Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר 12V לפריוס היברידית דור 2 (2007)

galra
שימו לב! השרשור הזה בן 1108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מצבר העזר נפח את נשמתו, ואני מנסה להבין איזה מצבר לרכוש.

אני יודע שגודל התושבת אינו סטנדרטי, ושהמוסכים מציעים מצבר שנפ תואם בגודל ובהספק. אולם, אני יודע שהרכב מותאם למצבר AGM (הן מבחינת התאמה למערכת הטעינה החשמלית, והן מטעמים בטיחותיים, כאשר הסוללה יושבת בתא הנוסעים).

עברתי על שלל הודעות כאן בפורום, אך לא הצלחתי להבין האם קיימת בארץ אופציה זמינה לסוללת AGM בגודל הנכון. ישנן סוללות AGM של ורטה, סטרט אפ ושל בוש, לבוש גם קיים דגם תואם, בעיקרון. אבל לא הצלחתי להבין אם קיים משהו זמין בארץ. כמה חנויות שדיברתי עמן הציעו בעיקר מצברי שנפ/ורטה רגילים, בגודל והספק מתאימים אך שאינם AGM, ומנסיון עבר גם אינם מחברים את צינורית ניקוז הגזים (שאינה בגודל מתאים, והצרכן נדרש לאלתר מתאם).

מישהו מכיר מצבר מתאים, או מצא פתרון טוב יותר מלרכוש מצבר פשוט, להחליף כל שלוש-ארבע שנים ולקוות שלא תהיה תאונה?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש מערכת סטארט סטופ/כתוב בספר שהרכב שיש צורך במצבר מיוחד- לך עפ"י ההנחיה הנדרשת.

אחרת,מצבר איכותי מחברה ידועה כמו שנפ יעשה את העבודה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, מרק10 כתב:

שים לב מדובר על רכב היברידי.

הוא דיבר על כך,שהמצבר הרגיל (עזר) הלך ולא המצבר ההיברידי להבנתי.

אם כתוב בספר הרכב שמצבר רגיל מספיק טוב אז סבבה,אם לא כתוב אפשר להתקשר לאחד ממוסכי טויוטה ולשאול- יגידו לו מיידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור נראה שהמוסכים המורשים בארץ לא סגורים בדיוק על המפרט של המצבר הנדרש, וכשביקשתי תשובות הפנו אותי לשנפ, מהם הם מקבלים את המצבר.

המצבר הנדרש (לפי הספציפיקציה הרשמית של טויוטה העולמית) הוא אכן מצבר AGM, לטעינה שלו גם מותאמת מערכת הטעינה ברכב (מה שיוצר בלאי גדול יותר לסוללת lead acid חלופית).

אבל לא הצלחתי למצוא מצבר AGM מתאים בארץ, או תשובה להאם קיים אחד כזה. רק תשובות של "אתה צריך לשים מצבר AGM".

אין חיה כזו? אין ברירה אלא להתפשר על מצבר רגיל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, galra כתב:

כאמור נראה שהמוסכים המורשים בארץ לא סגורים בדיוק על המפרט של המצבר הנדרש, וכשביקשתי תשובות הפנו אותי לשנפ, מהם הם מקבלים את המצבר.

המצבר הנדרש (לפי הספציפיקציה הרשמית של טויוטה העולמית) הוא אכן מצבר AGM, לטעינה שלו גם מותאמת מערכת הטעינה ברכב (מה שיוצר בלאי גדול יותר לסוללת lead acid חלופית).

אבל לא הצלחתי למצוא מצבר AGM מתאים בארץ, או תשובה להאם קיים אחד כזה. רק תשובות של "אתה צריך לשים מצבר AGM".

תשאל מוסך מורשה יבואן- אם אני מגיע אליכם איזה מצבר אתם מרכיבים לי... 

אתה יכול לגשת לכל חשמלאי רכב ולבקש שיתקינו מצבר AGM - אם אין גש למורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפשר על מצבר תוצרת בוש מסדרה S5 (סילבר קלציום) עם אפשרות חיבור של צינורית האיוורור בקומבינה במידה והפתח בצד המצבר לא מתאים מבחינת המידות שלו.

לפני 25 דקות, galra כתב:

הייצרן סגור על סוג המצבר. עזוב מה אומרים או ממליצים לך במוסך המורשה בעניין המצבר.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, מרק10 כתב:

תתפשר על מצבר תוצרת בוש מסדרה S5 (סילבר קלציום) עם אפשרות חיבור של צינורית האיוורור בקומבינה במידה והפתח בצד המצבר לא מתאים מבחינת המידות שלו.

הייצרן סגור על סוג המצבר. עזוב מה אומרים או ממליצים לך במוסך המורשה בעניין המצבר.

תודה רבה מרק. יש לך אולי הפניה למצבר כזה? דיברתי עם כמה עסקים וגיגלתי עצמאית, אני מוצא רק מצברי S4 במידה ובהספק הנכונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדקתי למי יש במלאי מצבר מתאים. פנה לייבואן לדיקו לבירור.

גם למצבר מסוג S4 יש שני פתחים בצידי המצבר לחיבור הצינורית. במקרה הגרוע אפשר לפתור את חיבור הצינורית על-ידי מתאם כמו בתמונה המצורפת הנמכר בהרבה חנויות ת"א.

מחברי תוצרת תפן.jpg

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, מרק10 כתב:

לא בדקתי למי יש במלאי מצבר מתאים. פנה לייבואן לדיקו לבירור.

גם למצבר מסוג S4 יש שני פתחים בצידי המצבר לחיבור הצינורית. במקרה הגרוע אפשר לפתור את חיבור הצינורית על-ידי מתאם כמו בתמונה המצורפת הנמכר בהרבה חנויות ת"א.

מחברי תוצרת תפן.jpg

התכוונתי לדגם מצבר S5 מתאים לדוגמה, שאדע לחפש, כי אצל המוכרים השונים מצאתי רק S4. גם באתר של בוש, לאחר הגדרת מודל הרכב, הוא טוען שאין מצבר מתאים. אבל נראה שהאתר יתאים רק מצבר AGM כנדרש... (גם על S4 הוא טעון שאינו מתאים, וכן מציע מצבר AGM S6 מסויים, אבל חוסר התגובה מלדיקו רומז לי שהוא לא מיובא).

תודה, אשיג מחברים כנ"ל.

image.thumb.png.8de4fdff650efb5462d644b989a932a8.png

עריכה אחרונה על ידי galra
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצברים מסדרה S4 או S5 הם פשרה להחלפת מצבר AGM מקורי. רק לבדוק שמידות המצבר ומיקום קטבי המצבר (פלוס/מינוס) מתאימים לרכבך.

איזה מצבר מותקן ברכב נכון להיום ? הרי כבר החליפו מצבר או שנים מאז שנת 2007 ?

* צור קשר טלפוני עם לדיקו ולא דרך הודעות מייל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...