Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת רכב, רכב חדש מהחברה?

drStrange
שימו לב! השרשור הזה בן 1104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים יקרים.

לאחר קריאה מרובה וחיפוש של רכבים, ולאחר שמכרתי את היונדאי שלי.

מחפש לרכוש רכב.

סוג הרכב שאני מחפש לא גדול מידי אך לא קטן. 

הדגמים המועדפים שכרגע עולים על הפרק

איביזה\ארונה

סטוניק

I20 החדשה(שהושקה לפני מס' ימים)

קאמיק

הנסיעות הולכות ליהיות בעיקר עירוניות (חיפה ועליות)

פעם בשבועיים בין עירוניות ארוכות.

לכן חשוב שהרכב יהיה נוח.

מיועד לזוג צעיר ללא ילדים.

ההתלבטות הראשונה היא האם בכלל כדאי להביא רכב חדש או יד שניה? 

מחיפושים מרובים אחר סטוניק ואיביזה בשוק היד השניה לא מצאתי מציאות ולכן אני שוקל את עניין הרכב החדש.

התקציב שלי הוא באיזור ה115 אש"ח.

הסיאט FR עומדת בתקציב כמו כן לא חייב אפשר ללכת על הסטייל.

הI20 החדשה עומדת בתקציב ברמת האבזור הגבוהה.

הארונה טיפה יותר יקרה השאלה אם היא שווה את זה או שהיא כבדה יותר מהאיביזה ולכן עדיף כבר איביזה?

כמו כן קראתי שלסקודה יש הנחת חבר ואולי עם מיקוח קל אפשר להוריד אותם לסכום של איזור ה115.

קראתי המון על הגירים DCT\DSG , מבין את הבעייתיות עם כל אחד מהם. 

שמעתי על המון אנשים שרושמים שעם נהיגה נכונה בגירי הDSG הגירים בסדר גמור ולא אמורה ליהיות בעיה.

מצד שני לא מצאתי רכב אחר עם גיר פלנטרי נורמלי במסגרת המחיר הזה. (יבואו ויגידו קורסה, אני מפחד מרכבים צרפתים הרבה יותר מגרמנים)

הרכב יהיה ברשותי גג עד 5 שנים כנראה.

אשמח לחכמת ההמונים, איזה רכב עדיף, ומדוע?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית דווקא בגלל נסיעות עירונית ועוד בעיר כמו חיפה לא הייתי בוחר בגיר רובוטי עקב המצמדים.

אם אתה פתוח לעוד הצעות, הייתי בודק אופל קורסה למשל, תהיה זריזה, מאובזרת, נראית טוב ועם גיר פלנטרי בעל 8 הילוכים.

או למשל  פיגו 208 בעלת מנוע זריז דומה לקורסה, אבל עם סלון מודרני יותר לדעתי, שים לב שלחלק מהנהגים ההגה מסתיר את לוח המחוונים.

הפיגו למשל נוחה מהאיביזה והקורסה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה? הגיר יפני, בעיות חשמל שייכות לעבר, המנועים אמינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, צרפתי, תמיד יש חשש בקניה של כזה.

בעיקר מזה שלא יודעים לטפל ברכב,

ובעיקר מזה ש"אפול" עם הרכב, ומה יהיה עם השכירות שלו אחר כך?

ד"א לא יודע אם זה מייצג אבל השבוע הייתי עם קורסה בצורה הישנה לדעתי שנת 2017, מהשכרה.

מרווח הדוושת (הבלם והגז) היה ממש צמוד וזה מקשה על אדם כמוני עם רגל גדולה, ובנוסף הגיר לא היה מאה במיוחד בירידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשפט לא יודעים לטפל אולי היה נכון לשנות ה 80.

היום כולם יודעים לטפל בהם ואין בהם שום דבר מיוחד שאין בטיוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, yulianx כתב:

המשפט לא יודעים לטפל אולי היה נכון לשנות ה 80.

היום כולם יודעים לטפל בהם ואין בהם שום דבר מיוחד שאין בטיוטה.

באזור חיפה הרבה מוסכים שאינם מתמחים /מורשי היבואן לא כ"כ ששים לגעת ברכבים הללו- יש לנו ניסיון משפחתי מצער בעניין עם 307,שהזדקקה להחלפת אטם ראש מנוע לפני 8-9 שנים ושום מוסך כללי לא היה מוכן לגעת ברכב (היה צריך להחליף אטם בלבד בגלל דליפה,הרכב בכלל לא התחמם ובסוף הרכב אושפז ב"צמרת")

מצד שני יש את מוסכי צמרת וגזית, שני מורשי יבואן, ועוד שני מתמחים בצרפתיות כשנוסעים לכיוון קרית אתא וזה די מספיק .

בתקציב הזה יכולה להיכנס אחלה מאזדה 2 חדשה- עזוב אותך מהכאב ראש של הגיר הרובוטי ותחזוקתו הבעייתית בנסיעה העירונית,קנה רכב בראש שקט ושכח מהצרות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שואל אותי הייתי אומר 3 אופציות- יאריס, מאזדה 2, 208.

מה שנראה לך יותר, ותעשה נסיעות מבחן על כולן.

הן כולן מצויינות.

אישית הייתי נוטה קצת יותר לכיוון ה208 (אני מחזיק כזו ודי משוחד- כי אני מאוד נהנה ממנה)

היאריס החדשה מביקורות עושה רושם שעשתה קפיצת מדרגה רצינית ביחס לדור הקודם, ובהחלט אופציה ראוייה.

