Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ועד בית- מי צריך לשלם?

HybridBoy
שימו לב! השרשור הזה בן 1265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם לי ברור שמדובר בקטנות. אני אפילו לא יודע אם מדובר ברשת קבועה או ניידת.

דרך אגב, העכבר קיבל גזר דין מוות 😄.

לגבי הדיון שהיה כאן בימים האחרונים - ושם שחלק מאותן תקלות קטנות הן די תחזוקה שוטפת. הבעיה היא שהגבול לא מוגדר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Blaz00r כתב:

אתם שילמתם על סתימה בביוב של הבניין?? אלא אם אתה יודע שאתה זורק לאסלה מגבונים וטיטולים, אין שום סיבה שתשלם את זה

סתימה בביוב המשותף נוצרת בגלל השימוש של דיירי הבניין בתשתית, למה שהדיירים לא יישאו בהוצאה?

@gsi16v למה משמשת קופת הפחת? ואיך אפשר להשתמש בה בכלל אם בסוף תקופה שוכר יכול לדרוש את הכסף שהופרש אליה?

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקופה משמשת להוצאות תחזוקה קבועות בבניין כגון ניקיון, גינון, חשמל/נורות ותיקונים קלים של מנעולים/שערים/דלתות/סתימות ואי אלו עוד הוצאות קבועות על פי צרכי הבניין.
הכסף שנצבר בה יכול לשמש להוצאות מיוחדות או שדרוגים לבניין כגון עיצוב לובי/שדרוג דלת כניסה אינטרקום/רישות מצלמות/רשת יונים/וכו'
אם אין סכום צבור להוצאות אלו או שמדובר ק מיוחדות אלו מבצעים גביה מיוחדת מבעלי הדירות בלבד.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קופת הוועד מחולקת להוצאות שוטפות( חשמל, ניקיון וכו)+ פחת של x שקלים.
לצורך העניין מתקינים מטהר אוויר\ טפט בלובי הכניסה בעלות של עד אלף שקל נגיד.
האם סכום זה יכול לצאת מקופת הפחת?
שוכרים בתום תקופה יכולים לבקש את כספי הפחת שנצברו חזרה במלואם? x שקלים כפול 12?
הרי המטהר\טפט שהותקן הוא רכוש קבוע בבניין שאינם יהנו ממנו לאחר עזיבתם.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כן יהנו מתיקוני החשמל החד פעמייים, או מפתיחת סתימת הביוב, או תיקון מחסום החניה וכו'. לכן מדובר כאן באיזה רצף ולא במשהו שקל לחתוך.

והערה לשונית קטנה, לצורה שמופיעה בפורום יותר מדי: "אינם יהנו" זו בעיה - "אינם" זה בהווה ו"יהנו" - בעתיד. אז או "אינם נהנים" או "לא יהנו". דרושה עקביות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• נכתב:

"באותו עניין: בדירה שבני וכר עכבר קרע את הרשת של אחד החלונות. על מי חל התיקון?"

צריך לקבוע פגישה עם עורך דין.

זו לא שאלה שניתן לענות עליה כלאחר יד.

עריכה אחרונה על ידי סלע
  • מצחיק 2

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמסיס, איך להגיד, לא ממש התכוונתי ברצינות.

כשמשתמש כותב שעכבר קרע את הרשת, זה מזכיר לי "הכלב אכל לי את המחברת".

אין ספק שזו שאלה סבוכה וכבדת משקל.

מכיוון שכך, המלצתי לקבוע פגישה עם עורך דין.

לא בכל יום אתה נתקל במקרה קשה כזה, ומן הראוי לדון בכך בכובד ראש.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, dany כתב:

סתימה בביוב המשותף נוצרת בגלל השימוש של דיירי הבניין בתשתית, למה שהדיירים לא יישאו בהוצאה?

סתימה בביוב משותף יכולה להיווצר במשך תקופה ארוכה, זה יכול להיות גם באשמת הדיירים הקודמים-קודמים-קודמים (או בכלל אנשים אחרים שגרים בבניין), תיאורטית יכול לקרות מצב שזה מגיע לנקודת הצפה (תרתי משמע) יום אחרי שדייר חדש נכנס, זה הגיוני שהוא ישלם את זה? אלא אם אתה (ושאר דיירי הבניין + בעל הדירה) יודע שאתה זורק לאסלה דברים שסותמים אותה באופן בלעדי, ואז ברור שאתה אחראי לזה, אז אתה זה שצריך לשאת בהוצאה, אבל זו לא סיטואציה ריאלית.

קרה בבניין שאני גר בו לפני כמה חודשים, עלות של כמעט 10K שקל - כמה פעמים ביוביות, ביקורי אינסטלטורים, הגיע בנאדם שאשכרה היה צריך לשחות בחרא עם חליפה מיוחדת בשביל למצוא את המקור של הסתימה, נראה לך שהשוכרים בבניין שילמו/צריכים לשלם את זה?

