Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידון ידיעת הארץ - זיהוי מקום לפי תמונה

Buki

פוסטים מומלצים

לפני 51 דקות, itaysamurai כתב:

חרבת כורכוש?

אתה חייב להסביר לי איך זיהית, למען השם.
זה מקום די עלום שאפילו מי שגר באריאל לא תמיד מכיר.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• אחראי פורום
לפני 26 דקות, elibaba כתב:

אתה חייב להסביר לי איך זיהית, למען השם.
זה מקום די עלום שאפילו מי שגר באריאל לא תמיד מכיר.

הייתי שם לפני המון שנים, אני אפילו לא זוכר באיזה הקשר, מצלצל לי עניין צבאי דווקא.

המקום הזכיר לי מקום פחות או יותר דומה שנמצא בכרמל (?), גם מערות בנויות באבן ושאלתי את אשתי אם זה אותו אחד. כשאמרה שלא (כי מה שבכרמל באמת נמוך יותר), זה יותר סגר לי את הפינה. את השם זכרתי במעומעם ופה גוגל כבר נתן את הגונג.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, itaysamurai כתב:

הייתי שם לפני המון שנים, אני אפילו לא זוכר באיזה הקשר, מצלצל לי עניין צבאי דווקא.

המקום הזכיר לי מקום פחות או יותר דומה שנמצא בכרמל (?), גם מערות בנויות באבן ושאלתי את אשתי אם זה אותו אחד. כשאמרה שלא (כי מה שבכרמל באמת נמוך יותר), זה יותר סגר לי את הפינה. את השם זכרתי במעומעם ופה גוגל כבר נתן את הגונג.

גם לי זה הזכיר את חורבת רקית שבכרמל, אבל אחרי השוואה הבנתי שזה לא אותו מקום ואת המקום שבסוף ניחשת לא הכרתי.

ואין ספק שהרמה פה גבוהה.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה על התזכורת לרקית! זה באמת האתר שחשבתי בתחילה. עכשיו רואה כמה הם שונים, אבל היי, חור בסלע זה חור בסלע😁

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, קורן בן אשר כתב:

לא צריך להגזים. אני לא מזהה איפה זה נקודתית, זה מן הסתם ברמה"ג, אולי באזור נחל עורבים, אבל יכול להיות הרבה מקומות.

את הר בני צפת והטורבינה זיהיתי מייד פשוט כי זה אתר שאני מכיר דרך הרגליים במשך שנים.

אתה לא אמיתי! אכן נחל עורבים 🤐

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 6.11.2020 בשעה 23:52, SlowRide כתב:

מה זה המקום הזה?

IMG_20180215_155404.jpg

עדיין אף אחד לא זיהה את זה?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, זה היה די מקרי, כלומר, סוג הסלע, הקרקע, השיפועים, והנחל הקטן יחסית הזה, נראה לי מאוד דומה לאזור של נחל עורבים. אבל יש מראות דומים גם בנחלים אחרים בקו המצוקים, אז יצא שפגעתי נכון.

הזיהויים שלי מתחלקים לשלושה סוגים:

1. נקודות שדרכתי בהן פיזית. למשל הר בני צפת.

2. נקודות שלא הייתי בדיוק בהן, אבל מכיר את האזור מספיק טוב על מנת לזהות די מהר במה מדובר. לדוגמא במקרה של גשר הגלילים ליד תעלת הירדן - היה ברור לי מייד איפה זה בגדול, ומפה לשם לקח לי עוד 10 שניות עם תצלום אויר לדייק את הנקודה ולוודא שאני לא טועה.

3. נקודות שלא הייתי בהן כלל, גם לא ברדיוס קילומטרים. לא מדובר בניחושים וגם לא בחיפוש תמונות בגוגל. דוגמא - הזיהוי של יריחו או של הכפר הירדני שמול חמת גדר. אני מנתח את התמונה ומביט על הנוף, הטופוגרפיה, מבנים, חפצים ומבנים יחודיים, הקרקע, הצמחיה, כל פרט שיכול למקד אותי. צמחיה וקרקע לבדם יכולים לרמוז הרבה על האזור הגיאוגרפי שנמצאים בו. במקרה של יריחו, זה היה די ברור שכן אין עוד מקום בארץ ישראל שאפשר לצלם בו תמונה כזו (ישוב ערבי גדול בשולי הבקעה מצפון ליממלח וממש בגב ההר). משם זה עוד דקה עם גוגל ארץ עד שאני מתביית על הנקודה המדוייקת ממנה צולמה התמונה. במקרה של הכפר הירדני, שם באמת נפלתי בפח מכיוון שזה די דומה לאזור של מראר והסביבה, בתמונה יש צריח מסגד וגם מעין מגדל שאולי הוא מגדל כנסייה. בשלב הזה כבר הספקתי לעבור (ולשלול) חצי תריסר כפרים בגליל התחתון שיש בהם גם כנסיה וגם מסגד, ולבדוק איך נראים הכנסיה והמסגד... עד שבוקי נתן את הרמז שהפנה אותי בכיוון הנכון.

בכל אופן, ברור שה "שיטה" הזו לא יכולה לעבוד בלי הכרות טובה עם הגיאוגרפיה של ארץ ישראל. אני מניח שיש לי גם טביעת עין לנופים ולגיאוגרפיה שלהם. אגב, אם מישהו תוהה, אין לי שום הכשרה פורמלית בתחום, ומעולם לא עסקתי במודיעין.

לפני 1 דקה, SlowRide כתב:

עדיין אף אחד לא זיהה את זה?

חיננית/שקד? אם כי אני לא בטוח במאה אחוז כי יש שם משהו שלא מסתדר לי.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 4

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יותר מערבה משקד וחיננית. פעם התייעצת כאן לגבי מגורים בחריש, לא? זה ממש באזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אכן מצפה אילן. רואים שם את עבודות העפר בהרחבה של הישוב.

הנה משהו אחר:

image.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

צולם ב2018 אבל זה באותו מצב כיום. 

וכן, ברמה הכללית זה האזור אבל זה לא בשטח של כפ"ס או רעננה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...