Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו - סטיגמות או יש אמת במילים?

D A N I
שימו לב! השרשור הזה בן 896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 דקות, D A N I כתב:

לקנות רכב צרפתי זה לחייך או לבכות?

תלוי בדגם - אני נוהג ב-GTi ומחייך... 

• אהבתי 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה להנות עם צביתה בלב כל פעם לפני שאתה מתניע.

לפחות אף אחד א פותח עליך עיניים ובמקום כל הזמן מזכירים לך איזה פרייר אתה שקנית צרפתית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, D A N I כתב:

בנקודה התחתונה,

אני אהנה ממנו או אקלל אל הרגע שחשבתי לקנות אחד (ברור, לכל רכב יש תקלות, השאלה אם זה יהיה שווה את זה?)

שמע לחייך או לבכות זה תקף לכל רכב, מכיר מישהי שקנתה סוויפט 2008 ואחרי חודשים החליפה מנוע וזאת עכב תקלה והתנהלות קולקלת של המוסך אליו הלכה.

עכשיו בנוגע למנועי ה 1.2 של PSA אז יש בהם כשל תכנוני ובגלל כמו שתיארו כאן "תמינת הראש בחול" פוטנציאל הנזק גדול יותר ממה שהיה יכול להיות אם ישר היו מוציאים ריקול,החלפות יזומות וחותרים לטיפול בתקלה..

אני לא הייתי ממליץ להתקרב למנוע הזה עד אשר אמינותו תוכח, גם לא ל 2018.. אלה שאומרים לך 2018 מתבססים על כך שב 2017 הוחלפה רצועה מה שפחות מדגישים זה שגם ב 2020 הוחלפה רצועה ופה בפורום כבר עלו דיווחים ל 2017 עם רצועה בעייתית ולא יודעים אם מדובר ברצועה הישנה או של 2017..

קיצר למרות המחיר המפתה הייתי ממליץ ללכת על משהו אחר..

אם תרצה אולי משפחתית גדולה במחיר זול אז 508 עם מנוע 1600 בעל 165 כס עושה רושם של עסקה טובה.. יש כאן מישהו בפורום עם שרשור אחזקה של רכב כזה למרות שבלי קשר המנוע הזה (שבהתחלה היה גם בעל תכנון לקוי עד שכנראה תוקן) ייחסית נפוץ ואין תלונות על אמינות שלו..  

בכללי במנועי ה 1.2 יש פוטנציאל לנזק של אלפי עד עשרות אלפי שקלים נזק.. אם בחשבון שלך שווה עדיין לקחת אז לך על זה רק תקפיד על כל מקדם ביטחון שתוכל לקחת כדי שאולי תוכל לצמצם חלק מהעניין..

אני לא הייתי קונה רכב כזה כרגע בלי להיות מוכן בצד עם 12 אלף לכל צרה שתבוא מכיוון המנוע ומוכנות נפשית לתהליך..

אם הנסיעה שלך בעיקר בין עירונית אז הייתי שוקל יותר רכב מקבוצת פולקסווגן שמה פוטנציאל הנזק כנראה זול יותר אבל גם כמה אלפי שקלים פוטנציאל..(משאבות מים,גירים..)

כל רכב וכל מנוע שאתה מנסה ללכת עליו אז תחקור מה נקודות החולשה שלו ואם מבחינת עלות תועלת זה שווה לך..

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, D A N I כתב:

בנקודה התחתונה,

אני אהנה ממנו או אקלל אל הרגע שחשבתי לקנות אחד (ברור, לכל רכב יש תקלות, השאלה אם זה יהיה שווה את זה?)

לעניות דעתי המשוואה היא שאתה מצד אחד קונה את ה"דרעק" הצרפתי ב30 אלף שקל פחות מהיפני,

אבל מצד שני תתכונן להוציא כ-10 אלף שקל יותר לאורך נגיד 5 שנים שזה בבעלותך.

