Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב למשפחה עם 2 תינוקות

fammilyguy
שימו לב! השרשור הזה בן 1046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקבות התרחבות המשפחה אנחנו צריכים להחליף רכב, עד כה הסתדרנו עם פג'ו 208 שבתא המטען שלה הצלחנו להכניס עגלה אחת

אך כעת בעקבות בואו של הילד השני אנחנו צריכים רכב שבו ניתן להכניס 2 עגלות לתא המטען.

חשוב לנו שהרכב יהיה בטיחותי ואמין, חסכוני (למרות שאם אני קונה דלק לשנתיים בהפרש מחירים אני מוכן להתפשר על כך), וכמה שיותר נוח מבחינת הילדים (כסאות עגלות, תא מטען גדול וכו')

פחות חשובים לנו נוחות הישיבה מאחור (שכן בשנים הקרובות יהיו שם שני תינוקות בכיסאות), וחויית הנהיגה.

הנסיעה היומית ברכב תיהיה בפקקים של גוש דן (כ-18 ק"מ) ובסופ"ש מתוכננות נסיעות בינערוניות למשפחות (75 ק"מ)

התקציב עומד על 40-80 אלף ש"ח.

הרשימה שלי עד כה (לא לפי סדר) היא:

1. סיטורן C4 פיקאסו

2. יונדאי אלנטרה

3. קיה סיד

4. הונדה סיווק סדאן\האטצ'בק

5. טויוטה אווריס היברידית

אשמח להארות\הערות לגבי הדגמים או הצעה של דגמים נוספים.

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת נוחיות לנסיעה משפחתית
הרכב סיטרואן C4 פיקאסו יהיה הנוח והמרווח ביותר.
חלוקת המושבים מאחור (3 מושבים נפרדים),
מאפשרת הושבת אדם מבוגר בנוסף ל- 2 מושבי הבטיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באם מידות הרכב מתאימות לכם זה הרכב המומלץ מבין אלו שברשימה.

אורך כללי 4,428 מ"מ
רוחב כללי 1,826 מ"מ
גובה כללי 1,625 מ"מ
בסיס גלגלים 2,785 מ"מ
מיכל דלק 57 ליטרים
נפח תא מטען

630 ליטרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין כוונה להרחיב את המשפחה בשנים הקרובות ל 5 נפשות,  אפשר עכשיו למצוא יונדאי איוניק 2018 בתקציב שלכם. מבחר גדול מחברות ליסינג רבות ,  רכב חסכוני ומתאים לנסיעות בפקקי גוש דן, דלת חמישית נוחה להטענת עגלות, בטיחות גבוהה ( מאובזר במערכות בטיחות אקטיביות ), אמינות טובה.

אם תהפכו בקרוב ל 5 נפשות - אין תחרות לסיטרואן פיקאסו ( אולי קצת מכיוון של טויוטה ורסו/ פריוס פלוס , אבל אני משוחד ).

אוריס סטיישן יכולה להתאים, היא יותר צפופה מאחורה דווקא לאורך / מרחב לרגליים )- תראו איך כסאות בטיחות מסתדרים שם.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@vladclar אין כוונה להרחיב את המשפחה בשנים הקרובות אך לפחות בחצי שנה הקרובה תא המטען צריך להתמודד עם טיולון + עגלה ואמבטיה + כל דבר אחר שנרצה לקחת, ממה שראיתי האיוניק כנראה מסוגלת להתמודד עם העגלות אך יכול להיות שכל תוספת תצריך תואר בהנדסה ומד זוית, כמובן שלא עשיתי ניסוי (לצערי אין בידי רכב שמסוגל להביא את שני העגלות למגרש בכדי לבדוק), אם יש לך נסיון בנושא אשמח לשמוע פידבק.

נקודה מאוד מאוד מעניינת ש @eyalkar הוסיף היא שבסיטורן ניתן לשבת אדם בוגר מאחור עם 2 כיסאות, זאת נקודה שלא חשבתי עליה אבל היא תאפשר לאישתי לשבת עם הילדים מאחור בנסיעות ארוכות שזה מעולה לנו, מחיפוש ב-yad2 כל הפיקאסו שמצאתי הן comfort pk, מקריאה בפורום הבנתי שיש בעיות עם גיר רובוטי, האם לדעתכם הגיר של הסיטורן הוא אמין? ואם לא, האם ניתן למצוא בארץ פיקאסו ללא גיר רובוטי (דיזל או אוט')?

