Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ על תקלות חשמל בשברולט טראוורס 2013 וייעוץ על מוסך שמתמחה בשברולט

jbi
שימו לב! השרשור הזה בן 988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב. 

מתנצל מראש על האריכות אבל הפרטים לדעתי חשובים: 

רכשתי לפני כשבועיים שברולט טראוורס 2013. 

בזמן הרכישה מערכת המולטימדיה לא היתה תקינה, כבתה ונדלקה מידי חצי דקה, התייעצתי בפורום מולטימדיה על מערכת אחרת והזמנתי מערכת חילופית. 

אדהכי והכי נדלקה לי נורת מצבר באמצע נסיעה, התברר שהאלטרנטור לא נותן טעינה. הוחלף האלטרנטור. 

יומיים לאחר מכן, הפסיקו לעבוד המאותתים, תאורת חירום,  האורות הגבוהים, נעילה מרכזית, פתיחת דלת תא מטען. 

נסעתי למוסך שמתמחה באמריקאיות בפתח תקווה, בדק את כל הפיוזים והכל תקין, ביקש ממני שאבוא ביום ראשון תחילת שבוע שאשאיר לו את האוטו. 

באתי להניע בראשון בבוקר, המצבר התרוקן לגמרי, ברור לי שלא השארתי שום דבר דולק ברכב. 

הנעתי בכבלים ונסעתי למוסך להשאיר את האוטו  לבדיקה. 

המוסך פירק את כל החלקים הבעייתים, טוען שכולם תקינים, מערכת המולטימדיה לדבריו ממש לוהטת, בנוסף הוא הסביר לי שאם הוא מחבר את הרכב למחשב שלו והוא נותן פקודות הכל תקין. מה שמוביל אותו למסקנה לא ודאית שמדובר במחשב בודי שהלך כנראה מקצר שנגרם על ידי מערכת המולטימדיה הדפוקה. 

לדבריו, זה מחשב בודי מסובך ויקר ודורש תכנות של הכל מחדש ואת זה עושים רק בחברה. 

שאלותי, 1. מה דעתכם על כל הנ״ל? האם מישהוא שמע על תקלה דומה? 

2. האם מישהוא יודע על מוסך שיכול לבצע את העבודה הזו במחירים יותר שפוים מאשר במוסך המרכזי? או שלא כדאי בכלל לנסות וללכת ישירות לחברה?

אשמח מאוד לתגובותיכם. 

יום טוב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזמין מחשב בודי מאיביי בגרושים (ממה שאני רואה באזור ה 200 ש"ח לא כולל משלוח ואולי גם מיסים) ותשלם רק על העבודה. שלא ידחפו לך פה באלפי שקלים המניאקים...

בכלל באופן כללי, רכב אמריקאי בארץ, כל דבר שאפשר להזמין מארה"ב תזמין (תופס לגבי רוב החלפים ובמיוחד דברים קטנים אבל יקרים כמו מחשבים, חיישנים למיניהם, מזרקים ועוד)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה. 

אשמח אם תשלח לי קישור, לא הספקתי עדיין להעיף עין באיביי. 

בארץ דיברו איתי על 3500 על המחשב…

בכל מקרה, מי יבצע את העבודה? לא מאמין שב umi יסכימו לתכנת מחשב מאיביי…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומחה מקצועי למכוניות GM הנו שי עידן, מנהל "מרכז שירות אוטומוטיבי"

מורשה UMI שברח' הסדנאות 5 הרצליה, טל' 09-9501551.

בברכה  -  רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, jbi כתב:

תודה על התגובה המהירה. 

אשמח אם תשלח לי קישור, לא הספקתי עדיין להעיף עין באיביי. 

בארץ דיברו איתי על 3500 על המחשב…

בכל מקרה, מי יבצע את העבודה? לא מאמין שב umi יסכימו לתכנת מחשב מאיביי…

למשל:

https://www.ebay.com/itm/324698597533?fits=Year%3A2013|Model%3ATraverse|Make%3AChevrolet&hash=item4b998b689d:g:hMQAAOSwtElg3efA

אני לא מכיר בדיוק את הדגמים כי אני רואה ש 2013 זה שנתון שבתפר כי נראה שיש דגם של 2009-2013 ויש גם 2013-2017 (מניח ש 2013 שנה משותפת) אז כדאי שתחפש מה שמתאים לך בדיוק. יש גם את זה שהוא קצת אחר שתואם ל 2013-2017:

https://www.ebay.com/itm/333958300981?epid=1329984549&hash=item4dc1774535:g:wCMAAOSwc29gdfmX

לגבי ההחלפה עצמה, אני לא מומחה גדול לטראוורס אבל באימפלה 2005 שלי ניתקתי כמה פעמים את המחשב בודי וחיברתי חזרה, אין לי מושג אם מחשב אחר יצטרך כיול או "תכנות" מחדש (אין לי מושג מה זה אומר אפילו). אבל גם אם צריך, אפשר לברר עם UMI אם אפשר לעשות רק את העבודה (לא רואה סיבה למה לא, מה אני לא יכול להביא חלק מפירוק?) בלי אחריות, כמובן.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, netanel1014 כתב:

יש מוסך מורשה של שברולט באיזור באר טוביה שיש לי ניסיון טוב איתם. הם מקצועיים אבל תכין את הכיס .

