Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר מאיביי לאליאקספרסס

locus
שימו לב! השרשור הזה בן 1184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלטתי אחרי שנים להכניס גם את אליאקפרסס לאפשרויות הקניות המכוונות שלי.

מכיר היטב את הפלטפורמה של איביי וקצת קלולסס לגבי אליאקפרסס.

יש דברים מסויימים שאני צריך לשים לב אליהם?

השאלות הספציפיות שיש לי:

1. מה נחשב אחוז משוב חיובי סביר שממנו והלאה הייתם קונים ממוכר? באיביי לא הייתי קונה מתחת ל99%, מה המקביל באליאקפרסס? שואל כי רואה אחוזים נמוכים בהרבה.

2. האם יש עדיפות מיוחדת למוכר שמסומן "מותג מוביל"?

3. יש בעיה לשלם בפייפאל?

4. כשכתוב "מתחיל בעוד 1 יום: 23: 11" או בסגנון, הכוונה שגם אם אקנה לא תתבצע העסקה עד שהזמן יגיע?

5. עוד משהו חשוב שאני צריך לדעת?

תודה!

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מתחיל בעוד" אלה בדרך כלל הנחות צפויות. האתרים הסיניים אוהבים מאד לפתות אותך עם כל מיני מבצעים ש- הכל ב-10 סנט (אבל יש רק 5 פריטים במחיר הזה), רק בדואל (כלומר מוצרים או מחירים שמופצים בדואל שממלא לך את התיבה) וכל מיני שטויות כאלה.

מבחינתי עליאקספרס הוא משלים לאיביי - הרבה פעמים מבחר המוצרים שונה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי:

הנתון הכי חשוב הוא כמה דירוגים יש למוצר. אם קנו אותו 8000 איש ויש אפילו ביקורות מישראל - בטוח לקנייה. בכלל, כל עניין הביקורות עובד בצורה דומה לאמזון. אם אף אחד עוד לא קנה, ואין למוצר דירוג, דלג הלאה.

מבחינת דירוג חנויות - עדיף 96 אחוז ומעלה.

במעמד ההזמנה כדאי מאוד לשלם עוד כמה שקלים על משלח דרך עליאקספרס - מעלה את הסיכוי שהחבילה לא רק תגיע, אלא תגיע מוקדם עם מעקב סביר לגמרי (דרך ההסכם עם דואר ישראל).

בכל הקשור להנחות ומבצעים - די חרטא, שקל פה, שקל שם.

בקיצור, ביקורות ודירוגים. מפה זה מתחיל ומסתיים, ואפשר לראות גם בצילומי הדירוגים כיצד השולח נוהג לארוז את המשלוח. יש המוווון מודעות עם מחיר לא סביר והיסטוריה של הזמנה יחידה - אל תטרח.

אני כבר אחרי כמה מאות הזמנות לאורך השנים, בגדול הגישה הזאת עבדה לי מעולה. החנות היחידה שאני מזמין ממנה מדי פעם למרות מיעוט ביקורות היא חנות יקרה יחסית של כלי מעבדה - אבל יש לה ציון נדיר של 99 אחוז והיא פעילה כבר כמה שנים טובות.

• אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אף אחד עוד לא קנה, ואין למוצר דירוג, דלג הלאה.

בגדול מסכים עם כל מה שכתבת, אבל לגבי השורה הזאת רוצה להוסיף סייג.

יש מוכרים "חדשים" (בין אם באמת מוכר חדש שרוצה להתחיל למכור מוצר קיים, או חנות קיימת שפתחה חשבון חדש למוצר מסויים ורוצה לצבור פידבקים - אפשר לראות שפרטי המוצר, אפשרויות הקניה וכו' כולם זהים) שמפרסמים מוצרים קיימים במחירים יותר נמוכים. לדוגמה לפני כשנה קניתי סט ציורי קנבאס במחיר שנמוך בכמעט 100 שקל ממוכרים שיש להם מלא פידבקים ותגובות של לקוחות (דף המוצר היה זהה לחלוטין לאלו עם הפידבקים).
אותו ציור בדיוק. 150 שח במקום 250.
אני הייתי בין הקונים הראשונים (היו לפניי משהו כמו 10 הזמנות ובלי פידבקים). המוצר הגיע בזמן ותקין, ואני מניח שעכשיו למוכר הזה יש גם כן הרבה פידבקים ותגובות.