ומצד שני, שבוע שעבר ההורים שלי קיבלו הודעה מדיירים שלהם עם תלונה שיש להם נמלי אש בבית. ציפו שנממן להם ריסוס או משהו. אז אמא שלי שלחה להם קישור לכתבה אינפורמטיבית על נמלי אש ואיך להיפטר מהן. סליחה... יש גבול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, סלע כתב:

נמסיס, איך להגיד, לא ממש התכוונתי ברצינות.

כשמשתמש כותב שעכבר קרע את הרשת, זה מזכיר לי "הכלב אכל לי את המחברת".

אין ספק שזו שאלה סבוכה וכבדת משקל.

מכיוון שכך, המלצתי לקבוע פגישה עם עורך דין.

לא בכל יום אתה נתקל במקרה קשה כזה, ומן הראוי לדון בכך בכובד ראש.

ברור לי שכתבת בציניות.

עניתי באופן כללי לשאלה, מה כן ומה לא. אני גר בשכירות ומשלם 485 ש"ח ועד.

אני רואה בדו"ח השנתי שבוצעו תיקונים מתוך כספי הוועד, אבל מבליג. למרות שלא אמורים לתקן את שער החניון מכספי, בבחינה של מכלול הדברים, התמורה למחיר והיחס של בעל הדירה מתאים לי. גביה פרטנית אם תהיה תצא מכיסו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוועד דואג לתחזוקה ושמירה של הקיים.
אצלינו כל חודשיים יש הצפת ביוב בגלל מגבונים, בהנחה ואף אחד מהדיירים לא נכנס אתמול לדירה, ההוצאה הזו לא אמורה להתחלק בין כל הדיירים?

שברו את מנעול הכניסה לבניין, בעלי הדירות צריכים לשאת בהוצאה? צריך לבצע בו גבייה מיוחדת בשביל זה?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, יש כאן תחום אפור רחב מאד.

יש גם כל מיני נוהגים, שלעתים נראים מוזרים. אני רוצה להקביל את השאלה לשאלת אגרת ומבחן הרישוי לפני מכירת רכב: משום מה מקובל לדרוש ממוכר הרכב לשלם את האגרה ולבצע את המבחן (או להפחית את מחיר הרכב, זה היינו הך), למרות שמדובר על הרישוי לשנה הבאה, שממנה יהנה הקונה ולא המוכר. 

יש גם עניין של ההתיחסות הכוללת לעסקה - אם השוכר מרוצה מהדירה ומהשכנות ומתכוון להמשיך את השכירות לטווח ארוך בהחלט יתכן שכדאי לו להבליג על סכומים מסויימים, כיוון שבכל זאת הם משפרים את איכות החיים שלו למשך מספר שנים, גם אם לכאורה לא מדובר בהגדלת ערך הרכוש שלו. שוב, מדובר בהערכה אישית של העלות והתמורה.

@Nemesis האם אינך נהנה מתיקון שער החניון? בעצם התיקון הזה הוא שמירה על הקיים, לא העלאת ערך הרכוש. כך גם תיקון המנעול של @dany. אפילו פתיחת הסתימה בביוב. לכן זה משהו אפור שנתון לפרשנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial

במקרה הספציפי אני די נחרץ שלא. זה מתקן שמשרת את הדירה כמו מזגן, דוד, מערכת חשמל וכל מתקן אחר.

כמו שבאחריותו של בעל הדירה לדאוג לתיקון במקרה הצורך של ציוד בתוך הדירה באחריותו התיקון של שער, מעלית וכל מתקן אחר שמשרת את הבניין.

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסוח שלי לא ניה ברור. תיקון המנעול או המחסום הם לדעתי תיקון שוטף. השאלה היא, למשל, מה לגבי תיקון צינור ביוב שנפרץ עקב הסתימה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדברים על הביוב, בדיוק חסכתי עוד 800 שקל של להזמין אינסטלטור בדמי לילה. 

נסתם הביוב ושתי דירות הוצפו במים.

המחיר עבורי, עבודה בחושך לנסות לפתוח את הצינור 2 צול שנסתם ולהתלכלך בגיפה השחורה , לפחות זה צינור של המטבחים.

לפעמים אני מבין למה אינסלטורים לוקחים כל כך הרבה.

הבעייה איתם שהם לא מנקים אחרי הסתימה את הלכלוך בחצר כל הגיפה השחורה שיוצאת, שגם ככה בסוף אני צריך לנקות עם הצינור ומגב.

וגם הדיירים צריכים לנקות את המים שהציפו את המטבח.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...