אשמח לפרטים.

להכין את הכיס על האבחון או על התיקון? אני בכלל מתלבט על האבחון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, jbi כתב:

אשמח לפרטים.

להכין את הכיס על האבחון או על התיקון? אני בכלל מתלבט על האבחון.

אבחון ברוב המוסכים לוקחים 250-300 . במקרה עם המוסך הזה כשהייתה לי תקלה הוא לא לקח לי כסף על האיבחון.עשיתי אצלו טיפול אבל את הבעיה שהייתה לא סידרתי אצלו - אלא במוסך אחר שיצא לי זול משמעותית.

לפעמים אם האיבחון לוקח זמן הוא יבקש ממך כסף על זמן האיבחון. לדוגמא הייתה ליידי בחורה עם שברולט אקווינוקס עם נזילה סמוייה במערכת קירור. הוא אמר לה שיקח זמן למצוא את התקלה ושהם יחייבו אותה על הזמן איבחון כי "הוא לא עובד בחינם" . אבל הסכום יהיה 'הגיוני' גם אם זה ייקח יומיים - שלוש . לא יודע מזה סכום הגיוני.

תתקשר להתייעץ עם הבחור השם שלו ניסים. אנשים טובים.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סרטון החלפת BCM באקווינוקס:

לא יודע אם זה יעזור לגבי טראוורס אבל עקרונית גם באימפלה הישנה שלה זה היה נראה דומה, קופסה וכמה חיבורים שצריך להכניס חזרה, לא נראה סיפור גדול להחליף לבד.

אבל יש קאטץ' ואני מניח שעל זה צריך ללכת לחברה: מסתבר שה BCM מחזיק כל מיני דברים בזכרון ואחד מהם שעשוי להיות קריטי הוא הקילומטראז' של הרכב. הבחור מסביר שכדי לשנות קילומטראז' למה שהיה, צריך ללכת לחברה ואני מניח שבטח יש עוד כמה דברים שאפשר\צריך להעביר מ BCM ישן לחדש.

האבסורד הוא שלפי מה שנראה לא חייבים לעשות את זה, ז"א הרכב ייסע גם בלי התכנות מחדש, ודבר שני המחיר שהם לוקחים על דבר כזה הוא הזוי! 3500 ש"ח כדי פאקינג לחבר כמה חוטים ואז "לתכנת מחדש" ? זה בטח איזה לוח טיפש כזה שצריך פשוט לכתוב אליו קצת ערכים מחדש... בחיי שאם היה לי זמן הייתי חופר למצוא איך אפשר דבר כזה לבד, לא אמור להיות כזה סיפור.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

netanel1014 

אוקיי. מובן ומקובל לקחת כאלו סכומים על אבחון, אף אחד לא עובד בחינם.

יש לך אולי מספר טלפון שלו?

עריכה אחרונה על ידי jbi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה ה Clone שהם עשוים מהישן לחדש, עבודה של דקה וחצי...

על זה הם לוקחים אלפי שקלים, בושה...

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, jbi כתב:

netanel1014 

אוקיי. מובן ומקובל לקחת כאלו סכומים על אבחון, אף אחד לא עובד בחינם.

יש לך אולי מספר טלפון שלו?

מוסך נאמן

כתובת: אזור התעשיה באר טוביה, תלמים, באר טוביה

שעות פעילות: 
פתוח ⋅ ייסגר בשעה 16:30

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מעדכן לגבי התקלות.

הוזמן ה bcm חדש מאמזון.

הכנסתי את הרכב למוסך שרפי לין המליץ, מוסך אוטומטיבי בהרצליה.

הם עשו בדיקה לרכב, התקשרו ואמרו שהם לא סגורים על זה ב 100% שזה ה bcm וצריך לעשות בדיקות מקיפות יותר בכל החיווטים וצמות החשמל, עלות בדיקה כזו היא 1000 שקלים.

הצעתי שינסו קודם כל להתקין את ה bcm ולתכנת אותו ואם זה לא יעזור נמשיך הלאה.

הרכב היה בטיפול מאתמול בצהרים עד היום בשעה 16.00, לדבריהם לא מדובר בכמה דקות עבודה כמו שכתבו כאן למעלה, זה דורש התחברות ליבואן ואז הוא שולח תוכנה שמתאימה לרכב וכו' וכו'. 

בכל מקרה, ה bcm הותקן וכל הבעיות הסתדרו למעט דלת תא מטען, בתחילה טענו לי שהיה תקלה בצמה או בחיווט, אולם שבאתי לאסוף את הרכב שי הבעלים טען לי שה bcm לא היה תואם לגמרי וזה דרש עקיפה מסוימת בחשמל.

עלות העבודה של התכנות היא 1500 לפני מעמ.

בכל אופן, תודה לכולם על העזרה, המוסך בהחלט מקצועי, מסביר פנים, ומצטיין באדיבות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...