Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משרד התחבורה: עד 2030 כמעט 100% מהרכב הפרטי יהיה חשמלי

Gopher
שימו לב! השרשור הזה בן 869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 22 שעות, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

לא יודע עד כמה אתה מודע למצוקת חניה במרכז הארץ,הרבה אנשים מפחדים לעצור גם שהולכים ברגל,כי הם דורכים על פיסת נדל"ן בין היקרים בעולם,ועוד מעט יחייבו אותם גם על זה,אז לרכבים ICE אין מספיק מקום חניה,נראה לך אפשר להתחיל להסב בכמויות חניות רגילות ל-EV בלבד ?!  

אנחנו גרים במדינה שאני יכול לנסוע מהצפון הרחוק עד אילת בלי עצירה אם אני לבד.

וואלה, בתור חיפאי מצוקת החנייה במרכז הארץ מעניינת לי את התחת 😆. שניצל, אתה רוצה לחזור לדיון על זה שתל אביב זו אנומליה ולא מייצגת את כלל אוכלוסיית הארץ?

image.thumb.png.b5f61404e6be279e69fe5b4a3fc52d34.png

לפני 10 שעות, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

איפה בדיוק אתה ראיתה התלהמות אנטי,או שגם לך עובדות מפריעות ?
כל הדיון,אני ספציפית רק מנסה לסתור עם עובדות

איזה עובדות? לא ראיתי שהבאת שום רפרנס נורמאלי.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 26.11.2021 בשעה 21:42, Buki כתב:

לא הבנתי אם מדובר בכמעט 100% של מה שנמכר כחדש ב 2030 או כמעט 100% מכלל צי הרכב הפרטי בארץ ב 2030?

מניח שזה מתכוון למה שנמכר כחדש כי אחרת זה אומר שתוך 9 שנים יצטרכו להסב לחשמל או לגרוט 90% מהמכוניות הפרטיות שעל הכביש.

לפני 4 שעות, איציק נ. כתב:

נחייה ונראה אם זה יקרה - ומה יקרה עד אז עם אובדן ההכנסות (מיליארדים) שהמדינה תצטרך להשלים באיזושהיא דרך מההפחתה בשימוש בדלקים (מיסוי שיש על הדלקים).

אל דאגה, עד אז כבר נשלם מס בלו על החמצן שאנחנו נושמים ועל הפלוצים של המאתן שאנחנו פולטים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.11.2021 בשעה 20:08, Gopher כתב:

צריך גם לתת גזרים כמו הפחתת מס קנייה,

:rofl::rofl::rofl:

הצחיקו אותי.

בתאריך 26.11.2021 בשעה 20:08, Gopher כתב:

או לפחות להשאיר אותו במצב הקיים עד 2025".

יש לקרוא כ: "ב-2025 תהיה העלאת מיסים גבוהה, כולל הוספת מיסים שונים ומשונים כי האנשים בחרו ברכב שלא צורך דלק. ומי שימשיך להשתמש בדלק ישלם גם את המיסים החדשים וגם את ה-12 ש"ח לליטר דלק".

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 שעות, איציק נ. כתב:

כן אמרו שהחל מ 2030 ימכרו מכוניות חדשות חשמליות בלבד

לפי הציטוט בטמקא הוא במפורש דיבר על מכוניות חשמליות בלבד על הכביש, ולא על כך שחדשות יהיו חשמליות בלבד.

אני מניח אבל שהתכוון שרק חשמליות יותרו למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, dani666 כתב:

אני מניח אבל שהתכוון שרק חשמליות יותרו למכירה.

סביר להניח, אבל אני לא אתפלא אם תאריך היעד 2030 יזוז כמה וכמה פעמים.

עריכה אחרונה על ידי Hari
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, SlowRide כתב:

מניח שזה מתכוון למה שנמכר כחדש כי אחרת זה אומר שתוך 9 שנים יצטרכו להסב לחשמל או לגרוט 90% מהמכוניות הפרטיות שעל הכביש.

לי זה ברור, הרי נכון ל 2021 אחוז מכירת מכונות חשמליות הוא כ 3% ו 97% זה בעירה פנימית או היברידיים. 

אני לא רואה מצב בו 97% מהונים שקנו השנה אוטו חדש בעוד 8 שנם זורקים אותו. 

אז דבר ראשון בכתבה זה לנסח כותרת אמיתית כי מהכותרת ניתן להבין שמדובר בכל הצי. 

