Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת קלאץ' באופן עצמאי: אפשרי, או משימה שנדונה לכישלון?

itzik123
שימו לב! השרשור הזה בן 835 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

בהמשך לשרשור הזה על הסוזוקי אלטו 2011 של אבי, עדיין לא עשיתי משהו.

תיקון במוסך יעלה לא מעט ולא בטוח שיהיה משתלם. נוסף על החלפת קלאץ' כנראה שיהיה צורך גם בחריטת גלגל תנופה, וכיון שיש נזילה מאיזור החיבור שבין הגיר למנוע, כנראה שגם החלפת אטם כלשהו ואולי לא רק. לגבי הגיר עצמו אני בא מנקודת הנחה שהוא סביר, כהמלצתכם באותו שרשור.

מה יש לי ומה אין לי:

יש לי:

זמן, נכון לעכשיו.

סבלנות (אבל לא בלתי מוגבלת).

מעט ידע שצברתי בעיקר באמצעות כמה סרטוני יוטיוב.

כלים בסיסיים.

אין לי:

ידע וניסיון.

כלים יעודיים.

אני יודע שקל זה לא הולך להיות. השאלה היא האם כמעט בלי ידע וניסיון זה משהו שכדאי להיכנס אליו? 

הדברים שנראים לי הכי בעייתיים הם הפירוקים הרבים של כל מיני חלקים שאני לא ממש מתמצא בהם ולא בטוח שאדע להחזיר בצורה נכונה. בנוסף, ההרכבה המדוייקת של הקלאץ' ושות'.

יש לי אמנם עניין ב'להצליח לעשות את זה', אבל המטרה העיקרית היא להשמיש רכב, במחיר זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, אפשרי מאוד, בייחוד ברכב כמו אלטו, רכב פשוט מאוד לאחזקה והגיר שוקל כלום. 

בקטן, זה קצת גדול לעבודה ראשונה. 

תתחיל לעשות שיעורי בית, בטוח תמצא ביוטיוב תיעוד לעבודה כזו. תמצא חבר מנוסה שיעזור, ובהצלחה.

• אהבתי 2

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעבודה ראשונה זה די מסובך...

לא יודע אם הייתי קופץ כל כך רחוק מההתחלה אבל אם זה רכב שלא מפריע שישב מושבת אם טעית במשהו אז למה לא.

במידה ותצטרך כלים או עזרה תציין מאיפה אתה בארץ, תמיד עוזרים פה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון שלי אם אתה לא לחוץ על האוטו ויש לך רצון ללמוד ולהצליח לך על זה אני החלפתי גיר ולא מעט דברים נוספים בנתונים דומים(לבנתיים את כל הטיפולים אני עושה לבד)

אבל אם מעניין אותך כסף עבודה לבד לא שווה את זה עדיף לשלם למוסך

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית לא שווה את העונש!! 

עבודה פיזית קשה מאוד עם פוטנציאל נזק. 

ה1000 ש"ח הנוספים שתתן למוסך יהיו המוצדקים ביותר שנתת אי פעם למוסך. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שיגאל כתב, זה לא מדע טילים, בפרט ברכב כמו אלטו.

שים לב לשליפת הציריות מהגיר, יש כאלו שמחוברות לפלנש עם 6 ברגים

ואז מפרקים וזהו, ויש כאלו שנשלפות במשיכה ואז נשפך גם שמן גיר.
תראה סרטונים ביוטיוב, יש שם אחד שמחליף מצמדים למחייתו 

williams mobile clutch service.

תתארגן על כלים טובים, מפתחות פתוחים ובוקסות בעיקר, 2 ג'קים הידרואליים פשוטים וסטנדים.

לפירוק והתקנת מחזיר השמן האחורי, הייתי מבקש עזרה ממישהו שזו לא הפעם הראשונה שלו.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי teyal
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי אם יש זמן פנוי ולא צריך את הרכב לשימוש יומיומי, ממה שראיתי בשירשור הקודם הרכב בכל מקרה כבר תקופה לא נוסע. 

אתה צריך לקחת בחשבון שיתכן והעבודה, כשעושים אותה בפעם הראשונה ללא ניסיון לא תיגמר ביום אחד לכן צירך מקום שאפשר להעמיד בו את הרכב עם גיר מפורק על סטנדים לתקופה של כמה ימים בלי שזה יהווה בעיה, יציק לשכנים , בלי שמישהו יחנה בצמוד אליך, בלי שיבוא פיקוח עירוני בלילה ויתחיל להתעניין מה זה הרכב המפורק הזה וכו'. 

אם גרים בעיר למצוא מקום כזה די בעייתי. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות. כל אחת נותנת כיוון ללמה כן או למה לא לעשות את זה.

אני אנסה ללמוד עוד קצת על התהליך ובשקלול הכל להחליט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון לא שווה לך את הכאב ראש. במיוחד שאין לך ניסיון בזה.

אתה יודע כמה בלת"מים יכולים להיות לך בדרך? בורגים נגזרים , מומנטים מסויימים , ועוד ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 835 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...