בקיצור - לא ישר* להירתע ממוכרים כאלה, שלעפמים מציעים מחיר נמוך בהרבה מהמתחרים ואחרי שצוברים כמות פידבק מסויימת משווים את המחיר לתחרות. גם מבחינת החזרים כספיים וכו' אליאקספרס ממש בסדר בקטע הזה ואם מוצר לא הגיע / הגיע פגום - הכסף יוחזר (מה שכן, לפעמים צריך לחכות הרבה זמן עד שניתן לפתוח dispute אם המוצר לא הגיע).

* אם מדובר במוצרים של כמה שקלים אז זה לא רלוונטי - פשוט לקנות מדף המוצר עם הכי הרבה פידבק. אבל ככל שהמוצר עולה יותר אפשר למצוא הבדלים גדולים במחיר לאותו מוצר בדיוק (עם דף מכירה ש"אוגר" פידבקים).

ורק לחדד - באליאקספרס, מהניסיון שלי, עדיף לשים דגש על הפידבק של *עמוד המכירה* עצמו, ולא של המוכר (אפשרות שלא קיימת באיביי). תעשה את זה ע"י סינון של "Orders" בעמוד החיפוש.
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.חפש ביקורות מישראל, כשזה מוצר גרוע, ישראלים שהרגישו שנדפקו הם הראשונים לקטול את המוכר והמוצר.

2.עבור על תמונות שהעלו קונים ו/או וודא המפרט המוצר את מידותיו, לתמונות שמעלה המוכר יש נטייה "לגדול" מעבר למידות האמיתיות גם כאשר הדוגמנית מחזיקה אותו או שהוא מונח בסביבתו הטבעית.

3. רכשת כמה מוצרים מאותו מוכר, שים לב שהוא מקזז עלות משלוח, יש להם נטייה לחייב עבור כל מוצר בנפרד גם אם יישלחו בחבילה אחת לכתובת אחת. בקש מהמוכר לקזז.. הוא יסכים.

4. קנית ואתה מרוצה, תעלה ביקורת, עם תמונה או מלל, הדירוג שלך יעלה, ובמידה ובעתיד תצטרך לפתוח דיספיוט מול מוכר מסויים, אליאקספרס יתייחסו אליך ברצינות ולרוב יטו את הכף לטובתך.

הכל מנסיון אישי וקרוב לעשור של רכישות.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

• רעיון טוב! 3

|fiat punto 16v Speedgear 2006|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת לי משהו עם סעיף 3 -
1. רוב המוכרים מאוד נחמדים וישמחו לעזור ולענות על שאלות לגבי המוצר והמסביב.
2. יש לא מעט מוצרים שאפשר להתמקח על המחיר שלהם ממש כמו בשוק (כמובן שבמוצרים זולים אין טעם), לדוגמה מהכמה חודשים האחרונים - תמונות, סטיקרים custom made, דברים לבית, מנורות - המוכרים ירדו במחיר בלי הרבה בעיה. קניתי ממוכר מסויים סט של 3 מנורות בכ-300 שקל, לא רק שהוא הוריד הרבה במחיר, הוא גם הוסיף דיסק תלייה ל-3 המנורות (שהייתי חייב) בשווי של $10 (מוכר אותו בנפרד). אז כדאי לדעת שיש את האפשרות להתמקח עם מוכרים.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי -

למוצרים פשוטים גנריים וסיניים היא הרבה יותר נוחה מאיביי.

אצלי יש כלל נוסף שילוח רק עם אליאקספרס חוסך המון בעיות אם החבילה לא מגיעה והמשלוח דיי מהיר בד"כ.

בתחילה הייתי משתמש בפייפאל כבר שנתיים משלם ישירות באשראי ששמור בחשבון שלי באלי לא ראיתי בעיות עם זה.

