Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ועד בית- מי צריך לשלם?

HybridBoy
שימו לב! השרשור הזה בן 1273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדעתי מבעל הדירה. בכלל, מדובר בעלות קצת בעייתית, יש שנה בה ה-240 ש"ח האלה הולכים לקופה, בשנה שאחרי יש איזה טיפול גדול במעלית או תיקון הביוב שעולה יותר מהסכום.

בכלל, יש בעניין התיקונים תחום אפור לא קטן. למשל פתיחת סתימות ביוב. מצד אחד, זה לא נעשה דרך שגרה. מצד שני, זה גם לא טיפול שמהווה שיפור לבניין, וגם לשוכרי הדירות חלק ביצירת הסתימות. או החלפת גופי תאורה LED שהתקלקלו. זו כבר לא החלפת נורה, אבל עדיין טיפול בתקלה שוטפת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ז״א שאם לצורך העניין בבניין בו אני גר 20₪ כל חודש הולכים לטובת קופה במקרה ויהיה משהו אז זכותי בסוף השנה לדרוש את הסכום הזה 240₪? (אני שוכר ולא בעל הדירה)

Sent from my iPhone using Tapatalk
בהחלט כן.
אתה אמור לקבל החזר מקופת הועד.
הועד מצד שני יכול לחייב את בעל הדירה להשלמת חוסר זה בקופה

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.10.2020 בשעה 21:32, gsi16v כתב:

מוסיף לאשכול, מעבר לזה שמיסי ועד של שוכר אמורות לכסות אך ורק הוצאות שוטפות ואינו אמור להשתתף בהוצאות תחזוקה חריגות או בגביות ייעודיות, שוכר יכול גם לדרוש מועד הבית את יתרות הקופה והחזר יחסי.

האם הנ״ל מעוגן בחוק? ואם כן, אפשר לקבל בבקשה סימוכין? תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בועד בית שאני גר פה לדוגמא כבר לא פעם אחת גובים מאיתנו כסף על כל מיני תקלות נקודתיות שקורות בבניין קודם תקלה בחשמל היום על סתימה בביוב, למה אני כשוכר צריך לשלם את הדברים הללו? נשמע לי הזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, falou כתב:

מי אמר שאתה צריך?

אני הגעתי לדירה עם שותף הוא תמיד משלם את זה, לטעמי זה תמיד הרגיש לא הגיוני, האם עליי לסרב לשלם זאת ולדבר עם בעל הדירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Mikelt89 כתב:

בועד בית שאני גר פה לדוגמא כבר לא פעם אחת גובים מאיתנו כסף על כל מיני תקלות נקודתיות שקורות בבניין קודם תקלה בחשמל היום על סתימה בביוב, למה אני כשוכר צריך לשלם את הדברים הללו? נשמע לי הזוי.

אתם שילמתם על סתימה בביוב של הבניין?? אלא אם אתה יודע שאתה זורק לאסלה מגבונים וטיטולים, אין שום סיבה שתשלם את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צריך לדבר עם השותף במהלך החודשים האחרונים שאני גר איתו וכולל היום משלמים על כל מיני דברים וזה מההתחלה מרגיש לי הזוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, Nemesis כתב:

חוק השכירות והשאילה סעיף 25ט

תודה, אבל לא ראיתי שם התייחסות לעניין דרישה (ע״י השוכר) מועד הבית של היתרה היחסית שנשארה בקופה (לגבי זה שאלתי).

שאלה נוספת: סעיף (4) אומר כי השוכר נושא ב״תשלומים לצורך אחזקה שוטפת המשולמים לנציגות הבית המשותף או למי שנכרת עמו חוזה לניהול ואחזקה שוטפת של הבית המשותף״. האם מוגדר באיזשהו מקום (אולי תקדים משפטי?) מה בדיוק נכנס תחת ״אחזקה שוטפת״?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Mikelt89 כתב:

אני צריך לדבר עם השותף במהלך החודשים האחרונים שאני גר איתו וכולל היום משלמים על כל מיני דברים וזה מההתחלה מרגיש לי הזוי

בגלל זה לוקחים סכום קבוע שכולל תוספת קטנה ולא כל הזמן מבקשים כספים. כי זה "מרגיש" כאילו אתה משלם על דברים הזויים.

לדעתי סתימות תקלות חשמל קטנות ודברים קטנים של עד מאות שקלים זה כן אמור להיות. אבל תיקון של אלפי שקלים והחלפת דברים מהותיים זה לא כלול לשוכרים. מקסימום תודיעו לבעל הדירה שיחזיר לכם.

גם בבית אם יש לך סתימה אתה משלם ולא בעל הדירה.

אצלי כבר שנים בבניין זה אותו סכום. ואני לא מעוניין לשנות, אפילו שהייתה מצוקה תקציבית קלה.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אבל לא ראיתי שם התייחסות לעניין דרישה (ע״י השוכר) מועד הבית של היתרה היחסית שנשארה בקופה (לגבי זה שאלתי).

שאלה נוספת: סעיף (4) אומר כי השוכר נושא ב״תשלומים לצורך אחזקה שוטפת המשולמים לנציגות הבית המשותף או למי שנכרת עמו חוזה לניהול ואחזקה שוטפת של הבית המשותף״. האם מוגדר באיזשהו מקום (אולי תקדים משפטי?) מה בדיוק נכנס תחת ״אחזקה שוטפת״?
זה משתמע, אם גבו כספים שלא שימשו לתחזוקה שוטפת, מדובר בכספים שלא היו צריכים לגבות. מעבר לכך אתה יכול לראות הבהרה בסעיף שמפרט תשלומים שאסור לגבות מעט בהמשך. זה לא 100% ברור, אבל די מפורט.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותו עניין: בדירה שבני וכר עכבר קרע את הרשת של אחד החלונות. על מי חל התיקון?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, sperial כתב:

באותו עניין: בדירה שבני וכר עכבר קרע את הרשת של אחד החלונות. על מי חל התיקון?

תלוי בהסכם שלו עם בעל הדירה. אבל בכל מקרה רשת חלון יכולה להקרע די מהר אם פותחים אותה לא נכון. אז זה יכול להחשב לשני הצדדים, בכל מקרה היות שהתיקון זול זה יכול ללכת לשני הצדדים באותה מידה.

לפחות בתור שוכר אם הייתי יכול לתקן לבד לא הייתי מציק לבעל הדירה, או מצד שני אם היה לי דייר שמתלונן הייתי מתקן לו.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...