עד העלו מחירים ולא מעט, אמנם עדיין יותר זול שם משמעותית אבל גם שם עלית מחיר רוחבית של לא מעט אחוזים.
מידי פעם יש להם אבלחות של מחירים ואז אני קונה מלאי,

לדוג' - שבוע שעבר היה שמן זית (ליטר) תוצרת ספרד טעם סביר לחלוטין ב 9.8 ש"ח, בערך שליש מהמחיר של מקביל ישראלי קניתי 12 ליטר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, falou כתב:

בו כן נדבר על רווחיות רשתות השיווק.

מה הרווחיות שלהן?

התיאבון הגובר של הציבור בשנת הקורונה הקפיץ את רווחי רשתות המזון ב-64% לכמעט מיליארד שקל

ההסתערות על סניפי הרשתות עקב בהלת הסגרים, היעלמות החלופות לצריכת מזון בבית וחולשת המתחרה יינות ביתן -כל אלה הובילו לזינוק של 15% בהכנסות קמעונאיות המזון הנסחרות בת"א, לכ-30 מיליארד שקל ב-2020. התבצרות הציבור בבית הובילה לזינוק במכירות האונליין והסניפים העירוניים

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, falou כתב:

איך אתה יודע?

...

מי אמר לך שעלות המשלוח היא על חשבון אסם?

אולי זה מבוצע ע״י היבואן בארה״ב, שיש לו כזה יתרון לגדול, שעלויות ההובלה שלו בארה״ב (כולל לארה״ב) יותר נמוכות מעלויות ההובלה של אסם בארץ (פר פריט).

רק הנחה סבירה ששינוע לארה"ב (ואז שינוע בתוך ארה"ב) יהיה יקר משמעותית משינוע בישראל הקטנה.

זה גם לא רלוונטי אם העלות חלה על היצרן או היבואן. בסוף, המחיר לצרכן חייב לשקף את סכום העלויות והרווחים שלוקחים כל השלבים בדרך, יצרן, יבואן, מפיץ, קמעונאי.

יתרון לגודל יש במידה מסויימת, במיוחד אם אותה פעולה נעשית על כמות גדולה יותר של פריטים. אם אתה שוכר מטוס או אוניה, זה יותר זול (פר פריט) מלשלוח מכולה בודדת. להפיץ במרחבים העצומים של ארה"ב (בהשוואה לישראל הקטנה והמרוכזת) זה לא יתרון לגודל. 

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, DareDevil כתב:

תחליפים טובים לבמבה? פסטה? 

פשוט תקפוץ לסופרים אחרים ותתחיל לדגום.

לא מסובך. בכל אזור בארץ יש מותגים אחרים בכל מקרה, כך שההמלצה לא רלוונטית.

פסטה - כל מותג אחר ביקום.

אני פשוט לא מצליח להבין את האנשים שקונים פסטה אוסם. אם כבר דרג נמוך, אז קנו פסטה טורקית ב-2/2.5 ש"ח לחבילה.

אה, ולפרוטוקול, פסטה טורקית אני מכין לילדים, בשבילי ובשביל האורחים אני משלם כפול על "ברילה" ;)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, hans כתב:

אני פשוט לא מצליח להבין את האנשים שקונים פסטה אוסם. אם כבר דרג נמוך, אז קנו פסטה טורקית ב-2/2.5 ש"ח לחבילה.

אה, ולפרוטוקול, פסטה טורקית אני מכין לילדים, בשבילי ובשביל האורחים אני משלם כפול על "ברילה" ;)

גם אני לא מבין,אבל אלו עובדות החיים....אתה יודע ניחה,היו קונים רובם פרפקטו,אבל הבסיסי זה באמת זוועה !

אצלי כבר שנים לא מכניס אותם,אפילו פרפקטו,אחרי שהילדים טעמו מותגים איטלקיים,ברילה,ליגורי,רומו...

וזה היופי והמצחיק (שבארה"ב יקנו את הזבל אסם בזול),בארץ בחסות רשתות פרטיות ויבוא מקביל (יש תחרות) לקנות בין 5-6 ש"ח (תמיד יש מבצע באחד הרשתות) את הפסטות האלו זה אפילו זול ברמה אירופאית,לפני קורונה הרבהההה הסתובבנו בחו"ל במיוחד Airbnb עם משפחה,והייתי עושה סופרים שיהיו מצרכים בסיסיים/טעימות מקומיים,תאמינו לי אני מכיר מחירים,ובכלל 20 שנה רק אני עושה סופר.

http://www.rummo.co.il/

2021-12-30_11-48-45.png.e107b0b9b9f1f5492ffbb36c939e1ba6.png

בקיצור מה אכפת לי שהצרכן המצוי לא מבין כלום מהחיים שלו,מטומטם ושבוי בידי כל מני מותגים/יבואנים,מי שמבין,שנה הבאה בכלל יפתחו לייבוא הרבה מוצרי מזון,ויורידו מכסים,המבחר והמחירים יהיו יותר טובים,אפשר להמשיך לקנות בזול בארץ,יש פתרון לכל מי שרוצה טיפה להתאמץ,אבל כמו שכתבו הרבה לפני,עם כל הפריחה של שופרסל אחד הרשתות ההזויות מבחינת תמחור,ומאות "חנויות נוחות",סופרים שכונתיים יקרים רצח בכל פינה,עם ישראל ימשיך לקנות ביוקר ולקטר...כמה ימים יהיה פסטיבל "אסם" בתקשורת,ואז עוברים לאייטם הבאה !

עריכה אחרונה על ידי קיורטוש אוטומוטיב
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, hans כתב:

תעשה פעם מבחן טעימה ל"ברילה" ולפסטה טורקית., לך ולאורחים. מבטיח לך שאף אחד לא יבדיל. 

• אהבתי 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי פסטות - זאת שיודעת, וגם מבשלת, וגם שולטת במחירים, מדווחת על פסטות איטלקיות לא רעות שנמכרות במחירים נוחים כמותגי בית של הרשתות השונות.

@קיורטוש אוטומוטיבאל תזכיר חנויות נוחות. בכל פעם שאני עוצר לתדלק במקומות האלה אני נדהם כמה הם מלאים. אז אני מודה, פעם בשנתיים אני קונה בהן איזה פריט, וכשאני חוזר מהדרום אפילו שותה כוס קפה בתחנה בכביש 6. אבל כשגרה? לוקח לעבודה סנדביצ'ים ותרמוס מהבית. את התרבות של אכילה יומיומית במסעדות אני לא מצליח להבין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...