Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיזוקים לבריכה במרפסת - בחלק הקרוב לדירה או בחלק הרחוק?

GTאי
שימו לב! השרשור הזה בן 1047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

4 טון מים = 4 קוב מים = 4 מטר מעוקב של מים.

כדי להגיע ל-4 מטר מעוקב של מים יש שלל אופציות.

V = A * B * C

כש-A, B ו-C הן הצלעות (אורך רוחב ועומק) של הבריכה במטרים. אתה פשוט צריך להגיע ל-V=4.

זה יכול להיות 2 * 2 * 1 כלומר בריכה של 2 מטר על 2 מטר ועומק מטר. בין היתר.

זה כמובן לא כולל את משקל הבריכה עצמה

• רעיון טוב! 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 19 שעות, GTאי כתב:

על השאלה הכי חשובה לא עניתם 😅 איפה אתם הייתם ממקמים את הבריכה במרפסת ?

מה הגודל של הבריכה שאתה רוצה?

נראה שהכי הגיוני להיצמד לקיר עם העמודים כמה שניתן. אתה צריך להתייעץ עם מהנדס בניין כמובן כדי שלא יצא מצב שמסיבת הבריכה שלך תעבור פתאום אל השכן מלמטה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, GTאי כתב:

4 טון זה לא בריכה של 4 מטר עומק?? למה כל כך הרבה?

תראה מה @m3x7r3m3 כתב.

אנחנו חיזקנו עבור גקוזי, משקל כולל ~1.3 טון. רצינו להשאר רחוק מאוד מהמגבלות.

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלנים של מגדלי דירות מסכימים לדבר כזה?

זה סתם כאב ראש בשבילם אחרי שהבניין כבר תוכנן. זה גם בטח עולה עשרות אלפים.

חיזוק לא אומר שבדירה ובמרפסת של מי שנמצא מתחתך יהיו עמודים וקורות בטון עבות יותר, הוא מסכים לזה?

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי ביקשתי את החיזוק לפני תחילת הבניה כמובן, ואת העלות נשא היזם (בקשה לאחר שסגרנו מחיר..).

כל תוכנית היא בסיס לשינויים ואנחנו ערכנו גם הרבה שינויים בדירה עצמה/חלונות/קירות.

הכל היה על חשבון היזם והוא הסכים כי קנינו מוקדם ועוד לא ייצקו את הרצפה שלנו. כמובן שינויים הגיוניים, לא היה אפשר לשנות קירות נושאים/קורות/ ממד/ מדרגות.

השכן לידנו קנה את הדירה לידינו כמה חודשים אחרינו והקבלן לא הסכים לבצע כבר שינויים.

לגבי העומס הנוסף על התקרה (4טון מקס במקרה שלנו), הוא מתחלק על כל העמודים שמקיפים אותו והם מתוכננים עם מקדם גבוהה ולכן לא צריך היה לשנות את הקונסטרוקציה בקומות/ עמודים מתחתינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.5.2021 בשעה 16:52, m3x7r3m3 כתב:

4 טון מים = 4 קוב מים = 4 מטר מעוקב של מים.

כדי להגיע ל-4 מטר מעוקב של מים יש שלל אופציות.

V = A * B * C

כש-A, B ו-C הן הצלעות (אורך רוחב ועומק) של הבריכה במטרים. אתה פשוט צריך להגיע ל-V=4.

זה יכול להיות 2 * 2 * 1 כלומר בריכה של 2 מטר על 2 מטר ועומק מטר. בין היתר.

זה כמובן לא כולל את משקל הבריכה עצמה

את החיזוק עושים לפי מ"ר. לפי החישוב שלך זה צריך להיות 1*1*4 (4 זה הגובה) - יענו בריכה של 4 מטר עומק

בתאריך 27.5.2021 בשעה 18:05, locus כתב:

תראה מה @m3x7r3m3 כתב.

אנחנו חיזקנו עבור גקוזי, משקל כולל ~1.3 טון. רצינו להשאר רחוק מאוד מהמגבלות.

