Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי יישום של אוטם צבע

שימו לב! השרשור הזה בן 1051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני רוצה לחדש את האוטם צבע ברכב, אבל לפני החידוש הייתי רוצה לעבור עם קומפאוד כדי להסיר שריטות עדינות וסווירלים. 

רציתי לשאול, אחרי שאני שוטף את הרכב ואחרי שעברתי עם Compound, אני צריך לנקות ולהכין את השטח לפני אוטם צבע? אם כן, האם כדאי לעשות את זה עם אלכוהול או עם Iron X? 

והאם צריך לעשות שוב פעם פלסטלינה לרכב אם כבר עשיתי לפני 3-4 חודשים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, לפני יישום האוטם כדאי להכין ולנקות את השטח מהשומנים ושאריות הפוליש.

לפי מה שאני יודע, המעבר עם iron x נעשה לפני הפוליש מבחינת סדר השלבים (המטרה שלו לנקות מהפח חלקיקי מתכת ולכלוך ש"התמזגו" עם הלכה ולכן לא יורדים בשטיפה הרגילה).

לאחר המעבר עם iron x, אפשר לעבור עם פלסטלינה כדי להסיר משקעים בצורה יותר יסודית.

לאחר מכן פוליש.

לאחר מכן הכנת השטח ליישום ההגנה ע"י מעבר עם IPA (אלכוהול מדולל בגדול, בעבר היו שרשורים שהסבירו איך להכין בדיוק) או תרסיס ייעודי שמסיר שומנים (נחשפתי לא מזמן למוצר של CG שנקרא wipe out שאמור לעשות אותה עבודה והבונוס שלו הוא שיש סיכוך בניגוד לסתם IPA וככה למזער סיכון לשריטות בשלב הזה).

לדעתי, אם הרכב חונה בחוץ רוב הזמן אז כדאי לרסס iron x לאחר מעבר יסודי עם גרניק להורדת האבק והלכלוך או שטיפה בשיטת 2 דליים לניקיון יותר יסודי, ככה הiron x יעבוד על הלכלוך הבעייתי שלא ירד.

לגבי פלסטלינה, שוב תלוי מה הרכב עבר מאז שעבר טיפול דיטיילינג קודם, תלוי אם הצבע מחוספס או לא.

לפי מה שראית פה בפורום מומלץ על טיפול דיטיילינג מלא פעמיים בשנה ככלל אצבע, שוב כל מקרה לגופו.

תזכור שפלסטלינה יכולה לגרום לשריטות מזעריות אם לא משתמשים במספיק סיכוך (אם אתה עושה פוליש אז זה קצת פחות מדאיג כי השריטות, אם תיווצרנה, תרדנה גם ככה).

עריכה אחרונה על ידי Daewoo_Racer
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...