Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת אסם ואיתה עוד חברות תעלה מחירים של מאות מוצרים

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא חולק עליך. גולדה, קניונים, מסירות רכב... עם ישראל קונה ומשלם וקיבינימט הריבית. עם תרבות צריכה כזו מה הפלא שעולים המחירים? אני לא הייתי מתנהג אחרת מהיבואנים/יצרנים בשוק כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 276
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אכן הצרכנים אשמים, כמו שהולך השיר "בתשלומים... בתשלומים..."

יעלו מחירים/יקטינו אריזות, אנשים ממשיכים ליקנות כרגיל- בעיה.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הישראלי הממוצע דוגל בשיטת אכול ושתה כי מחר תמות.

רואה זאת אצל חברים ובסביבה שבה אני חי, חגיגת הקניות בקורונה שאינה נגמרת, רכבים , אביזרי מותרות, שיפוצים , נהי ובכי שנגמרים ליד הקופה כאשר האשראי נשלף לתשלום.

שכל אחד יעשה את מה שהוא מבין.

אני לא מתעצל ומזמין דברים רבים מחו"ל , החל מתוספי מזון , ביגוד , ציוד לאופניפ, ברזים ומפסקי חשמל חכמים ומשלם הרבה פחות מהמחיר בשוק המקומי , לצערי אני חריג ולכן היבואנים ממשיכים לחגוג כיוון שאם יש מי שמשלם את המחירים המופקעים החגיגה תמשיך קדימה .

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

מניח שגם אתם לא פונים לבוסים שלכם בדרישות להקטנת השכר כי שמעתם שבמקום אחר מישהו בתפקיד שלכם מקבל פחות.

לא ברור למה אתה מפנה את התגובה הזאת אליי. לא אמרתי שמיקסום רווחים זה משהו פסול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אה, אני רק ניסיתי לחזק את מה שכתבת...

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אני למשל מחרים את גולדה (לאחר שראיתי את הכתבה), מניח שזה לא מזיז להם, אבל את שלי אני עושה.

שלשום חברים רצו לצאת ואמרו אולי נקפוץ לגולדה בסוף - אני הטלתי ווטו.

אם הרבה יעשו כך הם יתיחלו להרגיש ירידה בסניפים ואז או ששוב יעלו מחירים להמשיך לתחזק את הריווחיות או שאולי יורידו קצת...

מניח שהשכריות בסניף שלהם בקרית גת יותר זולה מאום אל פאחם ששם לא זול בכלל השכירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שהעלו מחירים גולדה לאורך זמן חיסלו עסקים קטנים על ידי פתיחת סניפים לידם. לטעמי הם ראויים לחרם מזמן, כי זו הדרך היחידה למנוע את החזירות החוקית הזו. הכוח היחיד שלנו הוא ההחלטות האישיות שאתה מדבר עליהן. לפני שעה הזמנתי מאמזון ליוויס ב-$30, כשפה הוא יעלה בין 250-400 ש"ח. תלוי באיזה קניון או חנות מקוונת מקומית אתה שולף את הארנק. ההסבר היחיד לזה שאנשים עדיין קונים כאן הוא שיש להם כסף. לא סתם, יש להם מספיק כסף כדי לאפשר את האימפולסיביות שלהם. הומלס לא יקנה ג'ינס ב-400 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה מאוד כסף, רואים את זה בכבישים , רואים את זה בהיקף המשכנתאות לדיור שבכל חודש שוברים שיאים.

מצד אחד בוכים על עליות המחירים , מצד שני לא מפסיקים לקנות... 

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 דקות, Renaultrap כתב:

לפני שעה הזמנתי מאמזון ליוויס ב-$30, כשפה הוא יעלה בין 250-400 ש"ח

אין מה להשוות בכלל.

המוצר אותו מוצר אבל כל המסביב שונה לגמרי.

לפני 14 דקות, Renaultrap כתב:

לטעמי הם ראויים לחרם מזמן, כי זו הדרך היחידה למנוע את החזירות החוקית הזו

אם אתה חושב שזה יקר מדי, אל תקנה. זו צרכנות חכמה, כמו להזמין מחו"ל או לקנות בבני ברק או בכפר ערבי.

אבל למה הם חזירים? אסור לרצות להרוויח יותר? אף אחד לא מוכרח לקנות מהם כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

אבל למה הם חזירים? אסור לרצות להרוויח יותר? אף אחד לא מוכרח לקנות מהם כלום.

לחסל עסקים קטנים על ידי פתיחת סניפים לידם זו חזירות. אני לא מדבר על זה שבהיעדר תחרות לא תהיה מניעה להעלות מחירים, אלא על פגיעה מכוונת בפרנסה של אחרים שמחזיקים עסק קטן. חוקי אבל מסריח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל זו לא פגיעה מכוונת, זו התחרות.

כשאתה משקיע ועושה עבודה טובה יותר מהקולגה שלך, אתה פוגע לו בפרנסה?

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשסטודנט תולש עמודים מהספר בספריה יומיים לפני המבחן כדי שיהיה לו ציון יותר טוב מלאחרים זו גם תחרות. תחת הכותרת תחרות אתה יכול להכניס המון. חלקם כשרים ואחרים פחות. לחלק מהכשרים ריח טוב ולחלק אחר לא. תחרות חופשית ברוח הזו גם מאפשרת יצירת מונופולים ושם כמובן אין יותר תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Renaultrap כתב:

כשסטודנט תולש עמודים מהספר בספריה יומיים לפני המבחן כדי שיהיה לו ציון יותר טוב מלאחרים זו גם תחרות. תחת הכותרת תחרות אתה יכול להכניס המון. חלקם כשרים ואחרים פחות. לחלק מהכשרים ריח טוב ולחלק אחר לא. תחרות חופשית ברוח הזו גם מאפשרת יצירת מונופולים ושם כמובן אין יותר תחרות.

המקרים שאתה מתאר הם, קודם כל, פגיעה מכוונת באחרים שיכולה להיות לצורך תחרות או שלא.
כאשר יש עסק שנפתח צמוד לעסק אחר ומצליח לספק VFM יותר גבוה, זאת תחרות כשרה לגמרי.

אין מה לעשות, לרוב מפעלים / עסקים גדולים יהיו יעילים יותר ויספקו VFM טוב יותר מכל מיני בוטיקים קטנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי לרגע שהתחרות במקרה הזה לא כשרה. אנחנו חלוקים על הריח שעולה ממנה. כמו שאנחנו רואים, במקרה הזה אין כאן VMN לצרכן. כמו שכבר כתבתי כאן, שני מטר מהבית שלי יש גלידריה שמשלמת שכירות גבוהה, מוכרת כדור ב-6-7 ש"ח ונותנת פייט טוב לכל גלידה שאכלתי. התחרות שגולדה מנצחת בה היא הכל חוץ מ-VFM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

בל זו לא פגיעה מכוונת, זו התחרות.

כשאתה משקיע ועושה עבודה טובה יותר מהקולגה שלך, אתה פוגע לו בפרנסה?

זו לא הבעיה. במצב של תחרות תקינה/התערבות של המדינה על מנת למנוע תיאום קרטליזציה או מונופול, אם אתה מעלה מחירים כול הזמן ועדיין קונים ממך, אז אחלה , אתה עושה אחלה עבודה. 

הבעיה שבארץ זה לא ככה. בעלי ההון מפעילים כול מה שביכולתם למנוע תחרות ולשמר את כוחם, והמדינה פשוט משתפת עם זה פעולה. 

זו לא תחרות במובן שאתה מתכוון, זאת תחרות מי מצליח לחבוט כמה שיותר בצרכן הישראלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...