זה אומר גובה של 1.3 אם משקל הג'קוזי הוא 0 ק"ג. נשמע לי מעט מדי

לפני 17 שעות, locus כתב:

במקרה שלי ביקשתי את החיזוק לפני תחילת הבניה כמובן, ואת העלות נשא היזם (בקשה לאחר שסגרנו מחיר..).

כל תוכנית היא בסיס לשינויים ואנחנו ערכנו גם הרבה שינויים בדירה עצמה/חלונות/קירות.

הכל היה על חשבון היזם והוא הסכים כי קנינו מוקדם ועוד לא ייצקו את הרצפה שלנו. כמובן שינויים הגיוניים, לא היה אפשר לשנות קירות נושאים/קורות/ ממד/ מדרגות.

השכן לידנו קנה את הדירה לידינו כמה חודשים אחרינו והקבלן לא הסכים לבצע כבר שינויים.

לגבי העומס הנוסף על התקרה (4טון מקס במקרה שלנו), הוא מתחלק על כל העמודים שמקיפים אותו והם מתוכננים עם מקדם גבוהה ולכן לא צריך היה לשנות את הקונסטרוקציה בקומות/ עמודים מתחתינו.

גם אני לפני בניה ויכול בשלב הזה לעשות הכל , המרפסת 100% על הדירה מעל כך שלא צריכה להיות בעיה של לחזק חלק או הכל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, GTאי כתב:

את החיזוק עושים לפי מ"ר. לפי החישוב שלך זה צריך להיות 1*1*4 (4 זה הגובה) - יענו בריכה של 4 מטר עומק

זה אתה אמרת. המרפסת אצלי חוזקה לשאת עומס סטטי של 4 טון סהכ על פני כל המרפסת. יש לי מרפסת של 40 מ״ר, אתה לא חושב שאני באמת יכול לשים עלי 160 טון...

זה אומר גובה של 1.3 אם משקל הג'קוזי הוא 0 ק"ג. נשמע לי מעט מדי. 

נפח המים בגקוזי 1.1 קוב + משקל הגקוזי = 1.3 טון, פשוט.  

גם אני לפני בניה ויכול בשלב הזה לעשות הכל , המרפסת 100% על הדירה מעל כך שלא צריכה להיות בעיה של לחזק חלק או הכל. 

מעולה! לך על זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@locus מה שאתה רושם לא הגיוני. התקן למרפסת שמש הוא 350 ק"ג למ"ר. אין מצב (וזה לא חוקי) שמרפסת של 40 מ"ר יכולה לשאת 4 טון... 

אם עשו לך חיזוק מיוחד אתה צריך לקבל אישור קונסטרוקטור על על העומס המותר.

נראה לי שאתה מפספס משהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפספס כלום.

זה כל המשמעות של חיזוק!

להעלות את החוזק מהתקן הסטנדרטי.

איך בדיוק אתה חושב שחיזקו את המרפסת שלי? 

הכל עבר אישורים, יש לנו תוכניות קונסטרוקציה שמראות את כל החיזוקים, ומציינות את העומס שמותר לנו להעמיס...דרשתי את זה מהיזם. הכל גם בא לידי ביטוי בכמות הברזל במרפסת. היה מרשים מאוד לפני היציקה. הגקוזי עומד במקום עם מים בתוכו כבר שנה שניה... הכל טוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, קצת סדר:
- צודקים החבר׳ה שאומרים לקרב את העומס לקירות ועמודים. זה יפחית את כמות ה׳חיזוק׳ הדרושה (כמה מילים על זה בהמשך)

- מבחינת אפשרויות, בשלב התיאוריה (כל עוד כלום לא בנוי) הכל אפשרי. ברגע שכבר יש עמודים/קירות קיימים שצריך להתבסס עליהם ולא ניתן להרחיב את החתך לכל הגובה, נוצרת מסגרת מסויימת של אילוצים לגבי העומס שניתן או לא להשעין.
בסופו של דבר זה משחק באריתמטיקה.