אם המשוואה הזו מוצאת חן בעיניך, ברוך הבא למועדון.

אגב, חוץ מזה שנשאר לך כנראה יותר כסף בכיס הרכב הצרפתי הממוצע לרוב יותר מאובזר ונוח מהיפני המקביל.

גילוי נאות - אני בעלים של פיג'ו 5008 מודל 2012 שזה בין הדגמים ה"בעייתיים" ואני מרוצה מעצמי ומהרכב. התמורה למחיר זה משהו בלתי רגיל.

עריכה אחרונה על ידי edward

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, D A N I כתב:

בנקודה התחתונה,

תלוי בדגם.

חבר מחזיק פירו 208 מודל 2014 ונהנה, הרכב מגלה אמינות טובה.

החזקתי קליאו 3 שנת 2012 משנת 2016 עד 2020 גילתה אמינות טובה אם כי הנסיעה הייתה נמוכה.

אבא שלי מחזיק קליאו 4 משנת 2014 אמנם עם ק״מ נמוך והמנוע הבעייתי, ללא בעיות בינתיים.

ועכשיו רכשתי קקטוס, ידעתי שלא צריכה להיות בעיה עם המנוע, כי לא נדלקה נורית.

ולכן רכשתי ואני נהנה ממנו, הרבה יותר מאשר עם ג’אז/יאריס או ריו.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חברים, תודה רבה לכל העונים, השכלתי הרבה בזכותכם על רכבים צרפתיים 

משיקוליי, אני חושב שאקנה בכל זאת, למרות הסיכון המסויים ואעדכן אתכם מה בסוף

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש 208, אז הדגם 1.6 אוט' לפני מתיחת הפנים, בשנתונים האחרונים (2014-15) יהיה קנייה טובה. חטיבת כח פחות נמרצת, אך אמינה יחסית ללא הפתעות המלוות בעלויות יקרות. 

• רעיון טוב! 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, laplug כתב:

אני מחזיק שני רכבים- אחד פרטי ואחד דרך ליסינג מהעבודה. הפרטי זה סיטרואן. מנסיון שלי (למרות שזה לא רכב שנוסעים בו הרבה), אין הרבה בעיות ב"ה- אבל הטיפולים השוטפים עולים הון עתק. כמו כן, כמו שאמרו פה, אם צצה בעיה של כשל תכנוני (כמו שגיליתי לאחרונה ברכב שלי שקשורה למערכת ה adblue)- אז אין לך על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמיים.

כשקניתי את הרכב, הייתי חדש ופטי, אבל היום, לאחר כמה שנים שאני מחזיק גם רכב ליסינג וגם רכב פרטי, הגעתי למסקנה שלקנות רכב פרטי זה דיל די מטופש. אתה צריך לתחזק אותו, לטפל, לשלם ביטוח ודאגות בלי סוף. עדיף בהרבה, לפי דעתי, לשכור מליסינג בעלות של ~2500 ש"ח לחודש ולהיות עם ראש שקט. באופן כזה אתה מרוויח ש:

• אתה יכל לקחת כל רכב שבא לך בלי לדאוג לבעיות אמינות- כי זה לא דאגה שלך
  • ~2500 שח בחודש זה בערך מה שתוציא גם בממוצע אם תחשב כל מיני בעיות, טיפולים, ביטוחים + ירידת ערך מטורפת של אכב חדש מכל יצרן - אבל אתה מרוויח את השקט הנפשי
  • אתה לא צריך לדאוג לירידת ערך וכן לא צריך למכור את הרכב, כך אתה תמיד נוסע על רכב מהניילון בלי דאגות
  • רכב זאת לא השקעה כמו דירה (שכל הזמן הערך עולה). אתה משלם 100-200 אלף ש"ח ולאחר כמה שנים (אם אתה לא מוכר) זה הכל נעלם, אז אין באמת טעם לקנות רכב לעניות דעתי

