Jump to content

galra

 • פרסום הודעות

  12
 • תאריך הצטרפות

מוניטין

1 נייטרלי

אודות galra

 • דירוג
  חדש בפורום (< 41 הודעות)
 1. התכוונתי לדגם מצבר S5 מתאים לדוגמה, שאדע לחפש, כי אצל המוכרים השונים מצאתי רק S4. גם באתר של בוש, לאחר הגדרת מודל הרכב, הוא טוען שאין מצבר מתאים. אבל נראה שהאתר יתאים רק מצבר AGM כנדרש... (גם על S4 הוא טעון שאינו מתאים, וכן מציע מצבר AGM S6 מסויים, אבל חוסר התגובה מלדיקו רומז לי שהוא לא מיובא). תודה, אשיג מחברים כנ"ל.
 2. תודה רבה מרק. יש לך אולי הפניה למצבר כזה? דיברתי עם כמה עסקים וגיגלתי עצמאית, אני מוצא רק מצברי S4 במידה ובהספק הנכונים.
 3. כאמור נראה שהמוסכים המורשים בארץ לא סגורים בדיוק על המפרט של המצבר הנדרש, וכשביקשתי תשובות הפנו אותי לשנפ, מהם הם מקבלים את המצבר. המצבר הנדרש (לפי הספציפיקציה הרשמית של טויוטה העולמית) הוא אכן מצבר AGM, לטעינה שלו גם מותאמת מערכת הטעינה ברכב (מה שיוצר בלאי גדול יותר לסוללת lead acid חלופית). אבל לא הצלחתי למצוא מצבר AGM מתאים בארץ, או תשובה להאם קיים אחד כזה. רק תשובות של "אתה צריך לשים מצבר AGM". אין חיה כזו? אין ברירה אלא להתפשר על מצבר רגיל?
 4. שלום, מצבר העזר נפח את נשמתו, ואני מנסה להבין איזה מצבר לרכוש. אני יודע שגודל התושבת אינו סטנדרטי, ושהמוסכים מציעים מצבר שנפ תואם בגודל ובהספק. אולם, אני יודע שהרכב מותאם למצבר AGM (הן מבחינת התאמה למערכת הטעינה החשמלית, והן מטעמים בטיחותיים, כאשר הסוללה יושבת בתא הנוסעים). עברתי על שלל הודעות כאן בפורום, אך לא הצלחתי להבין האם קיימת בארץ אופציה זמינה לסוללת AGM בגודל הנכון. ישנן סוללות AGM של ורטה, סטרט אפ ושל בוש, לבוש גם קיים דגם תואם, בעיקרון. אבל לא הצלחתי להבין אם קיים משהו זמין בארץ. כמה חנויות שדיברתי עמן הציעו בעיקר מצברי שנפ/ורטה רגילים, בגודל והספק מתאימים אך ש
 5. יש לך רעיון למצבר חלופי? אני נוטה לוורטה כחול, הוא היחיד שמצאתי איזושהי עמדה עקבית שאפשר "להתפשר" עליו. לא שברור לי למה, גם הוא לא deep cycle, AGM ולא ברור אם הוא אטום עם שסתום חירום שמתאים לצינורית ניקוז הגזים.
 6. המצבר אכן הוחלף בעבר, כשהרכב עוד היה ברשות ההורים. אולם במסמכי האחזקה של יוניון מוטורס מצויין במפורש מצבר 45AH (ולא 35AH) https://union-motors.toyota.co.il/public-website-files/getFile.php?file_id=25&maintenance=1 ובכל מסמך פירוט באנגלית שמצאתי מצוין בנוסף מצבר AGM, כשהתואם הנפוץ היחיד אליו בשוק המערבי הוא אופטימה צהוב. אלא שבארץ הוא עולה כמו 5 מצברים ונמכר בחנות וחצי. אמנם המצבר שכרגע ברכב הוא (כנראה) רגיל, אבל אין לי כוונה לחכות לתאונה בה הסוללה תיסדק או לפעם שבה יצטבר מימן בתא הנוסעים. אבדוק עם איציק, לא מכיר אותו. תודה! בדקתי מול יוניון מוטורס שבדקו מול המוסך, ואמרו לשים