- באופן כללי, למיטב הכרתי, העמודים לא מהווים בעיה - התוספת לעומס עליהם תמדד יחסית למשקל של כל הבניין שהם נושאים ולכן באחוזים לא יהיה מדובר בשינוי מהותי.

- על חיזוקים בכמה מילים: החיזוק לתקרה ייעשה על ידי הגדלת העובי שלה ו(סביר להניח) יותר ברזל בחלק התחתון ו(אם רוצים להגדיל יותר תסבולת) גם בחלק העליון. לרוב בבנייני מגורים לא יהיה קורות באמצע התקרה אלא רק בהיקף או במרפסות (גם בהיקף).

- הערה נוספת לסיום; עומסים על תקרות בהנדסה נמדדים בקילו-ניוטון למטר רבוע. ההמרה הפשוטה מטון למטר רבוע היא הכפלה ב10. 1 טון למ״ר = 10 ק״נ למ״ר.

אם יש שאלות נוספות שאני יכול לתת תשובה יותר ממוקדת אשמח

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתבכתם קצת עם החישובים.

בריכה של 1*1*1 תהיה 1000 ליטר מים - 1 טון.
דהיינו כדי להגיע למשקל 350 קג למ'ר, לא משנה מה שטח הבריכה או אם היא בתצורת גיטרה שלא הצלחתם לחשב - מים בגובה 35 סמ יתנו את הנתון של 350 קג למ'ר.
משקל גוף הבריכה זניח לעומת משקל האנשים שיכנסו אליה, זה אומר שגם בבריכת ילדים מתנפחת זה יהיה מאוד לא אחראי למלא מים אפילו לגובה 30סמ

דוגמא נוספת - בריכת 'גינה' מינימלית לרוב הינה 2*3 מטר וניתן למלא בה כ 65 סמ אז תחשיב משקלה יהיה
3*2*0.6
שזה 3.6 טון.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

• רעיון טוב! 1

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והחיזוק הזה לא פוגע בשכן מלמטה, שפתאום יש לו מרפסת עם גג נמוך בכמה סנטימטרים. שלא לדבר על רעש תמידי של מסיבות בריכה וג'קוזי.

קשה לי לומר מהצילום מסך שפות״ש הביא לכאן, אבל תיאורטית זו לא נראית תקרה זיזית כך שבאופן יחסית קל ניתן לשנות רק את עובי התקרה של המרפסת בלבד.
אם זה נופל על מרפסת אחרת של מישהו מתחתיו, הפרשי המפלסים מטשטשים במעבר בין חלקי המבנה.
אם זה נופל על דירה של מישהו מתחתיו, כמובן שאי אפשר לשנות את גובה התקרה באמצע הבית שלו ולכן יהיה צורך לעבות את כל התקרה כדי לקבל גובה אחיד או להגדיל את עובי התקרה כלפי מעלה ולא כלפי מטה (תיאורטית, לא חושב שבאמת יעשו כזה דבר).
מבחינת תוספת לעובי, הערכה תאורטית שלי שאם התקרה הסטנדרטית (ללא ׳חיזוק׳) היא באיזור 22cm אז אנחנו מדברים לפחות על 150% עובי, משמע עובי תקרה חדשה באיזור 33cm
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי אני השכן מלמטה כי זה פנטהאוס.

בנוסף, כמובן שלא מדובר על מרפסת קונזולית, אלה מרפסת שמעל תקרה קיימת.

הגדרתי בחוזה לייזם שגובה התקרות שלי בכל נקודה בבית לא יהיה קטן מ265 סמ (לא כולל הנמכות גבס שבחרתי לעשות), כמו ש @MiG אמר, התכנון אצלנו נערך לשינוי הזה הרבה לפני שהייתה לנו רצפה של הקומה הראשונה שלנו, לכן היה ניתן להערך לכל השינויים, כולל גובה הדירה עצמה שעמד בדרישות עם ספיירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.5.2021 בשעה 15:02, GTאי כתב:

התייחסתי רק למשקל, מכיוון שדובר על 4 טון, לא 4 טון למ"ר

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...