לגבי מיקוח וואלה חידשתם לי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.1.2021 בשעה 16:29, khc כתב:

3. רכשת כמה מוצרים מאותו מוכר, שים לב שהוא מקזז עלות משלוח, יש להם נטייה לחייב עבור כל מוצר בנפרד גם אם יישלחו בחבילה אחת לכתובת אחת. בקש מהמוכר לקזז.. הוא אולי יסכים.

תיקנתי לך.

לפני חודשיים אשתי עפה על כמה בגדים לתינוקת אצל איזה מוכר,הוספתי לסל,ואני רואה שכל פריט עולה 2וחצי דולר - סבבה

משלוח מהיר דרך הסטנדרט שיפינג עלה 6וחצי דולר לכל פריט (כן כן,300% יותר),שאלתי את המוכר (שהגיב כעבור שלושה ימים בכל תשובה,שיח ארוך) אם אפשר לאחד משלוח ולשלם פעם אחת - סירב.

בסוף בחרנו במשלוח "רגיל" איטי שגם הוא עלה 2דולר לכל פריט (12דולר פריטים,ועוד 13דולר משלוח :\),ההזמנה נשלחה רק כעבור שבוע,וכמובן קבלתי רק קוד מעקב אחד דרך עלי המהיר,מה שאומר עקיצה קלאסית - תשלם משלוח 6 פעמים,המוכר שילם פעם אחת,והרוויח פעמיים.

בעיניי (כמה עשרות רכישות בעלי בשנה וחצי האחרונות) התקשורת עם המוכרים ממש לוקה בחסר.

לא מובן למה,אם המוכרים בכלל לא מתייחסים לפלטפורמה של הצאט (די מזעזעת בעיניי לאתר כזה ענק,אבל זה דיון אחר),או שפשוט לא רציניים מספיק.

רוב הפעמים שאני צריך לשאול משהו לפני קניה או בעת בעיה כלשהי,הרבה פעמים הם עונים למחרת במקרה הטוב,או אחרי שבוע (!)

הגדילו לעשות החנות של אנקר (לדוגמה,מאתמול) שבררתי שילוח של מטען וכבל (לא סוללה שנשלחת ומגיעה אחרי חודשים,אלא מטען פשוט) - נכון לעכשיו,יום וחצי אחרי,פשוט לא עונים.

לסיכום,עלי בעיניי סוג של מוצא אחרון לרכישות,מעדיף באמזון\איביי ממוכרים מדורגים גבוה,שם אפשר בפייפאל (לא תמיד אפשר בעלי,לפעמים תמורת עמלה),ויש עם מי לדבר.

*כל הנ"ל מהווה רק מנסיוני ודעתי כמובן.

עריכה אחרונה על ידי ezuf
  • מעניין 1

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב להבין שסינים מבינים בעיקר... סינית. אם אפשר להימנע מתקשורת, עדיף.

בכלל, חוויית הקנייה המושלמת בעיניי היא לא לדבר עם אף אחד, רק ללחוץ על קישורים. לא משנה איפה, אמזון, איביי...

כל הרווח הזה של גרוש וחצי על איחוד דמי משלוח אחרי מיקוח ודין ודברים נשמע לי כמו בזבוז זמן אטומי, במיוחד לאור העלות המגוחכת של דמי משלוח מסין. תחביב ים תיכוני?

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל הדברים הקטנים הסיניים, אני בודק תמיד מחירים ואצל עלי תמיד מוצא ביותר זול.

כל פעם ששאלתי אותם שאלות הם עונים לא לעניין, או לא מתאמצים יותר מידי לענות. יכול להיות בדברים יקרים יותר הם יענו אחרת.

בדרך כלל אני ממיין לפי מספר הזמנות ומחפש, או משנה קצת את מילות המפתח בחיפוש, כי זה נותן תוצאות אחרות.

לרוב קונה ממישהו שקנו ממנו לפחות מספר מוצרים מאותו דבר, אבל אם זה דברים קטנים של 10-15 שקלים זה לא משנה לי יותר מידי.