 7. הלך המצבר לפריוס 2007. עשיתי מחקר קטן, וממה שאני מבין חשוב שהמצבר יהיה מצבר deep cycle, ומסיבות בטיחותיות שיהיה AGM אטום שמתאים לחיבור לצינורית ניקוז הגזים ובמידות המתאימות. נראה שאין כזה מצבר בארץ, פרט אולי לאופטימה צהוב ב-2500 שקל(!). כמה מקומות שדיברתי איתם הציעו מצבר שנפ סטנדרטי בגודל מתאים. זו באמת גזירת גורל? מצבר שאינו deep cycle וודאי דורש שימוש תכוף ברכב, ואני מעדיף לא לפלוט גזים רעילים ומתלקחים לתוך חלל הנוסעים, או להסתכן בפיזור חומצה חזקה במקרה של תאונה. מה האופציה הכי טובה שזמינה? תודה!
 8. שלום, נורת המנוע שלי החלה לדלוק לא מזמן, ובמוסך (מורשה, אמין. רייכמן בבני ברק) הודיעו שהקוד תקלה מצביע על בעיה בממיר הקטליטי. עלות ההחלפה - 10000 שקל(!). שאלתי על מחירון ממירים שבדקתי, טווח של 800-2000 שקלים, הוא אמר שהם חליפיים ולרוב לא מביאים את הסחורה, חוזרים למוסך אחרי שנה וכו', אלא אם יוצרו באותו מפעל כממיר המקורי, אך יהיה קשה לאתר אחד כזה. עלי לבצע טסט בשבוע הקרוב, והוא הציע לנסוע עם תוסף, אם עלות ההחלפה גדולה עלי כעת. שאלתי לגבי ניקיון המערכת בהזרקה ישירות למערכת (סעפת?), כפי שקראתי במס' מקומות. הוא אמר שבמקרה הזה זה לא רלוונטי. יש למישהו ניסיון בניקיון כנ"ל בממיר של פריוס
 9. ה-goodyear נראה רמה אחת מעל לצרכים שלי. ה-t1r הוצע במחיר זהה, אך אני מבין שהוא מיועד לצרכים שונים. אני מאזור חיפה, אבל מגיע לעיתים לת"א. אבדוק אצלו. אני בודק כרגע מול שירות הצמיג בנתניה, גלגלי המגן בבית דגן, צמיגי הצטלבות התבור בחיפה וטייר קלאב בחיפה. על גלגלי המגן ראיתי שיש כאן מגוון המלצות. אשמח לחוות דעת גם על החנויות האחרות (אפשרי גם בפרטי, לצורך פרטיות). המון תודה! עשיתם לי סדר
 10. תודה רבה! באחת הפנצ'ריות (הגדולות) טענו שה-cf2 חסר במלאי ואין צפי לחזרתו לשוק, אך קיים ה-T1R, על פניו בעל מפרט זהה (אינדקס עומס 87 במקום 91), אך מעט יקר יותר. הוא אכן באיכות זהה? הפרש של כארבעים שקלים לגלגל שווה את הבדל האיכות בינו לבין הפלקן (אם קיים)?
 11. שלום, הגיעה שעתם של ארבעת הצמיגים בפריוס (2007) שברשותי, ואני מתלבט לאילו צמיגים להחליף. בפנצ'ריות כמובן מנסים לדחוף לי את החברות הסיניות. אני מעוניין בצמיג איכותי ובטיחותי, אך מהזולים בקטגוריה זו (הרכב לא נמצא בשימוש אינטנסיבי. בין 100 ל-400 ק"מ בחודש. בעיקר בכבישים 4 ו-2). מקריאה בפורום אני מבין שגם לסדרה יש משמעות מכרעת, ולא רק ליצרן. מידת הגלגלים היא 195/55R16, אינדקס 86S או 86V (שניהם מופיעים כאפשרויות רשמיות של היצרן). אשמח להמלצות. תודה!
×
×
 • תוכן חדש...