Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע לקיה ריו 2015 - האם מה שקניתי נחשב באמת לשמן טוב?

TheExplorer
שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הרכב הוא קיה ריו 2015, גיר ידני, מנוע 1.2 שעבר כמעט 190,000 ק"מ. 

הרכב נקנה חדש ב-2015 ושימש לפני עידן הקורונה בעיקר לנסיעות ארוכות בכביש 6 וטופל במוסכים מורשים. עכשיו הוא משמש כרכב שני ולא נוסע הרבה (כ 10,000 ק"מ בשנה)

מועד הטיפול מתקרב ואני כבר לא מטפל ברכב במוסך של קיה, הסיכום שלי עם המוסך החדש שאני מטפל בו הוא שאני מביא את השמנים והחלפים שאני רוצה והם משתמשים בהם.

לפי ספר הרכב השמן צריך לעמוד בשני תקנים: A5/B5 ו\או API SM ומעלה

הניסוח קצת לא ברור אבל מצאתי שמן שעומד בשני התקנים במילא (מצרף תמונה), בנוסף קראתי עליו המון ביקורות טובות.

אני אשמח לשמוע דעות מחברי הפורום, האם באמת מדובר בשמן מאוד איכותי כפי שכולם אומרים והאם הוא באמת מתאים לרכב שלי (מניח שכן, רוצה להיות בטוח)

שמן Castrol Magnatec STOP-START 5W30 A5 5L

ואלה התקנים שהוא עומד בהם: 

ACEA A1/B1, ACEA A5/B5, API SN, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, ILSAC GF-5

תודה.

עריכה אחרונה על ידי Max_igo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Buki כתב:

משתמש כבר כמה שנים בשמן הזה בדיוק ברכב זהה, הכל עובד טוב. 

תקפיד לקנות פילטר שמן מקורי בלבד. מק"ט 2630002503. 

כמובן.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, אם אנחנו כבר דנים בנושא.

אני צריך להחליף גם רצועת מזגן\אביזרים, אני נוהג להחליף כל 60,000 ק"מ בערך, עד כה החלפתי פעמיים.

לאחרונה יש לי צליל של חריקה שמגיע מכיוון הרצועה בהנעה הראשונה בבוקר, האם לדעתך צריך להחליף גם מותחנים (עדיין עם המקורים) או שהחלפת הרצועה מספיקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.9.2021 בשעה 08:34, Buki כתב:

תקפיד לקנות פילטר שמן מקורי בלבד. מק"ט 2630002503. 

בול.

בכלליות - אם השמן עומד בתקנים - יותר חשוב טיפולים בזמן / לפי קילומטראז׳ בעניין הזה מהפירמה (כל עוד זה מיצרן סביר כן ?).

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, yairw כתב:

זה אמור להיות שמן מצוין

אתה לקראת 180,000 ק"מ?

אם כן, אני הייתי מחליף מותחן ופולי על הדרך, אבל יש אשר קוראים לי שמרן ;)

אני ב 185,000 ק"מ וזה בפועל אמור להיות טיפול 195,000 ק"מ אבל בקרוב זה שנה מהטיפול הקודם.

הרכב לא נוסע הרבה בגלל הקורונה והעובדה שזה רכב שני.

הטיפול הקודם בוצע ב 178,000 ק"מ.

כנראה המותחן אכן חורק ולכן אחליף אותו גם.

עריכה אחרונה על ידי Max_igo
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...