אני גם ניסיתי לערוך את החישוב הזה מכמה כיוונים, לצערי תמיד המסקנה הייתה שעסקה כזאת כרוכה בעלות 'נוספת' (מעבר לקנייה של יד2) של כ40% מעלות העסקה. אני חושב שמול חדש אין מה להשוות. אז כמובן שלנוחות אין מחיר, אבל כדאי לתת לה מספר (וכל החלטה כבודה במקומה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית היו שלושה רכבי פיג'ו שנרכשו חדשים, ובמשפחה המורחבת היו לפחות עוד חמישה רכבים של PSA. בחלוף השנים רכשנו גם רכבים יפניים, גרמנים וקוריאנים.

יכול להגיד מניסיון אישי שהסטיגמות על האמינות הנמוכה של רכבי PSA בהחלט נכונות. המון תקלות שברכבים אחרים בכלל לא שמעו עליהם.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעל C3 עם מנוע 1.2 יכול להגיד שהרכב סבבה וטוב, אבל לא סבבה מספיק בשביל שאני אסבול את השיט הזה של הרצועת טיימינג

המנוע הזה פשוט פצצת זמן, ואף אחד לא באמת יודע אם הרצועה מ-2018 אכן טובה או שכול המנגנון הזה של רצועה טבולה בשמן הוא זה שדפוק ואין מה לעשות איתו חוץ מלהחליף טיימינג כול 3-4 שנים. 

ברגע שנגמרת לי אחריות היצרן, אני אומר ביי ביי לרכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני כשיש יותר מודעות עכשיו, אתה יכול מידי פעם להציץ דרך פתח מילוי שמן.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזוית שלי לעניין, ואנסה לקצר כי קצת נשבר לי ממלחמות הבגט נגד הסושי.

קודם כל אין ממש  דבר כזה כיום "צרפתיות". רנו חלק מתאגיד די גדול שכולל את ניסאן ושותפות רנו-סמסונג ועכשיו גם מיצובישי בחגיגה, סה"כ הם מייצרים כיום מכוניות די שמרניות בכיוון יותר "קוריאני" בשנים האחרונות, לעומתם PSA היו ועדיין מנסים להיות אוונגארד כמו שצרפתים אוהבים, ויש לזה מחיר.

שנית, בהכללה גסה, מה שלוגם סולר וידני - הכי טוב, דיזל אוטומטי קצת פחות טוב אבל עדיין סביר, בנזין - "פחות עדיף".

לגבי סטיגמות: זה מתחלק לשלושה חלקים בערך שווים. חלק אחד - מוניטין מפוקפק שצברו ביושר ובעמל רב. חלק שני - עניין נסיבתי, רכבים שרגישים יותר לתחזוקה ירודה, מתגלגלים מהר יותר לרוכשים בתקציב נמוך שמתחילים לחפף בתחזוקה ולמלא את האוטו בחלפים זבל, מכאן זו ספירלת מוות עד למגרש הגרוטאות. חלק שלישי - פסיכולוגיה נטו. איזה סמיצ'יק שמתקלקל בטויוטה זה בלאי טבעי, ברנו ופז'ו זה מייד "צרפתיות מרד אלור".

לדעתי, מי שיש לו לבטים וחששות, עדיף שיקנה יפנומטית סטנדרטית ולו בגלל האפקט הפסיכולוגי לעיל.

• אהבתי 5

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, קורן בן אשר כתב:

מה שלוגם סולר וידני - הכי טוב,

היה טוב לפני שהעמיסו עליו DPF, אוריאה, נוזל FAP, רגנרציות וכו'. 

זה לא ייחודי לצרפתים אבל מכיוון שהם באופן מסורתי מוכרים בארץ הרבה דיזלים, הם סובלים מזה יותר. 

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, בגלל זה כתבתי בהכללה גסה. שים לב גם שפות"ש מכוון לרכב משומש בן כחמש ומעלה, וזה לרוב עדיין לפני פרוץ האוריאה לחיינו.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...