Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה - אייפד אייר מול מחשב מסך מגע - לסטודנטית

iEminem
שימו לב! השרשור הזה בן 1201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי בוקר טוב.

קרובת משפחה, סטודנטית לביולוגיה שנה א, כרגע משתמשת בלפטופ בן 3-4 ומחברות / קלסרים.

כשיחזרו ללמוד פרונטלית, בגלל בעיות בריאותיות לא תוכל לסחוב את המחשב והקלסרים כל יום לאוניברסיטה.

כרגע יש לה לפטופ דל 15.6 אינצ, שלסחוב אותו עם המטען, וכל הקלסרים מאוד יכבידו עליה.

חשבה לקנות אייפד אייר 2020, 64 ג'יגה, ועט דור שני. יעלה 2.5 אלף ש"ח מאילת.

מצד שני, יש לה גם אפשרות לקנות מחשב נייד עם מסך מגע, בעלות של כ 4 אלף ש"ח (לא מאילת).

במידה ונבחר מחשב נייד, זה כנראה יהיה אך ורק מהמותג HP.

השאלה היא, מה עדיף מבחינת איכות, משקל, ונוחות?

לינק למחשב לדוגמה:

https://ksp.co.il/web/item/102946

כרגע היא לומדת 13 קורסים, ב8 מהם היא כותבת על דפים, וב5 מהם היא מקלידה לוורד. אבל זה רק סמסטר הנוכחי, סמסטרים הבאים אין לי שמץ איך זה יתנהל. כנראה באופן דומה. ככה שלכתוב על מסך כלשהו יעזור לה להקל על העומס.

לטובת האייפד, לי יש את הדגם של שנה שעברה עם עט דור ראשון, ואת כל שנה א כרגע אני מעביר רק באמצעות זה. אני אישית מאמין שאין תחליף ראוי למחברת ועט בתקציב הזה חוץ מהאייפד. מבחינת משקל, חשבתי שתיקח את האייפד על הגב (עם אוכל, מים ושאר הדברים שצריך ללימודים) ואת המחשב תסחב עם תיק נשיאה ביד.

אבל, הלפטופ שלה כנראה ישבוק חיים במהלך התואר, ככה שלקנות את המחשב זה לענות על שני הצרכים למהלך כל התואר.

לכן אני צריך את העזרה שלכם להחליט מה עדיף. האם המחשב הנייד יענה על שני הצרכים ברמה גבוהה? האם המחשב יהיה אמין לאורך 3-4 שנים קדימה?

אשמח להערות והארות בנושא, את הקנייה נצטרך ככה או ככה לבצע שבוע הבא.

תודה מראש. :) 

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

@OFF-RoaD

תודה על התגובה. בדקתי באינטרנט והמכשירים היחידים שיכולים לעמוד בתקציב הם בסדר גודל של אלה:

https://www.adcs.co.il/microsoft-surface-go-2-tablet-10-sua-00001-intel-core-m3-8gb-128gb-ssd-windows-10-pro.html

הבעיה היא שזה לא כולל מקלדת ועט, ואז העסק מתייקר משמעותית.

נניח שאיכשהו נתארגן על עט ומקלדת, המפרט הזה לא חלש מדי כדי להחזיק כמה שנים?

יש באתר מחשבים עם מפרטים יותר חזקים אבל מציינים שם שהעט לא תומך במכשיר ככה שזה קצת לא מועיל :)

מה דעתך?

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האייפד, הרבה מסתפקים בו בתור תחליף למחברת, לפחות ממה שראיתי.

הפתרון הכי נוח לכתיבה בהרצאות בלי להסחב עם מחברות לדעתי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yoav911gt2

תודה על התגובה :)

ומה לגבי לפטופ מסך מגע (בתקציב של כ 4 אש"ח), לדעתך, או מניסיון של קרובים שלך, זה יכול להחליף לפטופ+אייפד? או שעדיף ששניהם יהיו נפרדים? בגדול זו השאלה העיקרית, האם זה תחליף ראוי והאם זה ישרוד לאורך כמה שנים טובות.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר ללסכם בהרצאות אני לא ממש מכיר את הצרכים של ביולוגיה (שהיא לא ביולוגיה חישובית שמצריכה תכנות ולכן מצריכה את שתיהם, לפטופ לתכנות ושימוש בתוכנות עיבוד ואייפד לסיכום הרצאות).
הכי בטוח זה לברר עם אנשים שעשו את התואר ויודעים מה מצפה לה.

כמובן רק היא תדע איך היא לומדת הכי טוב, אם לסכם על דפים לעומת לסכם על טאבלט וכו'.
לסכם בוורד עם משוואות או בליך לוקח יותר זמן בהתאם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסך מגע בלפטופ זה אחד הדברים המיותרים ביותר בעיניי, הממשק של ווינדוס לא בנוי למסך מגע והתוצאה היא בלשון המעטה מוזרה.