למשל השבוע, רציתי לקנות משהו וכתוב בפריט שאם אתה רוצה בנדל שמכיל כמה חלקים תשאל אותם בצאט, שאלתי ונתתי מספר קטלוגי לפי מה שכתוב ברשומת הפריט. התשובה הייתה שאין להם מהסוג הזה שנתתי מק"ט.

אבל הם מפרסמים אותו לקניה, אז הזמנתי אותו בכל מקרה מהם ואת שאר הפריטים מחנות אחרת יותר בזול, לשאר הפרטים הם היו יותר יקרים. בסך הכל קניתי בכ-10$ מהם, אז זה לא משנה ממש מה שהם אמרו, וגם רוב הסיכוי שמה שהזמנתי יתאים לי.

• רעיון טוב! 1

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לכל הקשקושים הקטנים, שקופצים בפרסומות וכו'...
שמתי לב לאחרונה, שרוב רשתות המקס-זול-שופ ודומיהן... מוכרות המון ג'אנק סיני במחיר דומה.
לעיתים שווה לחסוך את זמן ההמתנה למשלוח.

ברכישות שלי אני מתמקד במוצרים שבארץ נמכרים בפער מטורף (למרות אותה ארץ ייצור ואותה איכות) 
גוף לד פשוט וצמוד תקרה שקניתי למרפסת בפחות מ-100 ש"ח נמכר בארץ ב300 ומעלה.

• רעיון טוב! 1

|fiat punto 16v Speedgear 2006|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עברתי לאחרונה מאייבי לאליאקספרס. 

כמה רשמים חיוביים - 1. יותר זול שם מאייבי בד"כ . 2. יש מבחר עצום ומלא ביקורות עם תמונות ועוד. 3. המשלוחים יותר מהירים 4. מוצרים איכותיים יחסית למחיר.

לפעמים הייתי מזמין מאיביי ורק אחרי חצי שנה מגיע אליי . אליאקספרס לרוב זה חודש חודש וחצי. 

לגבי המוצרים - יש יותר מבחר באייבי בהרבה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוצרים הזהים, כמעט תמיד עדיף בעלי, כי שם זול יותר, והשילוח כפי שכתבו כאן הרבה יותר טוב.

עוד עדיפות לעלי במוצרים הזהים, הוא הנושא של דרופ שיפינג, אנשים שרוכשים בעלי ומוכרים באיביי ברווח.

אבל, באיביי יש המון המון פריטים, שאין כלל בעלי כגון: חלפי רכב משומשים.

יש גם את בנגוד, השילוח שלהם יותר טוב משל עלי לדעתי. וגם המחירים טובים.

הממשק של איביי עולה בכמה רמות על של כולם לדעתי.

עריכה אחרונה על ידי teyal
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, רצוי להרשם לאיזה אתר קאשבק, הם נותנים בערך 4% בחזרה על הקניה בכל מיני אתרים. היום קיבלתי בחזרה 90 שקל, של שנתיים קניות ברשת.

לא שזה הרבה כסף, רק שזה עוד הנחה.
בדרך כלל אני מחפש ומוסיף לעגלה מוצרים, סוגר את האתר ומתחבר דרך אתר הקאשבק (כדי לוודא שהמחיר לא עולה) ואז משלם.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, car_me כתב:

דרך אגב, רצוי להרשם לאיזה אתר קאשבק, הם נותנים בערך 4% בחזרה על הקניה בכל מיני אתרים. היום קיבלתי בחזרה 90 שקל, של שנתיים קניות ברשת.

לא שזה הרבה כסף, רק שזה עוד הנחה.
בדרך כלל אני מחפש ומוסיף לעגלה מוצרים, סוגר את האתר ומתחבר דרך אתר הקאשבק (כדי לוודא שהמחיר לא עולה) ואז משלם.

מבטיח לך שהמחיר האמיתי של ההנחה הזו, גבוה בהרבה מה90 שקל שקיבלת.

מניח שלאחרונה שקיבלת לא מעט טלפונים מהר מירון או הודעות  SMS לקחת הלוואה מ"בנק לעומי"

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...