עד 2030 כמעט 100% מהרכב הפרטי יהיה חשמלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד למשרד התחבורה, מי שקובע זה רק משרד האוצר. אחת הבעיות בכל התחום הזה, כמו הרבה תחומים כיום, זו גישת הכל ורק הכל וכבר מחר העולם קורס לתוך עצמו.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהרגו אותי אבל אני באמת לא מצליח להבין, אתן את משפחתי לדוגמא, שכמונו יש עוד הרבה ויהיו עוד הרבה:

5 נפשות בבית, 5 כלי רכב. רחוב של בתים פרטיים בלבד עם מצוקת חניה לא קטנה (ראשל''צ). אין לי מקום לחנות את שני הרכבים הפרטיים שלי לכן אני בדרך כלל חונה על רחוב ראשי קרוב או אם מתמזל מזלי חונה ברחוב השכן. איך ואיפה אני אהיה אמור להטעין את הרכב החשמלי שלי? אני לא מצליח לעשות רג'יסטר בראש לאיך כל הדבר הזה אמור לעבוד? אז בתים פרטיים עם אפילו 2 רכבים אני עוד יכול להבין יטעינו בתורות או משהו יתחלפו בחניה ויסתדרו. אבל קומפלקס מגורים ענק עם 1500 יחידות דיור ו2 רכבים בממוצע פר דירה בעיירת פיתוח מורחקת. איך? החשמל שלי קופץ כשאני מדליק את האינדוקציה המזגן והמכונת כביסה ביחד אז עוד להטעין את הרכב? אשמח שמישהו יצוטט אותי ויסביר לי איך זה אמור לעבוד כל הקונצרט הזה. אני באמת שואל בתמימות ומתוך חוסר ידע והבנה בתחום הזה ולא מתוך זלזול או דחיה.

• אהבתי 1

2005 VW Passat B5.5 2.0l 115hp 
1991 VW Golf Mk2 1.3l 55hp 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SmallbutClean כתב:

...להטעין את הרכב? אשמח שמישהו יצוטט אותי ויסביר לי איך זה אמור לעבוד כל הקונצרט הזה. אני באמת שואל בתמימות ומתוך חוסר ידע והבנה בתחום הזה ולא מתוך זלזול או דחיה.

ישנם מספר פתרונות עם חסרונות מובנים:

-טעינה מנוהלת תפתור את בעיות התשתית, הרכב לא יתחבר לרשת וימצוץ כמה חשמל שהוא צריך אלא למטען תוקצה כמות הספק מסויימת בתלות בזמן. היישום של זה הוא דיי טרויאלי מבחינת חומרה/תוכנה אלא שהבעייה היא שיש לחייב זאת בחוק שכל המטענים חייבים להיות מנוהלים אחרת זה לא יעבוד כמו שצריך.

-הקמת עמדות טעינה בכל מקום חנייה עירוני, ואני מתכוון לכל מקום חנייה... לא זול אך אפשרי טכנית. אני מדמיין משהו שנראה כמו עמוד חנייה שוכב שמרימים אותו כדי להתחבר להטענה, כמובן שיהיה צורך לפתוח את המדרכה ולהעביר כבלים אולם שוב, יקר אך אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, SmallbutClean כתב:

תהרגו אותי אבל אני באמת לא מצליח להבין, אתן את משפחתי לדוגמא, שכמונו יש עוד הרבה ויהיו עוד הרבה:

5 נפשות בבית, 5 כלי רכב. רחוב של בתים פרטיים בלבד עם מצוקת חניה לא קטנה (ראשל''צ). אין לי מקום לחנות את שני הרכבים הפרטיים שלי לכן אני בדרך כלל חונה על רחוב ראשי קרוב או אם מתמזל מזלי חונה ברחוב השכן. איך ואיפה אני אהיה אמור להטעין את הרכב החשמלי שלי? אני לא מצליח לעשות רג'יסטר בראש לאיך כל הדבר הזה אמור לעבוד? אז בתים פרטיים עם אפילו 2 רכבים אני עוד יכול להבין יטעינו בתורות או משהו יתחלפו בחניה ויסתדרו. אבל קומפלקס מגורים ענק עם 1500 יחידות דיור ו2 רכבים בממוצע פר דירה בעיירת פיתוח מורחקת. איך? החשמל שלי קופץ כשאני מדליק את האינדוקציה המזגן והמכונת כביסה ביחד אז עוד להטעין את הרכב? אשמח שמישהו יצוטט אותי ויסביר לי איך זה אמור לעבוד כל הקונצרט הזה. אני באמת שואל בתמימות ומתוך חוסר ידע והבנה בתחום הזה ולא מתוך זלזול או דחיה.

אפשר להקים עמדות טעינה בכל מקום כמעט ואתה תראה עמדות כאלה יותר ויותר.

למשל בלונדון יש עמדות טעינה בעמודי התאורה במרחב הציבורי:

siemens-1280x640.jpg

עריכה אחרונה על ידי Gopher
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, SmallbutClean כתב:

אשמח שמישהו יצוטט אותי ויסביר לי איך זה אמור לעבוד

אתה מתדלק כיום בבית? או בתחנת דלק ציבורית?

אותו עיקרון, רק ביותר פשוט

בשונה מדלק, מאוד קל לפרוס תשתיות טעינה ציבוריות

• אהבתי 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Hari כתב:

תדלוק לוקח 2-3 דקות. טעינה מ-0 ל-100 לוקחת מעל 40 דקות בטעינה מהירה.

לא צריך להטעין מ-0 ל-100, בד"כ מטעינים מ-20% עד 80% וזה לוקח הרבה פחות.

הספורצ'ארג'ר של טסלה טוען 120 ק"מ ב-5 דקות. 

עריכה אחרונה על ידי Gopher
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...