אגב אם כבר לפטופ אז 14.1 או 13.3 אינץ' ייתנו יתרון גבוה מאוד בגיזרת המשקל לעומת 15.6

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאומרים במקום מחברת, הכוונה היא להקליד את השיעור או לכתוב בכתב יד על המסך?

אם הכוונה היא להקליד, הייתי קונה טאבלט קומפקטי, משדך לו מקלדת BT נוחה, ורץ עם הסידור הזה.

אם הכוונה היא כתב יד, יש את הפתרון הזה (בתוספת לטאבלט):

אני לא מוצא סיבה להסחב עם לפטופ ללימודים, אלא אם צריך משהו שהוא יותר ממעבד תמלילים/אקסל בסיסי/אינטרנט.

להסחב עם קלסרים... בו, אנחנו לא באייטיז...

שמים את החומר בענן ו/או מורידים רק את מה שצריך לאותו יום לזיכרון של המכשיר, וזהו.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייפד עם מקלדת מקורית של אפל זה שילוב מעולה להרצאות שמאפשר את שני העולמות. (מניסיון - זה מה שאני משתמש בכנסים - גם בתור מפתח)

יחד עם זאת - אם קונים לפטופ - המסך מגע זה לגמרי חצי כח - ושתקליד ותוותר על המסך מגע לטובת לפטופ קל יותר. שזה לדעתי הפתרון. יש לפטופים 13״ בימינו מאוד קלים ועם חיי סוללה טובים.

הסרפס הוא אכן הדבר הכי טוב ללפטופ עם מסך מגע - אבל המפרט שלו דיי עצוב. (במיוחד כשמתחילים להשוות למקבוקים החדשים שגם מבוססים arm וכבר כפולים בביצועים ...)

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Liviur כתב:

אייפד עם מקלדת מקורית של אפל זה שילוב מעולה להרצאות שמאפשר את שני העולמות. (מניסיון - זה מה שאני משתמש בכנסים - גם בתור מפתח)

יחד עם זאת - אם קונים לפטופ - המסך מגע זה לגמרי חצי כח - ושתקליד ותוותר על המסך מגע לטובת לפטופ קל יותר. שזה לדעתי הפתרון. יש לפטופים 13״ בימינו מאוד קלים ועם חיי סוללה טובים.

הסרפס הוא אכן הדבר הכי טוב ללפטופ עם מסך מגע - אבל המפרט שלו דיי עצוב. (במיוחד כשמתחילים להשוות למקבוקים החדשים שגם מבוססים arm וכבר כפולים בביצועים ...)

מעניין, לא ידעתי שלפטופ ללא מסך מגע שוקל פחות. תודה!

אייפד עם מקלדת של אפל ועט, נשמע מעולה. עשית לי חשק לקנות מקלדת בשבילי ולסגור את הסט 😅

לפני שעה, falou כתב:

כשאומרים במקום מחברת, הכוונה היא להקליד את השיעור או לכתוב בכתב יד על המסך?

אם הכוונה היא להקליד, הייתי קונה טאבלט קומפקטי, משדך לו מקלדת BT נוחה, ורץ עם הסידור הזה.

אם הכוונה היא כתב יד, יש את הפתרון הזה (בתוספת לטאבלט):

אני לא מוצא סיבה להסחב עם לפטופ ללימודים, אלא אם צריך משהו שהוא יותר ממעבד תמלילים/אקסל בסיסי/אינטרנט.

להסחב עם קלסרים... בו, אנחנו לא באייטיז...

שמים את החומר בענן ו/או מורידים רק את מה שצריך לאותו יום לזיכרון של המכשיר, וזהו.

בגדול, היא משתמשת בלפטופ ל5 קורסים שדורשים לכתוב הרבה ובמסודר (נניח קורס ביהדות התורה).

אבל יש לה בערך 8 קורסים שהם כוללים בתוכם חישובים, גרפים, וכו וכו (מתמטיקה פיזיקה ולדעתי גם כימיה).

אז היא צריכה את הלפטופ בשביל אותו "מעבד תמלילים" :) פשוט לסכם הכל בוורד באותם קורסים רבי מלל.

האמת שאני לא זוכר אם שאלתי אותה אם היא באמת תיסחב עם כל הקלסרים, סביר להניח באמת שלא, אבל אני התכוונתי יותר למקום שיצבור את כל שמונת הקורסים ההם. מרובי חישובים נוסחאות גרפים וכו'. בעיקר כדי לפנות לה מקום מבחינת קלסרים בבית, וגם כדי שלא תסתבך עם כל הניירת דווקא כשהיא צריכה את הדברים מסודרים. היה לה איזה מבחן עם חומר פתוח, שמרוב דפים מפוזרים חצי מבחן היא התעסקה רק בלמצוא מה היא צריכה. 

לא זוכר אי פעם שנתקלתי במחברת ששלחת. אנסה לקרוא עליה. תודה!

לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

מסך מגע בלפטופ זה אחד הדברים המיותרים ביותר בעיניי, הממשק של ווינדוס לא בנוי למסך מגע והתוצאה היא בלשון המעטה מוזרה.

אגב אם כבר לפטופ אז 14.1 או 13.3 אינץ' ייתנו יתרון גבוה מאוד בגיזרת המשקל לעומת 15.6

גם בעיניי. השיקול לקחת מסך מגע בלפטופ זה נטו כדי "לתפוס שתי ציפורים במכה", במקום לקנות עכשיו טאבלט ב3 אלף שקל ושנה הבאה לפטופ בעוד 3 אלף שקל, אז לקנות מעכשיו שילוב של שניהם בסכום סביר.

לפני 6 שעות, yoav911gt2 כתב:

מעבר ללסכם בהרצאות אני לא ממש מכיר את הצרכים של ביולוגיה (שהיא לא ביולוגיה חישובית שמצריכה תכנות ולכן מצריכה את שתיהם, לפטופ לתכנות ושימוש בתוכנות עיבוד ואייפד לסיכום הרצאות).
הכי בטוח זה לברר עם אנשים שעשו את התואר ויודעים מה מצפה לה.

כמובן רק היא תדע איך היא לומדת הכי טוב, אם לסכם על דפים לעומת לסכם על טאבלט וכו'.
לסכם בוורד עם משוואות או בליך לוקח יותר זמן בהתאם.

נראה לי טעיתי בשם של התואר שלה, וזה "מדעי החיים" (לא שזה אומר לי משהו).

האייפד לא יחליף לה את הלפטופ, היא לא תסכם באייפד בקורסים רבי מלל, היא תשתמש באייפד לקורסים שהם כוללים בעיקר חישובים, גרפים, ודברים כאלה. 

יצא לי לחקור עוד טיפה ויש את Galaxy Tab S6 Lite, שמגיע עם עט כבר באריזה, ועולה כ1200 ש"ח (לא מאילת). כחצי מהמחיר של האייפד ללא עט!

לפי יוטיוב וגוגל, נכון לשנת 2020, זה הטאבלט הכי Value For Money שניתן למצוא שהוא לא אייפד. ("הכי טוב" של אנדרואיד עולה 3.5K++).

תודה לכולם על התגובות. בכל אופן אמליץ לה לקנות את האייפד.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, iEminem כתב:

גם בעיניי. השיקול לקחת מסך מגע בלפטופ זה נטו כדי "לתפוס שתי ציפורים במכה", במקום לקנות עכשיו טאבלט ב3 אלף שקל ושנה הבאה לפטופ בעוד 3 אלף שקל, אז לקנות מעכשיו שילוב של שניהם בסכום סביר.

אז זהו, שזה ציפור אחת, צולעת, שעולה כמו ציפור מזהב.

לפטופ עם מסך מגע (לא אפל, לא מכיר את המוצרים שלהם, מדבר על מבוססי ווינדוס 10), הוא ממש לא תחליף לטאבלט. אפילו לא בכאילו.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • מצחיק 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, iEminem כתב:

כחצי מהמחיר של האייפד ללא עט!

בשביל השימושים הבסיסיים - אין צורך באייפד אייר - אייפד רגיל (הכי פשוט) + עט דור ראשון (ההבדל הוא באיך שהם מתקשרים וסוג המסך , לא באיכות הכתיבה) יעשו את העבודה.

לפני שעתיים, iEminem כתב:

מעניין, לא ידעתי שלפטופ ללא מסך מגע שוקל פחות. תודה!

יש הבדל (קטן אבל קיים) בעובי של המסך , המשקל והחיי סוללה בגלל זה - ולכן הם נוטים להיות יותר כבדים לעומת לפטופ 13״ רגילים.

המייקרוסופט סרפס הוא היוצא דופן כאן - אבל מבחינת ביצועים הוא בערך ברמת ביצועים של אייפד.

כוללים בעיקר חישובים, גרפים, ודברים כאלה. 

אם הכוונה היא להשתמש בעט כדי לשרבט אותם - אז סבבה. אז עיפרון יהיה מעולה

האמת זה מעניין - לא השתמשתי באופיס (יש מלא לאייפד). במה היא משתמשת היום לזה?

Galaxy Tab S6 Lite

dont

טאבלטים אנדרואיד הם לגמרי לא אפויים לא מבחינת שימוש בעט ולא מבחינת אפליקציות כמו אייפד או כמו לפטופ. על ההרפתקאה הזו לגמרי הייתי מוותר.

VFM - סבבה , אבל אם היא לא לחוצה על הדלתא לאייפד (רגיל) + עט + מקלדת (את השניים האחרונים אפשר בכיף גם לקנות משומשים. אני קניתי מקלדת לאייפד ב30 דולר מקורית של אפל) עדיף

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...