מאזדה 2 היא הכי מיושנת, אבל מצד שני המכלולים שלה נראה שעומדים מצויין במבחן הזמן, והיא גם אמורה להיות מהנה יחסית לנהיגה.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, colauti 9 כתב:

באזור חיפה הרבה מוסכים שאינם מתמחים /מורשי היבואן לא כ"כ ששים לגעת ברכבים הללו- יש לנו ניסיון משפחתי מצער בעניין עם 307,שהזדקקה להחלפת אטם ראש מנוע לפני 8-9 שנים ושום מוסך כללי לא היה מוכן לגעת ברכב (היה צריך להחליף אטם בלבד בגלל דליפה,הרכב בכלל לא התחמם ובסוף הרכב אושפז ב"צמרת")

מצד שני יש את מוסכי צמרת וגזית, שני מורשי יבואן, ועוד שני מתמחים בצרפתיות כשנוסעים לכיוון קרית אתא וזה די מספיק .

בתקציב הזה יכולה להיכנס אחלה מאזדה 2 חדשה- עזוב אותך מהכאב ראש של הגיר הרובוטי ותחזוקתו הבעייתית בנסיעה העירונית,קנה רכב בראש שקט ושכח מהצרות.

לפני 32 דקות, ik3 כתב:

אם אתה שואל אותי הייתי אומר 3 אופציות- יאריס, מאזדה 2, 208.

מה שנראה לך יותר, ותעשה נסיעות מבחן על כולן.

הן כולן מצויינות.

אישית הייתי נוטה קצת יותר לכיוון ה208 (אני מחזיק כזו ודי משוחד- כי אני מאוד נהנה ממנה)

היאריס החדשה מביקורות עושה רושם שעשתה קפיצת מדרגה רצינית ביחס לדור הקודם, ובהחלט אופציה ראוייה.

מאזדה 2 היא הכי מיושנת, אבל מצד שני המכלולים שלה נראה שעומדים מצויין במבחן הזמן, והיא גם אמורה להיות מהנה יחסית לנהיגה.

קודם כל תודה וטוב לדעת על מוסכים. לא מכיר כאן מספיק עדיין.

העניין עם מאזדה 2 הוא שהיא נמוכה מאד בישיבה ושם בכלל כף הרגל שלי לוחצת על הגז והברקס בו זמנית, מאד לא נוח לי עם זה.

את היאריס לא לקחתי בחשבון סתם בגלל הגיל הרציף, אבל לא נסעתי עליה.

מעניין שההמלצה שלכם הולכת על הנטייה לקורסה\208

ההצעות של איביזה וכו' עלו בגלל שהן זהות בסגמנט אך פיזית הן קצת גדולות יותר מבחינת התחושה . יכול ליהיות שאני טועה אבל הקורסה שלקחת מהשכרה השבוע הייתה טיפל'ה צפופה, היאריס משאירה את אותו הרושם, והמאזדה 2 אין מה לדבר

עריכה אחרונה על ידי drStrange
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורסה החדשה והישנה אלו שני עולמות שונים.

היאריס בעלת גיר רציף, נהגתי על ההיברידית, מרגישה זריזה ויחסית לשאר הרכבים עם רציף לא כזאת רועשת, הגאז החדשה רועשת יותר, מה שכן היאריס קשיחה יותר ופחות נוחה בעיר, גם המושב נוקשה יותר, אם כי מאחור, לדעתי אחד המושבים הנוחים שיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה סיבה לפחד מרכבים צרפתיים. אופל עברו לידיים של פיג'ו וסיטרואן, הדמיון היחיד בין הקורסה החדשה לישנה הוא השם. 

המנוע שבקורסה וב208 מוכיח את עצמו כבר 7 שנים, מחלות הילדות שלו טופלו וכרגע האמינות שלו ביחד עם התיבה הפלנטרית היא בין הטובות שיש בשוק. 

חבל לוותר על רכבים כאלו טובים בגלל סטיגמות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצפרתיות של היום הן ממש לא מה שהיה, אפילו לא מה שהיה לפני עשור, מנכ"ל אחר, ניהול אחר, ראש פתוח שיודע לחשוב מחוץ לקופסה ולא חשיבה צרפתית מקובעת, ועובדה רואים מה הוא עשה עם ה3008 שאיתנו כבר 4 שנים, רכב הכי טוב בקטגוריה שלו, אמינות מופתית, וסחירות טובה מכל יפנית אחרת.

אני גם ממליץ לך לבדוק את הפיג'ו 208, לדעתי נוחות ואיכות הנסיעה לבדם שוות את המחיר, הבעיה רק שצריך לבדוק אם הרכב בכלל מתאים לך או לממדים שלך, ללא קשר לרכב הספציפי הזה, אלא לכל רכב שתבחר.

לגבי היאריס החדשה, אני לא יודע איך היא, אך שווה לבדוק אותה בנסיעות האלה טרם הרכישה, היאריס הישנה יותר של חבר (2019) לא מתאימה בכלל לנסיעות בינעירוניות, לא נוחה ומרעישה בצורה בלתי נסבלת, יש מן רעש חשמלי כזה אולי של המערכת ההיברידית שמטריף, אני לא הייתי קונה אותה בשקל לנסיעות כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביאריס החדשה אין את הדברים שציינת.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן אחרי שנעלמתי כמה ימים והלכתי לנסיעות מבחן מרובות.

את הקורסה שללתי בגלל חלל קטן ברכב, אבל בהחלט נוסע לא רע.

היום ראיתי את הקרוסלנד שהגיע שנראה גם לא רע.

יש לי כרגע את הארונה מהשכרה שנוסע לא רע,

ונסעתי על הסטוניק שגם חמודה בהחלט.

בכל מקרה האופציות השתנו לכיוון הקרוסאוברים הקטנים, הארונה הסטוניק וכו'.

האם ידוע על מחלות גיר בסטוניק, כפי שדיברו בעבר על הDSG?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...