בנושא מידות הרכב של הפיקאסו, אני מאמין שנתרגל, אין לנו חנייה קבועה אך לרב אנחנו לא נמצאים באיזורים עם חנייה בעיתית.

עריכה אחרונה על ידי fammilyguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדקו טויוטה אוריס סטיישן היברידית.
יכול להיות שהיא תספיק לכם.
הבגאז' בטוח יספיק. לא תהיה אפשרות לשבת בין שני מושבי בטיחות, אבל זה רכב שיותר מתאים לפקקים, אמין מאוד, לא יקר בתחזוקה, חסכוני ביותר ושומר יחסית טוב על המחיר.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך השוואת גודל הרכבים: אוריס סטיישן היברידית / סיטרואן C4 פיקאסו.

להלן מידות הרכב טויוטה אוריס סטיישן היברידית (כפי שרשום בגוגל).

• אורך ס"מ: 456.00  (ארוכה מהרכב סיטרואן C4 פיקאסו).
  • רוחב ס"מ: 176.00  (צרה מהרכב סיטרואן C4 פיקאסו).
  • גובה ס"מ: 147.50  (נמוכה מהרכב סיטרואן C4 פיקאסו).
  • רוחק סרנים: 260.00  (קצר מהרכב סיטרואן C4 פיקאסו).
  • משקל עצמי ק"ג: 1,400.
  • קיבולת מיכל דלק (ליטר): 45 (קטן מהרכב סיטרואן C4 פיקאסו).
  • נפח תא מטען: 530  (קטן מהרכב סיטרואן C4 פיקאסו). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משפחה עם שני ילדים לא חייבת מיני וואן 7 מקומות.
למספרים האלה שרשמת אין יותר מדי משמעות במקרה המדובר, בטח לא לכיבולת מיכל דלק ( בעיר סיטרואן צורך כפול דלק ).
והבגאז' של אוריס סטיישן גדול מאוד ונוח להכניס עגלות/ מזוודות.
עם כל הכבוד לשיפור האמינות בדגמי סיטרואן בשנים האחרונות, היא עדיין לא ברמה של אוריס כזאת .
ברור שפיקאסו מעולה למשפחה גדולה ( אני בעצמי מתנייד במיני וואן, עם 6 נוסעים, ומכיר את כל היתרונות ). אבל גם אני לא הייתי קונה רכב כזה גדול ל 4 נוסעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו כתבת 5 מושבים.
כנראה הייתי צריך לנחש מאורך הרכב. ..
אין שום בעיה עם הגיר ברכב הזה, הוא לא רובוטי אלא אוטומטי 6 הילוכים . וגם המנוע 1.6 עם 165 כ"ס לא בעייתי. יש כמה רכבים כאלה בלוח יד 2 עם נתונים טובים מפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהוטעתי על ידי האתר אוטו (https://www.auto.co.il/fuel/331), לפי הרישום שם comfort pk הוא רובוטי, וכך רשומים כל הדגמים ביד 2,  במבט שני אכן מצאתי מספר רכבים כאלו אחרי הרחבת איזור החיפוש.

מבדיקה ברכב של חברים ביונדאי איוניק היה ניתן להכניס את 2 העגלות אך לא הרבה מעבר.

כרגע ה-C4 פיקאסו הוא הרכב המוביל מבחינתי, ואוריס היברידי אחריו.

לפי יד2 יש מספר יחסית מועט של רכבים מתחת ל-100 אלף, אני נרתע מלקנות רכבים עם קילומטראז' גבוה יותר.

אנסה להתמקד במה שיש ואדאג לעדכן כאן.

תודה רבה על הייעוץ והעזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלינק שצירפת רק הדגם האחרון ( HDI= הדיזל) רשום עם הגיר הרובוטי.
בלוח יד 2 ראיתי כמה פיקאסו 5 מקומות עם קילומטראז' לא גבוה.
לאוריס היברידית הגבול של 100 אלף קילומטרים זה רק התחלה של הנסיעה. כאן הייתי פחות חושש מקילומטראז' אלא אם הרכב מוזנח ולא מטופל בזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה צריך להוסיף לרשימה שלך את ה- MG זה רכב שלוקח את כל היתרונות של רכב משפחתי, יש לו תא מטען גדול ובנוסף יש לו מערכות בטיחות אקטיביות פלוס 5 כוכבים במבחן הריסוק האירופאי ואין ספק כמובן שזה רכב חסכוני, לדעתי שווה אפילו לקחת לנסיעת מבחן אולי זה יעזור לך להחליט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...